Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Az Önce 2 Motorcu Öldü !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F/05
    Allah rahmet eylesin, sevenlerine de sabır versin...

Ne yalan söyleyeyim montu arasıra hele ki şu 3-4 gündür giymeden çıkıyorum. Kask + eldiven her zaman kullanıyorum...

Araç şöförüde ne yapsın ki 120km hız ve karşına aniden çıkan insanlar !.. Allah şöförede sabır ve dayanma gücü versin.. Arkadaşın anlattığına göre suçsuz ama ya vicdanı !!! hakkaten zor yaaa, allah kimseye vicdan acısı taddırmasın...
    [B]34 TK 2701 / A(RH)+ / 2005 CBR600F [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sorun ist plakalı aracın,Bursa yı otobandan değil şehir içinden geçerken yapması.Kaza yerinden 500 metre önce bir döner ışık kontrollü kavşak var.Anlaşılan oto sürücüsü lambalardan kalkınca ALLAH ne verdiyse gaza asılmış o yolda.Kaza yerinden 500 metre sonra ise yine bir lambalı kavşak var.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    ihtiyara cevap
    ::eğer yaya yoluna girmiş bir YAYA yaya YAYA varsa yol yaya verilmelidir

ölen motorculara Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin kötü yaw
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

JustHappy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VivaCity 100
    Yaşamını kaybedenlere Allah rahmet eylesin, geride kalan çoluk çocuğuna ailesine baş sağlığı ve sabır versin.

Gideceğimiz yere 5 dakika geç varmak, varken canından olan 2 insan üzücü
    Artık kısa cümleler kuruyorum...

Motosikleti
    salcano LF250-4 2006
    Allah rahmet eylesin inanın haberi okuyunca ne yazacağımı bilemedim.Çok üzücü bir olay %100 dikkatsizlik ve tetbirsizliğin sonucu hepimiz çok çok dikkatli olmalıyız arkadaşlar.......

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Arkadaşlar o bedenler daha soğumadı ama benim kanım dondu.Bunun bir kaza diye adlandırılması için olaydan ders çıkaran insanların olması gerekir.
    LÜTFEEEEEN ehliyet alırken sınavda sorulara verdiğiniz doğru cevapları hatırlayıp kafamızın bir köşesine kazıyalım.O doğrular kurallar içerisinde ve hukuka uygun davranmak medeni olan herkesin görevi.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar denildiği gibi orası yaya geçidi. kaza yapılan yerin 150 - 200 metre ilersinde bir kavşak var ordanda geriye dönebilirdi. Araç sürücüsündede hata var süratliymiş yoksa o motor 150 metre ilerde olmazdı en az 120 diyorlar süratine ama motorcu o yaya geçidini kullanmamalıydı bence...
    Okan ACAR

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    abi o yaya geçidine 20 metre arayla 3 tane kasis koyacaklar bak bakalım nasıl yavaşlıyorlar
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

hakomzitr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    truva 150t-18
    allah rahmet eğlesin.Ancak bu tip olayları daha çok okuyacağız ve artık ne olursa olsun ben üzülmeyeceğim.Belki beni kınayacaksınız ama kendini ve arkada bırakacakları insanları düşünmeyen insanları bende düşünemem.Lütfen gerekli önlemleri alalım.İnşallah emniyet kuvvetleri gerekli önlemleri alamadan trafiğe çıkan bu insanları en şiddetli şekilde cezalandırır.Kusura baköayın çok kızgınım

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    motoru görünce çok kötü oldum ya.. dikkat edin ne var ki. altı üstü bi kask bi mont çok mu zor bunları kullanmak... canınızdan da mı kıymetli bunlar......

Motosikleti
    mondial 100 kh
    öncelikle aşırı hız hangi araçla olursa olsun felaket getirir. ikinci olarak meskun mahalde sürat yapılmaz hız sınırı 50 km dir. araştırmalara göre 60 km nin üsütündeki hızlar yayalar için kesin ölüm demektir. yaya geçidi işareti görüldüğünde yavaşlanır dikkatli olunur. ancak yaya geçidinden motorla karşıya geçilmez orada yaya olarak geçilir. burada iki tarfında hatası mevcut ve yanlış bir zamanlama ile birbirlerine tesadüf etmişler .çok yazık. biri mezara biri hapse gidecek. ikiside acele etmese böyle olmazdı.

KANUNSUZ 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 750 R /SUZUKI DR BIG 800
    Allah Rahmet Etsin....bencede Hata Yaya Geçitini Dikkate Almayan Sürücülerde....yani çok Tuhaf şeyler Bunlar Insan Hayati Okadar Ucuz Ki Türkiyede Doğrusu Pes Valla..yeni Izinden Geldim Türkiyeden Arabamla Yaya Geçitlerine Yavaşca Yaklaştikdan Sonra Yayalarin Geçmesi Için Durduğumda Arkadan Korna Sesleri El Haraketleri Yani Neden Duruyorsun Almanci....pardon Biraz Uzattim Galiba....

Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    KARŞIDAN KARŞIYA NERELERDEN GEÇİLİR?

1- Alt geçitlerden,

2- Üst geçitlerden,

3-Yaya geçitlerinden

4- Okul geçitlerinden,

5- Trafik Polisinin bulunduğu yerlerden,

6- Trafik ışıklarının bulunduğu yerlerden,

7- Sayılanların hiç birisi yoksa köşe başlarından geçilmelidir. Çünkü; hangi yönden gelirse gelsin tüm araçları rahatlıkla görebilirsiniz.
    -------------------------------------

YAYA GEÇİDİ: Bu levha sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Yaya geçidine yaklaşıldığını bildirir ve yayalar bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler. Sürücülerde hızlarını azaltmak zorundadırlar.

OKUL GEÇİDİ: Yaya geçidi levhası gibi bu levha da sürücülere yönelik hazırlanmış tehlike uyarı işaretidir. Okul geçidine yaklaşıldığını bildirir ve öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden taşıt yolunu kullanarak karşıya geçemezler.

YAYA GEÇİDİ: Yaya geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Yayalar da bu levhanın bulunduğu yerlerden geçebilirler.

OKUL GEÇİDİ: Okul geçidi levhası, sürücülerin hızlarını azaltmalarını ve kurallara uygun olarak karşıdan karşıya geçen öğrencilere ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiğini bildirir. Öğrenciler bu levhanın bulunduğu yerlerden güvenli bir şekilde karşıya geçebilirler.

Kaynak : http://www.egm.gov.tr/trafik.islemleri.cocuk.asp

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    allah rahmet eylesin ama kask taksanda 120 km hızla giden araç duran motora çarpmiş kaskkın ne faydası olur be abi ama yinede takmakta yararvar %100 ,
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Abi kask takan adamın kafasında hiçbirşey yoktu (kask fırlamasına rağmen) Ama kadının başı hiçte iyi durumda değildi (burda yazmiyim) Ayrıca orda karaladığım ve koymadığım bazı resimler var... Ve aracın hızı 130 ila 140 km arasıymış ilk mesajımı düzeltiyorum
    Okan ACAR

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    allah gani gani rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin şok oldum fotoları görünce , o hızla vurduktan sonra en kral korumada olsa kesin sakat bırakırdı heralde öldürmesede çok üzüldüm çokkk
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Allah rahem teylesin.Üzücü olay...Yalnız kask değilde çelikten zırh olsa yine sonuç ayni olurdu.Vade meselesi.Tabiki sürücünün hatası ama ölümünü kask olsa idi veya elbise olsa idi gibi kavramlarla döndürüpte,kıvırma meselesi yapmayalım.Azrail orada onları bekliyormuş demek ki motorsuzda olsa yaya olarak sonuçta can verecekleri yer orası imiş....Allah günahlarını affetsin...
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    Allah sevenlerine başsağlığı versin..
    Nur içinde yatsınlar...
    Yaşayanlara acı bir ders olur bu olay...
    Tam koruma ve Eksiksiz kurallara uyma dersi...

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    savaş abi yapma gözünü seveyim kask takanın kafasında hiçbirşey yok ama sırtı ve karnı parçalanmış mont olsaydı parçalanırmıydı sence ? kafasında kask olduğu için hiçbirşey yok. Bence korumalı bir ceketi olsaydı kırık sıyrık kurtulurdu
    Okan ACAR

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı
    savaş abi yapma gözünü seveyim kask takanın kafasında hiçbirşey yok ama sırtı ve karnı parçalanmış mont olsaydı parçalanırmıydı sence ? kafasında kask olduğu için hiçbirşey yok. Bence korumalı bir ceketi olsaydı kırık sıyrık kurtulurdu
    Arkadaşım doğrudur ama.Vadeye ben çok inanırım.mesajıda yadırgamıyorum.Ama o süratle ve yandan gelen bir araç darbesine nasıl dayanabir insan vücudu.Ölmesede kesin sakat veya bitkisel hayatta kalacakları kesin.
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler