Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

otomobilin size çarparken hisedebileceğiniz şey...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    15.07.2006tarihinde Gece 22.15 civarında arkadaşın motorsiklet gezisine hayır diyemedim.Motorumda benzin az olmasından dolayı evde bıraktım ve arkadaşımla beraber motorsiklet üzerinde seyhat etmeye başladık.Arkadaşıma defalerca söylememe rağmen kendisine bir türlü kask ve koruma aldırtamadım. Sürekli erteledi durdu.Oldukça keyifli başlamıştık gezintiye.Nerden bilebilirdik ki Reanault Laguna marka bir sürcünün bize çarpacağına.Motorsikletle giderken kavşağa yaklaşmıştık sokak lambaları biraz loştu karşıdan otomobilin geldiğini görüyorduk. Kavşağa otomobil ile beraber girdik. Bizim solumuzdan aniden sola dönüş yaptı. "Naapıyor bu ?" dememe kalmadan otomobilin bize çarpacağına adım gibi emindim.Sanki kasıtlı olarak yapmış gibi.Otomobilin ön tam ponu motorsiklete çarpmadan önce refleksif olarak sol ayağımı kaldırdım.O anda inanın düşünceler artık beyninizden uçuveriyor tamamen içgüdüsel hareket ediyorsunuz. Vücudunuzu artık siz yönetmiyorsunuz ,sanki film izler gibi vucudunuzun bir sonraki hareketini bekliyorsunuz. Eskiden Cimnastik sporuyla uğraştığım için bazan kafa üstü çakıldığım günleri hatırlıyorum. Hocamın bana söylediği: "- Bırak vücudun seni yüönetsin gerisi gelir." demişti.Bu kazada bunun faydasını göreceğim hiç aklıma gelmemişti.Otomobilin çarpmasından sonra,motorsikletin altımdan aniden arabanın altına çekildiğini hissettim. Bu arada ben otomobilin ön kaputunda yuvarlanıp,sırt ve kafamın arka kısmıyla hızla otomobilin ön camında patladım.(Allahtan kask ve deri montum vardı ). Hatırladığım kadarıyla otomobilin öncamı patladı. Sürücü öncama ben çarpınca frene bastı.O ana kadar sürmeye devam ediyordu. Ben bu arada çarpmanın hızıyla beraber havaya savrularak yaklaşık 1.5m-2 m geriye doğru takla atıp otomobilin arka camın köşesine sırt üstü düşüşerek yere yuvarlandım.Sırtımda müthiş bir ağrı vardı. Kısa bir şakınlıktan sonra kendimi toparlamaya çalıştım . Arkadaşımı merak ediyordum. O ise acı acı avazı çıktığı kadar bağırıyordu. Yanına koştum ... Manzara çok kötüydü ... Ayağı belina kadar tekerlerin altındaydı tuhaf bir görüntüsü vardı ayağın, normal değildi.Sanki sola doğru paralel duruyordu. Ayağı Leğen kemiğinin altından kırıldığı çok belliydi.Otomobili tüm güçümle geriye kaktırmaya çalıştım. Arkadaşımı ordan çıkarmam gerekiyordu.Hafif geriye hareket edince arkadaşım daha fena halde bağırmaya başladı.Ve sürücü çıktı " - Beynn şiji göğymedim biladeryy" demez mi . Adam ALKOLLÜ idi. O sinirle adama bi tane patlatığımı hatırlıyorum. çevre kahvehaneden koşanlar zor durdurdular. Arkadaşımı güvenli bir yere çekmeye çalışıyoırlardı. Bağırdım SAKIN diye ... Hareket ettirmeyin ambulans çağırın, Polis çağırın!!! 15 dak. sonra ambulans ve polisler geldi. Bu arada arkadaşımı ambulansa koydular benide titrediğim için ambulansa aldılar. Ambulansta dahada kötü oldum olayı gözümün önünde sürekli canlandırıyordum. Titrremelerim fazlalaşarak kendimi çok kötü hissediyordum . Hemşire ambulansta "Şoka giriyor" dediğini hatırlıyorum . Sonrası karanlık...Gözlerimi açtığımda kolumda serum takılı vaziyette yatıyordum.Çevremde ailem ve sevdiğim insanlar geçmiş olsun deyip duruyorlardı . Bense arkadaşımı merak ediyordum. Doktor geldi şoka girdiğimi falan söyledi durumumda mucize eseri bişi olmadığını kask ve montumun beni kurtadığını söyledi. Arkadaşımın durumunu sorduğumda ise . Sol bacağında üç kırık ve siyatiğinin koptuğunu ve derhal sevk edilerek ameliyat olması gerektiğni söyledi.Sanırım Arkadaşımı sabaha doğru Ailesi İzmire ameliyata götürdüler. aldığım habere göre ameliyatı başarılı geçmiş, uzun bir fizik tedavi olması gerekiyormuş...Sakat kalma ihtimali var...
    ertesi gün Polis merkezinde arabayı gördüm.. İnanılmazdı..Ön tamponu farları kırılmış yamulmuş,öncam tuz buz olmuş üst tavanın arkası göçük bir araba.Olayın ne kadar vahim olduğunu ve gerçekten Allahın sevgili kulları olduğumuza inadım . Allah Alkollü hayvanların şerinden korusun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Büyük geçmiş olsun.

Bu iş böyle berbat işte.

Ne kadar haklı da olsak, canı yanan hep biz oluyoruz
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    offfff yaaa
    işallah arkadaşının durumu sakatlığa varmaz,ikinizede büyük geçmiş olsun
    ne iştir anlamıyorum bu alkollü hayvanlara hiç bişe olmuyo,işimiz gereği hasarlıaraçlarda geliyo bize.enson koca arazi aracını kullanan bi hayvan müşterimizin alkollü vaziyette hurdaya çevirdiği araç geldi.o jip o haldeyse karşıdaki çarptığı aracın halini düşünmek istemiyorum(renault broadway)3 kişinin canına mal oldu.kendisi ise bikaç ay sonra içerden çıkacaktır

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Çok şükür alkollü öküzün elinden sağ salim kurtulmuşsunuz.
    İnşallah arkadaşınızda da kalıcı bir hasar kalmadan atlatabilir.
    Size çarpan öküz için ne düşündüğümü yazmayacağım, Allah hepimizi kendini bilmeyenden korusun.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Geçmiş olsun demek az

Allah acil şifalar versin.GEÇMİŞ OLSUN...

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    geçmiş olsun.Kendini bilmez şoförleride allah bildiği gibi yapsın
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Ne desem şimdi?Geçmiş olsun desem sıradan olacak,geçmiyecek benim dememle.
    Öfkeden titrer vaziyetteyim.İçerim ama evimin bahçe kapısından çıkmam dışarı.Eşime ehliyet alalım sana diyorum bir gün olsun dışarıda iki tek atabilmek veya acil bir durum için.
    Şimdi bu olay rüyama girecek ve ben yine dişlerimin gıcırtısına uyanacağım.
    OOOOOOOFFF OF.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    büyük geçmiş arkadaşına acil şifalar diliyorum size çarpan o akıldan yoksun varlığa gelince umarım fazlasıyla cezasını bulur

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    büyük geçmiş olsun arkadaşım seni ve o şoföre burdugun andaki sinirini öyle iyi anlıyorumki ve o anda o adamı öldürmemen bile bir mücize hayvan vuruyor birde sizi görmedim demezmi okadar alkolle görmesi mucize olurdu zaten.... adamı varya zorla bindircen motora sonra vurcan arabayla ancak seni anlar işte ...
    böyle akkollü araba kullanıpta kaza yapanlara öyle sinir oluyomki ... o kayvehanelerde ben olsaydım sizi ayırmak yerine senin elinden alıp 3-5 yumrukta ben ayardım en az senin durumuna getirirdimmmmm

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Tutamıyacam kendimi tek lafımı edicem eğer ağırsa modlar bu mesajı değiştirebilir : Allah belasını versin o...

Motosikleti
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı
    büyük geçmiş olsun arkadaşım seni ve o şoföre burdugun andaki sinirini öyle iyi anlıyorumki ve o anda o adamı öldürmemen bile bir mücize hayvan vuruyor birde sizi görmedim demezmi okadar alkolle görmesi mucize olurdu zaten.... adamı varya zorla bindircen motora sonra vurcan arabayla ancak seni anlar işte ...
    böyle akkollü araba kullanıpta kaza yapanlara öyle sinir oluyomki ... o kayvehanelerde ben olsaydım sizi ayırmak yerine senin elinden alıp 3-5 yumrukta ben ayardım en az senin durumuna getirirdimmmmm

inan o anda siz siz değilsiniz ben adama vurduğumu hatırlamıyorum bile bazı noktalar karanlıkta kaldı kaza yapmışsın ve ne olduğunu bluır vaziyete hatırlıyorum

Dedim her zaman dedim birilerinin arbası büyükse nedense yaptıkları fena işler hep yanlarına kalıyor....

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Büyük geçmiş olsun. Arkadaşına da allahtan şifa dilerim. İnşallah sakat kalmaz, hayatına sağlıkla devam eder.
    dogma .

cardoso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni caracal 200
    otomobilin size çarparken hisedebileceğiniz şey... fatiha okumak oldu

gecmis olsun
    Her Ne Kadar Sosyetik Olmasakta Her Genc Kizda Resmimiz Her Yerde Izimiz Vardir Cunku Biz DENİZLİLİYİZ (DENİZLİ MT)

Motosikleti
    hepinizden allah razı olsun... Sizlerin sayesinde yüreğimizde burukluk bir nebze de olsa rahatlıyor.Bu olay beni çok sarstı Motorsikletimin yüzüne bilee bakamıyorum.. Soğuduğumu hissediyorum.Arkadaşımın Siyatiği koptuğu için sakat kalması yüzde 75 miş. Fizik tedavisini ne kadar azimli yaparsa o kadar çok çabuk yürüyebilecek.... ama eskisi gibi olurmu? işte sorun bu!..

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Çok büyük geçmiş olsun.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Off büyük geçmiş olsun nasıl üzüldüm anlatamam.. Trafikte böyle hayvanlar hep vardı olacakta.. Biz elimizden geldiğince dikkatli olalım gerisini Allaha havale edelim. Arkadaşının durumu belli olunca buraya yazarmısın? inşallah eski haline kavuşur.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hemşehrim üzüldüm anlattığın olaya...Uşakta genelde kask takan birileri görmedim...geçen ay içinde oradaydım...Uşak..Karahallı ve Eşmede dostlarımla akrabalarımla hasret giderdim...Kask takana uzaylı gibi bakılır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    yuhlar olsun yazıklar olsun ahlar vahlar olsun , ne olursa olsun hiçbişey değişmiyo işte çok çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin sana ve arkadaşına....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçmiş olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler