Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Baba Oldum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Tatlı heyecanıma sevincime ortak olan dostlar hepinizden Allah razı olsun tek tek cevap yazamıyorum şuan kimse darılmasın
    Bugün baya level atladım diyebilirim deneyimledikçe tecrübe ediniyoruz bir bebek daha dünyaya geldi aynı kattayız onlarında ilk çocuğu aynı dünkü halim gibiler bende 40 yıllık baba gibi şöyle yatırıcaksınız böyle gaz alacaksınız altını böyle değiştiriceksiniz gibi gösteriyorum adam dünkü halimi görse döver yeminlen ama güzel ittifak kurduk dayanışma içerisindeyiz bugün uykusuzluk baya yıprattı az biraz uyudum şimdilik iyi gibiyim sabaha kadar nöbetteyiz bebeğin herşeyi sistematik gidiyor buda işimizi kolaylaştırıyor gibi 2,5 3 saat aralığında acıkıyor beslendikten sonra gaz alma 10 15 dk kadar bu sürüyor sonrasında altını pisletiyor kakasını yapar yapmaz açmıyorum çünkü 2,3 dk aralıkla ikinciyi yapıyor ve ardından çişini yapıyor 5 dakika bekliyor öyle değiştiriyorum sonra bi güzel üstünü örtüp yatırıyorum saat başı 10 dk kadar uyandırıp hareket ettiriyoruz doktorun tavsiyesi zorlandığımız kısım şuanlık bu hemen uykuya dalıyor şimdilik durumlar böyle heyecanıma ortak olan tüm dostlara teşekkürü borç bilirim müsait bi zamanda ekran ss lerini alıp ileride büyüdüğünde göstermek istiyorum
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Allah analı babalı büyütsün inşallah, ilk kucağına aldığında ağladın mı peki ?
    ayzek bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatlı heyecanıma sevincime ortak olan dostlar hepinizden Allah razı olsun tek tek cevap yazamıyorum şuan kimse darılmasın
    Bugün baya level atladım diyebilirim deneyimledikçe tecrübe ediniyoruz bir bebek daha dünyaya geldi aynı kattayız onlarında ilk çocuğu aynı dünkü halim gibiler bende 40 yıllık baba gibi şöyle yatırıcaksınız böyle gaz alacaksınız altını böyle değiştiriceksiniz gibi gösteriyorum adam dünkü halimi görse döver yeminlen ama güzel ittifak kurduk dayanışma içerisindeyiz bugün uykusuzluk baya yıprattı az biraz uyudum şimdilik iyi gibiyim sabaha kadar nöbetteyiz bebeğin herşeyi sistematik gidiyor buda işimizi kolaylaştırıyor gibi 2,5 3 saat aralığında acıkıyor beslendikten sonra gaz alma 10 15 dk kadar bu sürüyor sonrasında altını pisletiyor kakasını yapar yapmaz açmıyorum çünkü 2,3 dk aralıkla ikinciyi yapıyor ve ardından çişini yapıyor 5 dakika bekliyor öyle değiştiriyorum sonra bi güzel üstünü örtüp yatırıyorum saat başı 10 dk kadar uyandırıp hareket ettiriyoruz doktorun tavsiyesi zorlandığımız kısım şuanlık bu hemen uykuya dalıyor şimdilik durumlar böyle heyecanıma ortak olan tüm dostlara teşekkürü borç bilirim müsait bi zamanda ekran ss lerini alıp ileride büyüdüğünde göstermek istiyorum
    Bebeklerin bütün olayı rutindir. daha en başından rutini tutturabilirseniz ileride de siz rahat edersiniz.
    İkiz babası olarak tavsiye edeyim, herşey rutinle ilgili.
    Bir de nacizane tavsiyem (bizim ikizler doğduğunda bu blogdan ve facebookdaki grubundan haberimiz yoktu, bir yaşından sonra haber aldık, keşke acemiyken haberimiz olaydı daha kolay atlatırdık demiştim.) Bu gruba bir şekilde girmeye çalışın. Grupta yalnızca anneler yok, babalar da var ve çok kalabalık. Her konuda doktorundan profesörüne var grupta.
    Özellikle blod sitesinde doktor Tomris hanımın yazıları çok işe yarıyor. Uyku ve beslenme ile ilgili olanları ilk başta size aşırı lazım.
    Linki bu: https://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com.tr/2017/05/uyku-kitab.html
    bu linkten facebook grubuna da ulaşabilirsiniz.

En az 3 yıl uykusuz kalmaya alışın. Bulabildiğiniz her fırsatta dinlenin, bazen 10 dakika uyuyabilmiş olmak bile çok işe yarıyor. Eşiniz için de sizin için de dinlenik olmak çok önemli. Her fırsatta dinlenmeye çalışın ki bebek aniden ağlarsa vb. gibi acil durumlarda dinlenmiş olun. 3 yaşından sonra da pek rahatlayamayacaksınız. Sabahın 5'inde, daha güneş doğarken kalkıp hadi baba oynayalım diye sizi uyandıracak.

Bir tavsiyem de evde TV varsa fişini çekin. En az 3 yaşına kadar TV'ye maruz kalmamalı bebekler, gelişimleri için çok zararlı. TV'ye arkası dönük falan deyip kendiniz de izlemeyin, sesi bile dikkatini çeker bebeklerin. Tam da gerçek dünyayı en yoğun algılama öğrenme çağlarında TV ekranındaki görüntüler zararlı. TV yerine fazla yükses sesli olmayan muzik açın bebe de muzik dinlemiş olsun. Bebe uyanıkken TV açılmaz kuralını uygulamaya çalışın. Bebeye bakmakta yardımcı olan anneanne, babaanne gibi yakınlarınıza da söyleyin bunu.

TV izlememek ilk başlarda zor gelebilir ama alışılıyor.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah analı babalı büyütsün inşallah, ilk kucağına aldığında ağladın mı peki ?
    ağlamadım bi tuhaf oldum ağlamaklı gibi değil tarifi zor gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bebeklerin bütün olayı rutindir. daha en başından rutini tutturabilirseniz ileride de siz rahat edersiniz.
    İkiz babası olarak tavsiye edeyim, herşey rutinle ilgili.
    Bir de nacizane tavsiyem (bizim ikizler doğduğunda bu blogdan ve facebookdaki grubundan haberimiz yoktu, bir yaşından sonra haber aldık, keşke acemiyken haberimiz olaydı daha kolay atlatırdık demiştim.) Bu gruba bir şekilde girmeye çalışın. Grupta yalnızca anneler yok, babalar da var ve çok kalabalık. Her konuda doktorundan profesörüne var grupta.
    Özellikle blod sitesinde doktor Tomris hanımın yazıları çok işe yarıyor. Uyku ve beslenme ile ilgili olanları ilk başta size aşırı lazım.
    Linki bu: https://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com.tr/2017/05/uyku-kitab.html
    bu linkten facebook grubuna da ulaşabilirsiniz.

En az 3 yıl uykusuz kalmaya alışın. Bulabildiğiniz her fırsatta dinlenin, bazen 10 dakika uyuyabilmiş olmak bile çok işe yarıyor. Eşiniz için de sizin için de dinlenik olmak çok önemli. Her fırsatta dinlenmeye çalışın ki bebek aniden ağlarsa vb. gibi acil durumlarda dinlenmiş olun. 3 yaşından sonra da pek rahatlayamayacaksınız. Sabahın 5'inde, daha güneş doğarken kalkıp hadi baba oynayalım diye sizi uyandıracak.

Bir tavsiyem de evde TV varsa fişini çekin. En az 3 yaşına kadar TV'ye maruz kalmamalı bebekler, gelişimleri için çok zararlı. TV'ye arkası dönük falan deyip kendiniz de izlemeyin, sesi bile dikkatini çeker bebeklerin. Tam da gerçek dünyayı en yoğun algılama öğrenme çağlarında TV ekranındaki görüntüler zararlı. TV yerine fazla yükses sesli olmayan muzik açın bebe de muzik dinlemiş olsun. Bebe uyanıkken TV açılmaz kuralını uygulamaya çalışın. Bebeye bakmakta yardımcı olan anneanne, babaanne gibi yakınlarınıza da söyleyin bunu.

TV izlememek ilk başlarda zor gelebilir ama alışılıyor.
    linki açamadım mobil desteklemiyor sanırım en kısa sürede gözden geçireceğim tv konusunda pek zorlanacağımızı sanmıyorum zaten telefonlarıda kapı girişinde bi yere koyucam zaten gidişat bebek,uyku,bebek,iş,bebek,uygusuzluk,iş gibi gidecek gibi görünüyor
    espresso bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Analı babalı sağlıklı büyüsün inşallah bizimkide yolda hayırlısıyla. Heyecanla uykusuz günleri bekliyoruz.
    ayzek bunu beğendi.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Allah analı babalı büyütsün acılarını göstermesin inşallah. Bir yolcuda bizde var heycanla bekliyoruz bakalım yarın ilk kalp atışlarını dinleyeceğiz 😀
    ayzek bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Adam nasıl sevinmiş ya, bizde mi yapsak napsak

Allah vatanına milletine, ailesine hayırlı temiz bir insan olarak yaşamasını nasip etsin, gözünüz aydın
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Abi yeni okudum darısı başımıza Allah iyi günlerini görmeyi nasip etsin.
    ayzek bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Gözünüz aydın, Allah analı babalı sağlıklı ve mutlu bir ömür nasip etsin inşallah.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Koşuşturmacalar tam gaz devam ediyor.Cumartesi taburcu olduk mamadan kurtulduk anne sütüyle devam ediyoruz çok şükür ama uykusuzluğun dibine vurdum bugün kimlik işini halledecektim motorla gitmeyeyim dedim hem yorgun hem uykusuz dalgınlık hali falan olmasın diye durağı kaçırdım geri yurudum gideceğim yeri farkettiğimde çoktan geçmiştim şimdilik durumlar böyle mamada gaz çıkarma olayı kolaydı ama anne sütünde epey zor ve uzun sürüyor birazda asabi bizimki acayip sinirleniyor herşeye
    espresso bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koşuşturmacalar tam gaz devam ediyor.Cumartesi taburcu olduk mamadan kurtulduk anne sütüyle devam ediyoruz çok şükür ama uykusuzluğun dibine vurdum bugün kimlik işini halledecektim motorla gitmeyeyim dedim hem yorgun hem uykusuz dalgınlık hali falan olmasın diye durağı kaçırdım geri yurudum gideceğim yeri farkettiğimde çoktan geçmiştim şimdilik durumlar böyle mamada gaz çıkarma olayı kolaydı ama anne sütünde epey zor ve uzun sürüyor birazda asabi bizimki acayip sinirleniyor herşeye
    Allah analı babalı büyütsün . Allah bağışlasın hocam. En güzel yorgunluklar.

O yukarıda yazdığın zamanı ileri alıp büyüdüğünü görmek fikrini unut. Evet gece uykusu yengeye de sana da yok şuan ama her yaşta zorlukları var güzellikleri olduğu gibi. Bugünleri hatırlayıp özleyeceksin. O zaman da ikincisini isteyeceksin

Yaşlılar yeni doğmuş bebek 40ı çıkmadan cennet kokar derler.. Mis gibi kokla dur Evlat sevgisini bambaşka.
    ayzek bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Allah analı babalı büyütsün, sağlık, huzur, mutluluk hayatınızdan hiç eksik olmaz umarım
    ayzek bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Birkan,

Nerdesin dostum, kop gel tek basina gitmiyo meret.. 😂

Motosikleti
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkan,

Nerdesin dostum, kop gel tek basina gitmiyo meret.. ��
    nereye geliyoruz gitmeyen ne )
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Allah analı babalı büyütmek nasip etsin hayırlı evlat olur inşallah
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Madem konu hortladı biraz da birkaç birşey yazmak farz oldu
    Öncelikle iyi dileklerini sunan dostlarıma teşekkurlerimi iletirim.
    Zaman gerçekten çabuk geçiyor ve çok hızla büyüyor kerata.Oysa dün gibiydi buraya yazdıklarım tam tamına
    5 ay veya 23 haftalık yada 161 günlük oldu diyebilirim.
    Bu süre zarfında çok şey öğrendim ve öğreniyorumda çok sıkıntılı günler geçirdik ve atlattık gaz sancıları uykusuz geceler kabus gibiydi neyseki hep böyle sürmedi Allahtan Şimdi ise dişler ile başımız belada 1-2 gündür huzursuz birazcık onun dışında keyfimiz yerinde Allaha çok şükür her hangi bir sağlık sorunumuz vs olmadı.
    Bir kaç resimde bırakayım hazır girmişken
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Burada saçlarımız dökülmeye başladı

[IMG][/IMG]

Ufaktan zehirliyorum

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

29 ekim korteje gitmek için hazırlanıyorum eşimde eline tutuşturmuş bayrağı oğlum ile bana süpriz yapıyorlar

[IMG][/IMG]

Burada uyku saati epey geçti gözlerde gram uyku yok ninni dinletmeye başladık sinirlendi hani yaklaşsam yumruğu patlatıcak yüzüme

[IMG][/IMG]

Geçen hafta doktor kontrolünden aşı olmadan hemen önceleri ufaktan dökülen saçlarımızda uzamaya başladı..
    [IMG][/IMG]

2 gün öncesi işten eve geldim karşımda böyle bir tatlılık

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Alper_tim bunu beğendi.

Motosikleti
    Hay maşallah vallahi özeniyorum bazen
    ayzek bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    basta arkadasa latife ettim, kafan mi iyi cocuk askere gidicek mesaj tarihine baksana gibi amma ve lakin, eline saglik arkadasin, iyi etti hortlatti..

Maşşallah hepsine...😊

Ben uc tane buyuttum, boyumu astilar, gerci kiz biraz guduk oldu.... 😂 ama bi o kadar da yerin altinda yoksa ben de ne olayim
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)