Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

nc 750x dct ilk motorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    rengi de çok şıkmış.
    35 yaşında olup otomobil tecrübesi olan bir de eğitim almış kişi için başlangıç için hiç de büyük değil.
    kazasız belasız keyifle kullanın.
    TOTEMONS ve dtvolkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    HAyırlı uğurlu olsun En sevdiğim renk güle güle kullanın.

Ancak benim şahsi görüşüm vitessiz motor içinden ruhu sökülüp alınmış ölü bir motor gibi geliyor bana. Scooterlarda o yüzden bu zamana kadar hiç ilgimi çekmedi. Şimdi mesela ben gaza gelmişim anlık yüksek devir kullanmak hatta belki redline görmek istiyorum alet hopp 6000 de tak vites atıyor aha noldu tüm iştah ruh heves gitti bende. Veya güzel bir ara gazıyla vites düşürmek veya yükseltmek istiyorum oda yok. Genel kullanıcılar ne demek istediğimi anladı. Kişisel tercih meselesi eminimki bu şekil çok konforludur ama ben asla dct tercih etmem. (Şimdi uzman ekip gelir o öyle değil bir kere bu motoy şizin kullanım hissiyatınızı algılayıp ona göye vites yükseltiyor veya düşüyüyor ) :D
    dtvolkan bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Adamın amacı trafikten kurtulmak.Gece gece motoru bağırttırıp milleti rahatsız etmek değil.Gün içinde keyfe keder bağırttıranları tenzih ediyorum.Her gece fahrettin altay meydanında redline kullanan arkadaşlara bende bol bol beddua ve küfürle eşlik ediyorum.Hayır yakalama olasılığım olsa takılacam peşlerine de yok aga yakalayamam. zaten fazla yaşamazlar diyorum.
    Güle güle kullanın.iki tur atıpta heh tamam ben öğrendim deyip trafiğe çıkmayın derim.Bende o gazla çıkmıştım üçüncü gün asfaltla "Selamunaleyküm gardaşşş" deyip kafa tokuşturduk.
    ...garip..., dtvolkan, essegesse ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ancak benim şahsi görüşüm vitessiz motor içinden ruhu sökülüp alınmış ölü bir motor gibi geliyor bana. Scooterlarda o yüzden bu zamana kadar hiç ilgimi çekmedi. Şimdi mesela ben gaza gelmişim anlık yüksek devir kullanmak hatta belki redline görmek istiyorum alet hopp 6000 de tak vites atıyor aha noldu tüm iştah ruh heves gitti bende. Veya güzel bir ara gazıyla vites düşürmek veya yükseltmek istiyorum oda yok. Genel kullanıcılar ne demek istediğimi anladı. Kişisel tercih meselesi eminimki bu şekil çok konforludur ama ben asla dct tercih etmem. (Şimdi uzman ekip gelir o öyle değil bir kere bu motoy şizin kullanım hissiyatınızı algılayıp ona göye vites yükseltiyor veya düşüyüyor ) :D

Ömrü hayatımda bu tarz DCT bir motosiklet tercih etmedim, büyük konuşmayayım bundan sonra da tercih etmem, fakat bunu scooter ile kıyaslayamazsınız.
    Bir diğer konu ise;

Gerçekten " o öyle değil " dct konusu gelişti, bir çok modu var, hangisinde sürmek istiyorsan o modda devam edebiliyorsun,istersen manuel vites değiştiriyorsun, istersen spor moda alıyorsun limitlerinde vites atıyor vs.

Ama her halükarda bu durum,benim için tercih sebebi değil. Vitesli bir motosikletteki sürüş deneyimi ve kontrolünü tam anlamıyla yaşatmıyor, ve o güveni hissettirmiyor. Ruhunun sökülüp alındığı tabirine kısmen katılıyorum.

Ama senin de dediğin gibi tercih meselesi, aurıca böyle direk dct diye gömmek doğru olmaz.

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın amacı trafikten kurtulmak.Gece gece motoru bağırttırıp milleti rahatsız etmek değil.Gün içinde keyfe keder bağırttıranları tenzih ediyorum.Her gece fahrettin altay meydanında redline kullanan arkadaşlara bende bol bol beddua ve küfürle eşlik ediyorum.Hayır yakalama olasılığım olsa takılacam peşlerine de yok aga yakalayamam. zaten fazla yaşamazlar diyorum.
    Güle güle kullanın.iki tur atıpta heh tamam ben öğrendim deyip trafiğe çıkmayın derim.Bende o gazla çıkmıştım üçüncü gün asfaltla "Selamunaleyküm gardaşşş" deyip kafa tokuşturduk.
    düşüncelerinizi dikkate alıyorum teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sağol kardeşim iyi dileklerin için teşekkür ediyorum. Benim şuan şu halimle manuel çok daha zor olucaktı, nede redline görmeyi isteyeceğimi pek bu ara sanmıyorum. dediğin gibi 3000-4000 devirde vites büyütüyor. ama sport mod s1, s2, s3 şeklinde ayrılmış redline kadar çıkabilir buda yetmezse manuel moda alıp + ve (-) kollardan vites değiştirilebiliyor. bildiğiniz dsg şanzıman gibi. golf arabam var manuel çok daha zevkli dsg göre yoksa hissiyat bakımından senin gibi düşünüyorum

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş yüksek olduğundan, A ehliyet alınabilir.
    bende yeni aldım ehlıyeti yaşım 38 kursda 2 yıl tecrube gerekıyor dedıler gittik a2 aldık :(

hata ettık ozaman

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Motoru ne zaman aldınız bilmiyorum ama geçen haftasonu küçükyalı sahil tarafında çay içerken aynısı yanaştı benim motorun yanına. Üstündende 180-185 boylarında biri indi. Belkide sizdiniz
    dtvolkan bunu beğendi.

Motosikleti
    nc 750x dct
    Alıntı _kaan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Motoru ne zaman aldınız bilmiyorum ama geçen haftasonu küçükyalı sahil tarafında çay içerken aynısı yanaştı benim motorun yanına. Üstündende 180-185 boylarında biri indi. Belkide sizdiniz
    geçen hafta aldım ama ben beylikdüzü tarafındayım. geçen hafta iri bir arkadaşa vekalet verdim tuzladan getirdi motoru her yere uğramış olabilir

Motosikleti
    Café Racer
    Hayırlı olsun, abartıldığı kadar güçlü ve sizi tehlikeye sokacak kadar agresif bir motosiklet değil.

Yaşınız ortada, tercih doğru. 😊
    essegesse ve dtvolkan bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun güle güle kazasız kullanın ilk espiriyi patlatayım ; ez daha eklemeden bir YBR alabilirdiniz
    dtvolkan ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc 750x dct
    Teşekkürler arkadaşlar bayağı alıştım arabalar arasından geçerken biraz tırsiyorum o kadar , acaba beni sıkıştırır mı diye diken üstünde oluyorum

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Hayirli olsun iyi gunlerde kullaniniz, ileride butce el verir ise icimden gecmiyor degil.
    dtvolkan bunu beğendi.

Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın bence orta yaşlarda olan biri için çokta tehlikeli sayılmayan bir başlangıç sonuçta 17 yaşında bi gencin yapcagı tecrübesizliklere düşcegini sanmiyorum
    dtvolkan bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. aralardan geçerken kornayla vs ile araçları uyarmayı unutmayın çok kez kurtaracaktır sizi.
    buarada bu motosiklet çok güzelmiş, resmen aşık oldum
    dtvolkan bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

SessizGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Hayirli olsun hocam. Bizim memlekette tarsus ta tirafik polisinim altinda var. Gecen gün iycenem süzdüm polis memuru ne oldu gözüne kestirdin her halde dedi yok dayi güzel makine dedim hafta sonlarida sende kaliyorsa bir iki tur atayim şumla demiştim. Adama nedese bana sen yarin gel şube müdürünün koltuna otur dedi ;(
    mgdk ve dtvolkan bunu beğendiler.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Hayırlı olsun,
    Benzer sebepten dolayı bende geçen sene 2 tekere terfi ettim.
    Göreceksiniz ki sadece trafikten kurtulmuyor (trafikte motor sürmekte keyifli bir hadise degil!) ama aslında cok daha fazla keyif alıyor, birazda ağırlaşıyorsunuz (benzer yaşta olduğumuz için eklemek istedim)

Tekeriniz düz bassın.. Bol bol eğitim alın..
    dtvolkan bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    hayirli olsun.bende 100luk skuterden gecmistim nc ye.trafik konusuna gelince onceden skuterle kimse adam yerine koymazken bunla biraz saygi goruyorsun.fakat yine iş insanin kendisinde bitiyor.ürkekçe seritin sagindan giderseniz araclar sizi sıkıştırıyor.yolu ortalayıp bir taşıt oldugunuzu onlara hissettirmelisiniz
    dtvolkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750d Integra
    Hayırlı olsun güle güle kullanın güzel tercih olmuş
    dtvolkan bunu beğendi.

Motosikleti
    nc 750x dct
    cümleten teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepimize kazasız belasız binmek nasip etsin

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin
    dtvolkan bunu beğendi.
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)