Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

nc 750x dct ilk motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inş.
    dtvolkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MASTER_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750 X DCT
    hayirli olsun, kazasiz belasiz keyifli surusler
    dtvolkan bunu beğendi.

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    sağolun arkadaşlar

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kazasız kullanın ilk espiriyi patlatayım ; ez daha eklemeden bir YBR alabilirdiniz
    ya da az daha ekleyip 7 tane ybr alabilirdi...
    dtvolkan ve plectrum bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    NC750x - 2019
    dtvolkan bey merhaba. eski bir konu ama şu anki düşüncelerinizi merak ettim.

sizinle aynı durumda sayılırım.

yaşım 34, boyumda 1.73, 600km kadar 125cc vitesli motor tecrubem mevcut. motorumu yeni sattım. fuardan NC750x DCT alma niyetindeyim.

ilk etapta evden işe 4km mesafede (trafik ışığı ve yoğunluğu olmayan bir güzergah) kendimi alıştırırım diye düşünüyordum.

Siz alışırken bir sorun yaşadınızmı ?

ufak tefek aklımda soru işaretleri var malesef. acaba V-Storm 250 alıp bu sene kullandıktan sonra seneye, 2020 de mi NC750x DCT almalıyım ?

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı ]-[@LuI{ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yaşım 34, boyumda 1.73, 600km kadar 125cc vitesli motor tecrubem mevcut. motorumu yeni sattım. fuardan NC750x DCT alma niyetindeyim.

ilk etapta evden işe 4km mesafede (trafik ışığı ve yoğunluğu olmayan bir güzergah) kendimi alıştırırım diye düşünüyordum.

ufak tefek aklımda soru işaretleri var malesef. acaba V-Storm 250 alıp bu sene kullandıktan sonra seneye, 2020 de mi NC750x DCT almalıyım ?
    Ben bir kaç şey söyleyeyim. Yaşıt sayılırız.

Ben daha öncesinde 250cc tek silindirli bir motosikleti 15000km kullanmıştım. NC'ye geçtiğim zaman çok zorlanmadım. Gaz tepkisi v.s. zaten 700cc bir makine gibi değil. Fakat epey ağır. Boyum 184. Ayaklar yere rahat basıyor.

Fakat bence sizin için 600 km 125cc tecrübesi bu motosiklete geçmek için çok çok erken. En azından Honda veya Yamaha'dan Güvenli Sürüş Seviye 1 ve Seviye 2 eğitimlerini almanız kesinlikle yararınıza olur. Dediğim gibi epey ağır bir alet. Kontrol etmekte, dur kalklarda zorlanabilirsiniz.

Söylediğiniz gibi 250 cc bir motor ile 10000km civarı tecrübe kazanıp, sonrasında cc büyütmek daha yararlı olacaktır.

dtvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc 750x dct
    Alıntı ]-[@LuI{ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İyi aksamlar. Konun uzerinden 2.5 yıl geçmiş. Vay diyorum zaman ne kadar çabuk akiyor. Evet konuyu görünce şaşırdım. Heycanla açtığım bir başliktı. Motoru aldiğimda 3000km de idi şimdi 34000km de Allah kaza bela vermeden bu noktaya kadar geldim. Bir iki küçük eğtim aralarda aldim . Maksat gerçekten doğru mu yapıyorum diye. Kendi çabamla ilerledim kendimi övmek gibi olmasin ama gerek egitmenlerden gerek motorcu arkadaslarimdn hiç binmemiş biri olarak oldukça motora hakim olduğum kulağıma
    Söyleniyor Daha sonra yunanistan turu yaptim bu yazda bulgar romanya transaplina gibi tur hazirliklarim var.Bu ara Nc 750x dct alarak doğru bir karar vermişim . Daha alt kucuk cc alsaymışım şu an bir kaç motor değiştirmek zorunda kalırmışım . Artik bundan sonrada kafamda beğendiğim sporttouring tracer900gt belki 1200crosstour honda olabilir geçiş yapacam . Benim tavsiyem sana 2016 model ve üstü ikinci el bir nc 750x dct alman . Sıfırı gerek yok sifir hakkını bir sonraki motoruna saklman olur. Saygilar

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Hayirli olsun 'S'modelinin DCT sini kullaniyorum guzel secim,kazasiz belasiz surusler dilerim

Selamün aleyküm kardeş hayırlı uğurlu olsun.Rabbim, kaza bela vermesin.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Benim boy 174, 15000 km kadar 250 cc scooter kullandıktan sonra aldım motoru. Motor arkadaşların dediği gibi ağır bir motor, boy itibariyle de ayak uçlarıyla yere basıyorum. Bu durum adaptasyon sürecinde beni zorladı açıkçası. Eğitimlerinizi tamamladıktan sonra bu motora geçerseniz sizin için daha emniyetli olur. Honda gs1,2,3 veya Yamahanın eğitimlerini tamamlayarak başlamanızı öneririm.

Motosikleti
    HONDA NC750S DCT
    Kazasiz belasiz

Hayırlı olsun... Allah kaza bela vermesin... Darısı başımıza

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)