Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Şerefsiz Otobüsün Yüzünden Düştüm....

Motovento
    REKLAM ALANI
    vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Maltepeden yine işe doğru yola çıktım sabah, normal de hergün en sol şeridin yanındaki dar alanı kullanıyorum. Yine aynı şekilde çıktık yola sağolsun belediyemiz aradaki toprak kısma toprak dökerken bir bölümünü bizim şeride dökmüş tabi o esnada otobüsün şeridi daraltması ile toprağa mı çarpim frenemi basim kararsızlığı ile frene bastım tabi havanın yağışlı olması sebebiyle arka lastikler kontrolümü bozdu bende daha büyük bişey olmasın diye motoru yana yatırdım toprak kısma doğru kayarak girdim motorun yan gitti allahtan dizlikler vardı sadece sağ bacağımın üstünde büyük bir yaram var birde kuyruk sokumum çok ağırıyor. Allah daha büyük kazadan sakınsın. Allah sizleride korusun.

Ya bu arada bişey unuttum onu eklemeden geçemiyeceğim inanırmısınız kazadan sonra motoru toprak alana aldım biraz toparlanıyım dedim yaklaşık 50 tane motorcu geçti yanımdan üstüm başım çamur içinde zaten biri durupta bişey mi var hayırdır diye durup sormadı tüm bu tarz davranan arkadaşlarımızıda kınıyorum.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    geçmiş olsun. ilk ve son kazanız bu olsun
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ZZR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR1400 KawaSaKi Rengi:KapKara
    geçmiş olsun valla bu nedir iki gündür minibü otobüs ..ayrıca topic biraz gülümsetti beni serefsiz otobüsçnün yüzünden düştüm tekrar geçmiş olsun

saygılar
    [B] KapTaN 44[/B]

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    geçmiş olsun. şerefsizden bol ne var bu ülkede. nereye elini atsan şerefsize denk geliyo.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    geçmiş olsun. konu da açılmışken tecrübeli motorculara soralım hemen. çarpışmanın kaçınılmaz olduğu durumlarda en iyi yöntem motoru yan yatırmak mı? düşünüce öyle gözüküyor hakikaten. kontrolsüz bir şekilde fırlatılmak yerine yerde sürüklenmek daha iyi gibi duruyor. en azından çarpma etkisi daha az olur herhalde (tabii bu arada peşinizden gelen 4 tekerli sizi çiğnemezse).
    May the Force be with McLaren Mercedes

kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    Dostum çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsın.Ama 50 tane motor geçti biri bile sormadı diyosun ya .buna bozulma bence
    Onlar gerçek motorcu degilki zaten.Bak Adana daki olayda nasıl birlik olmuş gerçek motorcular jandarmanın kapısına dayanmışlar ya adem i alırız yada burda yatarız diye.sen üzme tatlı canını yoluna devam et.gerçek dostlarını bulacaksın eninde sonunda
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

Hurricane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun Zs150-19 Cruiser
    Geçmiş olsun.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, nasıl gittiğindir...

kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    geçmiş olsun. konu da açılmışken tecrübeli motorculara soralım hemen. çarpışmanın kaçınılmaz olduğu durumlarda en iyi yöntem motoru yan yatırmak mı? düşünüce öyle gözüküyor hakikaten. kontrolsüz bir şekilde fırlatılmak yerine yerde sürüklenmek daha iyi gibi duruyor. en azından çarpma etkisi daha az olur herhalde (tabii bu arada peşinizden gelen 4 tekerli sizi çiğnemezse).
    )) evet birde arkadan gelen asıl tehlike
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

hashmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondi 150hs
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın
    hızlı yaşa,yavaş sür,genç değil geç öl..

frontier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en kisa zamanda eski sagligina kavusman dilegiyle, gecmis olsun . . .

onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    buyuk gecmis olsun. neticede iki teker ustunde gidiyoruz ve bizim maalesefki maalesef dort teker ustunde gidenlerden , dort kat daha fazla dikkat etmemiz lazim.onlarin motorlara karsi ilgisiz ve alakasiz araba kullanmalarindanda kendimizi kurtarmamiz icin.

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    gecmıs olsun...
    ıyı olmana sevındım
    yanından gecıp senı görmezden gelen motorcuları kınıyorum
    ____it's my life_1982____

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Geçmiş olsun,en kısa zamanda iyileşmeniz dileği ile
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Geçmiş olsun kardeş Umarım ilk ve son kazan olur daha büyüklerini rüyanda bile görmessin...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Burada hesabı çok iyi yapmak lazım ben en sol şeritte olduğum için mantıklısı toprak alana yanyatıp sürüklenmek diye düşündüm belki toprağa çarpsaydım sol şeridin üstüne düşebilirdim onu düşünmek bile istemiyorum. Eğer araçların arasında seyir ediyorsanız yan yatırıp moruru düşürmek çok tehlikeli olabilir allahtan başıma gelmedi öyle birşey.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    dostum büyük geçmiş olsun allah beterinden korusun

Alıntı ZZR1400KawaSaKi adlı üyeden alıntı
    geçmiş olsun valla bu nedir iki gündür minibü otobüs ..ayrıca topic biraz gülümsetti beni serefsiz otobüsçnün yüzünden düştüm tekrar geçmiş olsun

saygılar

nasıl yani ya?? gülünecek ne varki bunda?? arkadaş düşmüş kendisi yaralanmış ve motoru hasar görmüş bunda komik olan nedir? bende mi bir anormallik var

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Geçmiş olsun arkadaşım,
    Allah beterinden saklasın
    [B][COLOR="Black"][CENTER]U-F-A 87'ye bakın, görürseniz el sallayın, [/CENTER][/COLOR][/B]
    [CENTER][B][I][SIZE="2"][COLOR="Orange"]MoMo ZeN[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/CENTER]

moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000rr fıreblade
    gecmıs olsun kardesım allah beterınden saklasın
    [FONT="Arial Black"]TUM MOTOSIKLETLILERE GUNESLI GUNLER DILEGIYLE[/FONT]

gamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 2006
    geçmiş olsun.
    dünde ben yatırdım.
    ayağındaki yaraya dikkat et,mikrop almasın.
    arkadaşlar bu arada dikkat ederseniz korumalar sayesinde ucuz atlatıyoruz.
    her zaman her şartta full koruma...

ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    Çok geçmiş olsun kardeş.

2 konu dikkatimi çekti :

1- Motorcuların böyle bir durumu görüp durmadığına pek rastlanmaz, acaba seni görmedilermi yada durulamayacak bir yermiydi orası. şaştım bu davranışlarına. bir motorcu olarak üzüldüm ve görüp te durmayanları ben de kınıyorum.

2- En sol şerittende normalde araçlar yoluna devam ederken sen sol şeridin yanındaki boşluktan gittiğini söylemişsin. O ara boşluğa dökülen toprağın yüzünden senin o an sağa kayıp araçların şeridine geçmen gerekti. Anlamadığım şu; Normal şeridinde (en sol şeritte) giden o aracın suçu neydi. toprağı görüp senin onun şeridine geçmen gerektiğini dolayısı ile biraz daha sağa kayıp yer açmasını beklemiyordun herhalde. Hiç sevmem onları ama herif yolunda gidiyo, haklı yani.
    Bence burada bir hata varsa kendinde aramalısın. Normal şerit dışında bir şeritte seyahat ediyosun, aşırı dikkatli olmalısın. toprak dökülmüş olabilir, lastik parçası veya başka bir düşen malzeme olabilir v.s. sağından trafik akarken sağa kayıp kaçamayabileceğini, aniden durman gerekebileceğini düşünerek daha yavaş gitmelisin.

Hepimizin başına gelebilir diye konuyu biraz deştim, kaşıdım.
    Hürra hepimiz hata kimde diye bakmadan 4 tekerlere bağrışıyoruz ama bunlardan ders almak için özeleştiriyi atlıyoruz.

Bari suçun bizde olduğu durumlarda sağa sola bağrışacağımıza bu tür durumların karşımıza çıkabileceğini dikkatli olmamız gerektiğini konuşalım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler