Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

iki kişi hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    olayı bizlerde duyduk ve çok üzüldük birebir olay yerinde kaza sonrası nı gören arkadaşlar var onlar anlattılar hakikaten kötü bir kaza baya bir üzüldük..

motor cbr 125 denmiş yanlış bir bilgi kaza yapılan motor 2005 model rossi kasa yamaha R6 motosikletin devir saati 7.000 de takılı kalmış yaklaşık süretleri 160-170 vardı sanırım bir ağır vasıta dan akan yağa girerek kaymışlar ve her iki arkadaşımızda olay yerinde can vermiş kullanan arkadaşta kask varmış mont vs.. varmış ancak arkasında oturanda ne kask var ne başka koruma üstelik t shırt le binmiş böyle bir makineye burada en önemli olan aşırı bir hızla o mevkiye girmek kaza yerini iyi biliyorum o süret orada herzaman felakete sebebiyet verir...

kaza yapılan motosikleti kahramanlar semtindeki bir motosiklet satıcısında 2 gün evel görmüş incelemiştim sarı renk rossi imzalı 46 numara lı 2005 model yamaha R6 kaza yapan kişi de zaten bu motoru sabah satın almış akşamına bu kaza gerçekleşmiş

motoru tamamen tanımadan alışmadan şehir içinde böyle bir yolda yüksek sürat malesef sonları oldu motosikleti yoldan süpürmüşler 7-8 parça halindeymiş çünkü

allah rahmet eylesin yakınlarına allah sabır versin ÜZÜLDÜK..!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madalyonun bide öbür tarafı varki burda kimse buna dikkat çekmemiş..
    Olayda sadece sürücü ve arkasındaki vefat etmiş belkide bu dikkatimizi dağıtıyor...Olayı çeşitli kişilerden dinledim hata tamamen motoru kullanan arkadaşta ve ağır bi bedel ödemiş..sevdikleri bu bedeli ödemeye devam edecek allah rahmet eylesin..ama arkada kinin günahı neydi...ya o an karşıdan karşıya geçen insanlar olsaydı...hatanın bedelini kaç kişi ödeyecekti ...

oldum alası sport modellerden hep uzak durdum...Bu kazanın daha kötüsünü gördüm tam 4 yıl önce ...Arada çıkan oluyo soruyolarya 600 lükbi sportla başlayabilirmiyim diye ...BAŞLAMA arkadaşım ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bir arkadaşın yakın zamanda motosikleti çalınıyor.... çalan hırsızlar motosiklet ile kaza yapıyor ve biri ölü diğeri komada olarak sonuçlanıyor...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Elbette tamamen sürücü hatası özellikle şehir içinde trafiğin yoğun olduğu yerlerde kavşak dört yol ağzı benzinlik trafik ışıkları yakınlarında yüksek süratle seyir etmek kaza ya davetiye çıkarmaktır..

İzmirde üst üste bu tip kazaların meydana gelmesi ve sonucunda da tanıyalım tanımayalım motorcu arkadaşlarımızı kaybetmemiz bizi son derece üzüyor..

dün akşam kazayı anlatan 4 arkadaşımız sahile yürüyerek geldiler kazadan gördüklerinden okadar etkilenmişlerki motora binememişler dün akşam

izmir in çiğli den başlayarak altınyol + devamında yeşildere yolu halkapınar mevkii gibi yolları herzaman riskli tehlikeli yollardır ağır vasıta çok mazot yağ vs.. yakıt ve atık türleri her an yola akabiliyor ve bu tip atıklar motosiklet için en tehlikeli şeydir

600 lük yada 1000 lik bir süper sport makine ile olur olmaz yerde hız yapmak ta kazaya davetiye çıkarmaktır...

Race bir makinenin neler yapabileceğini asla ve asla kimse hayal bile edemez tecrübe elbette gerekli ancak herzaman yeterli değil

güç zaten elinin altında istediğin an istediğin gücü kullanabileceksen gereksiz risklere girmeye can yakmaya ne gerek var büyük ve kuvetli bir motor kullanıyosan herzamankinden daha sakin ve daha dikkatli olacaksın...

ben hala eğitimi akıllı uslu olmayı savunuyorum yoksa 600 lük te race binilir 1000 likte yeterki hayatın değeri ve geride kalan insanların değeri bilinsin

DİKKAT + EĞİTİM + SAKİNLİK

Forumdan Uzaklaştırıldı Sonsovalye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Polaris Kar Motoru
    Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağolsun..

BRUCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT 750 C4
    Alıntı ferjovi adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar 30 mayıs akşamı izmirde halkapınar da bp nin önünde saat 24 sularında bir motosiklet kazası oldu ve iki kişi hayatını kaybetti sanırım cbr 125 le arkadaşlarımın anlattığı kadarıyla aracı sağından geçmek isterken araç sağa dönüyor motorlu arkadaşlarda çarpmamak için sağa kaçıyor ve olan oluyor
    iki kişi feci şekilde hayatını kaybetti sanırım arkadaki arkadaşta kask varmış ama nafile süratli geliyorlarmış. feci bir ölüm. ayrıntıya girmiyorum çok kötüymüş. kazayı gören arkadaşımın söylediği tek bir laf var beni öldürsen bir daha motoruna binmem!! kaza sonrası motorlu arkadaşlar gelmiş. tanıyan varsa başı saolsun.
    ve lütfen motora korumasız binmeyin ve sınırlarınızı bilin. anlatılanlarını düşündükçe tüylerim diken diken oluyor
    ya arkadaşım şimdi yani işmi bu senin yaptığın,bu tür haberlerin insan'ın moralini aşırı derecede bozduğunu bile bile siteye taşınması hiç hoş değildir.ölenlere allah rahmet eylesin,ailelerinede allah sabır versin.

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Allah rahmet eylesin...Bu haberleri okuduktan sonra bütün hevesim kacıyor.Ya aynı şey benimde başıma gelirse diye düşünüyorum..Biz ne kadar dikkat edersek edelim Türkiye de işimiz çok zor..
    EgeKnn ın belirttiği gibi İzmir de Çiğli den başlayıp altınyola kadar dua ederek gitmek lazım...Özellikle menemen-garaj hattı dolmuşları bu yollarda seferlerine devam ettiği sürece korkmamak mümkün değil

Motosikleti
    jinlun jl150s
    valla cok uzuldum umarım hıcbırımız bıdaha bole bır acı yasamayız başımız sağolsun

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    allah rahmet eylesin...
    B rh +(pozitif)

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    allah rahmet eylesin hepimizin başı sağolsun arkadaşlar
    allah geride kalanlara sabır versin
    bu tür kazaları gördükten sonra sevdiklerimiz bizi motora bindirmek istemiyolar haklı olarak lütfen çok dikkatli gidin ve sizle yarışmaya kalkan kişilere kulak asmayın arkadaşlar
    racing kullanan arkadaşlar lütfen daha dikkatli gidin
    racing düşünen arkadaşlarda bi kere daha düşünsün
    hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim
    hepinizin tekeri düz bassın
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    allah rahmet eylesin

Ben motordelisindenim ama ayrıldım artık çünkü bütün buluşmalarda alkol içiyorlar sonrada racelere atlayıp garip garip hal hareket yapıyorlar daha sonrada kaza yaptıklarında kendilerinden başka herşeye suç atıyorlar.Yol kötüydü diyorlar araba çıktı diyorlar alkol tetiklemiştir diyorlar motor hızlı gidiyor diyorlar anlıyacagınız kazayı yapan dışında herşey suçlu.Kaza yerini arkadaşım görmüş kazayı yapanların vucutları dahi parçalanmış dedi söylendiğine göre motoru kullanan arkadaş tecrübeli ustaymış bu nasıl ustalık içki içip 250 ile hız yapmak şehir içinde motordelisindekilere göre 3 ayda bir motor değiştirip 1000 cc motor alan herkez usta.Ben 15 senedir kullanıyorum bir yerimi inciltmedim ben usta değilim.O toplulugun hepsi bence hız delisi insanlar ve içkiciler bu yüzden artık burdayım

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    kazanın sonrasında motorun görüntülerini tv de seyrettim sabah sabah içim kötü oldu. bir tek direksiyon tam parçaydı o kadar söyleyeyim size. aşırı hızlı oldukları kesin, yolu bilmedikleri de belli. ama kaza sırasında oradan geçen birisinin söyledikleri ilginçti. "paniklemeselerdi sağa dönecek arabanın solundan geçebilirlerdi" dedi. araç sağa geçmeye başlayınca arkadaşlarda yavaşlayıp sola geçmek yerine o hızla sağa kırmışlar. Allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabır versin.
    aslında bu tip olaylar bizi ne kadar üzsede bazı dersleri de çıkarmamızı ve şapkayı çıkarıp masaya koyup düşünmemizi sağlıyor. ülkemizde motor eğitimi ve ehliyeti ne şekillerde veriliyor bir düşünün. hiç motora binmeyen birisi bile gidip race bir makina alabiliyor hem de 600cc ve üzeri. yollarımızın durumu belli, zaten trafikteki araçların motorlara nasıl yaklaştığını da hepimiz görmüşüzdür. Acil olarak gerekli düzenlemelerin yapılması gereklidir. özelliklede motorcu arkadaşların daha dikkatli olması lazımdır. alkollü araç kullanmak bile riskliyken motorun üstüne binmek çok ama çok vahimdir, ki ben buna cahil cesareti diyorum. bilmediğimiz yollarda özellikle de artçımız varsa lütfen daha dikkatli olalım ve kesinlikle hız denemelerine girişmeyelim. ben motora keyif almak için biniyorum ve bu keyfi de uzun yıllar yaşamak istiyorum.
    sevgilerle

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    allah rahmet eylesin çok zor ama bizde bunlardan örnek alıp kurallara uyalım ve korumasız binmeyelim
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    diyecek söz bulamıyorum bir anlık hız tutkusu nelere yol açmış tüylerim diken diken oldu ....
    beyler sakın gaza gelmeyelim gitceğimiz yere 5-10 dk geç gidelim ...
    haber yeniasırda cıkmıs
    Aşırı hız, ölüm getirdi

Paramparça olan motosikletin sürücüsü Tonguç Aygün ile yakın arkadaşı Recep Temurtaş olay yerinde can verdiler

FATİH ŞENDİL / TOLGA TEKİN (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Çınarlı semtinde aşırı hız sonucu meydana gelen motosiklet kazasında, İzmirli iki genç işadamı yaşamını yitirdi. Halkapınar Viyadüğü'nden hızla inen motosiklet, otobüs durakları girişindeki trafik levhasına çarpıp takla attıktan sonra bin parçaya ayrıldı. Motosikleti kullanan, Asrın Boru Demir Sanayi firmasının sahibi Tonguç Aygün (40) ve arkada oturan Ege Boru Sanayi firmasının ortaklarından Recep Temurtaş (27), feci şekilde can verdi.

Havada uçtular
    Kaza, Çınarlı Şehitler Caddesi'nde Halkapınar Metro İstasyonu karşısındaki otobüs durakları önünde önceki gece saat 23.05 sıralarında meydana geldi. Eski Devlet Güvenlik Mahkemesi yönünden Mersinli yönüne gitmekte olan Tonguç Aygün idaresindeki 35 AT 3959 plakalı 2005 model Yamaha marka motosiklet, Halkapınar Viyadüğü'nden aşağıya indikten sonra otobüs durakları girişindeki trafik levhasına hızla çarptı.
    Çarpma sonucunda havalanan motosiklet yere düşerken parçalara ayrıldı. Motosikleti kullanan Tonguç Aygün, savrularak ilerideki BP akaryakıt istasyonu girişine kadar yuvarlandı ve çimlerin üzerine düştü. Recep Temurtaş ise 10 metre savrularak kaldırıma düştü.

45 metre fren izi
    Korkunç kazada Tonguç Aygün ve Recep Temurtaş, feci şekilde olay yerinde can verdi. Polisin yaptığı incelemede, kaza yerinde motosiklete ait yaklaşık 45 metre fren izi bulundu. Motosikletin, fren izinin bittiği yerden itibaren 7 metre sürüklendiği belirlendi. Polis yetkilileri, Aygün'ün yakınında bir kask bulunduğunu, ancak kaskın bağlı olmadığı için başından fırlamış olabileceğini ifade etti. Recep Temurtaş'ın kask kullanmadığı anlaşıldı.

Sinir krizi geçirdiler
    1. Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren Asrın Boru Demir Sanayi Limited Şirketi'nin sahibi Tonguç Aygün ile Ege Boru Sanayi şirketinin ortağı Recep Temurtaş'ın ölüm haberini alan yakınları, olay yerine geldiklerinde sinir krizi geçirdi. Polis ekipleri, Temurtaş ve Aygün'ün yakınlarını güçlükle sakinleştirdi.
    İnceleme çalışmaları ve kimlik teşhisi için yaklaşık 2 saat olay yerinde bekleyen Tonguç Aygün ve Recep Temurtaş'ın cenazeleri, otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kazada motoru kullanan Tonguç Aygün'ün alkollü olup olmadığı araştırılıyor.

Yeni satın almış
    2005 model Yamaha marka yarış motosikletinin Akan Aguş'a ait olduğu ve kazadan bir gün önce (pazartesi) akşam saatlerinde işadamı Tonguç Aygün tarafından satın alındığı, ancak devir için resmi işlemleri henüz tamamlamadığı bildirildi.
    Motosiklet kazasında ölen Tonguç Aygün(40) ve Recep Temurtaş'ın (27) çok iyi arkadaş oldukları ve boş zamanlarını da sürekli birlikte geçirdikleri ifade edildi. İkilinin işyerlerinin de komşu olduğu belirtildi. Aygün, bir çocuk babasıydı.

Toprağa verildi
    Karşıyaka'da oturan Tonguç Aygün, dün Karşıyaka Zübeyde Hanım Camii'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazı sonrası Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bornova'da oturan Recep Temurtaş'ın cenazesi ise toprağa verilmek üzere ailesi tarafından Niğde'ye götürüldü.

Onsuz yaşayamam
    Eşinin ölümü ile şoka giren Deniz Aygün, "Tonguç oğlumuz Asrın ve bana çok düşkündü. Hatta oğlumuzun adını kurduğu şirkete vermişti. Motosiklet almasını, kullanmasını hiç istemiyordum. Ama motoru çok seviyordu. Beni dinlemedi. Acımız çok büyük. Onsuz yaşayamam" diye ağladı.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

ugurdedek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah Rahmet eylesin.

ekşioğlu efe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er_6n
    ALLAH RAHMET EYLESİN...

mavisim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inşallah bigün olacak
    başımız sağolsun.Allah geride kalanlara sabır versin

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    allah rahmet eylesin
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler