Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yeni Motorum WR 125 R Ve Karadeniz İzmir yolculugu. Cem

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Italian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli ugurlu olsun, cok guzel anlatim ve bilgiler. tesekkurler
    Dusunceleriniz icin cok tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

pnongrata
    Tabi bitmek bilmedi bazen icimden demedim degil ah fazer olaydi diye ozamanda yasal sinir hizlarini asip ceza yiyiyoruz stabil 90 iyidir günlere bölseydim rotayi hic sorun yoktu.
    TAYFUNBORA bunu beğendi.
    Facebook Adresim. İletişim = https://www.facebook.com/mt.izmir.3

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    bu motosikletin 1 önceki sahibi bendim ibrahim arkadaşım olduğundan o benden almıştı, kastamonudan alıp gelmiştim zonguldak'a buradan da yalovaya falan bile gidip gelmiştim sürüşü gayet eğlenceli ve sorunsuz bir motosiklet, bakımlarını en azından ben ve ibrahim düzenli olarak yaptık. yol olmayan araziyede girdim süspansiyonları çok şaşırttı beni çok eğlendim ama 2.6yı iyi görmüşsünüz ben 3 litreden aşağı düşmüyordum sürekli tam gaz veriyordum ondan olsa gerek. ben geri almayı bile düşünmedim değil. kazasız belasız kullanın.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Keşke KARABÜK E ugrasaydınız. Yada Habrleşebilseydık. Sizi en iyi şekilde ağırlardık :(

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı sabiht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harikasınız ya....
    TEŞEKKÜRLER.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Buradan Cem abiyi kınıyorum

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motosikletin 1 önceki sahibi bendim ibrahim arkadaşım olduğundan o benden almıştı, kastamonudan alıp gelmiştim zonguldak'a buradan da yalovaya falan bile gidip gelmiştim sürüşü gayet eğlenceli ve sorunsuz bir motosiklet, bakımlarını en azından ben ve ibrahim düzenli olarak yaptık. yol olmayan araziyede girdim süspansiyonları çok şaşırttı beni çok eğlendim ama 2.6yı iyi görmüşsünüz ben 3 litreden aşağı düşmüyordum sürekli tam gaz veriyordum ondan olsa gerek. ben geri almayı bile düşünmedim değil. kazasız belasız kullanın.
    Forum öyle bir yerki önceki sahibinin 1 önceki sahibi bile bulabiliyorsunuz

Teşekkür ederim Öncelikle. Evet ben biraz daha yumuşak kullandıgım için 2.6 lt leri gördüm 3-4 kere yakıt ortalamsı aldım aynı sonuç. 2.7 2.6 2.5 .

Ama her viteste zorlarsanız maksimum 3.1 3 lt civarı yakıyor.Arazide ölçüm yapamadım tam yokuş aşagı yokuş yukarı depo bi ful bi yedek.

İbrahım bey çok iyi bir insan. Sagolsun evine kadar agırladı beni kahvaltı dahi yaptık daha sonra gidip satışı halletik. Yolculuk süresincede aradı sagolsun naptın vardınmı diye.

Yorumunuz için teşekkürler Zonguldaga gelirsem tekrar görüşmek üzere

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Hayırlı olsun,tozun toprağın tadına vardıktan sonra uzaklaşmak zor oluyor

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Hayırlı olsun Cem kardeşim yine Yolun tekrar düşerse buralara memnuniyetle başımın üstünde yerin var. Arazi kariyerine iyi bir motorla başladın gözün arkada kalmasın . Lakin kullandıkça sınırlarını zorlamaya başlayacaksın onun için güzel bir cross çizmesi edinmelisin. Çok faydasını göreceksin .Tekrar tanıştığımıza memnun oldum allah tekeri düz bastırsın ;)
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Wr can ın hayırlı olsun Cem. KAzasız belasız binesin

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke KARABÜK E ugrasaydınız. Yada Habrleşebilseydık. Sizi en iyi şekilde ağırlardık :(
    Davetiniz için teşekkür ederim. Birdaki sefere inş. Sizde aynı şekilde izmire yolunuz düşerse bekleriz

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Hikaye, anlatım, fotolar çok iyi insan keşke diyor gerçekten. Ama YAMAHA bunun içine ediyor. Yamaha hariç çok muhteşem bir paylaşım.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan Cem abiyi kınıyorum
    Birdaki geldigimde görüşelimde uludaga çıkalım

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Sen gelde çıkartırız
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Hayırlı uğurlu ossun..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birdaki geldigimde görüşelimde uludaga çıkalım
    Bu sefer ben 1 de buluşalım diyip 5 te aracayacağım ve seni balıkesirde bekliyorum diyeceğim ama

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun,tozun toprağın tadına vardıktan sonra uzaklaşmak zor oluyor
    Teşekkür ederim kesinlikle katılıyorum Sizede allah nasip etsin gerçi sizin canavarda boyundan büyük çamurlara giriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Cem kardeşim yine Yolun tekrar düşerse buralara memnuniyetle başımın üstünde yerin var. Arazi kariyerine iyi bir motorla başladın gözün arkada kalmasın . Lakin kullandıkça sınırlarını zorlamaya başlayacaksın onun için güzel bir cross çizmesi edinmelisin. Çok faydasını göreceksin .Tekrar tanıştığımıza memnun oldum allah tekeri düz bastırsın ;)
    Kardeşim benim tanıştıgıma çok memnun oldum.. İzmirde olsanda sürekli arazi yapabilsek. Neyseki bursa pek uzak degil ara ara yanına gelecegim uludagı iyi biliyorsun

Yardımların için ve hoş karşılaman için tekrar tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wr can ın hayırlı olsun Cem. KAzasız belasız binesin
    Teşekkür ederim Güzel düşüncelerin için

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hikaye, anlatım, fotolar çok iyi insan keşke diyor gerçekten. Ama YAMAHA bunun içine ediyor. Yamaha hariç çok muhteşem bir paylaşım.
    Yorumun için teşekkür ederim Umarım keşke dedigin hayallerini gerçekleştirirsin. Fakat yamahaya olan ön yargını anlamak isterim

Fiyat politikasını desteklemesemde. Kendi klasmanında lider olan bir markadır yamaha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu ossun..
    Sagolun tesekkur ederim

güzel yazı olmuş, bir şey merak ediyorum bu ktm'nin aynı model motosikletleri var, fiyatları da çok uygun 2. elleri 2000 tl civarı. sizce başlangıç için ideal midir yoksa denge sorunu yaşatabilir mi?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı kayracan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yazı olmuş, bir şey merak ediyorum bu ktm'nin aynı model motosikletleri var, fiyatları da çok uygun 2. elleri 2000 tl civarı. sizce başlangıç için ideal midir yoksa denge sorunu yaşatabilir mi?
    Bence yanlışınız var ktm 'nin 2 bin liraya aynı model motosikleti oldugunu sanmıyorum Büyük ihtimal çin malıdır ktm stikirlıdır yada çok eski model ktm'ler olabilir.

Ama 20.000 bin diyorsanız mutlaka var

Linki varsa linkleyin yardımcı olalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sefer ben 1 de buluşalım diyip 5 te aracayacağım ve seni balıkesirde bekliyorum diyeceğim ama
    Bursa balıkesir arası çok yav adeletli sayılmaz Uludagda buluşalım biz en iyisi
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Ana sebep fiyat politikası tabii ki. Birde üzerine WR125R için öözel bir anti patim var. Sebebi ise biraz teknik ve açıklamak isterim. Bildiğin gibi WR modelleri tam boy off-road ebadında ve yüksek sele tasarımlıdır. Bu tip motosikler arazi koşullarında rahat kullanım için tasarlanmışlardır. Dolayısı ile yükseklik, tork ve hafiflik bu tarz için olmazsa olmazdır. WR125R tam bu özelliklere uygun olarak tasarlanmış ki sevgili yamahalılar demişler ki "yahu bu yolda da gidecek bu kadar hafif yaparsak sıkıntı olur" veee 130 kiloluk bir ağırlık ile üretim yapmışlar. Şimdi ağırlığı sağladık da, 125 lik motosiklet bu ağırlığı falan fistan fıstık demişler ki bunun sıkıştırma oranını arttıram da güçü artsın demiiiiş ve yapmışlar ama birde bakmışlar yüksek basınç yüksek sıcaklık yarattı bunu sıvı ile soğutam demişler ve hoooop sıvı soğutma eklemişler motosiklet olmuş 140 kilo. Sonuçta 125 lik 15hp gücünde bir canavar WWOOOOWWWW. Ama 140 kilo. Bu şu demek 140 kiloluk o motosikleti arazide düşürürsen Naim Süleymanoğlu'nu çağırman gerekebilir.
    Bunu niye bu kadar abartıyorum çünkü yamaha bana dese ki bu yol motoru arkadaş ağırlığı bu gücüde bu fiyatta bu alıyosan al tamam derim. Yada yok bu arazi motoru hafif, güçlü, yüksek fiyatıda bu ona da tamam. Ama bu motor ikiside değil ve fiyatıda sağlam. WR125X için bu söz konusu bile olmazdı çünkü o motosiklet yol için yapılmış ve çokta beğendiğim bir makine. Anlatabildim mi bilmiyorum. Lafim yamahaya değil yani WR125R a.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen gelde çıkartırız
    İzmirede bekliyoruz ercan bey

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana sebep fiyat politikası tabii ki. Birde üzerine WR125R için öözel bir anti patim var. Sebebi ise biraz teknik ve açıklamak isterim. Bildiğin gibi WR modelleri tam boy off-road ebadında ve yüksek sele tasarımlıdır. Bu tip motosikler arazi koşullarında rahat kullanım için tasarlanmışlardır. Dolayısı ile yükseklik, tork ve hafiflik bu tarz için olmazsa olmazdır. WR125R tam bu özelliklere uygun olarak tasarlanmış ki sevgili yamahalılar demişler ki "yahu bu yolda da gidecek bu kadar hafif yaparsak sıkıntı olur" veee 130 kiloluk bir ağırlık ile üretim yapmışlar. Şimdi ağırlığı sağladık da, 125 lik motosiklet bu ağırlığı falan fistan fıstık demişler ki bunun sıkıştırma oranını arttıram da güçü artsın demiiiiş ve yapmışlar ama birde bakmışlar yüksek basınç yüksek sıcaklık yarattı bunu sıvı ile soğutam demişler ve hoooop sıvı soğutma eklemişler motosiklet olmuş 140 kilo. Sonuçta 125 lik 15hp gücünde bir canavar WWOOOOWWWW. Ama 140 kilo. Bu şu demek 140 kiloluk o motosikleti arazide düşürürsen Naim Süleymanoğlu'nu çağırman gerekebilir.
    Bunu niye bu kadar abartıyorum çünkü yamaha bana dese ki bu yol motoru arkadaş ağırlığı bu gücüde bu fiyatta bu alıyosan al tamam derim. Yada yok bu arazi motoru hafif, güçlü, yüksek fiyatıda bu ona da tamam. Ama bu motor ikiside değil ve fiyatıda sağlam. WR125X için bu söz konusu bile olmazdı çünkü o motosiklet yol için yapılmış ve çokta beğendiğim bir makine. Anlatabildim mi bilmiyorum. Lafim yamahaya değil yani WR125R a.
    Selamlar . Araştırman hoşuma gitti fakat yanlış bildigin şeyler var Gücünü 15 bg yapıp motosiklet çok ısındı su sogutma ekleyelim gibi yeni buluşlar wr 'de söz konusu olmamıştır.

Wr blogu Yamaha Yzf 125 de kullanılan blog ile birebir aynıdır. 6 viteslidir. Dişli oranları farklıdır.

Mt 125 'de aynı blog kullanılıyor sanırım ondan tam emin degilim yakından incelemedim. Şimdi motosiklet gerek amortisör gerek yükseklik gerek denge bence müthiş.

Üstünde mühendislik var karadüzen demirden şase üstüne blog atmamışlar.Aks mesafeleri hesaplanmış teker çapları ona göre ayarlanmış.

Amortisör kalitesi ile herşeyi desteklemişler. Hataları telafi edebilecek bi motosiklet.

Agırlık konusunda ise malesef yanılıyorsunuz...

Bu special bir makina degildir special makina gibi kilosunu 90 kg bekleyemessiniz. Agırlık diyorsanız buyrun Crf 250ye bakın .. 150-160 kg..

İkincisi bu motora agır demek inanın hareket olur 140 kg yide nerden çıkardınız

Motosiklet ISLAK agırlıgı 133 kg.. Her daim dolu depoyla dolaşmıyoruz.. 133 kg eksi 8.5 kg eşittir 124.5 kg eder. 2-3 lt benzin alsan ki zaten 100kmde 2.6lt sarfiyatı var.

Eder 126 kg 127 kg. Siz bu motora 140 kg diyerek bence hareket ediyorsunuz

Dahada hafif olmasını beklemek 2 zamanlı trafige çıkmayan special makinalarla karşılaşmak demektir.

126 kgliık makinayı ben size 115 kglere indirirm. Orjinal egsozu sökerim farı sökerim plakalıklar çamurluk sinyallar korna vs vs.

Trafikle ilgili herşeyi söktügüm zaman bir specailin agırlıgına yakın agırlıgı olacaktır. Trafige çıkabilen bir crossun muadil agırlıgı için bence çok yeterlidir.

Müadillerine baktıgınız gerek çin menşei gerek japon 4 zamanlı 125 cc'de bana göre en başarılı motosiklet wr 125 'dir ( 2015 piyasasında bu temizlikte bu ayarda )...

Bahsettiginiz kadar agır olsaydı Benim bu şekilde dönmem bir hayli güç olurduki Fazerdan çok ama çok daha kolay viraja girdigini iddaa ederim.

Dedigim gibi Üstünde mühendislik var..

telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)