Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorum MT-07 Moto Cage!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Moto Cage
    Merhabalar,

Öncelikle bu konuyu açma sebebim bazı alışılmışların dışına çıkmak ve bilinçli olmanın önemini vurgulamaktır. Yaşım 26 Eskişehir'de yaşıyorum. Bugün öğlen itibarı ile motorum teslim edildi. İlk motor olarak bunu seçtim. Şimdi para var alırsın tabi olaylarına girmek istemiyorum çünkü bende herkes gibi tamamına kredi çekerek bu motoru aldım.

Daha önce motosiklete binmişliğim bile yok sadece heves. 2011 yılından beri motosiklet araştırıyorum klasik aile baskısı vs yüüznden alamadım. Yanlız yaşamaya başlayınca 3 aylık araştırmalarım sonucunda bunu almaya karar verdim.
    Motor şuan aksesuarsız ancak haftaya tüm aksesuarları gelecek, artçı selesi, motor koruma demirleri, yakıt tankı koruması, siperlik, elcik koruma vs.
    Motoru ilk teslim aldım ve ilk defa bir motosiklet üstüne oturdum ve gayet net bi şekilde kaldırdım. Dediğim gibi kafada o kadar büyütülecek bir şey değilmiş ve o kadar da zorlanmadım. Tabi dediğim gibi daha önce hiç direksiyon tecrübesi olmadığı için dönüşlerde biraz sorun yaşadım ama oda olacak.

Bu arada ekipmanlarımı da dün teslim aldım :
    Kask: Shoei NXR Isomorph

Mont: Revit Mercury

Pantolon: Revit Axis

Eldiven: Revit Fly

İlk izlenimim çok güçlü bir motor olduğu ve pratik gerektirdiği. Genede alışmak uzun sürmeyecek. yaklaşık yarım saat kadar sokakta git gelden sonra şehir dışındaki çayırlık alana gittim ve 1 saat kadar çayırlık alanda pratik yaptım daha sonra eve geri döndüm. Çayırda ABS denerken sadece durduğum yerde 1 defa sola yatırdım oda bacaklarımın güçsüzlüğünden Çimen olduğu için hiç bir çizik bile yok haliyle.

Birkaç daha foto atayım tecrübelerimi paylaşacağım ileriki zamanlarda. Gün geçtikçe umarım bu konu insanlara cesaret kaynağı olur ve buna paralel olarak ta insanlar bilinçlerini bir nebze daha artırıp sığınmacı düşünce yapısı biraz daha olsun azalır.

Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Öncelikle hayırlı olsun,tecrübesiz birisi için riskli bir adım atmışsın fakat motoru kaldırabilmek ile motoru kullanabilmek çok farklı kavramlar bu nedenle temkinli olmanız yararınıza olacaktır,özgüven iyidir fazlası zararlı o nedenle sizi görüp gaza gelecek arkadaşlar için konuşuyorum bu işin şakası yok.

Tekeriniz düz bassın.
    Ertugyigit, computeus ve ///MPOWER bunu beğendiler.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız inşallah. Çok güzel bir motor seçmişsiniz. İyice alışana kadar bol bol pratik yapın ve emin olmadan gazlamayın.Ufak tefek düşme kalkmalar olacaktır. Kafanıza takmayın.Kimse düşmeden motor kullanmayı öğrenemez.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Hayırlı olsun. Çok beğendiğim bir motosiklet. Fren abs denemek için çimen değilde asfalt yada taş alan seçseydin keşke :D
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Güzel kardeşim, bilinçli olmanın önemi falan demişsin ama pek bilinç yok sende (açık yazarım alınganlık yok). İlk motorun olarak hem aşırı güçlü, hem de pahalı bir alet almışsın. Bir kere motosikleti yerinden kaldırıp düz yolda gitmek ile gerçekten kullanmak arasında dağlar kadar fark var. Durduğun yerde düşmenin sebebi bacaklarının güçsüzlüğü değil, fotodan belli yarma gibi adamsın daha ne olacan zaten? Motoru yatırdın çünkü sıfır noktasını bulmayı bilmiyorsun. Hem canına hem cüzdanına ağır hasarlar vermeden önce, hemen ama hemen eğitim almanı tavsiye ederim.

Not: Daha önce motora binmişliğin bile yoksa ehliyeti hangi ara aldın???
    Zell, mithrelios, kbR ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Piyasanın en yakışıklı makinelerinden biri. Dikkatli kullanmazsanız yakışıklılığı yakışıklılığınız pek kalmaz.

Araba gibi değil. Ekipmanlarınız sağlam tebrik ederim.

Tekeriniz düz bassın. Lütfen dikkatli kullanın.
    karakan68 bunu beğendi.

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Alıntı dokkalfar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Öncelikle bu konuyu açma sebebim bazı alışılmışların dışına çıkmak ve bilinçli olmanın önemini vurgulamaktır. Yaşım 26 Eskişehir'de yaşıyorum. Bugün öğlen itibarı ile motorum teslim edildi. İlk motor olarak bunu seçtim. Şimdi para var alırsın tabi olaylarına girmek istemiyorum çünkü bende herkes gibi tamamına kredi çekerek bu motoru aldım.
    http://i60.tinypic.com/2m29sae.jpg
    http://i57.tinypic.com/r09map.jpg
    Daha önce motosiklete binmişliğim bile yok sadece heves. 2011 yılından beri motosiklet araştırıyorum klasik aile baskısı vs yüüznden alamadım. Yanlız yaşamaya başlayınca 3 aylık araştırmalarım sonucunda bunu almaya karar verdim.
    Motor şuan aksesuarsız ancak haftaya tüm aksesuarları gelecek, artçı selesi, motor koruma demirleri, yakıt tankı koruması, siperlik, elcik koruma vs.
    Motoru ilk teslim aldım ve ilk defa bir motosiklet üstüne oturdum ve gayet net bi şekilde kaldırdım. Dediğim gibi kafada o kadar büyütülecek bir şey değilmiş ve o kadar da zorlanmadım. Tabi dediğim gibi daha önce hiç direksiyon tecrübesi olmadığı için dönüşlerde biraz sorun yaşadım ama oda olacak.

Bu arada ekipmanlarımı da dün teslim aldım :
    Kask: Shoei NXR Isomorph
    http://media09.motoblouz.com/images/...si0146_2_2.jpg
    Mont: Revit Mercury
    http://www.motosikletsepeti.com/Imag...013185647.jpeg
    Pantolon: Revit Axis
    http://www.gungormotor.com/upload/bu...2301062013.jpg
    Eldiven: Revit Fly
    http://uniongaragenyc.com/shop/media...age_fgs071.jpg

İlk izlenimim çok güçlü bir motor olduğu ve pratik gerektirdiği. Genede alışmak uzun sürmeyecek. yaklaşık yarım saat kadar sokakta git gelden sonra şehir dışındaki çayırlık alana gittim ve 1 saat kadar çayırlık alanda pratik yaptım daha sonra eve geri döndüm. Çayırda ABS denerken sadece durduğum yerde 1 defa sola yatırdım oda bacaklarımın güçsüzlüğünden Çimen olduğu için hiç bir çizik bile yok haliyle.
    http://i61.tinypic.com/287dezn.jpg
    http://i60.tinypic.com/2vsq2q9.jpg

Birkaç daha foto atayım tecrübelerimi paylaşacağım ileriki zamanlarda. Gün geçtikçe umarım bu konu insanlara cesaret kaynağı olur ve buna paralel olarak ta insanlar bilinçlerini bir nebze daha artırıp sığınmacı düşünce yapısı biraz daha olsun azalır.
    http://i58.tinypic.com/epkx9t.jpg
    http://i60.tinypic.com/27wy33t.jpg
    http://i57.tinypic.com/2ev96zc.jpg
    http://i58.tinypic.com/1g6ijn.jpg

Saygılarımla.
    Üstad hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin. Eskişehir'de MT-07 motocage görmek güzel. Benim sorum Eldivenler yönünde olacak. Nasıl memnun musun? Revit zoom h20 düşünüyordum. 4 mevsim olarak. Fakat Revit Air nasıl yazlık mı? koruma durumu nedir? Teşekkürler.
    mondial 150 mr vulture / 2014

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Hayırlı olsun bende sizin gibi tecrübesiz olarak aldım motoru sadece dönüşlerde sıkıntı yaşadım hafif düz bi çimenlige salınca kendin öğreniyorsun kullanmayı zaten :D

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Moto Cage
    Öncelikle herkese teşekkür ederim. Eldivenleri ilk bugün kullandım şuan uzun süre test etme gerekliliğini belirterek memnunum.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Hayırlı olsun ilk motorunuz.
    Umarım bu konu insanlara cesaret verir bilinçlenirler demişsiniz, ne konuda; 700 cc'lik ilk motosiklet mi, ekipmanlar mı?
    mithrelios ve cbr1907 bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar ns200
    hayırlı uğulu olsun motorunuz güle güle kullanın motorunuzu fakat ekipman olmadan kendiniz için ve sizi sevenler için motora binmeyin .
    ben de pulsar var kaskım kevlar pantolon tech90 montum prosev korumalı eldiven hepsi var dı fakat eksik olan tam korumalı bot ve sonuç 2 çatlak 1 kırık.
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

kaza nasıl oldu mermer zeminde hızlı kalkış ve lastik arka lastik kaydı 2mt sürüklendim beton saksılara çarpıp durdum motorun koruma demiri yamuldu kaza yeri okmeydanı hastanesi acil yanı başhekimlik önü eğerki ayağımda motor botu olsaydı
    şu anda yatmıyordum mont ve pantolon kask görevini yaptı fakat ayakkabı koruma olmadığı için motor ile zemin arasında sıkıştı . arkadaşlar lütfen korumasız sürmeyelim kazanın ne zaman geleceği belli değil ekipman çok önemli.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Hayırlı olsun.
    Sen çarpma bölme yapamazken. Nasıl türev, integral çözeceksin merak ediyorum. Kesinlikle yanlış yaptınız böyle olmaz demiyorum. Ama ben büyük hacimli bir motorla başlayıp kazasız belasız, limitine kadar öğrendiğimi düşünsemde. Sırf hafif, küçük hacimli bir motor kullanmadığım için illaki bir yerde eksiğim vardır diye düşünürdüm.
    Şuna da benziyor sen çok iyi smaç basıyorsundur ama turnike atamadan, top sektiremeden maça çıkamazsın.

Bunların dışında çok güzel motosiklet ve ekipmanlar. Kaskın motosikletle uyumu da muhteşem olmuş.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta hayırlı olsun.Kazasız belasız günlerde kullanın.Motosiklet güzel,korumalar güzel.Ama başlangıç için çok yanlış bir seçim.MT serisinin kesinlikle şakası yoktur.Acemi ve deneyimsiz sürücülerin hatalarını affedecek bir motosiklet değildir.Motosikleti olduğu yerde yatırmanın güçle alakası yok.Zamanla motosikletin ve üstündekilerin ağırlığını motosiklete taşıtmaya öğrenirsin.Bu bile henüz yolun çok başında olduğunun bir göstergesi.İnşallah acemilik dönemini kazasız belasız atlatırsın.Kesin kaza yaparsın demiyorum ama kaza yapman büyük olasılık.

Bir de "Gün geçtikçe umarım bu konu insanlara cesaret kaynağı olur ve buna paralel olarak ta insanlar bilinçlerini bir nebze daha artırıp sığınmacı düşünce yapısı biraz daha olsun azalır." lafına takıldım.Bilinç zaten yersiz cesareti yok eden bir faktördür.Bilinçli insan gereksiz ve üstesinden gelemeyeceği riskleri almazlar,cesaretleri deneyimleriyle sınırlıdır.Mantıklı olanda budur.Ben de diyorum ki inşallah yeni başlayacak arkadaşlar bu başlığa bakıp yersiz yere cesaretlenip deneyimlerinin ötesinde motosikletler almazlar.
    Ertugyigit bunu beğendi.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Hayırlı olsun arkadaşım.Kazasız belasız iyi günlerde kullan.
    zaten bilinçli bir sürücü olduğunu belirtmişsin.Başlangıç motoru olarak tercih edilmeyen bir makina almana rağmen
    Bilinçli 1000 km kullanımdan sonra senin motora tamamen alışacağını düşünüyorum.Bu süre boyunca mülayim kullanman senin faydana olur.
    Motordan düşecek olan 100 lük Cup tanda düşer.Sıfır motor aldığın için zaten rodaj evresinde stabil düşük devirlerde kullanman gerekecek.Bence Rodaj evresi tecrübe edinmen için büyük bir fursat olacaktır senin için.
    Bu arada Tecrübeli-tecrübesiz Motordan düşmemiş olan yoktur.Düşecek olan vardır

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xawa, e_trkuz, gobsistem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hayirli ugurlu olsun hocam umarim hayatta kalirsiniz da deneyimlerinizi paylasirsiniz bizlerle.sizin gibi emeklemeden kosmaya calisan cok kisi gorduk biz topraklari bol olsun.bu arada kimseye falan ornek olma hocam kendine duzgun bir ornek bul once.motor surmek motorun ustunde durmak degildir yakinda anlarsin.
    kukuleta, Dusty, Ertugyigit ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun. Başlangıç için en alınmaması gereken motorlardan birini almışsın. ABS denerken yana yatırmanın emin ol bacaklarının güçsüzlüğüyle alakası yoktur. Acilen eğitim almanı öneririm.
    Ertugyigit ve polo34 bunu beğendiler.

Zell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Phantom
    Motosikletiniz hayırlı olsun. başlangıç için pek uygun olmadığını düşünüyorum.
    İnşallah herşey umduğunuz gibi gelişir, bu hevesiniz kırılmaz. Konuyu okuyunca aklıma iki soru takıldı:
    -Sığınmacı düşünce yapısı derken ne kastettiğinizi anlayamadım.
    -Ehliyetiniz var mı?

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    o araziden çıkmadığın sürece her şey yolunda
    Ertugyigit bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    şimdiden geçmiş olsun kardeşim çayırda motor deneme yide gördük ya taş yağacak başımıza

bildiğin gibi takıl hayat yaptığın seçimlerdir
    ardacik, zulu ve dyavol-77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler