Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

İlk Motorum MT-07 Moto Cage!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden geçmiş olsun kardeşim çayırda motor deneme yide gördük ya taş yağacak başımıza

bildiğin gibi takıl hayat yaptığın seçimlerdir
    Bu yorumu o kadar çok beğendim ki...

Millet çıldırmış gerçekten.Öneri verdin,dinlemedi mi adam?Tamam boşver o zaman verme öneri falan.Ancak ne demek "Helva kokusu geliyor..." falan...

Bana göre MT07 ile başlamak riskli bir iştir ancak biyeybaraküs beyin dediği gibi hayat yaptığın seçimlerdir,nokta.Bir de düşük CC daha güvenli lafına çok uyuz oluyorum.Bir kere şunda anlaşmak gerekiyor;yüksek CC ile başlayıp hayatta kalan olduğu gibi,düşük CC hatta scooter ile başlayıp ölen insanlar var.Kazada suç onların ya da değil bilemiyorum ama kafada kask olsa bile 100 km ile kaza yapmak boru değil.Bariyerler çok keskin,adam 70-80 ile giderken bariyerlere uçsa bedeni ikiye ayrılır.

Bir de işin trafik kuralı boyutu var ancak bu ülke kurallara uygun gittiğin için uyarıldığın,hatta hakarete uğradığın insanların bulunduğu bir ülke olduğundan o konuya hiç girmiyorum.

Kıskançlık konusu da var gerçi adam kredi çektim demiş ama forumda çok sayıda öğrenci ya da kredi çekme şansı olmayan,ya da kredi çekse bile geri ödemeyecek adam var galiba yoksa ben başka türlü "Öleceksin,aha buraya yazıyorum çıkacak dediğim" tavrını anlayamıyorum.Yani düşündüğüm gibi değilse daha kötü,gaddarlık var.

Hayırlı olsun kazasız belasız sürersin umarım.

Dikkat etmek gerekiyor,para varsa eğitim alınmalı diyorum bende çok değerli.CSS ye maddi imkanım olsa(bir de ona uygun motorum olsa)kesin giderdim.Bir sayın Barutçu'dan eğitim almak bir de CSS de aklım kaldı valla.Piyango çıksa ilk yapmak istediklerim arasında.
    Sagunaydin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Birşeyi bilinçli yapmak ve bilinçsiz yapmak arasında ki fark anlatilmaz yaşanır.Tecrübe hatalardan ve bunlardan ders almaktan meydana gelir.Hem tecrübesiz hem bilinçsiz birine büyük bir şirket yönettirmeye benzer motora Mt 07 ile başlamak.İnsanlar kendine bu kadar yüklenmemeli.Kazalar aklımızda korkunun, dikkatin olduğu zamanlarda değil, bir anlık boşvermişliğimizde gelir başımıza.İşte o bir anlık zamanda olur herşey.Bu makine o bir anlık zamanda korkunç şeyler yapabilir.Bunun için ki bilinçli olan kimse senin doğru yaptığını söylemez söylememeli.

Şuan eminim kendine yanlış birşey yaptığını anladığın bazı anlar yaşamışsındır.Umarım kendine biraz daha hakimsindirde risk faktörünü azaltırsın.Bol şans..

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı hasipbal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de düşük CC daha güvenli lafına çok uyuz oluyorum.Bir kere şunda anlaşmak gerekiyor;yüksek CC ile başlayıp hayatta kalan olduğu gibi,düşük CC hatta scooter ile başlayıp ölen insanlar var.
    Tabi ikisi de var ama elimizde sayılar olsa da oranlayabilsek keşke
    yoksa yemek yerken boğazına kaçıp ölen de var

Motor tehlikeli değil de süren tehlikeli.
    Bence genel durum şu. Ufak cc kullanan adam ben genelde 120 yi zaten geçmem arada ihtiyacım olursa üzerine 20 km daha çıksa yeter diyor (mesela ben)
    Öteki büyük cc ye binenlerin çoğu zaten 2. viteste bu hızlara geliyor. Motorun gücü baştan çıkarıyor.
    Sonuç daha hızlı, daha agresif sürüş ve daha yüksek risk

Dip toplamda evet motor değil sürücü kaza yapar ama hızı, torku sevmeyen adamın h2 üzerinde ne işi var

FakirCustom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sibirya 250r namı diğer cıbır.
    o zaman bi taşlamada benden gelsin arkadaşa. evet dostum kötü örnek oluyorsun,şuan farketmesende bi virajda arka kayınca motor beynin tecrübeyle eşleşmediği için o gazı kapatacaksın. hop high side. veya en iyi ihtimalle biyerde lowside yiceksin. bundan %100 eminim. motora alışınca ben bu işi çözdüm diyip ince ince gazlamaya başlıcaksın sürat olarak demiyorum. gaz açma tepkin serilesecek ve trafik okumayı bilmediğin için patlayacaksın birine. bunları yargılamak için yazmıyorum samimi ve gerçek düşüncelerim inşallah bunlar olmaz hayatta kalırsın. ama ben motor kullanmaya başladığımda tecrübem olduğu halde "4 kere" kaza yaptım. oysaki trafik okumayı biliyodum 10 yaşımdan beri araç kullanıyorum. ama öngöremediğin durumlar gelişiyor bazen. kör noktalar,yerdeki buzlanmalar,yere dökülen yağlar,viraja girdiğinde seçtiğin apex noktasındaki hendek,yağmurlu havada motorun sayması,arkanın gezmesi,virajda arka frenle dozajlama,gaz açma,fren mesafesi,kaçış manevrası,kaçış noktası,refleks,hakimiyet bunlar öyle 1-2 bin km olcak iş değil. ben şuan yaklaşık 58 bin kmdeyim. hala tonla eksiğim var. hala kendimi eğitmem gerek. hala öngöremediğimiz şeyler var trafikte. motoru düz kullanmaya herkes kullanır,bence bol bol eğitim al. benim başladığım motor 150cc idi neden küçük cc diyorlar söyleyeyim. sana bu saydığım olayların hepsini küçük ccde kurtarmasıda,kontrol etmeside daha kolay çünkü. yağmurda 150cc nin arkasının saymasıyla bi master of tork ismiyle çıkan motorun tepkisi aynı değil malesef,aynı şekilde ağırlık merkezi,virajdaki sekmeleri,kontrolüde aynı değil. düz yolda problem yok eyvallah,iyi kötü sürersin,virajlar ayrı bi dünya. her virajın giriş noktası farklıdır,açısı farklıdır,geçmi yatıcaksın,erken mi yatıcaksın,viraja nerden giriceksin,virajda motoru nasıl stabil hale getireceksin,viraj hızın fazlaydı nasıl düşürüceksin yatık pozisyonda vesaire bunlar ufak motorla daha affedilir. kazasız belasız öğrenmeniz dileğiyle,ama siz siz olun istediğiniz kadar öğrenin yinede ben öğrendim demeyin. en büyük nasihatım bu olsun. ne tecrübeli adamları kaybettik,bu demek değilki sizide kaybedicez,ama çok büyük kumar oynuyorsun dostum. r1 ile sakat kalan bi arkadaş vardı,yazısını oku istersen ilham alırsın. almışsın motoru artık sat diyemeyiz sana,desekte satmazsın çünkü kafana koymuşsun,ama ya eğitim al,yada maddi durumun yeterliyle çan çin çon bi motor al bayağı bi kullan trafiği çöz,araçların seni öldürmeye çalışmasını çöz,reflekslerini geliştir. ve en önemlisi hayatta kal. saygılarla.
    Sagunaydin bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Konuyu açan adamın zaten 9 mesajı var.
    Adam motor almış (Hayırlı olsun) gelmiş burada heyecanını paylaşmış gitmiş.
    Kim neyi isterse alır biner.
    Burada kimse kimsenin analık, babalık vazifeliğine soyunmasın.

Aldın mı birader ? Mutlu musun ?
    Bize ne demek düşer ?
    Hayırlı olsun, tekerine taş değmesin.

600rr ile ölüm haberi gelen arkadaşlarımız da oldu değil mi ?
    Oldu..
    Ne dedik ?
    Allah rahmetiyle muamele etsin.
    Bu kadar.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hic huyum degildir ama artik dayanamadigim icin biraz da ben asagilamak istiyorum:

Kendi surmeyi bilmedigi halde 100luk motorla bile viraj alamayan fren yapamayan cocuklarin buraya gelip ilk "motorum 600luk, yeni motor aldim mt-07" vs basliklarina terbiyesizce "helva kokusu", "yapamazsin suremezsin naptin" gibi bilen adamliga soyunmalari beni deli edecek.

5nci motoru MT-07 olup da motoru aldigi ilk hafta bir taksinin arkasina patlayan da gordum, ilk motor olarak alip su an hala cizik bile degdirmemis 35bin kmde arkadas da taniyorum.

Sizin haddinize degil arkadaslar dogru ya da yanlis yapip yapmadigi. Tek yapmak gereken hayirli olsun demek. Olur da basina bir sey gelecekse de gecmis olsun demek.

Su kendiniz bir halttan haberiniz olmadigi halde "oyle olmaz boyle olur" tavirlarini birakin artik ya.
    TOTEMONS ve Onurhan D bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kazsız sürüşler

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Herkes kendimce uyari yapmaya calisrken bazen haddini asabiliyor buma dikkat etmek lazim bencede bu kdr yuksek ccden baslamak cok dogru degil benimdr ilk motorum 250 ccnin ustu e cikmak istemedim ama burdada kalkip cok kotu yapmissin eyvah vah tuh demektense iyi dileklerinizi duanizi belirtin ins kazadiz beladiz devam edersin motor gayet guzel basarili ekipmanlarda guzel hayirli ugurlu olsun

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    ALLAH kaza bela vermesin

Motosikleti
    kuba cg-100
    önemli olan bilinçli kullanmak 100 cc motorda bilinçsiz kullanıldığında adamı götürür

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    bu moto cage' ler heryerde satılmıyor herhalde. ilk kez görüyorum. nedir bu bilgisi olan aydınlatabilir mi?

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Kafan güzelmiş güle güle kullan

kbR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Yahu adam 1 yillik tecrube edindi hala siz bu konuyu neden buyutuyosunuz anlamadim ? Konunun tarihine bakmak hic akliniza gelmiyormu acaba ?
    zulu bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu moto cage' ler heryerde satılmıyor herhalde. ilk kez görüyorum. nedir bu bilgisi olan aydınlatabilir mi?
    standart mt-07 nin bağcılar'a hitap eden versiyonu

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Konu tarihi 2015 te açılmış

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler