Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorum MT-07 Moto Cage!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hornet 650
    Daha yeni 1 senelik motor tecrübesine zx6 ile basşlayan bi arkadaşımızı kaybettik.

İnsanlar anca başlarına gelince anlıyorlar.

Motosikletin hayırlı olsun, Dikkatli değil ( Çok dikkatli sür.)

Motor hacmi ne kadar büyük olursa, ölüm riski o kadar çok oluyor.
    2move ve Ertugyigit bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Ancak ben bilinç namına bir şey göremedim. Daha çok bütçe adına bişeyler var gibi
    Aman hocam bir heves uğruna kimseyi üzmeyin dikkat edin, deneme yanılmayla motor öğrenmek çok çok riskli. Mt07 olunca yazmadan edemedim.
    2move bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    İnşallah olmaz da bence ilki lowside olacak.
    Ertugyigit bunu beğendi.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Kardeş oncelikle hayirli olsun moto gace en begendigim tasarimidir mt nin fakat sana kardeşçe birkaç tavsiyem olacak;

Motorunu bir garaja çek
    Motor botu ve sirtlik sipariş et
    iyi bir eğitim al
    Anlasilan bütçe sorunun yok 1000 liralık çinli motorlardan alıp parçalayan kadar sur ve öğren ekipmanların tam olsun yat kalk düş!

Sonra 100 euro verip motorunun beygirini kisitlattir 20-30.000 km boyle sürdükten ve üzerine eğitimlerini ekledikten sonra artik istediğin gibi takılabilirsin.

Aksi durumda üzücü şeyler olmaması için mucizelere ihtiyaç duyabilirsiniz.
    Berkto bunu beğendi.

Dusty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TransAlp XL650V
    Hayırlı olsun öncelikle, kazasız belasız.

Söylenecek bir çok şey söylenmiş zaten. "Sığınmacı" tavır hayatta kalma ihtimalini arttırır, önemli olan budur. Hiç kimse motosiklet kullanmaya daha yüksek bir anlam yüklememeli. Özgürlük, rüzgarı hissetmek vs. olayı ilginçleştiren, zevk katan söylemler sadece. Özgüven de bu işin olmazsa olmazı ancak bir temeli olmalı bu güvenin de.

Mutlaka eğitim almanızı, bol bol kaza videosu izlemenizi ve alttaki konuyu okumanızı öneririm.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...kunc-sonu.html

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bende yüksek cc ile başladım. Hiç yüksek cc den başlanmaz gibi şeyler söylemeyeceğim bu bir risktir ve kişinin kendini ne kadar tanıdığıyla ilgili bir seçimdir. Bu riski göze alabiliyorsan istersen 1000cc ile başla...Ben er5 ile başlamistim. Şu ana kadar kazam yok çok şükür inşallah da olmaz. Motosikleti alip 300km uzun yola çıktım hatta. Tabi hatri sayılır miktarda trafik tecrübem vardı ve risk almaktan kaçındım uzunca bir sure.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güle güle binin tekeriniz düz bassın. bu tarz bir motorla başlamakla iyi yapmışsınız. küçük cc kullanıcısıyım ve aldığımın 200. km'sinde naptım ben dedim. düşük cc her ne kadar hata affedebilir bir motosiklet olsa da; bazı yerlerde gereken hıza kısa sürede ulaşmazsanız diğer sürüceler o hatayı affetmez. çarpıverir. bu yüzden orta seviye fakat oldukça yeterli gücü olan bir motosikletle başlamanız hiç kötü olmamış. hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.
    naptın seen öyle bir motorla başlanır mı ölürsüüün ilk virajda patlarsıııın diye felaket tellallığı yapan arkadaşları görmezden gelmenizi ve bilinçi bir şekilde motosiklet kullanmanızı yani ''kesinlikle gaza gelmemenizi'' 'tavsiye ederim'. yüksek cc ile başlayıp ölenlerin çoğunluğu bana bişey olmaz yeaa kafasında veya aşırı özgüven yüklü arkadaşlar(dı). aman siz onlardan olmayın hayatın tadını çıkarın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

resimlerde birşey kafama takıldı. kırmızı radyatör koruması, kırmızı y şeklinde şasıi ortasındaki demir parça, elcik koruması, gri rüzgarlık yok ve artçı koltuğu moto cage modelindeki gibi değil. neden böyle acaba bir sebebi var mıdır

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın sizden ufak bir ricam var, "power restrictor"ler var, sizin motosikletiniz içinde var hatırımız içün aksesuar almayıp bundan taktırır mısınız, gücünü 46 beygire düşürüyor ;) maşallah güle güle kullanmanız temenilerimle..

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerde birşey kafama takıldı. kırmızı radyatör koruması, kırmızı y şeklinde şasıi ortasındaki demir parça, elcik koruması, gri rüzgarlık yok ve artçı koltuğu moto cage modelindeki gibi değil. neden böyle acaba bir sebebi var mıdır
    "Aksesuarları gelecek, takılacak" demiş ya arkadaş, gerçekten de son dönemde gelen Moto Cage'ler böyle aksesuarsız gelmiş, üzerinde olması gerekenler yoldaymış, onları herhalde bila-bedel sonra takacaklar.

Benim bir arkadaşım almış, sonradan takmaz-makmazlar diye motoru bayiden teslim almıyor.

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Aksesuarları gelecek, takılacak" demiş ya arkadaş, gerçekten de son dönemde gelen Moto Cage'ler böyle aksesuarsız gelmiş, üzerinde olması gerekenler yoldaymış, onları herhalde bila-bedel sonra takacaklar.

Benim bir arkadaşım almış, sonradan takmaz-makmazlar diye motoru bayiden teslim almıyor.
    ben arkadaşın aksesuardan kastettiği şeyin kendi alacağı aksesuarlar sanmıştım. siz böyle deyince anladım. motorların böyle gelmesi garipmiş ne diyim

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Moto Cage
    Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Diğer ölürsün, çok gömdük, sıfırdan mezara tarzı konuşan arkadaşlar için ise bir takım sorular sormak istiyorum:

-Motor güçlü diye sınırlarında kullanmak zorunda mıyız?
    -Bu makina böyle gidiyor ise kendimizi sınırlamak yerine makinayı neden sınırlıyoruz?
    -Kendimizi alıştıkça sınırlama durumu olamaz mı? Olamaz ise beni tanıyor musunuz da karar verebiliyorsunuz?

Bence tavsiyeler diğer arkadaşların dediği gibi "riskli" söyleminin önüne geçmemelidir. Son olarak evet hayat tercihlerden oluşur ve kişi kendini gerçekten tanıma olgunluğuna erişmiş ise diğer söylemler artık teferruata girer. Teşekkür ederim.

Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksesuarlar ayrıca sipariş ediliyor ve haftaya hepsi gelecek.

Sanırım motoru böyle çıplak getirerek modelin baz fiyatını düşürüyorlar. Motora %37 ÖTV ve üzerine KDV ödendiği için, aksesuarlı halinin fiyatı yüksek olduğu için, bu aksesuarlar %37 ÖTV yiyor. Böyle olunca yemiyor, sadece %18 KDV ile geliyor. Böylece motora zam yapmadan ucuza sunabiliyor olmalılar.

Hiç fena değil.

S.

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım motoru böyle çıplak getirerek modelin baz fiyatını düşürüyorlar. Motora %37 ÖTV ve üzerine KDV ödendiği için, aksesuarlı halinin fiyatı yüksek olduğu için, bu aksesuarlar %37 ÖTV yiyor. Böyle olunca yemiyor, sadece %18 KDV ile geliyor. Böylece motora zam yapmadan ucuza sunabiliyor olmalılar.

Hiç fena değil.

S.
    ooo tüccar kafası. alırım bi dal

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    İlk motosiklete 20 bin kredi çekerek almak ne kadar mantıklı bilemedim umarım olduğu yerde bile düşürmezsiniz,artık alınmış hayırlısı olsun.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Para varsa hemen;
    http://honda.com.tr/motosiklet/motosiklet-egitim-merkezi

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    7 8 ay önce ilk motor olarak ZX12R kullanan biriyle tanıştım. Hemde alette power commander var Bir yıl kadar kazasız kullanmış.

GS2 den son gün CBF 1000 ile tur attık, birde Nc750x vardı. Özellikle CBF 1000 nin gaza tepkisi ürkütücü boyutlarda.

Bileğine hakim olursan commuter gibi gezip toza bilirsin ama gaza gelip, gaz açarsan o tecrübe ile işin var demektir.

Maden o kadar açıldın 300 500 tl daha masraf yap git bir eğitim al. En azından işini garantiye al.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hemen oldurdunuz adamı.

Biladerim, o cimlik varya orada biraz takıl sen. Sonra bol bol uzun yol yap. Virajı çok olan Dağlı yollarda usul usul git. Öleceğin varsa orada olursun zaten. Yok allah alacak nefesin var derse sonra şehir içine karış.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    kardesim
    oncelikle buyuk cesaret...
    ilk motor olarak boyle bir model, bu kadar tutara ...hem de kredi ile...

boyle bir motor ile baslamanin risk-getiri durumunu bir kez daha gozden gecir derim

bence yanlis karar.
    ama tabii ki can, para, karar senin...

bize hayirli olsun...demek duser...

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bu arada kasko yaptırmayı sakin ihmal etme genelde ilk motorlar hırsızların gazabına ugrayabiliyor aman diyelim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler