Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motorum Mahvolmuş !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ben motorumu kaza yaparım korkusuyla, şehir içine çıkarmak yerine yayan olarak gezerken, sevdiğimiz bir komşumuz daha önceden motosikleti olan bir akrabasına göstermek için bize gelip babamdan anahtarı istemiş. Bizimkide yumuşakyüzlü adam ya, vermiş anahtarı.

Arkadaşla gezerken babam aradı

-Bunun benzin anahtarı varmıydı yavrum
    -yok baba, ne oldu ki?
    -komşunun bacanağı gelmiş, motoru test edecekmiş.....

Bağlantı kesildi. Babamın şarjı bitmiş, ben o anki sersemlikten kurtulup babamı motosikletimi kimseye vermemesi için aramaya çalıştım ama nafile, Mesaj bile attım. Yaklaşık on denemeden sonra ulaşamayacağımı anlayıp ablamı babamı uyarması için aradım.Onunda sanki basireti bağlanmış gibi neden bahsettiğimi anlamayamadı, o görüşmede öylece son buldu.

Aradan iki dakika geçtikten sonra tlefonum çaldı. Telefonda babamın halsiz sesi

-Gel oğlum
    -Ne oldu baba
    -fikret abin motoru devirdi.
    -Bir motoru fazla gördünüz bana, mutlumusunuz şimdi !!!!!!!

Eve doğru yola çıktım. Arada beni sakinleştirmeye yönelik telefonlar geldi. Sadece bir iki plastiğin kırıldığı söylendi.

Eve vardığımda bizimkiler ve komşunun ailesi motorumun etrafına toplanmış bakıyorlardı. Elimden geldiğince kendimi tutarak. Komşumuza hastaneye gitmesini, sıcağı sıcağına birşey anlamayacağını ama çatlak, iç kanama olabileceğini söyleyip adamı gönderdim.

Motorun yanına gelince durumun daha vahim olduğunu anladım. Depo yamulmuş ve delinmiş, granaj namına hiçbirşey kalmamış, ön jant eğilmiş,eksoz eğik ve en kötüsüde Motorun şasisi eğilmiş.

Ön teker neredeyse motora değecek.

Sinirden neredeyse ağlayacaktım. Servise götürdüğümde bile servis elemanını dokundurtmayıp, yağını kendim değiştirdiğim, kendime şampuan almaktansa ona cila almayı tercih ettiğim motorumdan geriye sadece içinden şarıl şarıl benzin akıtan bir hurda kalmış.

Hastane dönüşü komşumuz servise götürmek için kamyon bulmasından bütün tamiratının yapılmasına çizilen her parçasının değiştirilmesine kadar herşeyle ilgileneceğini, Bir gece önce kılıfının altına koyduğum yepyeni motorumu bana getireceğine söz verdi.

Ama bana masrafı 3-4 milyarı bulacak gibi geliyor. Bilmem o zaman, gelipte motorumu ailemden emrivaki olarak iteyen,onun malı benim malım diyen komşumuz aynı tutumu birkaç gün içinde devam ettirebilecek mi?

Moralim çok bozuldu arkadaşlar. Sanki içimden bir parça öldü . Defalarca tembih etmeme rağmen motosikletimi bana sorma zahmetine girmeden veren babamı affedebilecekmiyim bilemiyorum

-------------------------Edit----------------------------
    Tamam affettim beaa kızmayın Güreş bile tuttuk.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    büyük geçmiş olsun kardeşim..
    yaaa şunu hep unutuyoruz..
    eskiler ne dmiş EMANET MALIN CANI TEZ CIKAR...

emrekoptek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 6N
    Öncelikli geçmiş olsun. Umarım eski haline gelir. Bende geçenlerde aynı durumda kaldım çok sevdiğim bi abim motoru aldı otoparkta düşüt ama koruma demiri kötü bir şey olmasını engelledi ve hiç bir şey olmadan kurtulduk. ama seninki engelleyemeyecein bir şekilde olmuş. tekrar çok geçmiş olsun.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akiraçok geçmiş olsun inan okurken bile içim acıdı çok üzgün ve sinirli olduğunu tahmin edebiliyorum ama bundan 1 ay yada 1 yıl sonra bu olayı arkadaşlarına anlatarak gülecek yada aklına geldiğinde tebessüm edeceksin hiç sıkma canını umarım komşun sözünün eri biridir ve hasarunu karşılar sende gözünden sakındığın yol arkadaşına kavuşursun
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Vah vah vah, yapılır mı bu yani? Baban olmasa çok daha sert bir dille eleştirirdim...motor bu emanet verilir mi hiç? Çok yazık, üzme kendini boşvermeye çalış hay allah Ben de dün 400 kmdeki motorumu devirip manetini kırdım, neler hissettiğin çok iyi anlıyorum...
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Suç babanda değil ki, emaneti isteyen hırda bütün suç. Valla içim acıdı be, geçmiş olsun dostum. Ulan bisiklet mi bu be emanet istenir mi
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Akira, geçmiş olsun !
    Cana gelmesin de mala gelsin diyelim. Son satırda yazdığın ise şu anda yaşadığın üzüntünün verdiği şaşkınlıktan kaynaklanıyor muhakkak. Buraya kopyalamadım ki, belki düzeltmek istersin diye...
    Bir daha geçmiş olsun ve unutma ki, para ile alınabilen herşey tamir olur !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Motounuzu vermeyin, kimsenin de motorunu istemeyin arkadaşlar...emanet olarak alıp da deviren o kadar çok kişi duyuyorum ki...araba gibi değil bu denge ve alışkanlık işi...ben bir motordan ötekine geçerken o kadar yabancılık çekiyorum ki, herşey olabilir...
    BİR GÜN HERKES ABS'Lİ OLACAK!!! ABS SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    ya varya içim acıdı tam bende bu motordan almayı planlıyodum dün bayisinde 2 saat inceledim ve anlattıklarınla motorun halini hayal ettim gerçekten insanın canı yanıyor at avrat silah emanet edilmez diye boşuna dememişler, sağlık olsun sıkma canını inşallah kısa sürede kavuşursun. bu arada servis nediyor peki parça falan sorunu varmı?
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    akira çok geçmiş olsun. motoruna ne kadar titizlik gösterdiğini forumlardan biliyorum. çok acı bir durum. ancak yapacak birşey yok. umarım biran önce yapılır ve motoruna kavuşursun. kendine iyi bak...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    O sadece benim için bir demir parçası, iki tekerlekli bir taşıt değildi.

Birşeylerin simgesiydi, bana özel, sadece benimle konuşan, başbaşa gezdiğimiz, çukurlardan kaçtığımız, güneşli uzun yollarda muhabbet ederek gitiğimiz bir arkadaştı.

Alnımın teriyle gecelere kadar çalışarak yeşerttiğim kırmızı gülümü kopardılar.

Birdaha hiçbir makinaya bu kadar bağlanamam.

Canım sıkıla sıkıla bir parça listesi hazırladım, birazdan globalmotora telefon açacağım. Gelişmeleri buradan yazarım
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Legendary - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun. Sıkma canını herşey düzelir inşallah
    ***A H M E T***

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Geçmiş olsun dostum, bu forumda seni benden iyi anlayan biri daha var mıdır bilemiyorum. geçmiş olsun tekrar.
    tek teselli para ile alınan herşeyin yerine yenisinin konabilecek olmasıdır. sıkma canını demek birşey ifade etmez biliyorum, söylemek bile zor geliyor zaten. ama canını sıkmamalı kaldırıp kafanı önüne bakmalısın. o gül yeniden açacaktır merak etme.
    ne düşündüğünü tahmin edebiliyorum, kurduğun duygusal bağının kırıldığını hissettiğini anlayabiliyorum. kendini yıpratmak, sadece ve sadece kendini, aileni, sevenlerini yıpratmak olacaktır, ötesi değil.
    konuşmak istersen graphx100@hotmail.com msn adresim.
    ekle, dertleşiriz.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    walla 3 gun önce abi devirdi motoru çok şükür birşey olmadı ama abim olmasına rağman kızdım ne yalan söyliyim motorla sahibinin ilişkisini motor kullanmayan bilemez bence arkadaşım sanada büyük geçmiş olsun çok üzüldüm ya ne diyim
    Ride your way

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    çok geçmi,ş olsun dostum acını paylaşıyorum içim acıdı walla
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Geçmiş olsun akira vallaa diicek bişey bulamıyorum. üzüldüm ama üzüldüümden çok kızdım. Şimdi bide senin bu komşu motoru yaptırdıktan sonra daha rahat davranmasın motoru istemek için!!!
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    mal canın yongasıdır. hele bide ilk ve değer verdiğin bi şeyse acayip kötü oluyor. senin ne yaşadığını çok iyi tahmin edebiliyorum. Senin canına bişey olmamış. Bak ledo abi de nedemiş onun dediği çok güzel
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    unutma ki, para ile alınabilen herşey tamir olur !
    hiç unutma bence değmez kendini hırpalamaya
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    üzüldüm valla...nazara geldi motor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Akira inan çok üzüldüm :(
    Ama sen çok üzülme, belki tamir olur, eskisi gibi olur yine
    olmadı daha iyilerini alırsın inşallah...
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Motorunu da yeni almıştın ya...

Sağlık olsun de geç diyeceğim ama söylemesi kolay...

Babanı affedip affetmeyecek hiç bir şey yok ortada... Baba bu...

Komşun 3000-4000 TL. yi karşılayana kadar sana yeni bir motor alsın daha iyi bana soracak olursan...

En kötü ihtimal tüm parçaların değişmesi diyeceğim ama şase de hasar görmüş diyorsun baksana...

Geçmiş olsun... Sana da, Komşuna da...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler