Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki Ninja 300 Special Edition

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Kullandığım Maxi Scooter'ı Kawasaki Ninja 300 Special Edition ile takas ettim.

Kawasaki Ninja 300 ile İstanbul trafiğinde ve Bandırma - Balıkesir arasında 3 gündür yollardayım.

Maxi Scooter sonrasında Super Sport bana çok daha keyifli geldi. Uzun vadede görüşlerim değişir mi zaman gösterecek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    hayırlı uğurlu olsun.şıkır şıkır motor biraz daha multimedya bekleriz tabiii kazasız belasız.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Binebileceğin en keyifli motorlardan birisini almışsın, cbr, inazuma ya da başka bir motora binseydin ne demek istediğimi anlardın, hepsinide kullanmış biri olarak söyleyeyim çoğu 600 cc motorlardan bile keyiflidir, hayırlı olsun, 300'lüğü 2 hafta önce sattım aklım 600'lüğünde 2.el fiyatların düşmesini bekliyorum uyguna 2013-2014 kasa denkgetirebilirsen alıcam kısmetse
    overcloud bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun.şıkır şıkır motor biraz daha multimedya bekleriz tabiii kazasız belasız.
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binebileceğin en keyifli motorlardan birisini almışsın, cbr, inazuma ya da başka bir motora binseydin ne demek istediğimi anlardın, hepsinide kullanmış biri olarak söyleyeyim çoğu 600 cc motorlardan bile keyiflidir, hayırlı olsun, 300'lüğü 2 hafta önce sattım aklım 600'lüğünde 2.el fiyatların düşmesini bekliyorum uyguna 2013-2014 kasa denkgetirebilirsen alıcam kısmetse
    Teşekkürler. 4 günde 450 KM yol yaptım, oldukça keyifli.
    .

kullanıcılarının bulunduğu konuya yazdıklarımın aynısı buraya yapştırsam sorun olmaz umarım.

arkadaşlar merhaba. forumu 1 yıla yakındır takip ediyordum fakat 5 dk önce kayıt olmaya ve aklımdakileri size sormaya karar verdim.

2 senedir altın elbiseli adam ve sizlerin yazdığı, anlattıklarıyla içimde büyük bir motosiklet tutkusu oluştu. Bir çok şeyi daha motosiklete dokunmadan sizlerin sayesinde öğrendim fakat şu an 17 yaşımdayım ve üniversite sınavına hazırlanıyorum. Anlayacağınız işler cidddileşmeye başladı.

Küçük cc den ve bir çok eğitim alarak başlamam gerektiğini vs. bir çok küçük temel bilgiyi biliyorum. Fakat aynı zamanda bu işi zevk alarak yapmak için içime sinen bir motosiklet almak çok daha mantıklı geliyor. Bu yüzden aklımda kawasaki ninja 300 ile başlamak var. Evet fazla güçlü biliyorum, evet yeni başlayan için biraz zor bunu da biliyorum fakat her türlü zorluğa hazırım. Fakat şöyle de bir şey var, daha önceleri aklımda yzf r125 vardı. Belki başlamak için daha uygun ancak motosiklet gerçekten çok yavaş. Tabii aklımda sokakta gazlarım akılları alırım usta gibi bir fikir yok fakat r125 in de 120 km/h yapabilmek için canını almak gerekiyor. Bu arada boyum 1.89(hala uzuyorum yani değişken) kilom da 94.

Umarım aklınızda yine bir apaçi, bunun da helvasını yeriz tarzında bir kişilik oluşturmamışımdır. Son derece dikkatli ve temkinli bir insanım. Asla başkalarının ve kendimin hayatını tehlikeye atacak hareketleri bile bile yapmam.(Bu arada bu son hız hayallerimi pistte yapmak gibi bir düşüncem var. sokaklarda o kadar yüksek hızlara çıkacağımı pek düşünmüyorum).

Malatya sokaklarında binlerce km bisiklet tecrübem var. Bu yüzden trafiği okumakta, karşıdan gelenin neler yapabileceğini düşünmekte çok fazla zorluk çekeceğimi düşünmüyorum. Bisiskletle uzun yol da yaptım(gidiş geliş 100 km kadar) saatte 90 km hıza çıkmışlığım da vardı yani ne kadar önemli olur bilmiyorum fakat bisiklet konusunda biraz tecrübem var.

Ekipman konusunda da bütçemi yüksek tutuyorum. Arai, bell tarzı yüksek kaliteli kask, dainese, alpinestar gibi markalarla bütün ekipmanımı tamamlamayı düşünüyorum. Asla da eksik ekipmanla motosiklet kullanmam, korkarım.

Sizce kawasaki ninja 300 ile başlayabilir miyim? Ne kadar zorluk yaşarım, bunları eğitimlerle aşabilir miyim?

Cevap veren ve buraya kadar okuyan herkese çok teşekkürler. Tecrübeli arkadaşlara da bizim gibi acemileri aydınlattığı için ayrıca teşekkürler.

dilimde en ufak bir hata olduysa affola. bu forumdaki çoğu kişi benim abim ablam yaşındadır.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    @Kerberus, selamlar öncelikle. konu kaymış ama elimden geldiğice cevap vereyim önemli çünkü.

17 yaşında olduğuna göre araba kullanmıyorsun, trafiği bilmiyorsun. Ninja 300 alsam yarın, en fazla bir iki haftaya hadi bakalım kaç yapıcak bu ben bile derim ki aramızda on yaştan fazla var ve benim ailevi yükümlülüklerim var. Şimdi sen iddia edebilirmisin ki, hadi 3.000km dayandın, sonrasında şunu biraz zorliyim demeyeceğini?

bisiklet ile karşılaştırılabileceğini düşünmen (hatta bisikletle 90km/s olduğunu düşündüğün bi hıza çıkmış olman, senin o ninja 300 ile rahat duramayacağına gösterge. Gel sen bak, AEA'yı izliyomuşsun zaten mümkünse ufak bir scooter veya 125cc bir aletle başla. trafikte araba bile kullanmadan 0-100km/s hızlanması çoğu arabadan yüksek olan aletleri kullanma. gereksiz riske gerek yok, ileride hele çalışıp güzel para kazanmaya da başladığında keyfin hangisine isterse rahat rahat binersin zaten.
    Ozgurgungor bunu beğendi.

Konuyu degistirdigimim ben de farkindayim. Umarim konunun sahibi abim kizmaz.

Bisikletle 90km hiz yapisim soyle oldu. Yolun donusundeydik ve yorulmamistim. Temkinli gidiyordum her zamanki gibi fakat yol bitecek gibi degildi. O yuzden hizlandim (kullandigim bisiklet yol bisikletiydi yani bu isler icin tasarlanmis ayrica kaskim dizligim ve dirsekligim de takiliydi)

Iste bu yuzden 125liklere pek yonelmek istemiyorum cunku gercekten ortalama suratlere cikmak icin makinayi cok yormak gerekiyo. Ornegin 110-120. Epey yeterli bir hiz sehir disi icin fakat mesela yzf 125 ile 120 yapabilmek icin son viteste deviri de bayagi sonlara getirmek gerekiyor. Zaten 120 de epey yeterli bir hiz. Bu yuzden son hizin pek bir onemi yok. Bana o hizlarda guven vermesi ve benim de makinaya guvenmem gerekiyo.Son hiz denemesi konusunda da sunu soyleyeyim. 2000 model kawasaki zx6r kullanan bi tanidigim var. Ona bunlari anlattim. Kendisi bana egitim alip motosikleti aldiginda da bir sure pratik yaparsan sorun olmaz dedi. Yani son hizdir, surda bir basayim da akillari alayim tarzi adrenalin patlamasi yasatan ve trafige acik yerlerde son derece tehlike dolu hareketleri sadece pistte yapacagim.

Aea yi da o kadar cok takip ediyorum ki aklima her ninja 300 geldiginde barkin abiye ihanet edermisim gibi geliyo. Her zaman dusuk cc ile baslayin istatistik olmayin diyen adami hic iplemiyormusum gibi. Ama aslinda bana cok sey katti.

Ayrica anneme de bu konuda soz verdim. Asla hiz yapmayacagim diye (kendisi ortopedi bolumunde hemsire. Bir suru motosiklet kazasi gormesine ragmen bana guvendi. Onun da guvenini bosa cikaramam.)

Umarim gozunuzde bir apaciyi uyandirmamisdir. Mesajimi okuyup yanit verdiginiz icin cok tesekkurler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Hayırlı Olsun

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Nasıl bir maxi scooter mis bu ya 15 bin edecek?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi Scooter'ın 15.000 TL ettiğini nerede yazmışım?

Fiyat ile ilgili hiç bir şey yazmama rağmen 15.000 TL rakamı da nereden çıktı?

"takas ettim" demişim "kafa kafaya takas ettim" de yazmamışım.

Amacın nedir onu anlayamadım?

Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Olsun
    Eyvallah, teşekkür ettim.

.

Hocam o kadar konunuzu kirlettim bir hayirli olsun yazmadim gercekten ozur dilerim. Cok guzel motosiklet. Umarim biraz tecrubelendikten sonra benim de olur. Tekeriniz duz bakisiniz hep yukarıda olsun.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Kerberus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o kadar konunuzu kirlettim bir hayirli olsun yazmadim gercekten ozur dilerim. Cok guzel motosiklet. Umarim biraz tecrubelendikten sonra benim de olur. Tekeriniz duz bakisiniz hep yukarıda olsun.
    Estağfurullah kardeşim.

Diğer açtığın konu da bende fikirlerimi yazdım zaten. Umarım hakkında hayırlısı olur.

Teşekkür ettim.
    .

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı ibooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi Scooter'ın 15.000 TL ettiğini nerede yazmışım?

Fiyat ile ilgili hiç bir şey yazmama rağmen 15.000 TL rakamı da nereden çıktı?

"takas ettim" demişim "kafa kafaya takas ettim" de yazmamışım.

Amacın nedir onu anlayamadım?

Eyvallah, teşekkür ettim.

.
    Ninja 300 un 2.eli 15 bin civari olduğundan ve takas ettim dediginizden sandim ki 15bin civari eden bir maxi scooter vardi elinizde.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Teşekkürler. 4 günde 450 KM yol yaptım, oldukça keyifli.
    Allah kaza bela vermesin kardeşim, 1 ay bin ondan sonra 1-2 saatliğine başka bir motora bin ve ardından kendi motoruna tekrar bin asıl o zaman anlarsın ne kadar keyifli olduğunu böyle işlerde fiyat sormak ayıptır ama ben yinede merak ettim çok özel değilse kaça aldın yani takasla kaça geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En basidi x-max 400 olabilir

Estağfurullah kardeşim.

Diğer açtığın konu da bende fikirlerimi yazdım zaten. Umarım hakkında hayırlısı olur.

Teşekkür ettim.
    Asil ben tesekkur ederim. Yaklasik6-7 senedir internetin icinde forumlarda takilirim. Ilk defa bu kadar sicak ve samimi insanlar gordum. Sordugum en apaçice sorulara bile sabirla cevap veren birsuru kisi var.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin kardeşim, 1 ay bin ondan sonra 1-2 saatliğine başka bir motora bin ve ardından kendi motoruna tekrar bin asıl o zaman anlarsın ne kadar keyifli olduğunu böyle işlerde fiyat sormak ayıptır ama ben yinede merak ettim çok özel değilse kaça aldın yani takasla kaça geldi

En basidi x-max 400 olabilir
    Eyvallah teşekkür ettim, fiyat olaylarına hiç girmeyelim.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    üzerindeki irc'leri değiştirdiğinde motorunun karakteri de değişecektir

hayırlı olsun.

ninja 250 ile uzun km'ler yapmış biri olarak söyleyebileceğim şey, sürüş olarak bir çok motordan daha keyiflidir, 300'lüğün daha da çok keyif vereceğine eminim

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerindeki irc'leri değiştirdiğinde motorunun karakteri de değişecektir

hayırlı olsun.

ninja 250 ile uzun km'ler yapmış biri olarak söyleyebileceğim şey, sürüş olarak bir çok motordan daha keyiflidir, 300'lüğün daha da çok keyif vereceğine eminim
    teşekkürler. Lastikleri de ileride değiştireceğim inş.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İstanbuldaysanız telefon atın özelden Ninja grubuna alalım sizi de

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Hayırlı olsun çok yakışıklı kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)