Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Alma Meceram Hornet 600

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Arkadaşlar merhabalar..aslında bu yazı biraz geç kalınmış bir yazı ama gezmekten motora binmekten anca fırsat oldu motoru 2014 21 şubat da aldım aslında hemen hemen 6 ay oldu diye bilirim

Ünv bitti işe başladıktan sonra hemen motosiklet arayışına giriştim..ilk etapta cbf500 düşünüyordum bütçem okadardı..8binTl gibi bir bütçem vardı..çevreme haber salmıştım temiz bulursanız haberim olsun alalım hemen diye.arkadaşım aradı 10binTL ye 2006 cbf600 var dedi kredini çek gel alalım dedi..arıyan arkadaşımda çok sevdiğim saydığım güvendiğim birisidir..dedim motor temizmi felan fotoğraf göndersene içim içimi yiyor hem cbf600 hemnde 10binTL lan dedim nolcak 8 veren 10da verir hiç değilse daha kaliteli bir motora bineriz neyse ben o telefonun üzerine hemen gittim bankaya 10binTL lik kredi başvurusunda bulundum..bankadaki ilgilenen kişi kendisi çocukluk arkadaşım olduğu için 4 5 saat içinde kredi onaylandı..

hemen motosikleti bulan arkadaşımı aradım dedim akşam geliyorum bakalım şuna..ona göre bir yol izliyelim dedim..
    neyse atladık arabaya (50km gibi bir mesafede allahtan yakın..gittik motosikletin sahibi daha ortalarda yok motor hafif karanlıkta telefonun el feneriyle felan bakıyoruz ediyoruz motor yanıyor çicek gibi bi yandanda demiyo değilim neden 10binTl .. motosikletin sahibi geldi adam buz dolabı..uyuzun teki motosiklet kullanmıyor öle bi motosiklet kullanan birisi olamaz yani nasıl diyim size..doğalgaz faturası ödemeye gittiğinizde adam size sistem yok kardeşim der arkasını döner gider ya o tipte birisi..neyse adam gitti anahtarını aldı geldi ışığa çektik motor yatan motor akü bitmiş takviye yapıp çalışırdık (kontak sıkıntılıydı) motor bi aptal çalışıyor 5 10 dakika çalıştı halen gelmedi kendine diğer 2 arkadaşım motorun sağına soluna bakıyor en sonunda beklenen oldu arkadaşım kaş göz yaparak almaaa lannn almaaa diye resmen bağırdı..benim göz dönmüş para cepte motor karşımda alıcam halen diyorumki adama kapora vereyim yarın geleyim edeyim neyse allahtan adam alıcıysan yarın gelirsin alırsın dedi motoru ayrıldık ordan arabaya bindik..

başladılar bizimkiler beni fırçalamaya motor komple açılmış contaların hepsi değişmiş sen manyakmısın az daha alıyodun olum felan filan orda yıkıldım zaten ben diyiceksenizki sen niye bakmadın sağına soluna benim heyecandan gözüm birşeymi görür arkadaşlar
    neyse geldik evlere benim moral sıfır sıfır sıfır bakıyorum temiz cbf600 lere 16 17TL arasında birşey..

Geldim durumu pedere anlattım dedim böle böle oldu baba hani napcaz 10binTL çektim ben istediğim motoru alamadım cbf500'ü anlattım soğuduk ondan artık buna heves ettik bir kere felan derken (pederde motorcu bu arada 20 25 senelik javadan gelme şuanda honda goldwing sahibi kendisi...öncesinde vfr800 kullanıyordu) e ozaman dedi adam akıllı bir cbf600 bakda üzerini ben tamamlıyım dedi.canıma minnet

başladım cbf600lere bakmaya yok birtürlü beğenipte içime sindiremiyorum..1 hafta sonra benim 2008den beri fuarda ilk üzerine oturduğum andan beri aklımda olan hornetim geldi aklıma lan dedim nasıl unuttum ben hornetlere bakmayı..fiyatları 16larda seyrettiği için cbf500 alcağım dönemde hiç bakmıyordum bile onlara..başladım hornetlere bakmaya benim alcağım zaman topu topu 10tane ilanı vardı 1 taneside arkadaşımın motoruydu kazalıydı..cbf600de bir kere bile telefon açmamıştım kimseye hornet ilanlarının hepsini aradım hepsiyle konuştum şase tramer hasar kaydı kazası varmı vırt zırt diye 1 tane kazasızı yoktu...çıldırıcam fuar yaklaşıyor sezon açılcak fiyatlar uçucak hornete taktım kafayı alıcam almalıyım pederin gazı bitmeden 1 haftada hornet ilanlarına baktım takip ediyorum sıkıldım artık para var motor yok kanı kaynıyor insanın o bu derken en sonunda işe gelirken mail geldi sahibinde.com dan işte yeni ilan var diye açtım baktım fotoğraf yok amann dedim fotoğrafı yok attım cebe telefonu..dükana geldim açtım ettim derken bi mail daha geldi ilan güncellenmiş fotoğraf eklemiş eleman..lan dedim aslında temiz makina pc den bakayım dedim bir..

açtım ilanı açtım fotoğrafları sağını solunu inceliyorum fotoğraftan anlaşıldığı kadar... bakıyorum temiz motor lan dedim kesin bununda vardır bir şeyi aradım elemanı Selsmün aleykümm dedim şase numarasını alayım :D artık dayanamıyorum direk şase istiyorum hondadaki arkadaşımı sorgulattırıyorum çocukla hoş sohbet abi dedi 10dk ya atıyorum şaseyi iyi dedm at..şase numarası geldi aradıam arkadaşımı kanka sonkez şunada bir bak artık buda turşu çıkarsa artık almıyorum motor felan..arkadaşım sorgulattı dedi kanka bakımları düzenli yapılmış kmsi şu felan filan bi tek dedi aha dedim geliyor bomba :D bi tek dedi arka lastiği patlamış o yapılmış servist güldük felan sonra çocuğu aradım tekrar dedim plak ver plakayı gönderdik ordanda bişey çıkmadı hadiiii motor ta hatayda ben kocaelindeyim :D tabi bende düğün dernek havası var..hemen dayı oğlunu aradım dedim gidermiyiz hataya ayıp ediyosun gideriz dedi tabiki(onada 6 ay öncesinde antalyadan gilara nexus 500 alıp binerek gelmiştik komple yolu ) aradım çocuğu (cuma günündeyiz) dedim kardeşim geliyorum ben biletlerimi kestim abi gelme etme çalışıyorum dedim kardeşim uçak biletlerini kestim geliyor e iyi gel abi ne yapalım kovduracan beni dedi çocuktan aldık onayı hemen geçtim biletleri kestim cumartesi sabah hatay saat 5 uçağına

bu arada motosiklet 2010 model 26BinKm de sahibindendeki yani piyasadaki en temiz kazasız belasız hornet 600

gecenin 3:30yola çıkıyoruz sabiha gökçen Havalimanına varıyoruz check in işlemlerini yapıyoruz bekleme salonuna geçiyoruz uyukum var ama heyecandan yok çat bir anons..hataydaki yoğun sis yüzünden uçak 1 saat rötarlı kalkıcak..siz olsanız ne yaparsınız başlıyorum sövmeye :D neyse 1,5 saatin ardında duyuru yapılıyor biniceğimiz kapıya doğru gidiyoruz..otobüse binip uçağın yanında iniyoruz.

benim ağzım kulaklarımda dayı oğlu gayet sakin (antalyaya giderkende onun ağzı kulaklarındaydı..antalyaya giderken ikimizde ilk defa uçağa biniyorduk..şimdi yine 2.kez beraber biniyoruz )

2 saate yakın bir uçuşun ardından hataya ayak basıyoruz...
    hemen elemanı arıyorum abi geliyorum 10 dk ordayım diyo..havalimanında oturmaya 1 adet bile bak yok ayakta dikilmeye başlıyoruz sağa dön sola dön yapıcak oturucak kafetarya felan hiç birşey yok en sonunda dayanamayıp çantaları kaskları koyup yere kaldırıma oturuyoruz 1 saat kadarda çocğu bekliyoruz en sonunda geliyor eleman..100km mesafeden gelmiş sonradan öğreniyoruzki

karnımız aç gece 3 den beri yollardayız saat olmuş 9-10 civarı birşey...çocuk evine götürüyor bizi muhabbet sohbet ediyoruz annem kahvaltı hazırladı felan diyor..fırını gördüm ben dedim dur dur bir iki birşey alalım bizde..indik arabadan oda kuzeniyle beraber gelmiş..girdik fırına 2 kese kağıdı kadar poğça simit birşeyler aldık ben 20tl hazırladım dedim temiz 20tl si var bunun çocuk dedi dur abi ben vericem felan zorla çocuk verdi ne kadar tuttu dedi 5TL dedi bayan..şok oldum istanbulda aynılarını alsak 20 25TL bu kadar olur felan..neyse çocuğun evine varıyoruz motorun üstü kapalı yanında kahvaltı masası oturuyoruz sofraya muhabbet sohbet çay içiyoruz karnımızı doyuruyoruz ama benim kafa gidik içim içimi yiyor motor hanımda..hamlede yapmak istemiyorum heyecanlı olduğum belli olmasın diye neyse çaylar içildi gözler açıldı herkes kendine geldi çocuk kalktı açtı motorun üstünü başladık dayı oğluyla beraber sağına soluna bakmaya bu sefer bende bakıyorum akıllandım cbf600'Den sonra ..motor çil çil yanıyor ter temiz marş basıyoruz kibrit gibi çalışıyor makina sesini dinliyoruz felan sonra diyorum ben bir bineyim..motorun sahibi abi kullanmayı biliyormusun dedi..dedim sıkıntı yok merak etme... abi bilmiyorsan arkanda geleyim bende dedi.. dedim kardeşim rahat ol ben goldwing kullanıyorum sıkıntı yok,abi yaa tamam ozaman yardır sen dedi bir kaç tur atıyorum motor temiz çekme o bu vitesler lık lık geçiyor tamam diyorum alıyoruz bunu ya..dayı oğlu biniyor oda onaylıyor felan..pazarlık yapıyoruz anlaşıyoruz felan hadi hayırlı olsun..saat 11:30 civarı birşey haydin gidelim dedim notere biz yola çıkalım yolumuz uzun motorla dönme planlarımız var bizim

notere gidiyoruz kapanmasına yarım saat felan var adamla konuşuyoruz diyorki işlemleriniz öğleden sonraya kalır abi diyorum yapma etme 2 dk da hallet yola çıkıcaz bak istanbuldan geliyorum ben şöle böle bir sigara ısmalıyoruz adama başlatıyor işlemleri..çat motorun borcu var satamazsınız hayddaaa diyorum ne borcu motorlu taşıtlar vergisi ödenmemiş 80tl ödeyin gelin mecbur öğleden sonra diyor adam.diyorum dur abi ben 2 dk da ödiyicem adam dedi nasıl ödicen dedim bekle sen çıkardım telefonu hemen edevlet girip motorun plakasıyla borcunu ödedim kredi kartımla(motorun parasından 80tl düştüm ) dedim abi ödedim hadi..yaw nasıl ödedin bir yerede gitmedin dedi...dedim abi sen boşver ödedim ben hadi hadi dedim adam şaşkınlıkla aa ödemişsin dedi..dedim abi telefondan ödedim sıkıntı yok felan neyse satış işlemlerini sağ sağlaım gerçekleştirdik çıktık noterden çocuğa dedim benzin yok atla sen depomu doldur bakayım dedim :D abi ya yapma etme dedim yapma etmesi yok istanbula gidicem ben hiç ağız göz yapma dedim..benzin parasını aldım çocuktan :D dedi abi buraya kader geldiniz bi künefe ısmarlıyım dedi iyi dedik hadi dedi beni takip edin ...dedim dayıoğluna sende binde arabaya ben arkanızdan fıtı fıtı gelirim iyi dedi bunlar bindi arabaya bende bismillah dedim oturdum motora marşa bastım yola çıktım döndümmm çatt polis atladı öneme çek çek çek sağa çekk haydaaaaa

durdum kaskı çıkarttım buyrun hocam dedim..dönülmiyicek yerden döndünüz dedi.ehliyet ruhsat alıyım dedi..bende gülerek ya hocam noter karşında bak bu geçici ruhsat buda ehliyetim ta ben istanbuldan geliyorum yapma etme yol bilmem iz bilmem dikkat etmedim heyecanlııym felan adamın umrunda değil sıfır insiyatif... olmaz kesicem ceza..bende en sonunda dellendim kes ya kes neyse öderiz dedim senle uğraşcağıma..hayırlı olsun öpücüğünü orda yedik 80tl olarak(hemen ödedim 60tl olarak internet üzerinden 20tl kar kardır :D )

zorda olsa künefeciğe gittik bizimkiler gülüyor bana eşşek şansı sendeki felan makara yapıyorlar benim tabi can sıkkın ağzıma geleni sallıyorum

künefelerimizi yiyoruz ediyoruz helallik istiyoruz hayırlı olsun felan derken yola koyuluyoruz ufaktan..

Dayıoğluna dedim ben kullanayım birazcık sen alırsın sonra diyorum koyuluyoruz yola..ben 50km kadar kullanıyorum heyecan,sini stres,mutluluk hepsi bir birine karışıyor motoru kullanamıyorum yavaş yavaş gidiyoruz felan durdum en sonunda kuzen geç dedim bu böyle olmıyıcak ben heyecanlandım..kolaymı 2008den beri hayallerini kurduğun hayvanı almışsın
    dayıoğlu geçti direksiyona allah ne verdiye 200 230 gidiyoruz :D naked motor cam yok grenaj yok rüzgar tokatlıyor yol uzun baktık olmuyor 130 170 devam etmeye başladık ilk 350km de sadece 1 kere durup benzin aldık non stop gidiiyoruz hava ne sıcak ne soğuk üşümüyoruz daha öyle şuabtın 21

350km ardından 50km sonra durup çay+duman yapıyoruz artık yorulduk bir yerde yemek yiyelim diyorum ama yolumuz uzun dedik aksarayda bir yerde yeriz atlıyoruz motora devam ediyoruz...aksaraya yaklaşırkenn..pozantı taraflarında dağın aralarından geçmeye başlıyoruz biraz titretmeye başlamıştık....hasandağının yanından geçerken artık orda okadar üşüdümki dayıoğluna durr durr dedim az bi dinlenelim ısınalım yok dururmu dahada çok bastı hasandaığını geçtik üşüyerek titreyerek hızlı bi şekilde ...aksaraya 30-40km kala bir tesisde duruyoruz..dayıoğlunun dediği orda dursaydım bi daha binemezdik soğuktan :D hazır üşümüşken devam ettim dedi haklıydıda...

hava çıtırcan soğumaya başladı..dayıoğluna dedim abi bu böyle olmaz ankara dan boludan geçerken biz ölürüz soğuktan hiç fantezi aramayalım gel otobüse atalım şunu öle devam edelim dedim..mantıklı geldi ikimizede..tesis görevlisiyle konuştuk otogar nerde var aksarayda abi 30-40 km bi mesafe var eyw dedik giyindik ordan aksaraya topukladık

tam aksaray otogarına girişimiz akşam saat 18:00 - 18:30 civarı birşeydi..tanıdığım çalışıtığım metro şirketine girdim..dedim böle böle ben kocaeli bayramoğlu sorumlusuyum :D böle bir durum var neytcez napcaz..adam gelin bakalım dedi motora..gittik başına setra otobüsüne sığar dedi eyw dedim..geçtik yazıhaneye..dedim ne diyosun şimdi ne verelim..sen dedi işi biliyosun at bişeyler..biletler 50 tl idi yolcu bileti..dedim 120Tl verim yok dediii işi bilionda okadar öldürme dedim tamam 3 tane bilet parası al işte 150tl koydum masaya dedim başka param yok .. aldık biletlerimizi 8de otobüs..(benzini boşalt bidona koy dedi adam..abi dedim yapma .. nasıl boşaltyayım bidonda durcağından depoda durması daha güvenli öle diyince bir düşündü haklısın dedi ozaman ses etme at böylece otobüse ) karnımız aç geçtik hemen bir yere karnımızı doyurduk felan derken otobüs geldi

hızlıca otobüse attık hemen..motosiklet park helinde nasıl duruyorsa o şekilde sığdı tam..viteste bıraktım motoru..2 tane solundan kayışla sabitledim..2tane sağından taş gibi oldu motor

uzun ve yorucu bir sürenin ardından gece 3-4 civarı kocaeline varıyoruz otogarda inip hemen eve gidip uyuyorum pazar sabahı mesai var :( sabah 9da kalkıp garaja iniyorum çıkartıyorum motoru basıyorum marşa başlıyoruz bakışmaya

inanamıyor insan benimmi yani şimdi felan diyorum içimden.. atlıyorum ise gidiyorum..arkadaşlarım felan gelen giden derken bütün gün kapının önünde geçiyor zaten hataylardan alıp geldim ta.. şimdi deseler bir durup düşünürüm ama yine giderim ya ne düşüncem umarım daha iyileri sizlere nasip olur..eski blog tutanlardan olduğum için yazıyı biraz uzun tuttum umarım sıkılmadan okumuşsunuzdur..gayet mutluyuz şuanda düzeyli bir ilişkimiz var aldıktan sonra biraz masraf yaptık kendilerine..ön arka takım metzeller m5 sportech lastik,zincir ve ön arkada zincir dişlisi değişti,yağ yağ filtresi bakımları yapıldı,balataları değişti ön arka. şuanda saat gibi çalışıyor çok güzel bir sezon geçirdim gayet mutluyum..hem günçlü hemde yakışıklı naked makinaya göre (102 beygir 198 kilo )

nerden nereyee arkadaşlar valla anladımki aceleci olmamak gerek sakin kafayla düşünmek gerek cbf500 alcakken cbf600 alcakken hornet 600 aldım..herşeyin hayırlısı neyse o oluyor bana deselerdiki hataydan motor alıp geliceksin hayatta inanmazdım
    kadango, fromghetto, tubejh ve 19 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

ilk aşkın hayırlı olsun,tekerine daş değmesin .

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

ilk aşkın hayırlı olsun,tekerine daş değmesin .
    merhabalar hocam aslında ilk demiyelim(10 yıldırki güncel olarak motosiklet kullanıyorum ) hornet ilk kendi paramla aldığım ruhtası kendi adıma olan ilk motosikletim farklı bir aşk bu seferki
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

mertekina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın sabreden derviş muradına ermiş
    EmirhanCoskun bunu beğendi.
    Mecnun bilseydi HONDA sevgisini
    Severmiydi LEYLA zillisini

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Merhaba bende iskenderunluyum fakat uzun yıllardır avrupayı mesken tuttuk,memleketimden maotor almana sevindim keşke biraz kalıp gezeydinizi hayat otantik bir şehirdir.

Sonuna kadar okuyup heyecanına ortak oldum yazın içten ve betimleyici olduğun için.

Türkiyede motosiklet kullanmak zordur,dikkat et kendine.

Selamlar.

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende iskenderunluyum fakat uzun yıllardır avrupayı mesken tuttuk,memleketimden maotor almana sevindim keşke biraz kalıp gezeydinizi hayat otantik bir şehirdir.

Sonuna kadar okuyup heyecanına ortak oldum yazın içten ve betimleyici olduğun için.

Türkiyede motosiklet kullanmak zordur,dikkat et kendine.

Selamlar.
    Kalma imaknimiz olsa bende cok isterdim ama kuzenim ve benimde ertesi gun mesaimiz vardi mecburen haldir haldir donek zorunda kaldik..

Cok tesekkur ederim sklmayip zevkle okudunuz icin
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

" Kibrit gibi çalışıyor " Hayırlı uğurlu olsun, keyif ile yazılmış ben'de keyif ile okudum, Toprağım temiz kullanmış anlaşılan, ona'da selam olsun.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazıyı sonuna kadar okudum pc basında ben stres yaptım o derece yanı

Hayırlı olsun kazası belasız.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    Hornet 650
    Hayırlı olsun güzel motosiklet, Allah Kaza bela vermesin.

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende cok istemistim,300 lira yuzunden satici ile anlasamamistik iş inada binmistir ve vaz gecmistim almaktan. Hornetler cok keyifli makinelerdir allah laza bela vermesin.

Hayirli olsun kardesim. Heyecanla okudum yazini

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Yaklaşık 11000 km dir biniyorum hornetime. Daha tik demedi. Viraji çok keyifli dir yakiti uzun yolda iyidir. Hayirli olsun. Bu haftasonu bende egzos taktiricam inşallah hornetime.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    hikâyenizi keyifle okudum,insanınn bazen gözu hiçbirseyi görmez sadece sahip olmak ister ve tüm kusurları normal gelir, ilişkinizi devam etmesi dileğiyle, keyifli sürüşler dilerim

Hayırlı olsun rabbim kaza bela wermesin

Motosikleti
    CBF150
    Güzel hikaye güzel anlatım keyifle okudum emegine sağlık. Hayırlı olsun kazasız belasız uzun beraberliginiz olsun.
    Bu heycanı iyi bilirim birkaç defa başka şehirlerden motor almışımdır. Otobus saatini beklerken geçmeyen zamana muhalif olup yürüyerek gitmekyi bile düşünmüştüm

Motosikleti
    Yamaha MT-10
    iyi dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar...umarım daha iyileri sizlerin olur

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Arkadaşım çok uzun yazmışsın ama güzel yazmışsın, her bir satırını okudum, okurken motor alırken yaşadığım heyecanı yaşamadım desem yalan olur. Güzel günlerde kazasız belasız kullan, aşkınız hiç bitmesin.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Bu nasıl bir motor sevigisi yazısıdır.. Su gibi okudum valla..
    Hayırlı olsun değerli dostum.

2wheels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750X DCT
    Hayırlı olsun hocam, ben de keyifle okudum yazını. Motor da çok güzel maşallah, güle güle kullan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)