Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motorum CBR 600 Olmak Üzere Allah Yardımcım Olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar dün hiç beklemediğim bir teklif aldım CBR 600 Kelepir fiyata satılıyor,Sanırım ben bu motoru alıyorum İlk motorum olacak ama açıkçası kullanamama gibi bir tedirginliğim yok,benim aklımdaki 125 yada 200 cc ile başlamaktı ama bazen böyle süprizler oluyor.Forumu uzun süredir takip ediyorum ama küçük bir sorum olacak aranızda motor kullanmaya 600 cc lik bir makinayla başlayan oldumu ? ve ne gibi zorluklarla karşılaştınız..
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    al arkadaşım hayırlı olsun sana.... ancaak dikkatli olmalısın o seni kullanmasın sonra...

valla öncelikle hayırlı uğurlu olsun sonra bu cbr yani işey diyemiyorum başlangıç motoru olarak bunu alanları duymuştum ama genede yanlış neyse dikkatli kullan ne diyebilirim
    Kask tak!

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    ben....
    senin gibi düşük cc düşünürken birden CBR 600 F sahibi oldum...
    bu motor tamamen denge ve saglam sinir ister..eger duygularına hakım biriysen
    senin için bisiklet demektir..
    amaaa o motora binip gücü (109 beygır) hissttiğinde ki cok iyi hissttirir motor seni etkisi altın alırsa o zaman bir numaralı katille geziyorsun demektir..
    öncelikle ehliyet ve sıkı korumalı elbiselerini al sonra ki ben öyle yaptım gece trafik az olur bildigin sokaklarda antreman yap gerekirse özel sürücü kurslarından egıtım al..en kralı 500 ytl ister..ama düşersen en ucuz parcası 1500 ytl..
    bir haftada tamamdır gerisi geziler toplu suruşlerde diğer motorları izleyerek ve cok KM yaparak tecrübelerini arttırırsın..
    kesinlikle alım basım her kezi geçiim deme ..
    unutma şöyle düşün cebinde 109 beygir var onu ne zaman istersen kullanırsın..yeterki o seni kullanmasın..hayrlı olsun..

demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Son derece yanlış bir seçim, bana göre biraz tecrübe lazım 600 lük bir makina için, kısa bir olay anlatayım bizim 600 F le ara vermiş olsada daha önceden Jawa ile çok fazla yol yapmış bir arkadaş c.tesi günü otoparktan çıkarken bir ara gazın ayarını kaçırdı ve zaptetemeyerek motorla park halindeki bir arabaya vurdu kendisine birşey olmadı ama yaklaşık motordaki hasar 500-600 YTL, kendimdende örnek vereyim Keeaway SL ile başladım yaklaşık 700-800 km. yol yaptım daha sonra değiştirdim, şimdi aklıma geliyorda o ilk günlerde eğer 600 lük makina olsaydı altımda 150 lik değilde neyse düşünmek bile istemiyorum

Gümüş 600 F, Vedat kaya siz hız yapma, yüksek süratlere çıkma açısından olayı ele alıyorsunuz, tamam arkadaş tecrübesiz, kendini biliyorsa gazlamaz ama bir de bununla ara sokaklara girecek, düşük süratlerde dönecek, kırmızı ışıkta duracak kalkacak birde bu açıdan bakılsa daha iyi olmazmı mesala arkadaşa sormak lazım boyu, kilosu kaç, motoru zaptetebilecekmi,, bence yeni başlarken boy, kilo çok önemli?
    Gazcı Team

600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda600F
    bencede al

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    arkadaşlar motorcu kaza yappaz diye bir kanun yok..125 cc dede kaza yaparsın 600 cc dede..
    öemli olan yeteneklerin doğrultusunda hıslerının istedigi makınayı kullanmak..
    yanı murat 124 kulanan biri ferrari kullanamazmı..
    gazı kontrolsuzce acar veya gereksiz hava atmalara girersen 50 cc dede kaza olur ve korumasız kullanırsan ölüm bile olur..
    unutmayalım ki bu iki tekerler siz olmazsanız ayakta bile duramaz..
    özetle motora değil kendinize güvenmiyor olabilirmisiniz...

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar motor kullanmak için boy ve kilonun o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum ama madem demgah arkadaşım merak etmiş boyum:1,80 , kilomda:85 herhalde zaptederim , motorun fiyatına gelince 6500 ytl.Sahibinden.com da bayağı aradım taradım emsalleri 7.500 ile 9000 arası.benmi yanılıyoorum yoksa.
    Bir gün mutlaka ...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak şu başlığı bi oku ondan sora karar ver...

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=8723
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Yani şu otomobil ile motosikleti karşılaştırma, aynı kefeye koyma işini bir türlü anlamıyorum. 124 kullanan ferrari kullanır evet. Peki, mesela cbr125 kullanan Goldwing kullanabilir mi? Böyle örnekler vermek arkadaşların kafasını karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. Hatta kötü örnekler olabilir. 600 lük ile başlanır mı sorusuna yorum yapmayacağım.
    ALPAY

Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar bende bazı zorlukları olacağınının farkındayım,örneğin 1. olarak 125cc lik bir motora göre değerlendirisek beygir gücü nerdeyse 2,5 katı,ağırlık olarak bir okadar daha ağır bunlar demek oluyorki biraz terleyeceğiz ama imkansız olduğunuda düşünmüyorum açıkçası,aranızda hiç 600cc lik bir makinayla başlayan varmı diye sormamın nedenide bunun artı ve eksilerini bizzat yaşayan birirnin ağzından dinlemek ti.
    Bir gün mutlaka ...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ARCHANGEL
    1. olarak 125cc lik bir motora göre değerlendirisek beygir gücü nerdeyse 2,5 katı
    hade canım eminmisin 13 hp cbr 125 cbr 600 f 109 hp nası 2,5 katı 109/13=8,38 o kadar da kolay değil yani

@explorer
    mesela cbr125 kullanan Goldwing kullanabilir mi?
    inan bana goldwingin o ürkütücü görünümü altında çok rahat kullanımlı bir motor yatıyor agır bir motor ama ona görede dengeli
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    ben honda cbr 600f le başladım ilk olarak açıkçası zorlandım bayagı ama dikkatli olunca bir problem çıkmıyor ama sport modeller diğerlerinden biraz farklıymış başka motorlar kullanırken bunu hissettim, ben illa düşük cc ile motora başlanmalı olayına biraz karşıyım ben becerebildiysem herkez yapabilir diye düşünüyorum, ama bence önemli olan gaza gelmemek bu iş birazda tecrube istiyor sanırım(özelliklede ilk kazamdan sonra daha net anladım ) frenin sıkı yolun açık olsun
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    archangel ilk once hayırlısı olsun diyemiycem..
    ikinci olarakta motora her binişinde ailenle sevdiklerinle helalleşsen iyi edersin..

acı oldu ama neyse, fazla konusupta moralleri bozmayalım.
    KSK FOREVER ... 35½

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    abi ne bu ya 17 yasımdayım we bu yok allah korusun yok yapamassın diyenlerden daha saglıklı dusunuyorum kardesım allaha sukur elın ayagın tututo is kendinde bitio kendine guvenecen diceksın kı ben bu motora binerimde yollarında............diceksin o motor anlar zaten at da oledir ipleri alcan elıne korkmuycan urkmuycen at anlarsa atar ustunden sen onu diilde o senı goturur kardesım sen kendıne guwen kendını bıl gaza gelme korumalarını ihmal etme hic bisey olmaz 2.5 sene once motora binmeye basladım ilk motorum grand dink maxi scooter size diil ama benım gıbı erken yasta baslayan bırı ıcın oldukca buyuk bi alet ama sonuc ne simdi ustalastım hic bi korkum yok bu isler boole arkadaslar güven güven güven...

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı
    abi ne bu ya 17 yasımdayım we bu yok allah korusun yok yapamassın diyenlerden daha saglıklı dusunuyorum kardesım allaha sukur elın ayagın tututo is kendinde bitio kendine guvenecen diceksın kı ben bu motora binerimde yollarında............diceksin o motor anlar zaten at da oledir ipleri alcan elıne korkmuycan urkmuycen at anlarsa atar ustunden sen onu diilde o senı goturur kardesım sen kendıne guwen kendını bıl gaza gelme korumalarını ihmal etme hic bisey olmaz 2.5 sene once motora binmeye basladım ilk motorum grand dink maxi scooter size diil ama benım gıbı erken yasta baslayan bırı ıcın oldukca buyuk bi alet ama sonuc ne simdi ustalastım hic bi korkum yok bu isler boole arkadaslar güven güven güven...
    kesinlikle katılıyorum abicim +
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=13168

Buradan da faydalanabilirsin.Kararını da vermişsin artık sanıyorum, fazla söze gerek yok, güle güle kullan.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Bence CBR'ı al kenarda dursun, ama kullanmak için daha ufak bir motorla başla bu işe Ama yok diyorsan gene sen bilirsin, işin çok zor, ama imkansız değil... sana bol şans diliyorum, ihtiyacın olacak Acemiliğin ne demek olduğunu buradaki çoğu insan iyi bilir...ama belki de sen bizden daha yeteneklisindir, belli mi olur? Senin yerinde olsam explorer'ın yazdıklarını okuyup, üzerinde bir süre düşünürdüm...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o motor o fiyata kazalı olabilir,gözter bi bilene mutlaka.sakası olmaz.hem ilk motorun hem kazalı olursa allah yardımcın olsun.

Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı
    2.5 sene once motora binmeye basladım ilk motorum grand dink maxi scooter size diil ama benım gıbı erken yasta baslayan bırı ıcın oldukca buyuk bi alet ama sonuc ne simdi ustalastım hic bi korkum yok bu isler boole arkadaslar güven güven güven...
    2.5 sene motor kullanmakla usta olunmaz.usta olmak göreceli bi iştir.
    hee scooterda usta olabılırsın 2.5 sene az değil ama konu cbr600.yanlış bir ifade olduğu için yazıyorum ben bu yazıyı .yoksa sen ustasın ben değilmiyim veya ben senden daha ustayım demek için değil.8-10 sene motor kullanan bile öğreneceğim çok şey var diyor.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Aman dostum dikkat o makinelerde ''Acayip!'' diye tabir edebileceğimiz bir motor yatıyor.Eğitim önemli bence...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler