Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk Motorum CBR 600 Olmak Üzere Allah Yardımcım Olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı
    abi ne bu ya 17 yasımdayım we bu yok allah korusun yok yapamassın diyenlerden daha saglıklı dusunuyorum kardesım allaha sukur elın ayagın tututo is kendinde bitio kendine guvenecen diceksın kı ben bu motora binerimde yollarında............diceksin o motor anlar zaten at da oledir ipleri alcan elıne korkmuycan urkmuycen at anlarsa atar ustunden sen onu diilde o senı goturur kardesım sen kendıne guwen kendını bıl gaza gelme korumalarını ihmal etme hic bisey olmaz 2.5 sene once motora binmeye basladım ilk motorum grand dink maxi scooter size diil ama benım gıbı erken yasta baslayan bırı ıcın oldukca buyuk bi alet ama sonuc ne simdi ustalastım hic bi korkum yok bu isler boole arkadaslar güven güven güven...
    yanlış yorumlar ve önerilerle arkadaşlar bilgi vermeyin ltf.
    al diyen arkadaşlar da böyle şeyler yapmasın herkes kendinden sorumlu herkesin yapısı da farklı motora bakışı da farklı herkesi kendnizle kıyaslamayın.
    scooter,cruiser gibi motorlarla karşılastırmayın bunu. ne güveninden bahsediyorsunuz yaaa güvenmeyen zaten motora binmez herkesde güven var ama hayatını ortaya koymak saçmalık alırsın düşük cc adam gibi öğrenirsin sindire sindire.düz ylda mı gidecen her zaman duracan kalkacan gaza gelcen limitleri zorlamak istiycen v.s. bu motorda gazı verdimmi uçarsın şahlanır motor zaptedemezssin hele hele ilk motorum diyosun.
    şahsi kanaatim alma kesinlikle alma. ve al diyen arkadaşların da gazına gelme.
    bisiklet değil bu arkadaşlar.
    ve siz 600f kullanan arkadaşlar nasıl olurda arkadaşa dersiniz al diye ben bunu anlayamadım. nasıl olurda ilk motoru kullanacak birine böyle bir motor al dersiniz rahat dersiniz.şaşırmamak elde değil yaaa.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    Bende yüksek cc limotorlarla başlamaya karşıyım altında 109 beygirlik bi güç var bu güç kontrol edilmesi çok zor bi güç yurdum insanını genelde bu büyük güç kontrol ediyo bana göre en azından kendimden biliyorum.

Hayırlı olsun dostum ne diyelim yolun her daim açık olsun kazasız belasız kullanırsın inş.
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Hocam hayırlı olsun.. dusme dusurme her motorda var. surat yapıcam dersen bu motoru alma cunku zaptetmesı bıraz zor.. ama surusu rahat sesı de ona gore
    kolay gelsın
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı motodevil adlı üyeden alıntı
    abi ne bu ya 17 yasımdayım we bu yok allah korusun yok yapamassın diyenlerden daha saglıklı dusunuyorum kardesım allaha sukur elın ayagın tututo is kendinde bitio kendine guvenecen diceksın kı ben bu motora binerimde yollarında............diceksin o motor anlar zaten at da oledir ipleri alcan elıne korkmuycan urkmuycen at anlarsa atar ustunden sen onu diilde o senı goturur kardesım sen kendıne guwen kendını bıl gaza gelme korumalarını ihmal etme hic bisey olmaz 2.5 sene once motora binmeye basladım ilk motorum grand dink maxi scooter size diil ama benım gıbı erken yasta baslayan bırı ıcın oldukca buyuk bi alet ama sonuc ne simdi ustalastım hic bi korkum yok bu isler boole arkadaslar güven güven güven...
    her ne kadar fiziksel olarak benzerlik olsa da bahsedilen iki varlıktan biri canlıdır. karakterinin, belli miktarda düşünme/ karar verme, sezgi ya da güdü gibi olgularının bulunması normaldir. o yüzden o da genel olarak hayvanlar aleminin bir üyesidir. diğer, tamamen insanlar tarafından yapılmış bir makinedir. gazı vardır, açarsın gider*. freni vardır basarsan durur*. o yüzdendir ki motorlu taşıtlar içerisinde sayılmaktadır. özellikle altı çizili yazdım ki farkedebilesiniz diye. (yıldızlı yerlere daha sonra geleceğim)

makinelerin güdüleri, sezgileri, beyinleri, akılları vs. leri yoktur. düşünemezler. emir verirsin ve onu yerine getirmekle görevlidirler. bazen bu görevi yerine getiremeyebilirler, o zaman da tamir ettirirsin. motorlarda "beyin" diye adlandırılan parça sadece elektronik bir parçadır, insan beyni ile karıştırmıyorsunuzdur umarım.

gelelim yıldızlara... bazen motorunuza bir emir verirsiniz, mesela "git". ya da "dur". güzel, bunları yerine getirebilecek kapasitesi vardır elbette ama bunu layıkıyla söylemek de sizin görevinizdir. 600F ile 1. viteste 130 km/h saati gördükten sonra ya da 5. viteste 200+ km/h'de iken aniden dur diyince, durmayabilir yani. ona layıkıyla dur demesini, daha doğrusu onu durdurmasını sizin bilmeniz gerekir. at gibi dizginleri elde tutmakla olmaz o iş.

senelerin motorcuları aman dikkat, daha bilmediğimiz çok şey var derken, kim nasıl ben oldum diyebiliyor? ben bunu anlamıyorum.
    bir de ben sürat yapmam diyenleri... 100+ hp bir makine benzini motora pompaladığı gibi adrenalini beyninize pompalamaya başlayınca nasıl sürat yapmadığınızı görmek isterim doğrusu.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    sitede 0-250cc arası motorlarla bile arkadaşlarımızın kaza haberlerini duyuyorum çok üzülüyorum. bi de 600f gibi motorlarla olsaydı bu kazalar büyük ihtimalle hızları da fazla olcaktı ve sonu hüsran. lütfen oyunu kurallarına göre oynayalım. tecrübe motoru hızlı sürmek değil yerine göre hızı ayarlamak ani durumlarda bile 600f gibi büyük motoru bile kolayca yola sokmaktır.

ben de z750 sürmüştüm biraz. ama anladım ki daha öğrenme gereken şeyler var. bi motoru vitese takıp yerinden kaldırmak farklı onunla binlerce km yapabilmek farklıdır. ben karar verdim o yüzden tamam zevklidir büyük motor kullanmak ama... önce en fazla 10hp sonra 30-40hp sonra daha büyük motorları kullancam.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    hergün gazetelerde çarşaf çarşaf bilmem kim kimi öldürdü diye daşlıklar çıkıyor hepimiz okuyoruzdur. hiç tanımadığınız, huyunu suyunu bilmediğiniz bırakın yüzünü bile görmediğiniz insanlara bu sürat makinelerini nasıl başlangıç motoru olarak tavsiye edebiliyorsunuz arkadaşlar, buna vicdanınız nasıl elveriyor? ben anlamış değilim inanın. ya cidden insan sadece cinnet geçirip, bıçağı birilerinin gırtlağına sokarsa mı katil olur sanıyorsunuz yahu?

bırakın bu insanlar önce iki tekerin üzerinde gitmek nedir onu bir kavrasınlar. motorcular niye trafikte görünmezdir bunu öğrensinler. motora binip hemen hava atmaya başlamasınlar. tamam masraflı olabilir belki bu ama canından daha mı kıymetli?

tamam 125cc lik bir motorla ölümcül kazalara karışabilir insanlar ama süpersport bir motor ile karışacağından daha azdır bu sayı. hem unutmayın süpersport bir makine ile yapacağınız minik bir kaza bile size maddi olarak tahmin ettiğinizden çok daha fazlaya mal olabilir.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ederim.Gördüm ki herkesin motor hakkındaki düşünceleri farklı.Ama bu konuyla ilgili bazı topikleri inceledim.Çok güzel yorumları vardı bunlar tabiki tecrübelerin yazılara dökülmüş hali yani yaşanmış gerçekler.Bende dünden bu yana karar vermeye çalışıyorum, önümde iki yol var.Ya bu motoru alıcam ve hertürlü riski göze alıp bineceğim yada bu motoru alıcam ama kullanmayıp belki üç lira kar ederim diye bekletim iyi bir müşteri bulup satıcam ve kendime 200 cc lik bir motor alıcam.Birde çoğu arkadaşım bu motoru kullanmak için kesinlikle gaza gelinmemesi gerektiğini yazmış buna katılıyorum ve küçük bir anımı anlatmak istiyorum.Yaklaşık 16 yaşımdan beri otomobil kullanıyorum ve ilk hız denememi ve şehirler arası ilk yolculuğumu yaptığımda 19 yaşındaydım.İst-Tekirdağ istikametinde seyrederken çorlu yoluna saptık.Buraya kadar herşey güzel yolunda gidiyordu.Öyle bir yol düşününki yani rahatlıkla 350 km lıza ulaşabileceğiniz uzun ve düz bir yol var önünüzde altımdaki araba wolksvogen golf önce 120 sonra 140 sonra 160 sonra 180 e kadar çıktım ibredi dibe vurdurdum ilerde bi viraj ben yavaşlamaya başladım ama hepimiz diyoruzya tecrübe tecrübe,işte bu araba hangi süratle bu viraja rahat girer kestiremiyorum kendime göre hızımı azaltıp viraja daldım bu arada ayağım frende odana ne araba aldı başını gidiyor virajı alamayıp bariyerlere yapışıcam o anda tek aklıma gelen şey yanımdaki arkadaşın freni bırakkkkkkkkkkkkkk diye kulağı yırtan sesi freni bıraktım direksiyona asıldım döndüm..... Şimdi düşünüyorum yanımda o arkadaş olmasayıdı ne olurdu ben kesin asfalta kazınırdım... Bu bana öyle bir ders olduki cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorum dedim kendi kendime.. Belki bu bu bazı arkadaşların aklındaki sorularada yanıt olur diye düşünüyorum..
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı
    Bu bana öyle bir ders olduki cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorum dedim kendi kendime.. Belki bu bu bazı arkadaşların aklındaki sorularada yanıt olur diye düşünüyorum..

ama inanın, motorun salgılattığı adrenalin bir insanı yol canavarına çevirebilir.
    ayrıca, eğer imkanınız varsa bahsettiğiniz 600f'i söylediğiniz şekilde almakta fayda var elbetteki.
    Ben, crato’yum.

cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    hayırlı
    olsun ama kavşaklara yavaş gir

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Alıntı trenox adlı üyeden alıntı
    yanlış yorumlar ve önerilerle arkadaşlar bilgi vermeyin ltf.
    al diyen arkadaşlar da böyle şeyler yapmasın herkes kendinden sorumlu herkesin yapısı da farklı motora bakışı da farklı herkesi kendnizle kıyaslamayın.
    scooter,cruiser gibi motorlarla karşılastırmayın bunu. ne güveninden bahsediyorsunuz yaaa güvenmeyen zaten motora binmez herkesde güven var ama hayatını ortaya koymak saçmalık alırsın düşük cc adam gibi öğrenirsin sindire sindire.düz ylda mı gidecen her zaman duracan kalkacan gaza gelcen limitleri zorlamak istiycen v.s. bu motorda gazı verdimmi uçarsın şahlanır motor zaptedemezssin hele hele ilk motorum diyosun.
    şahsi kanaatim alma kesinlikle alma. ve al diyen arkadaşların da gazına gelme.
    bisiklet değil bu arkadaşlar.
    ve siz 600f kullanan arkadaşlar nasıl olurda arkadaşa dersiniz al diye ben bunu anlayamadım. nasıl olurda ilk motoru kullanacak birine böyle bir motor al dersiniz rahat dersiniz.şaşırmamak elde değil yaaa.

Kimsenin burada gaz verdiği falan yok, arkadaşta zaten fikir soruyor daha önceden böyle bir işe kalkışan varmı diye bizlerde kendilerimizden, yaşadıklarımızdan örnekler vererk anlatıyoruz tabiki bizim dediğimize göre harekette etmeyecektir, motora bine herkez tabiki kendine güveniyor bunu sorgulamak bile szçma olur ama biz burda 600cc lik bir motordan bahsediyoruz ve cesaret isteyen bi durum söz konusu ben sadece illa düşük cc lik ile başlamanın farz olmadığını söylüyorum 600 cc ilede bu işe girişilebiliyor kesin kanun yok ama herkezde kendini ve kapasitesini gayet iyi bilir burdaki yazılanlara görede arkadaşımızın kalkıp o motora bodoslama atlayacağını sanmıyorum, ha senin haklı olduğun çok şey var tabi ve kesinlikle dediklerine katılıyorum benim sadece tepkim cbr600 le ilk motor kullanmaya başlayan biri olarak nasıl vicdani bir rahatlılıkla önerebiliyorsunuz demenedir. yoksa diğer dediklerine katılıyorum
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    ya çift tıkladım 2 mesaj olmuş moderatör zahmet olmazsa bu mesajı bi silelim
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler