Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ailenin yeni üyesi YZ 125 2T Hoşgeldin.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Merhaba arkadaşlar xt 600 ile araziye girmenin ne kadar zor oldugunu bi kaç saglam düşüşle anlayınca dedim bana acil bi cross lazım saolsun arkadaşım buldu bu motoru dedi ilan nosunu atıyorum kaçırma motoru al bi baktım yz 125 hayalimdeki aslan aradım adam yurt dışında teli kapalı 2 ay sonra gelcem yazmış ilana 2.ayın 1.günü adamı arayıp ertesi gün sabah 7de motoru almaya gelicegimi söyledim sonra arabanın arka koltuklarını söküp gene maceraya başladım.
    ist.afyonkarahisar 420km civarıydı benzini fulleyip yola çıktıgımda saat 11,00 dı saat 4 gibi dehşet bi uyku bastırdı yol kenarı dinlenme yolları oluyorya geniş bir alan oraya çektim arabayı arkaya bi geçtim oh evimdeki yatak gibi :D teli sabah 6ya kurdum 2 saat uyudum bi baktım camlar titanik gibi buglanmış:D kapıyı bi açtım memurlar bana bakıyo yolda çevirme yapıyolar arkadaşta ön koltukta yatıyodu diyo olum kömüş gibi yattın gece memurlar arabaya baktı seni görünce gittiler herneyse yollar süper dümdüz konya yolları özellikle.
    Motor 1988 model bir yz 125 2t insanda söyle bi fikir oluyo oğlum cöp olmasın ömrümüz motora binmekten çok onu tamir etmekle geçtigi için insan korkuyor
    Bana diyolar fotolara bakıp arabayı ne hale getirmişsin sen ne anlarsın motor aşkından be!
    Afyonkarahisara yolunuz düşerse bilmenizi isterim Turcell den başka birhat çekmiyor orda çeşme başında bir köylüden yardım istemeseydik vay halimizde.Motoru satan arkadaşlar Hollandadan geliyolardı baya kafa insanlardı inş. tekrar karşılaşırız çok iyi karşıladılar ve ilgilendiler saolsunlar.gelelim fotolara

Motorun güçü hiç beklemedigim gibi çıktı egzapı acınca benim yüzümdeki gülümsemeyi epeydir hiç görmemiştim.

Motoru alınca ilk işim bakım onarım yapmak oldu herszamanki gibi dayanamayıp tanışma merasimine başladım.
    Söküp dagıttıkca eksikleri çıktı.
    Rulmanlar değişti, vites kolu yağ kecesi değişti
    Şanzuman yağı ve süspansiyon yağları değişti.
    Buji orj. takıldı ayak marj kolu tamir edildi.
    Bütün vidaları sıkıldı şase baglantı vs.
    1988 modele göre bu kadar orjinal ve saglam olması beni acayip mutlu etti.
    Ciddi tek sorunu süspansiyonların patates olmasıydı aldıgım fiyatı göz önünde bulundurunca bu benim için hiç sorun degildi.
    Zaten motor tamir etmek benim için nefes almak gibi oldugu için pekte problem degil.
    arka süspansiyonun tamiri dedinmi olay biraz sıkıntı randuman almak zor cünkü patladıgını bile bile binmeye devam edersen piston ve yatakları zarar görüyor sonra napsan boş.

fotoda fark ederseniz orta yag keçesinin yayı çıkmış ve piston cizik içide çok çizikti zımparayla baya ugraştım ama degdi.
    Ön süspansiyonlarında sübop kapakları var yani havayla alakalı birşeyler söz konusu yalan yok o işten anlamam tamirciyi aradım dedim ustam bu ön süspansiyonlardaki süboplardan havamı bascaz bune dedi onlara 10 bar hava bas canavar olur :D gittim bastım şiştiler beton gibi sonra dedim bi anormallik var netten araştırim tr de bi bilgi bulmak tabiki zor bide ne görüm o süboplardan içinde oluşan havayı atıyomuşsun yani nası ustalara düşmüşüz görün.
    ön süspansiyon sökmesi dışında kolay arka süspansiyon meşakatli çalışma mantıgı basit.
    bir tarafta yag diger tarafta hidrojen gazı 2sinin ortasında bir duvar itişip duruyorlar.yag kanalları olan bir piston sayesinde yay görevi görüyor motor her yaylandıgında yag o piston içindeki kanallardan geçmeye calısırken basınc oluşuyor.buda darbeleri emiyor.
    Haraket enerjisinin sıcaklıga dönmesinden ötürü arka süspansiyonlarda dışa dogru 2.bir parca var ondada hidrojen gazı oluyor.
    Yani beni şaşırtacak vaybe teknolojiye bak olayı olmadı gene.
    Arka süspansiyonunuz patlarsa tamir eden yerler var 250tl civarı randuman olayı patlattıktan sonraki zamana baglı o şekilde kullandıysan yandın.
    Çok fazla kafa ütüledim galiba imla hatalarından ötürü kusura bakmayın edebiyat dersim sıfırdı zaten
    Bir fikir bilgi magabından paylaşımda bulunmak istedim.
    Genel anlamda motor mütiş 2 zamanlı cidden çok zevkli istedigin kadar redline yap motora bişi olmuyo.
    Bilmiyorum ben çok sevdim motoru 90 kilo bişi 36 beygir yz 125 ile olan paylaşımlarım devam edicek tekeriniz düz bassın arkadaşlarım.
    dockerengin, abeciMotoru, maxi97 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Motor muhteşem, cok diri duruyor... Hayirli, ugurlu olsun
    sakinseytan bunu beğendi.

Ulaa adam motoru bisiklet gibi arka koltua atmış, benim bisiklet zor sığıyordu
    sakinseytan ve wolrath bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Hayırlı olsun güle güle kullanırsınız inşallah. Abime de Yz aldık. 2 zamanlı makine çok farklı gerçekten. Ayrı bir karaktere sahip. Bunları kullanmak herkesin harcı değil. İstanbul'da nerede araziye gidiyorsunuz?

Bu arada böyle bir konu açtım ama henüz bir şey yazamadım. Şuan bizim de ufak bir yağ keçesi operasyonu yapmamız gerekiyor. Yaptığımızda aşağıdaki konudan paylaşacağım. Anladığım kadarıyla sizin teknik bilginiz bayağı iyi. Sıkışınca yardımlarınızı beklerim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

Tekrar hayırlı olsun. İyi gazlamalar.

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bende polonun içine sığmasına şaşırdım hayırlı olsun

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    saolun arkadaslar bu motor insani cocukluguna donduruyor hakkini vermekte ayri mesele.
    polonun aarkasinda kuzular gibi yatti vala istiyince olmucak birsey yok☺
    ozelden pm atarsan seve seve yardimci olurum motoru daha tam sokmedik sokunce dahada kaynasicaz, pazar sabahlari 7 8 gibi ayazagadan giriyoruz 2 kisi keske zmn olsa daha cok araziye cikabilsek.
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim. Bu pazar günü biz de Göktürk'ten araziye girebiliriz. İnşallah karşılaşır tanışırız.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hayırlı olsun hocam,
    aklımda var benimde bi 2 zamanlı ama bakalım vakti var daha..

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    gokturk opette saat 8 30 gibi oluyoruz biz telini pm den atarsan haberlesiriz

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Fotograflar acayip gaza getirdi beni 2t cross alasım geldi.

Zaten aklımda böyle birşey kesinlikle var.

Motosikleti
    Pm'den yazdim abi.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotograflar acayip gaza getirdi beni 2t cross alasım geldi.

Zaten aklımda böyle birşey kesinlikle var.
    vala ben ss haric çogu motora bindim gezdim uzun yol yaptım taki araziyle tanışana kadar motorun bana zevkli geldigini düşünüyodum ne zaman arazide gazlamaya başladım olay degişti böle zevkli aletler heycan yok düş kalk devam et
    CEM. bunu beğendi.
    Motosiklet mucidi

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Hayırlı olsun ne kadara aldınız aleti ,bayağı orijinal duruyor

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Cok guzel, hayirli ugurlu olsun bol bol teker yapin :D

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Ss ne demek acaba

Motosikleti
    Alıntı eXcitinG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ss ne demek acaba
    Super Sport racing tarzı motorlar.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Aradan yaklaşık 1 sene geçmiş son durum/motorun son hali vs ne durumdalar acaba?

Motosikleti
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradan yaklaşık 1 sene geçmiş son durum/motorun son hali vs ne durumdalar acaba?
    Dün yine arazideydik. Şuan bir sorun yok. Piston tamini 50-60 saatte ama gücü bence hala çok iyi, performans düşmesi hissetmedim.

Daha önce karbüratörü temizleyip bir de su pompasının keçesini değiştirmiştik. Yz'lerde su pompasının keçeleri sıkıntı yaratıyormuş. Ara ara radyatör suyunu kontrol ediyoruz ve değiştiriyoruz. Su pompasının milini bulursak komple keçelerle sipariş edip değiştireceğiz. Şuan tek problem bu ama o da çok önemli değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)