Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Yeni Motorum cbr 1000rr :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca hiç tecrübesi olmayanlarında kulaktan duyma bilgilerle yazdıkları yorumlar topic in tam tuzu biberi oluyor

600 lük kız motoruysa sizin kullandıklarınız ne diye sormazlarmı adama
    Polemiğe girmeyeceğim, herkesin kullandiği kendine.
    1000 cc litreliktir, 600 cc 600 cc`dir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estafurullah alper. Ben ne sizleri nede konuyu açan arkadaşı eleştiriyorum. Sadece tartışma çıkmaması için usluba dikkat edilmesi için çabalıyorum.

İnsanın yeni motoru yeni heyecanı o heyecanla foruma konu açması falan sonra bu yorumlarla karlılaşması üzücü olur diye düşündüm.

Yoksa sen ve felonda bu forumda çok sevdigim üyelerdensiniz. 1000cc ve 600cc kullanıcılarının karşılıklı polemige dönüşmemesi için Felona alıntı yapmıştım..

Saygılar Herkese
    Herkes senin gibi yorum yapsa canımı yesin hocam. Sonuçta ben asla kendi malımı övüp antiobjektif yorumlarda bulunmayı sevmem. Mesela gsxr1000 benim motorumdan daha sorunsuz daha uzun ömürlü bir motordur fakat aralarındaki fiyat farkına da bakmak lazım. Yani ben en iyisi bende demiyorum ama gsxr1000 i bana 17000 tl yede verseler tasarımını sevmiyorum. Nese asıl konumuz bu değildi özetle; motosikletler konusunda boş bir adam değilim sadece bu kadar güçlü bir mtoru ilk kez kullandığım için acemi hissettim hepsi bu
    CEM. bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    oy oyy yanıyo mubarek, hayırlı olsun kardeşim, kazasız belasız, o eksoz sesini dinlersin yıllarca insallah içim gitti.
    s.e.c ve gokocan92 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bırakın bu işleri 1000 likmiş ben 1000 likte kullandım 600 lükte kullandım 1000 likte fark tork nedeniyle mutlaka var ama öyle allah uçuyorum aman aman diye bir fark yok....ayrıca 600 lük makinalar virajlarda çok daha kıvrak...litrelik makina ile virajlarda high side olma olasılığı çok daha fazla... 600 lük bu yönlerden orta seviyede bir kullanıcı için çok daha hata affeder.
    sen 600 lüğü kullandım sanıyorsun ama aslında yarısını anca kullanmışsındır küçük gördüğün 600 lük motorlarla neler neler yapanlar var bir bilsen...
    Hocam dikkat edersen ordaki r6 290 küsur hızlara çıkıyor, tamam ibreler gerçek hızdan fazla gösteriyor biliyorum ama stok r6 lar kendi ibresinde dahi bu hızları göremiyor. Ben nerden bileyim o r6 da powercom v.s olmadığını. Aradaki farkı anlayabilmemiz için iki motorunda stok durumda olduğuna emin olmamız gerekir.

ayrıca küçümsediğin r6s yada 600f4i öyle hafife alınacak motorlar değil. ikiside safkan racing makinalar.
    tr şartlarında 600 lük makina bile fazla ne yollarda hayır var ne sürücülerde sen litrelikten söz ediyorsun..

motora gelirsek hayırlı olsun ama 08 1000rr larda yağ yakma sorunu debriyaj tas sesi sorunu kronik olarak var bunlar giderilmiş mi? özellikle yağ yakan bloklar komple yenisi ile değişiyordu bunlar ne durumda? bu durumlardan haberin yoksa başın ağrıyabilir o yüzden uyarayım dedim.

aradaki fark bu kadar http://www.youtube.com/watch?v=hopSUZSJdHc

600 lük makinanın sonuna kadar hakkını verip artık bana yetmiyor diyen adamın işi litrelik makina o adam sayısıda oldukça az ;)
    Hocam dikkat edersen ordaki r6 290 küsur hızlara çıkıyor, tamam ibreler gerçek hızdan fazla gösteriyor biliyorum ama stok r6 lar kendi ibresinde dahi bu hızları göremiyor. Ben nerden bileyim o r6 da powercom v.s olmadığını. Aradaki farkı anlayabilmemiz için iki motorunda stok durumda olduğuna emin olmamız gerekir
    buberk bunu beğendi.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Motor harika gözüküyor.İnsan imreniyor Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. Hayırlı olsun.
    SS ciler küçümsüyor belki ama bizim gibi yeni başlayanlara SS makineleri kullanmak bile ürkütücü geliyor. Malum gördüğüm kadarıyla en ufak kaydırmada tepetaklak ediyor insanı.
    600cc ile 1000 arasında 400cc fark var illaki farklı olacaktır
    s.e.c bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahhhahaha hocam sen o r6 yı kullanabiliyormuydunki ?

Daha bindiğin aletin kaç beygir olduğunu bilmiyormuşsun.

1000 seni neden bu kadar korkuttu?

Yoksa sadece yeni motorunu pohpohlamakmı olay.

Ben bi çok binlikle gazladım hiçte öyle bir hissiyat görmedim, yoksa seninkisi okunmuşmu gazı 1/4 açabilmişin falan.

600lük motoru küçümsemeden önce onun hakkını verebilseydin gazını full açabilirdin korkmadan ...

Bu arada hayırlı olsun

Umarım kötü haber gelmez,birkez daha ''yarış motosikleti öldürdü'' manşetini görmeyiz.Yürümeden koşmaya çalışanlar arasına hoş geldin.
    Bindiğim aletin kaç beygir olduğunu bilmediğimi nerden çıkardın ? kg başına düşen beygir gücünden tutta arka tekerleğe verdiği güce,torkuna, devir güç grafiğine kadar herşeyini biliyorum. r6 yı kullanabiliyormuydun demişsinde; pist haricinde kendi çapımda zorlayabildiğim çerçevede kullanmışlığım var ama çok iyi sürücüyüm gibi bir iddiam hiç yok. Hatta eminim sen benden daha iyi kullanıyorsundur ama bu üstünlüğünü tecrübenin getirmesi gerektirdiği olgunluğu bana yansıtmanı engelleyen üslubun sayesinde gölgeliyorsun. Ben hiçbir motoru küçümsemedim.

Hayırlı olsun hocam kendinize güvenmeseniz almazdınız. Bilinçli birine benziyorsunuz. Sadece şeytana uymayın dolduruşa gelmeyin. Cebinizde silah var diyr adam vuracak değilsiniz ya
    s.e.c bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Hayırlı olsun.

30 yaşında olunca, 26 yaşında olunca, 18-20 yaşında olunca ne oluyor ? 30 yaşındaki adam dahamı tecrübeli oluyor yani ? Şu yaş muhabbeti konusunu hiç sevemedim nedense.

21 yaşlarında 600RR kullanıyordum, piste giriyorduk.. İyi kötü söküp topluyordum. Ne yani ergenmi veya yaş itibariyle cahilmi oluyordum o zamanlar ? Bazılarınızın yorumlarından bunları anladım ne yazıkki ve yazdıklarım sadece benzetme, sizlerin yazdıklarınıza nazaran...

Saygılar . . .

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    O değilde. 3 sayfa yorumların hepsini okudum. 600 cc motor aldigimda beni pişman ettiniz. hahhaha

Motosikleti
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

30 yaşında olunca, 26 yaşında olunca, 18-20 yaşında olunca ne oluyor ? 30 yaşındaki adam dahamı tecrübeli oluyor yani ? Şu yaş muhabbeti konusunu hiç sevemedim nedense.

21 yaşlarında 600RR kullanıyordum, piste giriyorduk.. İyi kötü söküp topluyordum. Ne yani ergenmi veya yaş itibariyle cahilmi oluyordum o zamanlar ? Bazılarınızın yorumlarından bunları anladım ne yazıkki ve yazdıklarım sadece benzetme, sizlerin yazdıklarınıza nazaran...

Saygılar . . .
    Ya ben anlatamıyorum galiba; yaş muhabbetini açmamın nedenini açıkladım ama yine yazayım. Felon nickli arkadaşımızın ilk mesajına bakarsan sanki ben çoluk çocukmuşum gibi bir azarlamadığı kalmış. Sonuçta kendini bilen 30 yaşında bir insan bir birey var karşısında.
    Ben 30 yaşındayım derken 30 yaşından küçük olanlardan daha tecrübeliyim demedim ne alaka ? Bu iş yetenek ve tecrübe işidir. Benim kızdığım konu insan ilişkilerinde ki saygısızlık, kalitesizlik
    gokocan92 bunu beğendi.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ben anlatamıyorum galiba; yaş muhabbetini açmamın nedenini açıkladım ama yine yazayım. Felon nickli arkadaşımızın ilk mesajına bakarsan sanki ben çoluk çocukmuşum gibi bir azarlamadığı kalmış. Sonuçta kendini bilen 30 yaşında bir insan bir birey var karşısında.
    Ben 30 yaşındayım derken 30 yaşından küçük olanlardan daha tecrübeliyim demedim ne alaka ? Bu iş yetenek ve tecrübe işidir. Benim kızdığım konu insan ilişkilerinde ki saygısızlık, kalitesizlik
    Seni bilen biliyor hocam takılma böyle şeylere. Hayırlı olsun yakıt ne durumda?
    s.e.c bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hayirli olsun, güle güle kullan.
    Tartismalari görünce aklima bisey takildi.
    Dur bi ben bakayim geleyim.
    Sofuoglu lafi falan geçmis dur ben bakayim gelecem yine buraya.
    s.e.c bunu beğendi.

Motosikleti
    Saolun arkadaşlarHocam yakıtı test etme fırsatım daha olmadı. Bugün pazar gezerim diyordum ama yağmurluydu planlar suya düştü

ömerkılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün
    hayırlı olsun yeni motorunuz kazasız belasız sürüşler dilerim
    s.e.c bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Barkın Bayoğlu ne demişti hatırlayalım ”Eğer 1000cc’lik yarış motorsikleti kullanıyorsanız orda erkek çocukları ve oğlan çocukları ikiye ayrılır”

600cc racing zaten herkes kullanamaz gereksiz alınganlık yapılıyor; iki motor hacmi arasında fark olmasa LİTRELİK diye adı çıkmazdı.
    s.e.c bunu beğendi.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    polemıge gerek yok hayırlı ugurlu olsun
    s.e.c, gokocan92 ve Tulpar bunu beğendiler.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    En sevdiğim rengidir.
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Keyifle kullanmanı dilerim.
    s.e.c bunu beğendi.

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler dilerim
    Motor çok sexy söylemeden geçemiyeceğim
    s.e.c bunu beğendi.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @coq
    Dipnot ben kenandan bahsederken kenan 1000e gecemiyor diye birşey anlaşılmasın.

Seninde bildiğin gibi pistte 600de aslında daha çok kondisyon, pilotaj vs daha öne çıkıyor.

oralara girmeyelim seviye yukseliyor

Ama burdaki adamlar 600cc ye kız motoru diyen ve başlangıç motoru olarak gören kafadalar.

Mantalite şu ;

" 600le iki tur atar debriyaj kavramasini çözer motoru kaldirirsa gider 1000alir, tabi tork ayni değildir..

1000de motoru kaldirir fakat gaz dozajlamayi bile beceremez ve gelir foruma konu acar.

600 cok sürdum gitmiyor ulen 100kusur beygir nedirki zaten peh.

1000aldim aman allahim oda ne ? Sanki arkadan allah itiyor.

600e binen yeni başlayan bebedir zaten, ben en hacimlisi neyse onu aldım en kral motorcu benim. "

Umarim benzetmem yardimci olmustur abi.

Turkiyede bu yuzden bu isler gelismiyor.

Mobilden yazdığım icin imla hatalari icin affola.

Motosikleti
    Konu nerelere çekildi ya yuhh 600cc yi basit görmek için hiç kullanmamış olmak gerekir. Akıl var mantık var 100 hp üzerindeki bu motorları kim küçük görebilir ya şaka mı yapılıyor nedir :D 600 e gitmiyor diyen kim ? Öyle biri mi var ? bence buda şaka :D Sabah sabah bu kadar şakayı kaldıramıcam birz ciddi olalım.
    Bende çocuktum ya; hatta motoru alırken abi bu kaç basıyo diye sordum öle aldım :D bizi iyice cahil sandın galiba sen. Bazıları gibi sadece şeklini beğenip altımdaki makinenin ne olduğunu bilmeden alıcak adam değiliz. Ulan 600 cc ye göre çok korkutucu geldi dedik diye konu nerelere çekildi ya klasik türk insanı işte direkt ön yargı, direkt karşındaki adam birşey bilmiyor herşeyi ben biliyorum edasıyla yaklaşmalar falan.
    Merak etme bizim buralarda alayı motorcudur, motosikletlerle ilgili seminerlerede gittim 1000 cc ss harici bir ton motorda kullandım, bugüne kadar motosiklet dergilerine bir çin malı cup kadar parada döktüm. Sen beni iyice özenti çoluk çocuk sandın galiba; 600 e başlayan adam bebe ise 600 ün altını kullananlar tohum bile değildir o zaman saçmalığın daniskası. Şaka gibi ya 4 sn nin altında 0-100 e çıkan makinalar küçümsenir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:03 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Felon ne gerek var bu kadar yüklenmeye

Alt tarafı hayırlı olsun yazıp geçebilirdin

Sonuçta herkesin kendi fikrini ve hissetiklerini söyleyebilmeye hakkı var .

Bence onun 600lük hakkında yazdıkları degil senin onun hakkında yazdıkların daha üzücü.

Birazdan 1000lik kullanıcılarıda gelir bu başlıkta polemik üstüne polemik ..

Vallaha adam yeni motor alıp konu açtıgına pişman oldu.

Bu arada hayırlısı olsun. Bergamayı bilirim 7dewn 70e herkes motorcudur.

Dedesinden tutun teyzesine kadar.. Bergamadanda tanıdıgım birçok motorcu var. Tanışmak dilegiyle kazasız belasız.
    Buralara gelirseniz haber verin tanışmak isterim saolun iyi dilekleriniz için

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)