Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kaza Yaptık!!!...

Motovento
    REKLAM ALANI
    baadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight 150 (sonunda:)
    15.04.2006 c.tesi günü yani dün, haznedar'dan sirkeciye giderken aydın doğan meslek lisesinin önündeki yolda çok küçük bir anlık dalgınlığım sonucu yan yoldan giren araçlardan dolayı hafif sert bi şekilde duran citroen saxo'ya 60 km civarı bir hızla giderken son anda farkedip fren yapmama rağmen arkadan çarptık

Arkamda bir gün sonra askeri liseler sınavına girecek olan kuzenimle birlikte ne olduğunu tam olarak anlamadan kendimizi yerde bulduk. ilk olarak kalktım ve kuzenime "iyi misin?" diye sordum ve o da direkt "hayır!" dedi. kendisini kaldırdım üstünü başını temizledim. kaşının üstünde 1 cm lik bi açıklık vardı. tam olarak nasıl olduğunu anlamadık ama sanıyorum taktığı kalitesiz yarım kasktandı. hemen 112 acili arıyordum ki şarzım bitti. daha sonra kendimi kontrol ettim. önemli bi şeyim yoktu sadece sarsılmıştım ve depoya çarpan bacaklarım ağrıyordu. kazadan sonra kaskı kendim mi çıkardım yoksa kafamdan mı fıradı tam olarak hatırlamıyorum ama kask kafamda olmasaydı herhalde arka cama yapışmıştım. ayrıca korumalı montun önemini çok çok çok iyi anladım. destekli girmemize rağmen çok büyük bir darbe almadım.

tam o sırada yanımızdan geçen yunus polislerimiz yanımıza geldi ve iyi olup olmadığımıza baktı. daha sonra çarptığımız arabadaki arkadaş ta geldi. polislerden birisi hemen ordaki istanbul hizmet hastanesini söyledi ve direk oraya gittik. kuzenimi hemen acil cerrahi müdahale odasına aldılar ve muayenesini yaptılar. 25-30 dak. da işimiz orda bitti ve Trafiğin beklediği kaza yerine gittik-o anlarda aklımdan geçen tek şey kuzenimin bir gün sonra sınava girecek olması ve benim ona motivasyon olsun diye a.hisarındaki amcamızın küçük çiftliğine götürmemin iptal olacağına üzülmesiydi- ve benim de tek yapmak istediğim herşeye rağmen onu oraya götürmek ve güzel bir gün geçirtmekti.

Sertifikamı yeni almıştım ancak ehliyeti almaya fırsat bulamamıştım. aklımda bir yandan da bunun başıma açıcakları vardı. polis ehliyetimi sordu ben de ehlliyetimin olmadığını ama sertifikamın fotokopisnin yanımda olduğunu söyledim ve gösterdim. polis arabasında bişeyler yazarken ben de çarptığım arkadaşla arabasına bakıyordum. arkadan çarptığımı göz önüne aldığımda hiç bir savunulacak tarafım olmadığının farkındaydım ve ne gerekiyosa yapıcağımı söyledim. kafamda rapor yazılması halinde başıma gelicekler dolanmaya başlamıştı. daha sonra polis yanımıza geldi ve aramızda anlaştığımız için kaza raporu ve kuzenin durumu iyi olduğu için yaranmalı kaza raporu yazmıyacağını söyledi. ben de ehliyet dolayısıyla kabul ettim. bunun üstüne polis sadece bir form doldurdu ve "kendi aramızda anlaştık" yazmamı ve imza atmamı söyledi. prosedürü bilmiyorum ama ehliyet konusunda bişey söylemediler. belki biraz hoşgörü gösterdiler.

bu arada motorun durumu kazayı göz önüne alınca çok iyi denebilir. göstergelerim biraz bana doğru geldi ama çalışmalarında herhangi bir sorun yok. sağ aynam kırıldı. far aynen duruyo. kornam biraz darbe almış ve zaten kötü olan sesi iyice iğrenç olmuş. ve en önemlisi -sanırım- amortisörler yada ön lastiğin içindeki mil yamuldu. gidonu düz tuttuğumda ön lastik hatırı sayılır bir miktarda sağa bakıyor. gidonu biraz sola çevirerek kullandım dünden beri.

sonuç olarak ben yamuk amortisörle de olsa kuzeni a.hisarına götürdüm ve herşeye rağmen güzel bir gün demesini sağlamaya çalıştım.

bu arada bana çıkan fatura 130 YTL acil masrafı. arkadaşın arka kaporta masrafı ve benim motorun masrafı.

ama yine de bu kazadan da kendime bi şeyler çıkarttım...

1- motor üzerinde max. dikkatli ol, olamıyosan kenara çek.
    2- yarım kask ne kullan ne de arkçına kullandır
    3- mutlaka tam korumalı olarak yola çıkmaya özen göster, göstermiyosan her bir eksik aksesuar için 10 km yavaş git.
    4- bir an önce ehliyetini al, her sabah karşına çıkacak polislerin hoşgörüsü için papatya falı bak..
    5- böyle bir kazadan yarım saat sonra bile hiç düşünmeden motorun üstüne atladıysam büyük ihtimalle ölümüm de motordan olucak (80 yaşında romatizmalardan dolayı binememenin üzüntüsünden tabiki ) daha fazla kendini eğit ve daha çok şey öğren...
    Gitarin.İyisi.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun dostum

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Büyük geçmiş olsun. Allah korumuş.Kuzenede gireceği sınavda başarılar.
    [SIZE="2"][COLOR="Red"]ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun[/COLOR][/SIZE]

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    büyük geçmiş olsun.en büyük kazan bunla kalsın diyim.üzüldüm valla

basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel yazmışsın.Şu ehliyet işini düşünmeden halletmek lazım.Büyük geçmiş olsun.

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    çok geçmiş olsun.. şanslıymışsınız gerçekten de..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Kardeş benden ve karkoch dan geçmiş olsun dilekleriyle Allah daha beterinden saklasın ehliyetini alınca bi kurban kes
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Çok geçmiş olsun. En kötü kazan böyle olsun
    Aynı zamanda soğuk kanlılığından ve araba şöförüyle kavga etmeden olayı atlattığından ötürü tebrik ederim seni ve araba şöförünü
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

ceysin53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA/PEGASO 650
    büyük geçmiş olsun kardeş,

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İst.yaşamış biri olarak aman çok dikkat diyorum hani 4 gözünüzü açmanız lazım. Yoğun trafikte bir anlık dalgınlığın sonucu çok ağır olabilir. Büyük geçmiş olsun.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Geçmiş olsun. Polise de helal olsun, iyi çözümlemiş olayı.

karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    Çok geçMiş oLsun... Umarım yaptığın son kaZa oLur... Kuzeninede başarıLar diLerim... Kaşında iz kaLırsa müLaKatLarda sorun çıKma oLasıLığı yüKseK
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Büyük geçmiş olsun.
    Güzel dersler çıkarmışsın. EEEe "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer."

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    geçmiş olsun

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçmiş olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Geçmiş olsun size bişi olmadıya önemli olan o.

baadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight 150 (sonunda:)
    hepinize çok teşekkürler arkadaşlar.

elimden geldiğince soğuk kanlı olmaya çalıştım kuzenim için. çünkü bu sınava bir kere girecekti ve sadece bir kes sınav öncesi günü vardı.

umarım bir daha böyle bi kaza başıma gelmez ama yine de ucuz atlattığımız için çok şanslıyız diyebilirim.

ehliyeti de en kısa zamanda alıcam inşallah. ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz. belki yarın başkası gelir bana vurur ve benim kendimi savunma hakkım malesef tam olmaz.

doktor içten dikiş yaptığını ve iz kalmıyacağını söyledi.

Gitarin.İyisi.com

sandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Er 5,00
    Çok geçmiş olsun kardeş. Allah daha beterlerinden hepimizi korusun.

karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    İz kaLmıcak oLması sevindirici
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    geçmiş olsun. tekrarlarının olmaması dileğiyle...
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler