Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Antalya OtoDrag Yarışlarında Kaza: 3 Ölü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Arkadaşlar az önce star tv'de seyrettim, Antalya otodragda kaza olmuş, üç seyirci ölmüş.
    milliyet.com.tr'en alıntı:

Opet Otodrag Şampiyonası'nda kaza: 3 ölü, 2 yaralı

Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası talihsiz bir kazayla başladı. Bir yarış otomobilinin seyircilerin arasına girmesi sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
    Alınan bilgiye göre, Antalya'daki Türk Hava Kurumu'na ait Karain Havalimanı'nda yapılan Opet Otodrag Şampiyonası'nda Opet Takımı'nın sürücüsü Levent Kesen'in kullandığı yarış otomobili, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu seyircilerin arasına girdi.
    Kazada İbrahim Özer (20) ve İbrahim Uzun (18) olay yerinde hayatını kaybetti. Kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi de kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde kurtarılamadı.
    Kazada sürücü Levent Kesen ile seyircilerden Şakir Koskal (18) yaralandı.

İLGİ BÜYÜKTÜ

Çeşitli motor güçlerindeki otomobillere sahip 28 pilotun katıldığı drag yarışları, 5 ayrı kategoride gerçekleşti. Yaklaşık 3 bin kişinin izlediği yarış sırasında seyircilerin güvenlik tellerini yıkarak yarış pistine yaklaşması üzerine jandarma müdahale etmişti. İkişerli gruplar halinde 400 metrelik pisti önde tamamlamak için mücadele eden pilotların araçlarından çıkan yüksek sese, seyirciler alkışlarıyla tempo tutmuştu. Şampiyonanın 1'inci Ayağı'nı, Opet'in reklam filmlerinde oynayan Cem Yılmaz da otobüs içinden izledi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    ANTALYA -(AA) Türkiye Opet Otodrag Şampiyonası'nda yarış otomobilinin seyircilerin arasına girmesi sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Antalya'daki Türk Hava Kurumu'na ait Karain Havalimanı'nda yapılan Opet Otodrag Şampiyonası'nda Opet Takımı'nın sürücüsü Levent Kesen'in kullandığı yarış otomobili, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu seyircilerin arasına girdi.

Kazada İbrahim Özer (20) ve İbrahim Uzun (18) olay yerinde hayatını kaybetti. Kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi de kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde kurtarılamadı.

Kazada sürücü Levent Kesen ile seyircilerden Şakir Koskal (18) yaralandı.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende şu an izledim berbat bir görüntü o mavi araç savrulabilir elbette yabancılardan örnek verenlere sinir olmuşumdur hep ama abd de aynı kalkış yarışlarında etrafta beton duvarlar ve tel örgüler oluyor insanlarda cahil bir cesaretle kalkıp piste inmiyor bunu nasıl akıl edememişler aracın o yüksek süratte ufak bir hatada yoldan çıkacağı gün gibi ortada yol boyu insan vardı etraftaki seyircilerin hiç bir önlem alınmadan oraya bırakılmaları tam bir cehalet suçlu asıl yetkililer hiçbir şekilde start vermeyeceklerdi
    İşte insan hayatı ülkemizde bu kadar ucuz...

burak89izmir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kangda 50cc
    önlem sıfır resmen bişey yokh emniyet namına

Motosikleti
    Hiçbir yarışta pistin yanlarına güvenlik önlemi olsa bile seyirci alınmaz. Aklı başında hiçbir seyirci de saatte 300km hız yapan araçların olduğu pistin yanında durmaz. Geliyorum diye bağıran bir kaza

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle organizasyon olur mu? Arabalarla seyirciler arasında 10 metre mesafe var. Hiç bir ama hiç bir güvenlik önlemi alınmamış. Böyle bir kaza esnasında olası ölümler kaçınılmaz tabikide. haberleri izlerken nasıl sinirlendim ve üzüldüm anlatamam. Başka yerde olsa pistin kenarında çimenlik alan sonra lastik bariyerler ve beton duvar onun ardında tel örgü vardır ve seyircilerde bütün bunların 50 metre gerisindedir. Böyle organizsayson böyle para düşkünlüğü olur mu? Ek önlemler almayıp paradan kısanlar, sonucunda çok kötü bir olayla karşılaştılar. Organizasyon yok, seyirciler de kızıyorum böyle gerekli önlemler alınmamış abuk bir yarışmaya katılmaya nasıl cesaret edebildiler? Allah ölenlere rahmet ailesine sabır versin.

o yarışta hakem olarak görevliydim.sabahtan seyirciler(!) çitleri yıkarak,evet resmen yıkarak piste girdiler.kibarca uyarılarımıza küfür tehdit ve yumruklarla karşılık vererek bizlere bile saldırdılar.bazı kendilerine motorcu denen şerefsizler motorlarıyla piste girip yanımızdan bize küfürler yağdırarak geçtiler.hakemler olarak yarışı yapmayacağımızı organizasyona bildirdik. seyircilerin,sözde motorcuların ve bizlerin canları tehlikedeydi. ama OPET reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ile devam edin baskısı yaptı ve devam kararıyla yerlerimize geçtik 15 dkka sonra daha önce tehlike hususunda uyardığımız seyirciler ve seyircilerin organları havalarda uçuyordu.hayatımın en kötü gününü yaşadım.15 dkka önce ölüm tehlikesi konusunda uyarıma "s**r ol git lan sana mı sorcam" şeklinde cevap verenler ölümle kucaklaşmışlardı.Allah rahmet eylesin.
    bugune kadar formula1 dahil pek çok yarışta görev yaptım hiç bir seyirci ya da görevlinin burnu bile kanamamıştı.baştan yanlış giden bir organizasyonun sonuçları gerçekten acı oldu.
    motorculuk ölüme koşmak, kuralları hiçe sayarak yarış pistine girip tek çekmek,ölüm tehlikesine karşı uyaran görevliye ana avrat küfür etmekse ben motorcu değilim. bu davranışlar heleki motorculardan gelmesi beni en az ölümler kadar üzdü.

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insan biraz saman yığını yapar direk insanlar piste idi allah rahmet etsin ölenlere yazık oldu.
    kango multix yamaha 125

o saman yığını tel çit lastik gibi işler organizasyonundur.bizler sportif görevliyiz.siz hiç stadta su satan futbol hakemi gördünüzmü?
    bizlerde seyirciler gibi tehlikedeydik ama bu işi profesyonelce yapmanın verdiği bilgi ile tehlikenin farkında her an kendimizi kurtarmaya hazırdıknitekim olay anında biz kaçarak kendimizi koruduk.seyirciyide görevimiz olmadığı halde bu konuda uyardık. ama dinlemediler
    11. katın balkon trabzanlarında bisiklete binen bir adam nasıl ölüme yakınsa bu insanlarda o kadar yakınlardı ölüme ve uyarıları" sana ne lan,bize bi şey olmaz,ben kaçarım sen merak etme" gibi laflarla geçiştirdiler.
    ölenlere Allahtan rahmet diliyorum.ama ne olur birazcık sağduyu.250 km saat ile giden bir aracın olduğu parkura hangi cesaretle çıkılır?
    yaya çıkanları bir kenara bırakalım o parkura motoru ile çıkan beyinsizlere ne demeli?

dex_cooler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle eğitim şart! olgunlaşmamış zihniyetle başa çıkılmıyor işte. Opet adam gibi önlemler almadığı için bunlar oldu da diyemeyiz. Burada bir çıkmaz var. Opetin önlemler almaması mı? yoksa önlem alınmamış piste gezen seyirciler mi? Bence iki taraftada yeterince suç var.

mcosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yazıklar olsun opete .Asfalt agladı

Alıntı dex_cooler adlı üyeden alıntı
    öncelikle eğitim şart! olgunlaşmamış zihniyetle başa çıkılmıyor işte. Opet adam gibi önlemler almadığı için bunlar oldu da diyemeyiz. Burada bir çıkmaz var. Opetin önlemler almaması mı? yoksa önlem alınmamış piste gezen seyirciler mi? Bence iki taraftada yeterince suç var.
    bal gıbı de derız opet adam gıbı onlemler almadıgı ıcın bunlar oldu ! olenler egıtımlı bırı unıv dıgerı lısede nasıl dusunebılırlerdıkı burda yola atlayanlardan bunları ayırmak lazım çitler 50 metre uzaktamıydı yıkılan ?eger oyleyse bu adamların hepsı 50 metreyı asıp oraya oturduysa o zman egıtımsız dersın. cem yılmaza para dokene kadar cuvalla yaptıkları organızasyonun guvenlıgıne baksınlar çitle falan olmaz at yarısı deıl bu araba yarısı normal arabada deıl amerıkan kası yapmasın o zman yarıs falan zaten umurlarındamı kı reklam tek onemsedıkler kı gorevlı arkadas soyledı ıste.yazıklar olsun serfsızler ! opete destek vermeyelım arkadaslar

Motosikleti
    Opet mi soktu o milleti pistin yanına peki? Al işte üstte görevli arkadaş "çıkartamadık" demiş, daha ne olsun? 250km/s hız yapan aracın olduğu piste bo kadar yakın durmak doğal seleksiyonun çalışmasını hızlandırmaktan başka işe yaramaz maalesef.

numaniko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ 600 Diversion F, PCX 125
    başlıı okudum savaş falan çıktı dedim heralde kendi kendime. yuh yani bukadar ilgisizlik bukadar boşvermelik olurmu ya. Ölenlere Allah Rahmet Eylesin.
    Hayat, hâyâl..

Huséyín07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Arkadaşlar bugün bizde Alanya 'dan arkadaşlarla kalkıp Antalya Otodrag yarışlarını izlemeye gitmiştik.. Daha önce konuya mesaj yazan arkadaşların dediği doğrudur bizzat bizde orda anlatılanları yaşadık tel örgüyü koparmışlar yerdeydi ve 10mt ara değil önlerde duranlarla 5metre bir ara bile anca vardı.. Görevlilerin uyarısına aldırış etmemişlerdi jandarma müdahaleye gelsede ''nasıl görücez napalım'' filan gibi cevaplarla karşılık veriliyordu arabalar kalkıncada herkes resmen piste dökülüyordu o kadar uyarıya rağmen.. Ölen arkadaşların ailesine ve sevdiklerine Allah sabır versin.. Drag 'dan geri dönüştede yine 3 4 araba kaza yapmıştı.. Hatta birtanesi ordan geri dönüşte düzlükte yolun sağ tarafına bir Tofaş Şahin marka araç uçmuştu.. Cok üzücü olaylar yaşandı..
    [FONT="Palatino Linotype"][/FONT][COLOR="Red"]ρσωєя [/COLOR][COLOR="Black"]0ƒ[/COLOR] ∂яєαм.. [SIZE="2"][COLOR="Red"][н][σ][η][D][α][/COLOR][/SIZE]
    [COLOR="PaleGreen"] เ๓zค ๒เl๓є๓ קคг๓คк ๒ครรค๓ ๏lยг๓ย[/COLOR] =)

Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    Bütün seyircileri suçlamak elbet doğru birşey değil ama bu yetkili arkadaşa böyle davranıpta orda hayatını kaybeden kuş beyinli yaratıkların sadece ailelerine üzülürüm. İnsan bu bazı şeyleri yapmayı cesaret yada erkeklik yada marjinallik olarak görüyor. Bunun bilincinde olmalıydı opet bence. Korumalıklar yaptırmalıydı, güvenlik görevlilerini çoğaltmalıydı yada daha iyi bir organizasyon yapmalıydı madem bir gösteri yapıyorsun
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar ben de olay yerindeydim hatta olayi videyoya kayit ettim saniye saniye. Olay da pilot hatasi yuzde yuzdu ayrica. Kalkis anindan beri arac surekli yaplaladi ama pilot hiz kesip guvenli ortami saglayacagina gaza daha cok asilarak aracin yoldan cikmasina sebep oldu ve sonuc 3 olu , 2 yarali. Ama guvenlik te bu olayda sucludur. Ne olursa olsun guvenli ortam yoksa yarisa izin verilemez.Yaris iptal olunur yada seyirciye yasak bir ortamda surdurulur ama buna goz yummup bu olaya sebep verilemez. O insan cahildir ve ne olacagini bilemez bunun icin siz ordasiniz yarisi iptal edecektiniz ve seyircisiz devam edecektiniz. Biz de tv den izleyecektik.Guvenlik goz yumdu Opet destekledi pilot hatali kullandi ve sonuc 3 kisi bu aksam hastane morgunda malesef.Insan cani soz konusu kimsenin aksi sekilde savunma yapmaya yetkisi yoktur.Olay cok korkunctu
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Aracın yalpalaması sonucunda pilotun durması gerekmez. Kalkıştaki yalpalamasından sonra pilot aracı toparladı, ancak ikinci seferde kontrol edemeyeceği bir hızdaydı. Bu olayda pilotun güvensiz bir piste çıkmak dışında en ufak bir hatası yok bence.

Tüm motor sporlarında kazalar olur, ama önemli olan bu kazalarda kimsenin yaralanmamasıdır. Geçen yıl Formula 1 ABD-Indianapolis pistinde Michelin lastikler güvenli olmadığı için Michelin kullanan tüm takımlar yarıştan çekildiler. Ama maalesef bu tarz bir uygulamayı ülkemizde mahalli yarışlarda görmek pek mümkün değil, "bize bir şey olmaz abi" anlayışı çooook yaygın.

tel orguler sokulmeden once 50 metre uzaktamıydı ?
    gıden arkadaslar cevaplarsa sevınırım.Eger deıldıyse opetın yarısları sokaktan pıste getırmesı pek bısey deıstırmedı.ayrıca 50 metre olmasada hakemlerın kararına opetın tavrı kabul edılemez.Ucuz reklamın sonu bazılarına pahalıya mal oldu

karsberSky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :D
    ArkadaşLar $u saatten sonra öLen insanLar için hiçbişey deişmez... GüvenLiğin yaptığı büyük hata 3 hayaTa mâL oldu... ALLAH RAHMET EYLESİN ! ! ! AMİNNN
    Zamanı geldiğinde bizimde bir 2 tekerimiz olur )

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Aracın yalpalaması sonucunda pilotun durması gerekmez. Kalkıştaki yalpalamasından sonra pilot aracı toparladı, ancak ikinci seferde kontrol edemeyeceği bir hızdaydı. Bu olayda pilotun güvensiz bir piste çıkmak dışında en ufak bir hatası yok bence.

Tüm motor sporlarında kazalar olur, ama önemli olan bu kazalarda kimsenin yaralanmamasıdır. Geçen yıl Formula 1 ABD-Indianapolis pistinde Michelin lastikler güvenli olmadığı için Michelin kullanan tüm takımlar yarıştan çekildiler. Ama maalesef bu tarz bir uygulamayı ülkemizde mahalli yarışlarda görmek pek mümkün değil, "bize bir şey olmaz abi" anlayışı çooook yaygın.
    durması deıl gaz kesmesı gerıkırdı arabanın yalpalama nedenıydı . gecerım dıye gaz kesmedı ılk toplamadan sonra da kucuk yalpalama vardı.sonra tam kaybettı arkadan ıtıs tam gaz acınca guclu arabada normal tabı hakımıyet kaybetmesı .olen olmaya bılırdı bukadar yarısı cıddıye almasaydı baya bı kastı cunku gaz kapatmadan toplarım dıye

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler