Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni ÖTV oranlarımız hayırlı olsun arkadaşlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mgmg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SilverWing
    Arkadaşlar herkese günaydınlar, 30.03.2006 taihli bakanlar kurulu kararıyla mecliste yasalaşan 5479 numaralı kanun 31.03.2006 tarihinde Cumhurbaşkanlığı'na gönderilmişti. Cumhurbaşkanlığı kanunu tam 1 hafta sonra yani dün onaylamış bulunmaktadır. Bugün, yani 8 Nisan 2006 CUMARTESİ - Sayı : 26133 numaralı Resmi Gazete'de yayınlanarak şu andan itibaren yeni ötv oranları devreye girmiş bulunmaktadır.

Bu yasanın kanunlaşmaması için yaptıklarımızın faydasını ne yazıkki yine göremedik. Bu arada geçen 1 hafta içerisinde Motosikletini alan arkadaşlara hayırlı olsun derim, alamayanlara ise biraz beklemelerini öneririm, bu gelişme karşısında firmalar fiyatlarını aşağı çekme eğilimine girebilirler diye düşünüyorum(tabiki yeterli bollukları varsa). Otomobil piyasasını hatırlayın yeni kanun değişikliği onaylandığında bazı firmalar artan oranın yarısını kendilerinin sübvanse edecekleriyle ilgili reklamlar yapmışlardı. Son olarak motosiklet camiasına hayırlı olsun.

Kaynak:
    http://rega.basbakanlik.gov.tr/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne biçim iş bu..kolumuzu kanadımızı kırıyorlar
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazık oldu yazıklar olsun ,
    güzel bakan , güzel görür.

LaCiVerTSaRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    yazıklar olsun.....
    Akıllı efendi uslu sür motorunu ADAM desinler..
    Kaskını Tak Takmayanları Uyar..!!!
    http://www.setcom.com.tr

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha dün bayi beni aradı ve motorumun geldiğini fabrikada olduğunu en geç bir iki gün içinde elimde olacağını söleydi ötv zammına takılmıyacağız büyük ihtimalle dedi bende büyük bir sevinçle evime gittim ve dün akşam motorumu hayal ederek güzel bir uyku çektim sabah siteye girdim ve karşımda bu topiç valla ne diyim bişey demiyorum allaha havale ediyorum ama şunuda bilinki sorumlulara etmediğim bed dua kalmadı
    Vergi Oranı

G.T.İ.P. No. Mal İsmi %

——————— ————————————————————————————————————— ——————

87.11 Motosikletler (mopetler dahil) ve bir yardımcı motoru bulunan

tekerlekli taşıtlar (sepetli olsun olmasın); sepetler (sepetler hariç)

Motor silindir hacmi 250 cm3’ü geçmeyenler 22

Motor silindir hacmi 250 cm3’ü geçenler 37
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Allah hepsinden hesabını sorsun. Rahat uyuyamasınlar. Dört dönsünler.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

ozgur_zrolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250 elegance
    Motorcuya vurulan bir darbe.Güya maliye bakanlığı bunu ülke ekonomisi ile ilgili bir düzeltim olarak ortaya salıyor ama her şeyin bir adabı var.Yumurta gelince hareket ediyorlar ve milletin ağzına ediyorlar afedersiniz.Çok büyük ayıp bunu kınıyorum.
    MT Motorize07 Antalya Grubu

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    Almıyacam 0 motorsiklet!!!

Fiat artışını satıcı firmalar finanse etmesi lazım yoksa sinek avlarlar.
    Alacaklar beklesin.

Motosikleti
    pgo scooter + hyosung gv250
    HEPSİNE YAZIKLAR OLSUN BU HERİFLERİ ADAM DİYE BAŞIMIZA GETİRDİK YAPTIKLARI İŞE BAK HEPSİNİN.............. BEN SALIGÜNÜ VERGİSİNİ YATIRTMIŞTIM PERŞEMBE GÜNÜ PLAKA RUHSAT FALAN TAMAMLANDI AMA HENÜZ MOTORUNU ALAMAMIŞ ARKADAŞLAR İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜM.BENCE BÜYÜK BİR ORGANİZASYONLA BÜTÜN SİTELER BİR ARAYA GELİP ŞÖYLE BİR KAÇ BİN MOTOR FALAN PROTESTO SÜRÜŞÜNE ÇIKMALIYIZ KAZIĞI YİYİP SESSİZ KALDIKÇA BU ADAMLAR BİZİ SÖMÜRMEYE DEVAM EDECEK
    ***[FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][/SIZE]DÜNYADA BİR MOTORDAN DAHA İYİ BİŞEY VARSA ODA İKİ MOTORDUR[/FONT]***

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Olmadı..
    olmadı

ahmet6946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gn 125
    Aynen bu yürüyüş olması lazım anlamaları lazım koyun güdülmekten bıkmadıkmı arkadaşlar daha ne isterlerse yapıyorlar YETER ARTIK

naruto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar böle durumlarda Anayasa Mahkemesinin konunu durdurma yetkisi falan yok mu..Bu vergi bi şekilde eşitlik ilkelerinden en azından birine aykırıdır..Cumhurbaşkanlığı onayladıysa şimdi de Anayasa Mahkemesine mail göndermek gerekiyor..Böyle küs küs oturmak bir şeyi çözmeyecek..

copyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f
    hay allahım ya pazatesi motor alıcaktım işe bak! cumhurbaşkanının da bi şeyi onaylayacağı tuttu o da bize denk geldi.alacağım motor( daha doğrusu artık almayacağım motor) 3-4 milyar zamlandı..

copyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f
    ben "ötv artışını protesto için yaratıcı fikirler" diye bir konu açmıştım. bi bakın bakalım

naruto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ahmet dostuma da katılıyorum..Tepkisiz toplum olduğumuz için bunlar başımıza geliyo..Fransadaki öğrenciler ve işçi sendikaları bir yasa için fransada taş taş üstünde bırakmadılar..Anarşi yaratalım demiyorum.sadece eyleme geçmenin gereli olduğunu söylüyorum

moonlight123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim anlayamadığım bu yasayı neye istinaden cıkardılar..! bu çin malı motorların satışını düşürmek içinmi, yoksa motorsiklet camiyasını çokmu gördüler ve bundan bir rant mı sağlayacaklarını düşündüler....
    yaa bir koyundan bir post cıkar bunlar herşeyde yaptıkları gibi bu motorsikletlerden kdv.%18 ötv,%37 diğer(pilka skorta vs.)%10 =%65 vergi gümrükleri falan katmıyorum hakmı buyaa allah bunların cezasını mutlaka verecektir bir şekilde diğer ülkelerde motorsikletlere teşfik için bazı vergileri düşürüyorlar hatta almadıkları vergilerde var bize ise tam tersi ben kendi adıma bu yasayı kınıyorum..

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rezillik baska bisey degil...boyle bisey Türkiyeden baska biryerde olamaz..lanet olsun bu adamlara, geceleri kulaklari motor sesleri ile çınlasın, uyuyamasinlar insallah...

Alıntı MUSTURAKİ adlı üyeden alıntı
    HEPSİNE YAZIKLAR OLSUN BU HERİFLERİ ADAM DİYE BAŞIMIZA GETİRDİK YAPTIKLARI İŞE BAK HEPSİNİN.............. BEN SALIGÜNÜ VERGİSİNİ YATIRTMIŞTIM PERŞEMBE GÜNÜ PLAKA RUHSAT FALAN TAMAMLANDI AMA HENÜZ MOTORUNU ALAMAMIŞ ARKADAŞLAR İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜM.BENCE BÜYÜK BİR ORGANİZASYONLA BÜTÜN SİTELER BİR ARAYA GELİP ŞÖYLE BİR KAÇ BİN MOTOR FALAN PROTESTO SÜRÜŞÜNE ÇIKMALIYIZ KAZIĞI YİYİP SESSİZ KALDIKÇA BU ADAMLAR BİZİ SÖMÜRMEYE DEVAM EDECEK
    doğru kardeşim.. tüm dünyada olan hatırlarsanız bir ülkede tırcılar.. kamyoncular eylem yapmıştı tüm yollar tıkanmıştı.. sonunnda hükümet geri çekmiştii.. öyle bir protesto olmalıki anlasınlarr motorcularr ne sıkıntılarrla ne tehlikelerrle uğraştığımızıı. hakkımızınn karşılığını almalıyızz.. insanlarr güneş gülünce havalarr insanı ısıtınca bizlerrde kıpır kıpır oluyoruz hemen bir güzel binip şöyle bir gezsekk rahatlasak diye ama bu özlemi çekenn onlarca arkadaşş varkii almaya çok yaklaşıyorr.. bende geliyorumm derkenn ötv kazığına morallerii takılıyorr.. o hevesski öyle tıkıyorr... çok kişi gördüm öyle artıkk hayall diyorr.. vsvs tüm arkadaşşlar kardeşler.. toplanmalıyızz.. koordine olmalıyızz.. ben umuyorumki böyle organizasyon yapanlarr şuan bile çalışıyorlardırr. tüm türkiyede bir federasyon altında vardır umarımm olcakk... olmalı..olmalı..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu paralar birilerine peşkeş olacak hayırlı yerlerde kullansalar ama bu işin bir itirazı yokmu anayasa mahkemesi var her çıkan kanun uygulanamıyo birileri bu haksızlığa hukuksal olarak dur demeli ben motor alacak olanları beklemeye davety ediyorum bu vicdansız kanun bir yerlerden geri dönmeli bizler bu piyasayı belirleyen önemli etkenleriz almayalım bakalım ne yapacaklar... unutmayın yanlış kar4ar bağdattan döner demiş atalarımız henüz bitmiş bişi yok yerlerse yapıyolar ,,,yemezsek yapacak bişileri kalmıyacak
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler