Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Crf250L ve Ekipmanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Arkadaşlar merhaba, acemi bir kullanıcıyım (1999-2000 yıllarındaki 125lik Hyosung Mx125 Trophy tecrübem hariç)
    Honda Crf250L yi Fuardan Pazarbaşı Hondadan aldım.
    Modelini tam bilmediğim Revit montu ve Ls2 mx433 kaskıda.
    Diğer ekipmanlarım
    Hudson Hle 8272 Deri kışlık eldiven
    Revit Comet deri-tekstil yazlık eldiven
    Zandona 3260 mafsallı hareketli dizlik

Umarım iyi seçimler yapmışımdır

Pantolon ve Bot daha sonra inşallah

Darısı motoru olmayan tüm motor sevdalılarının başına

upload a picture
    tezer, 35emre35, cenkito ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hayırlı olsun kazasız belasız..

Telefonda güzelmiş
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hayırlı olsun iyi seçimler yapmışsınız, daha kaliteli bi kaskta tercih edilebilirdi..

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Hayirli olsun.. Gule gule kullanin..

Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız..
    Telefonda güzelmiş
    Üstad teşekkürler. Maşallah gözler de keskinmiş
    Kendisi Motorola Timeport L7089 olup 99 modeldir ve haala çalışmaktadır.

Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun iyi seçimler yapmışsınız, daha kaliteli bi kaskta tercih edilebilirdi..
    Hocam haklısın. Kask dışındaki diğer ekipmanları araştırıp seçerek aldım, kaskı fuardan aceleyle (fuar kapanmak üzere idi - niye 8de kapanırsa- ) aldım.
    Ama aklımda Caberg Duke çeneden açılır (Sharp: ***** ve İtalyan malı) Ya da Marushin Full face Samura ya da Tiger (Sharp: ***** ve Japon malı) gibi bir arai shoei kadar pahalı olmayıp orta bir fiyatla iyi güvenlik sağlayan kasklar var. Yakında inşallah, biraz ekonomiye bakıyor.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Teşekkürler

Alıntı gostrayder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun.. Gule gule kullanin..
    Teşekkürler

cngzhntrz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    hayırlı olsun.. bol çamurlu sürüşler
    Hayat Özgürlüktür, Özgürlük İse Tek Teker Üzerinde Gidebilmektir...
    Cadde34 Motosiklet Takımı
    C34MT

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Çok güzel motosiklet. Kazasız belasız hayırlısı ile binersiniz inşallah.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hayırlı uğurlu olsun.

fakat bişey merak ettim! motorunuz şu anda tamamen arazi durumunda, şehir içi mi kullanacaksınız?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı cngzhntrz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.. bol çamurlu sürüşler
    Sağol, çamur almasak, kıyamıyorum daha
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel motosiklet. Kazasız belasız hayırlısı ile binersiniz inşallah.
    Amin kardeşim, sizde aynen
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun.
    fakat bişey merak ettim! motorunuz şu anda tamamen arazi durumunda, şehir içi mi kullanacaksınız?
    Aslında %70 şehir %30 köy, kasaba yolları gibi hafif arazi olacak.
    Motor dual purpose olarak geçiyor, yani çift amaçlı, şehir+arazi
    Yinede lastik fikrim olabilir, şööyle f560, transalp gibi motorlardakine benzer enduro lastikleri... bakıcaz

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    hayırlı olsun.
    şu an üzerindeki lastikler hem şehir içi hemde arazi için çok uygundur ve irc gayet güzel bir lastiktir. tecrübe ile sabit, çevremde 5 adet kullanıcı var, içiniz rahat olsun. tabi bir asfalt lastiği kadar performans beklemek saçma olur, dişli lastiğin performansı size bağlı; limitleri zorlamamak gerekir(firene basma, virajda yatma gibi), buna karşın arazide sanki asfaltta gidiyormuş gibi olmanız yüzünüzde gülücüklere sebep olacaktır

Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.
    şu an üzerindeki lastikler hem şehir içi hemde arazi için çok uygundur ve irc gayet güzel bir lastiktir. tecrübe ile sabit, çevremde 5 adet kullanıcı var, içiniz rahat olsun. tabi bir asfalt lastiği kadar performans beklemek saçma olur, dişli lastiğin performansı size bağlı; limitleri zorlamamak gerekir(firene basma, virajda yatma gibi), buna karşın arazide sanki asfaltta gidiyormuş gibi olmanız yüzünüzde gülücüklere sebep olacaktır
    Emre teşekkürler, söylediklerin kesinlikle doğru. Ama mesele benim motoru %80 asfaltta kullanacak olmam. Bakalım deneme aşamasındayım henüz. Bir ihtimal komşum ve arkadaşım Serkanın KTM 690 endurosu ve benim motor için daha asfalt özellikli bi çift lastik alabiliriz. şöyle transalp f650gs lastikleri tarzında...

Arkadaşlar bu arada ufakça deneyimlerimi yazmak istedim, vakit darlığı ve hava durumundan dolayı motoru sadece geçen hafta pazar ve bugün kullanabildim.
    Nazarlığımı da yaptım hemde iki kere.

Geçen hafta Ispartakule'de 30-40 km gezdim dolandım, durdum, kalktım sorunsuzca eve geldim. Otoparka girerken güvenlikçi bariyeri biraz geç açtı, aradaki minik kaldırımdan atlayayım bari diye sola kırmamla motoru hafifçe yatırmam bir oldu. Soldaki crf yazısı çizildi, debriyaj kolu hafifçe sürttü. Dedim nazarlık olsun napalım (aslında çok üzüldümde kendimi teselli etmek için öyle dedim)

Bugün yine ekipmanlarımı kuşandım. Otoparkta Ktm 690 endurosu olan arkadaşla karşılaştım, bende geleyim dedi. Dedim olur
    Ben çalıştırdım ardından da o. Aprakoviç egsozun sesi acaip güzeldi.
    Heyecanlandımmı naaptım, gazı açmamla sola hafifçe yatmam 2 oldu Debriyaj kolunun uç yuvarlak kısmı yani 2cm lik bölümü kırıldı.
    Neyse dedim vazgeçmek yok. Gittim benzinciye benzini fulledim 25 TLye (komik geldi arabadan sonra)
    Benzinciden dönerken Tahtakale köprüsünde bi öküz beni hiç görmeden üstüme sürdü, Allahtan ben onu görmüştüm ve gaz açıp 10 cm farkla kaçtım. Ktm li arkadaş sağlam küfretti. Sonra 50 km kadar dur kalk, gaz debriyaj, dönüşler, ayna kontrol, sinyal vs çalıştım, eve geldim.

Notlarım: Eldiven ve mont şahane, Kask omuz üstü bakışlarda rüzgar basıncını fazlaca alyor. 70-80 den sonra alttan giren rüzgar rahatsız edici oluyor. Dizlik güzel ama sanki aşağı kayma eğilimi var gibi duruyor.
    Araba şoförlerinin çoğu dikkatli motora öncelik veriyor ama ticariler ve minibüsçülerin çoğu öküz. Motor ilgi çekiyor, bakışları topluyor... Haftaya nazarlık istemiyorum

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız kullanın
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Mont, eldiven, motor 10 numara

Ama dizlik pek randımanlı olmuyor genelde. O montatan aşağı kalmayacak bir pantolon sizi çok rahat ettirir
    Heil Spellcheck

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    Bence hafif arazi ve şehir içi için çok güzel bir tercih. Rakiplerine göre fiyatı ve kalitesi gayet iyi. Ben de almayı düşünmüştüm ama genelde ağır arazide kullanacağımdan vazgeçtim. O kadar paraya alacağım yeni motoru hemen çizik, kırık içinde bırakmak istemedim. ikinci sebebi ise arazi, için motorun ağırlığı biraz fazla geldi. Bence aksesuar olarak elcik koruma alabilirsiniz, düşmelerde oldukça faydasını görürsünüz, kendinden vizorlu cross kaskı değişik bir kombinasyon olmuş Genelde bu kasklarda gözlüğü sonradan kendiniz alırsınız, zaten yüksek hızlar için yapılmamışlardır, Bir gün bir enduro grubuna katılır, dağa bayıra çıkmak isterseniz mutlaka cross bot ve göğüs koruma alın derim. Güle güle, kazasız belasız, hayırlı sürüşler dilerim.

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hayırlı olsun. 4yıl Xt 125 R kullanmış biri olarak bu motora hasta oldum. Tabi gönül isterdi ki Wr250 alabilmek ama arada 5bin tl oynuyor. Bu yaz kuryeciliğe devam edip bu motoru almak istiyorum. İçim kıpır kıpır oldu vallahi.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Hayırlı olsun.

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun, güzel tercihler yapmışsın, bence arada araziye çıkmalısın, çamurda gezen asvaltta sürtme hesabı =)

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Şöyle bi şey var. Ön teker biraz komik durmuş ama işinizi görür gibi. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-super-moto-crf-250-l-michelin-lastik-121756755/detay
    undefined

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hayırlı olsun allah kaza bela göstermesin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler