Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

ameliyat öncesi selam olsun. Denizli servergazi hst.

Motovento
    REKLAM ALANI
    esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Çok geçmiş olsun kardeşim,en kısa zamanda toparlanman dileğiyle,
    Kendine iyi bak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Rambo geçmiş olsun eski sağlığına düzelirsin inşallah ,,askerliğide yedin mübarek iyi tazminat alırsın
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rambo geçmiş olsun eski sağlığına düzelirsin inşallah ,,askerliğide yedin mübarek iyi tazminat alırsın
    ne tazminatı mübarek cebimizden ilaç parası ödüyoruz...
    andozol 200 diye bir ilaç.... haftada bir kutu içiyorum günde altı adet.. diyer içtiğim ilaçlarda cabası...

bakın size muhabbeten bahsedeyim...

elimde ameliyat belgeleri sonuçlar tahliller hepsi var ayakta zor duruyorum... önce özel bir hastaneye gidiyorum dikişler alınacak... görevli biz askere elimizi vuramayız beyfendi 30-40 adet dikiş bişey olmaz siz alıverin.. yok olmaz.. babam 2 kat ücret veririz beyfendi size burda bişey olsa yada askeriye burda aldığımızı öğrense biz ne yaparız devletle uğraşılmaz... siz devlet hastanesine akşam gidin acilden alırlar... acil hop bilader asker adama biz bişey yapamayız..istersen öl.. önce sevk al gel... yapacak bişey yok eve gideriz...
    ertesi gün askerlik şubesine gidilir... şubede ameliyatlı olmama rağmen herkes türk askeri bak herkes bekliyor diye 3 saat bekletilirim sonrasında denetim var bu gün sevk verilmiyor ertesi gün gel.. ertesi gün giderim yine 3 saatlik bekleyişin sonunda beni tuzla piyade okuluna sevk ederler.. ordaki albay a komutanım büyük bir ameliyat orda bana bişey yapamazlar beni direk gata ya sevk edemezmisiniz... ederim ama sen git bi görün ordakide doktor....
    tuzla piyade okuluna giderim.... öğleden sonra subay ve ast subay harincinde bakılmyor yarin gel.. ama benim kontroller üç gün geçti....
    neyse ertesi gün tuzla piyade okulunda geçen bir kaç saat sonrasında sevk almak için sıra bana geldi... yüzbaşı hoş geldin asker söyle derdin ne .... raporları önüne atarım komutanım dikişler ve kontroller var... vay aslanım geçmiş olsun inceler ve sonrasında konuşma böyle ... ben bu şubelerden ne çekiyorum.. seni direk gataya sevk etmeyi bilmiyorlarmı..sanki basit kıl dönmesi mubarek.... aslanım sen burda enfeksiyon kaparsın sen iyisimi gatya git ben sana sevk yazıyorum şubende onaylat..doktor bey ben ne haldeyim görüyorsunuz... ben senin sağlığını düşünüyorum.. neyse şubeye giderim şube bu gün sevk vermiyor yarin sabah gel... ertesi gün tuzla askerlik şubesinin konutanı beni görüyor şubede... aradan beş gün geçti... sırada beklerken albay beni kolumdan tutup kaldırıyor.. ne oldu sıkıntımı var ne diye bekliyorsun diye soruyor..komutanım dikilleri aldıracaktım daha aldıramadım... neden diyor durumu aanlatıyorum.... bir bağırtı bir fırça sonrasında lüks muamele.... sanki paşayım.....
    gatay giderim sıra gelmez... 2. günün sonunda kontroller dikişler tamam ama ilaçlar..... gata yazıyor reçete.... haydarpaşadan kalkıyorsun şubene gidiyorsun şuben onaylıyor.... onaylanan reçete geri gataya geliyor gata kaşe basıyor.. sonra gidiyorsun tuzla piyade okuluna .... tuzla piyade okulu onaylıyor... sonra tekrar seni kaynarcada bir eczeneye yönlendiriyor eczane sevk olmadan veremem diyor.. ertesi gün yeniden şube.. sevk alınan ilaç bir kutu... babamı sinir basıyor 1 ilaç için yarım depo mazot ben alırım oğlum ilaçları hafta 100 lira oğlumun sağlığından değerlimi... daha anlatayımmı.????
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ramço geçmiş olsun. Ameliyata gideceğini okumuştum ama bu başlığı görmemiştim.Çok ciddi büyük bir ameliyat geçirmişsin, kolay değil hakikaten yaşayan bilir. Sonrasında oradan oraya süründürmelerinide okudum.Maalesef bu ülkede insana verilen değer bu kadar. Ben tüberküloz olmuştum askerde.Açlık, soğuk ve üzerine ağır efordan.Askeri hastane girişinde ayakta sallanarak zor bela beklerken bir tane asteğmen çıktı içeriden "ne gürültü yapıyonuz lan, şınav vaziyeti al!" diye bağırdı.Manyak herife güç bela ağır hasta olduğumuzu anlattık.Benim gibi birkaç kişi daha vardı.Adamın egosu zarar gördü ya, bu sefer sıraya sokup esas duruşa geçirdi.Neyseki paşamızın gönlü oldu bu sefer, siktir oldu girdi içeri.1 ay karantinada ayrı bir koğuşta kaldım.Buna rağmen eğitim ve spora devam ettirdiler.Ateşten ve halsizlikten ayakta duramıyorum, koşu yaptırıp şınav çektiriyorlar.Türk olmak böyle bir şey.Her türk asker doğuyor ya, böyle oluyor işte. Ben de amerikan casusu falan değilim, vatan haini de değilim.Bu yaşa kadar gördüklerim, yaşadıklarım, öğrendiklerim sonucunda çıkarımlarımı fikirlerimi yazıyorum.Bak sen askere yeni gittin.Ben 95 yılında gittim.Deliren, kafayı üşüten çok arkadaşım var.Yemekhane duvarında parçalanmış, delik deşik edilmiş pkk lı fotoğrafları vardı.O tezgahtan normal adam çıkmaz zaten. Asker değil, katil, psikopat yetiştiriyorlar. "Onu keseriz bunu biçeriz ötekine sokarız" diye yüzlerce adam bağıra bağıra marş söyleyerek yürüyoruz.Çamur içindeki buzlu sulara ayak vurup donan parmaklarımızı kesilmesin diye akşam yatakhanede avuçlarımız içinde ısıtmaya çalışıyoruz.Kalorifer yanmıyor, dışarıda hava -22 derece.Camlar buz tutmuş.20 gündür banyo yapmamışız.Daha anlatayım mı?

Neyse tekrar geçmiş olsun.En önemli şey sağlık hakikaten, gerisi yalan.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramço geçmiş olsun. Ameliyata gideceğini okumuştum ama bu başlığı görmemiştim.Çok ciddi büyük bir ameliyat geçirmişsin, kolay değil hakikaten yaşayan bilir. Sonrasında oradan oraya süründürmelerinide okudum.Maalesef bu ülkede insana verilen değer bu kadar. Ben tüberküloz olmuştum askerde.Açlık, soğuk ve üzerine ağır efordan.Askeri hastane girişinde ayakta sallanarak zor bela beklerken bir tane asteğmen çıktı içeriden "ne gürültü yapıyonuz lan, şınav vaziyeti al!" diye bağırdı.Manyak herife güç bela ağır hasta olduğumuzu anlattık.Benim gibi birkaç kişi daha vardı.Adamın egosu zarar gördü ya, bu sefer sıraya sokup esas duruşa geçirdi.Neyseki paşamızın gönlü oldu bu sefer, siktir oldu girdi içeri.1 ay karantinada ayrı bir koğuşta kaldım.Buna rağmen eğitim ve spora devam ettirdiler.Ateşten ve halsizlikten ayakta duramıyorum, koşu yaptırıp şınav çektiriyorlar.Türk olmak böyle bir şey.Her türk asker doğuyor ya, böyle oluyor işte. Ben de amerikan casusu falan değilim, vatan haini de değilim.Bu yaşa kadar gördüklerim, yaşadıklarım, öğrendiklerim sonucunda çıkarımlarımı fikirlerimi yazıyorum.Bak sen askere yeni gittin.Ben 95 yılında gittim.Deliren, kafayı üşüten çok arkadaşım var.Yemekhane duvarında parçalanmış, delik deşik edilmiş pkk lı fotoğrafları vardı.O tezgahtan normal adam çıkmaz zaten. Asker değil, katil, psikopat yetiştiriyorlar. "Onu keseriz bunu biçeriz ötekine sokarız" diye yüzlerce adam bağıra bağıra marş söyleyerek yürüyoruz.Çamur içindeki buzlu sulara ayak vurup donan parmaklarımızı kesilmesin diye akşam yatakhanede avuçlarımız içinde ısıtmaya çalışıyoruz.Kalorifer yanmıyor, dışarıda hava -22 derece.Camlar buz tutmuş.20 gündür banyo yapmamışız.Daha anlatayım mı?

Neyse tekrar geçmiş olsun.En önemli şey sağlık hakikaten, gerisi yalan.
    büyük geçmiş olsun ramazan kardeşim. inan haberim yoktu :(
    umarım ve dilerim ki sağlığına bir an önce kavuşabilirsin...
    keşke en azından bir sağlıkçı astsubay veya sağlıkçı çavuşla filan görüşüp fikir alsaydınız, en azından neler gerekliyse ona göre hareket ederdiniz. ben de sıhhıyeydim, hiç bir rütbeli bir çavuş veya onbaşı kadar prosedürün içinde değildir.
    bir de hareket etmeden önce ilgili kurumun telefonlarına ulaşıp dnışsanız aynı işlemi daha seri ve eksiksiz tamamlardınız sanırım.
    yapabileceğim bir şey varsa haberim olsun...

sevgili Jawa kardeşim, sen askerliğini nerde yaptın?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Allah cc. şifa ve kolaylık versin..

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Allah sabır ve sağlık versin kardeşim.

Motosikleti
    arkadaslar suan telden yazdığımdan tek tek cevap veremeyeceğim. Sağolun teşekkür ederim.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Türk ordusu askerine çok güzel bakıyor.
    Kolpa Adamları

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok GÜZEL BAKARLARYA aynen ben askerdeyken 5 ay bekledim ameliyat olmamı... oda gözlerimde kayma vardı..

nusaybin de askerlik yaptım 6 kez diyarbakıra gittim geldim sonra sevkim ankara gataya çıktı ..ameliyat tamirde dediler istanbul gata sevkimi çıkardılar işlemde sonuç 0 ordan tekrar diyarbakır hastanesi gönderdiler sonunda oldumm

1 ay hava değişimi verdiler tazminat aldım kaç para aldım aklıma gelmiyor 250 lira küsürmüydü neydi hava deişimim bitti tekrar birliğime döndüm tezkereyede 29 gün vardı yaptım geldim

yani askerliğimin 1,5 ayı hastanedelerde geçti

askerdeyken hastaneye gidiyorsun ama ameliyat olacan ama çaresizsin kimse ilgilenmiyor Rezillik
    1988\1 KRAL DEVRE
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    geçmiş olsun
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun ramazan kardeşim. inan haberim yoktu :(
    umarım ve dilerim ki sağlığına bir an önce kavuşabilirsin...
    keşke en azından bir sağlıkçı astsubay veya sağlıkçı çavuşla filan görüşüp fikir alsaydınız, en azından neler gerekliyse ona göre hareket ederdiniz. ben de sıhhıyeydim, hiç bir rütbeli bir çavuş veya onbaşı kadar prosedürün içinde değildir.
    bir de hareket etmeden önce ilgili kurumun telefonlarına ulaşıp dnışsanız aynı işlemi daha seri ve eksiksiz tamamlardınız sanırım.
    yapabileceğim bir şey varsa haberim olsun...

sağol abi herşeyde vardır bir hayır....
    sevgili Jawa kardeşim, sen askerliğini nerde yaptın?

sağol abi vardır herşeyde bir hayır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:16 ----------

Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç mesaj öncesinden çok güzel baktığını anlarsın.....

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    üstad bende çok geç görenlerdenim geçmiş olsun cenabı allah şifasını versin
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad bende çok geç görenlerdenim geçmiş olsun cenabı allah şifasını versin
    eyvallah eroldayı....

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok GÜZEL BAKARLARYA aynen ben askerdeyken 5 ay bekledim ameliyat olmamı... oda gözlerimde kayma vardı..

nusaybin de askerlik yaptım 6 kez diyarbakıra gittim geldim sonra sevkim ankara gataya çıktı ..ameliyat tamirde dediler istanbul gata sevkimi çıkardılar işlemde sonuç 0 ordan tekrar diyarbakır hastanesi gönderdiler sonunda oldumm

1 ay hava değişimi verdiler tazminat aldım kaç para aldım aklıma gelmiyor 250 lira küsürmüydü neydi hava deişimim bitti tekrar birliğime döndüm tezkereyede 29 gün vardı yaptım geldim

yani askerliğimin 1,5 ayı hastanedelerde geçti

askerdeyken hastaneye gidiyorsun ama ameliyat olacan ama çaresizsin kimse ilgilenmiyor Rezillik
    1988\1 KRAL DEVRE
    kral devre :D
    her devre kraldır.... devre kayıpları bile ;)
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    ben 91/3 tertip oldum ama bana koğuşta ihtiyar diyorlardı.. en yaşlıları bendim..... inzibat larda aramıyorlardı....

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)