Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Site yöneticilerimizden Alper trafik kazası geçirmiştir.

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Gecmis olsun ��

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. Bakırköydeyim eğer bir şey lazım olursa haberim olması yeter. Ne olursa.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza nasıl olmuş bilgi verebilirmisiniz
    Bu konuda ciddi bir bilgim yok maalesef, viraj içerisinde olduğunu duydum, şehir dışında olduğum için hastahaneye gidemedim.

Çok geçmiş olsun. Ekipmanları ben de merak ettim. Gelişmelerden haberdar olmak isteriz.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avrupa yakası sahil yolunda zeytinburnu civarında kazı çalışması var,dümdüz giden yolu bir anda keskin bir biçimde viraja verip sonra devam ediyor,duyduğum kadarıyla kaza burada olmuş. Uyarı tabelaları - kazanın olduğu vakitteki görüş mesafesini bilmiyorum. Oldukça keskin bir dönüş verilmiş hergün gidilen yola.

Görüş koşullarını bilmediğim için tutarsız tahmin yürütmek istemiyorum ancak yol konsantresi bozulması düşükte olsa bir ihtimal.
    Aynı yolda arabayla giderken ilk karşılaştığımda telefonla uğraşıyorudum,son anda görüp sert kırdım direksiyonu. Alper ile tanışıklığım yok ancak çok eski ve tecrübeli bir sürücü olması yol çalışmasındaki olası tedbirsizlik ihtimalini güçlendiriyor.

Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

Özellikle konuyu takip eden genç ve tecrübesiz arkadaşlar için söylüyorum : hergün kullandığımız yol dahi olsa yoldan dikkatimizi asla ayırmamamız lazım,yeni bir kazı-tedbirsiz bir çalışma her an her yolda olabilir ve buna hazırlıklı olmalıyız.
    espresso, Cyan ve azizsele bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Çok geçmiş olsun.

Kaburga kırığı ve kalça kırığı genelde ameliyat gerektirmez.
    Kalça kırığının kötü yanı 6 hafta gibi bir süre yatak istirahati gerektirir.
    Ayak bileği parçalı kemik kırıklarının düzelmesi biraz daha meşakkatli olacaktır.

Tekrardan Çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Büyük geçmiş olsun, Allah tez zamanda sağlığına kavuşmasını nasip etsin inşallah. Acil şifalar diliyorum.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    çok geçmiş olsun ...

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipmanını merak ettım, bu kadar kırık var ise ya cok hızlı ve ekipmanlı idi ya da az hızlı ekipmansız idi diye düşünüyorum

Neyse ki cok ciddi birşey olmamış.
    Bunun ne önemi var? Ona göre mi yargılayacağız?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Haber var mı ağalar?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haber var mı ağalar?
    operasyondan operasyona koşturuyor ama genel durum iyi.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Çok geçmiş olsun. Acil şifalar.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa yakası sahil yolunda zeytinburnu civarında kazı çalışması var,dümdüz giden yolu bir anda keskin bir biçimde viraja verip sonra devam ediyor,duyduğum kadarıyla kaza burada olmuş. Uyarı tabelaları - kazanın olduğu vakitteki görüş mesafesini bilmiyorum. Oldukça keskin bir dönüş verilmiş hergün gidilen yola.

Görüş koşullarını bilmediğim için tutarsız tahmin yürütmek istemiyorum ancak yol konsantresi bozulması düşükte olsa bir ihtimal.
    Aynı yolda arabayla giderken ilk karşılaştığımda telefonla uğraşıyorudum,son anda görüp sert kırdım direksiyonu. Alper ile tanışıklığım yok ancak çok eski ve tecrübeli bir sürücü olması yol çalışmasındaki olası tedbirsizlik ihtimalini güçlendiriyor.

Umarım bir an önce sağlığına kavuşur.

Özellikle konuyu takip eden genç ve tecrübesiz arkadaşlar için söylüyorum : hergün kullandığımız yol dahi olsa yoldan dikkatimizi asla ayırmamamız lazım,yeni bir kazı-tedbirsiz bir çalışma her an her yolda olabilir ve buna hazırlıklı olmalıyız.
    Sorun genel bir anlayış sorunu aslında. Gerizekalı bir sürü insanla bir arada yaşıyoruz. İşim gereği de şahit oluyorum bizim elemanlar da benzer salaklıklar yapıyor. Bir çalışma esnasında yolun nasıl kapatılacağı, nasıl yön verileceği, hangi tabelaların kullanılacağı vs. hepsi belli ve bütün altyapı kurumlarında bunun bilgisi var. Ama uygulama nasıl derseniz Allah'a emanet derim. İşçiler kamyon-kamyonetten tabelaları indirip rastgele sağa sola diziyorlar ben çalışma yerine yaklaşılırken önce 50km sonra 40km sonra 60km tabelalarını peş peşe veya yan yana gördüğümü bilirim akıl fikir yok kimsede, bununla ilgilenen bu kadar basit şeyleri düşünen saha elemanları da yok. Haliyle Sola-Sağa yol vericez, şerit kapatıp karşı şeride yol vericez diye düşünürken oradaki yoğunluğu akışı gelen geçen araçların yaklaşık olarak büyüklüğünü yapacağı manevrayı düşünen de yok. TEMde Mahmutbet-Silivri arasında 2 aydır çalışma var adam yolu karşı şeride veriyor ve çalışma yapıyor geceleri. iyi güzel tek şeritten tın tın tın gidiyorsun ve bir süre sonra kendi şeridine geçiyorsun ama her iki geçişte rastgele asfalt atılmış refüjde açılan geçiş bölgesine yer yer 1-2 parmak kalınlığında. 4 tekerli araçlar için sorun değil az bir sarsıntı ile geçebiliyor. Peki motosikletli adam ne yapacak? 30-40 km hızla giderken yola paralel 1-2 parmak kalınlığındaki o farkı nasıl tolere edecek? motoru devirmeden veya kontrolü kaybetmeden nasıl atlatacak bunu? şeridin en soluna veya en sağına geçip biraz daha dik bir açı yapacaksın bunun için yavaşlayacaksın arkadan gelen geri zekalının da o esnada sağına soluna girmemesi için dua edeceksin. Aslında çok basit sorunlar bunlar ama baştan savma iş yapan, empatiden ve neyi niçin yaptığını düşünmekten yoksun denyolar yüzünden çok saçma nedenlerdeninsanlar yaralanıyor sakatlanıyor veya ölüyor... GEÇMİŞ OLSUN ALPER BEY....en kısa sürede şifa bulman dileğiyle.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Çok geçmiş olsun,tez elden eskisinden sağlam olarak kalkmasını dilerim...

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Çok geçmiş olsun;acil şifalar dilerim

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Son durum ne acaba?

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    geçmiş olsun.
    şifalar dilerim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)