Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Tek teker Arif (Arif Razgatlıoğlu) trafik kazasında hayatını kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buda milliyetteki haber kızın babası açıklama yapmış.

http://www.milliyet.com.tr/tek-teker...undem-2556779/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Allah rahmet eylesin.. sevenlerinin başı sağolsun..
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Bence arkadaşın fotoğrafı koyması iyi olmuş.
    Zaten + 18'de uyarı yazmış. Bakmak istemeyen bakmasın.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Motosiklet camiası yasta diye haberler görüyorum tv de. Ben yasta falan değilim. Toprak ve kardeşine ayrı, kızın ailesine ayrı üzülüyorum. Seni beni temsil eden adamların hayatını bu şekilde hatalar ile kaybetmesini pek kabul edemiyorum.

Ben kaskı koluma takıp trafikte teker yapmıyorum, kavşaklarda, yaya geçitlerinde, okul önlerinde, ara sokaklarda çok daha dikkatli gidiyorum...
    Umit1923 bunu beğendi.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doghouse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet camiası yasta diye haberler görüyorum tv de. Ben yasta falan değilim. Toprak ve kardeşine ayrı, kızın ailesine ayrı üzülüyorum. Seni beni temsil eden adamların hayatını bu şekilde hatalar ile kaybetmesini pek kabul edemiyorum.

Ben kaskı koluma takıp trafikte teker yapmıyorum, kavşaklarda, yaya geçitlerinde, okul önlerinde, ara sokaklarda çok daha dikkatli gidiyorum...
    Tamam sen iyi yapıyorsun harikasın, bizim için değerli bir adamdı gençliğimizde adını sık sık duyardık, saygımız var. Kasklı mı kasksız mı kaza da kusurlu mu bunu çok düşünmüyoruz şu an biz taziyemizi yazıyoruz sevenlerine baş sağlığı diliyoruz şimdilik olay bu. Cevap hakkı olmadığı için bu yazdığında da cevap veremeyecektir kazada vefat etti çünkü kendisi, yaşıyor olsa herhalde edecek iki çift sözü olurdu ama ihmalini kendi canıyla ödedi gerisi önemli değil
    Comfirmation Bias

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam sen iyi yapıyorsun harikasın, bizim için değerli bir adamdı gençliğimizde adını sık sık duyardık, saygımız var. Kasklı mı kasksız mı kaza da kusurlu mu bunu çok düşünmüyoruz şu an biz taziyemizi yazıyoruz sevenlerine baş sağlığı diliyoruz şimdilik olay bu. Cevap hakkı olmadığı için bu yazdığında da cevap veremeyecektir kazada vefat etti çünkü kendisi, yaşıyor olsa herhalde edecek iki çift sözü olurdu ama ihmalini kendi canıyla ödedi gerisi önemli değil
    Kendi canıyla ödedi de ölen kıza ne diyeceğiz?

Binmeseydi, ölümü kendi suçu mu diyeceğiz?

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    1993'te sürücü kursuna yazıldım. Motor ve trafik dersini veren öğretmenin şu sözlerini hiç unutmam : " Araç kullanırken nerede bir kaza yeri görsem, aracı tehlike oluşturmayacak güvenli bir yere çeker ve kaza mahalline gider bakarım. Sonrasında tekrar araca dönüp yola çıktığımda o ana kadar ki kullanım hızımdan 20-30 km kadar daha düşük hızda kullanmaya başlarım, kaza yerinin yaşattığı hisler doğrultusunda. Ayağım gaz pedalına basmaz olur" demişti. Ben bilgisayar başında olduğum kimi zamanlar mobese, kimi zamanda farklı araç kameralarından kaza videolarını yada kaza mahallerini izlerim, evet bunlar korkutuyor beni. Sonuçların ne kadar vahim olabileceğini unutmamamı sağlıyor. Sizlere de tavsiye ederim.

Burada hepimiz Rahmetli'nin hatalı olduğu konusunda hemfikiriz, bir çoğumuzun hoş karşılamadığı şey, söylenen ve yazılan kötü şeyler. Hepimiz suçluları biliyoruz, ceza-bela okumak, isimleriyle, yaptıklarıyla yerden yere vurmak gidenleri geri getirmeyecek. Evlenmiş ve çocuk sahibi olmuş olsaydım eğer Rahmet'linin kız arkadaşı yaşlarında çocuğum olurdu, dengi dengine insanlarla olması için eğitir ve teşvik ederdim. Sosyal olmasını isterdim, cahilce hareket etmesin isterdim. Ben bisiklete bile kaskla binerken motosiklete kasksız binmesini istemezdim. Bağnaz ve katı bir insan değilim fakat inançsız da değilim, yaşamda "vade"ye inanırım. "Vade" bellidir, sadece ölüm şeklimiz değişir. Motosiklet kullanmama karşı olan herkese de şunu söylerim: "Vade"m gelmişse eğer ölüm beni motosiklet üstünde de bulur, kaldırımda yürürken de."

Bu foruma giren ya da farklı medya yayınlarından bu habere ve görüntülere ulaşan herkesin ortak bir noktada buluşması gerekir: "Ders çıkarmak".

Lütfen sizde bu yaşanmışlıklardan ders çıkarın. Her zaman empati kurun, aceleci olmayın, ağzınızdan çıkacak sözcüklerin kimleri yaralayabileceğini unutmayın. Gerekirse o sözcükleri sarfetmeyip içinizde tutun, emin olun ki o sözcükleri içinde tutan tek siz değilsinizdir. Kaybettiğimiz bu iki can için bir kere daha Allah'tan Rahmet, arkada bıraktıklarına sabır diliyorum. Allah hiç kimseye kaldıramayacağı acılar yaşatmasın.
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sevap yahut günah..
    Bunları yargılamak haddimize değil.
    Had bulup konusup yazanlar, tanrılığa öykünüyorlar ki; bundan öte hadsizlik yok bana göre.
    Arif "abi" bir abimizdi.
    Hiç kimseyi incittiğini duymadım.
    Herkes sempatiyle bahsederdi ve bahsediyor.
    Ben buna bakarım.
    Özel hayatı kendisini ilgilendirir.
    Abimiz, camiada yer bulmuş ve yıllarca da bu yerde durmuş, vatana evlat vermiş, milli sporcu haline getirip bayrağımızı dalgalandırmış, milli duyguları aşılamış ve bence görevini pek çığumuzdan iyi halde yerine getirmiş ve Emr-i Hak ile aramızdan talihsiz bir şekilde ayrılmıştır.
    Kendisine ve kadın arkadaşına rahmet dilerim.
    Allah'tan, sevenlerine sabır ve metanet vermesini dilerim.
    aquarist4 bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kazada bir tane doğru yok..Bir tane.Neresinden tutsan elinde kalıyor..Ve sonucu da zaten oldukça vahim..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başımız sağolsun ailesine Allah sabır versin 2017 it artık hayatımızdan hep sevdiklerimizi aldın (AEA,CAN R1, ALEX745ALEJANDRO,şimdi de TTA)

Allah rahmet eylesin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

özelden atabilir misiniz?

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)