Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Dikkatsiz kamyon sürücüsü yüzünden 1 can gitti, 1'i yaralı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    golftt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O yolu bilmeyen yorum yapmasın Allah aşkına,orada U dönüşü yapmak şeytanın bile aklına gelmez yapan kamyon şöförü katildir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Allah rahmet eylesin, yaralı kardeşimize de acil şifalar diliyorum.
    bu tip (kamyoncu) sürücüler her yerde, her an karşımıza çıkabilirler. aman biraz daha dikkat.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pisman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin, yaralı kardeşimize de acil şifalar diliyorum.
    bu tip (kamyoncu) sürücüler her yerde, her an karşımıza çıkabilirler. aman biraz daha dikkat.
    Yaralı kardeşimiz de dün akşam nakledildiği Çamakkale de hastane de vefat etmiş.

Suç sistemde 100 metre kullandırıp araba motor kamyon otobüs ehliyeti verirsen böyle olur. Bu kazaların önüne geçmenin tek yolu trafiğe çıkan herkesin bilinçlenmesi kanunların kuralların sadece kağıt üzerinde kalmayıp uygulanması.

Artk olen motorcu olunca oldurende istrdigi gibi saatin ibresiyle oynayabilir

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı golftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yolu bilmeyen yorum yapmasın Allah aşkına,orada U dönüşü yapmak şeytanın bile aklına gelmez yapan kamyon şöförü katildir
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artk olen motorcu olunca oldurende istrdigi gibi saatin ibresiyle oynayabilir
    Gençler bir sakin olun bakalım. Hep başkalarının kurallara uymasını ister kendiniz gazlamayı hak olarak görürseniz sizleri de yakında bu sayfalarda eleştiririz. Bunun onlarca örneği forum sayfalarında mevcut.

Hız sınırının motorlar için 90 km olduğu bir yerde o hızlara çıkan bir motorcu illaki bir yerlere patlayacaktır. Kamyoncu suçlu , motorcu suçlu ya o gencecik kızcağızın günahı neydi pisi pisine öldü ??? Motorcuyu koruyarak saçmalamayı bırakın burada asıl katil o motoru kullanandır.
    Alper_tim, Danmark16 ve SweentLy bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    Öncelikle suçlu ya da değil mağdur olan bu olayı hayatları ile ödeyen iki kardeşimiz. Kamyoncunun da %100 suçsuz olduğunu söyleyemiyorsak ki bana göre motorcu kardeşimizden daha az suçlu değildir, suçlanacak biri varsa o kamyoncudur.

bir de ölen arkadaşın arkasından katil vb. yorumlar hoş olmamış. Olayı bizzat yaşamamış, görmemiş olan bir insanın bu tür ithamlarda bulunmaması gerekir.

Motosikleti
    Alıntı enginalcar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle suçlu ya da değil mağdur olan bu olayı hayatları ile ödeyen iki kardeşimiz. Kamyoncunun da %100 suçsuz olduğunu söyleyemiyorsak ki bana göre motorcu kardeşimizden daha az suçlu değildir, suçlanacak biri varsa o kamyoncudur.

bir de ölen arkadaşın arkasından katil vb. yorumlar hoş olmamış. Olayı bizzat yaşamamış, görmemiş olan bir insanın bu tür ithamlarda bulunmaması gerekir.

Yerde yatan paramparça bir motor , mermi gibi saplanan motor yüzünden kopmuş bir kamyon ön aksı motorun hızı konusunda yeterince tatminkar bilgi veriyor. Buradan sonra kazanın nasıl olduğunun hiçbir önemi yok. Yukarıda bir arkadaşın yazdığı gibi o bir kamyon değilde büyükbaş bir hayvan da olabilirdi yine de sonuç değişmezdi.

Bana göre o kızcağızın katili motosiklet sürücüsüdür. Kazada ölmüş olması bu gerçeği değiştirmez. Orada hız yapmak yerine kurallara uysaydı kazayı önleyebilir veya sadece yaralanarak kurtulabilirlerdi.

Ölenin arkasından konuşulmaz , kazada ölen bütün motorcular haklıdır zihniyetini bir kenara bırakmazsanız yarın sizinde canınız yanacaktır.
    Alper_tim, Danmark16, araltı ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tracer700
    Tabikide o yolda 90 km ile gitmekte tehlikeli olur akan arac trafiginden 10 veya 20 km re fazla gidildiginde en azından böyle kazalar gercekleştiginde bile ölumcül sonucları minimum seviyeye indirmiş oluruz.Kamyoncu aynaya baktığında sadece bir motosiklet işiği görüyor, kaç kilometre süratle veya ne tür bir motosikletin geldigini bilemez uzaklık seviyesine göre hareket ediyor.Motosiklet kullanırken en korktugum sey bir hayvanın yola ani sekilde fırlaması olur.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Hız, hız, hız. Arkadaş ne var bu kadar hızlı gidecek. Kimin haklı olmasının ne önemi var. Giden 2 can var ortada. Kamyon haklı imiş, motor haksız imiş. Biz dikkat edicez. Başka çaresi yok. Bu ülkede hangi iş düzgün yapılıyor ki, trafik düzgün işlesin. Kendi sorumluluğunu alamayacak insanlar, otobüs, kamyon kullanıyor. Motosiklet sürücüleri bu memlekette zevk alarak değil, her an herşey olabilir diye, tetikte olarak motor kullanabilir. Nokta.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Yoshimura egzozlu bir honda 600F. Sesi 2-3 kilometre öteden duyuluyor.
    Kamyoncu eleman muhtemelen telefonla konuşuyordur, görmemiştir, duymamıştır, görse de tınlamamıştır.
    Ama ani ve hızlı bir dönüş yaptığı da kaza sonrası kamyonun bir yay çizerek ilerlemesinden belli.

Aynı yolu 5 yıldır gidip geliyorum. 7 gün önce yolun ortasında ayrım vardı resimdeki gibi. Önce çakıl, sonra beton atıyorlar, kuruduktan sonrada bariyer koyuyorlar. Bu resim kazanın olduğu yer. Görüntü 15 Aralık'a ait.

Hatalar;
    1- Kamyoncu eleman hatalı olarak u dönüşü yapıyor, motoru görüyor yada görmüyor ama baksa görürdü.
    2- Karayolları bu beton atılan 100-200 metrelik kısma duba koymalı ve şerit çekmeliydi.
    3- Motorcu arkadaş, sağ şeritte ilerleyen bir kamyon gördüğünde hızını azaltmalıydı.

Büyük motor kullanıp, hız sınırlarını aşmayan insan çok azdır. Fakat bu sınırları aşarken bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor.

Emniyet şeridinde duran veya düşük hızla ilerleyen bir vasıta varsa;
    1- Olabildiğince uzağından geçersin,
    2- Hızını düşürüpte geçersin.

İlerde bir kavşak var. Kavşağın içini net göremiyorsan;
    1- Hızını yavaşlatırsın,
    2- Kavşağın içinin boş olduğundan emin olunca geçersin.

Bilmediğin bir yolda gidiyorsan;
    1- Önünü net göremediğin yerdeki sollamalardan kaçınırsın,
    2- Bu yolda hız yapmazsın.

Petrol-Fabrika giriş-çıkışlarının olduğu bir yolda ilerliyorsan;
    1- Kendini gösterecek bir pozisyon alırsın.
    2- Emniyet şeridinden sollama yapmazsın.
    3- Her an bir araba çıkacakmış gibi hareket edersin.

Trafik yoğunluğu yaşanılan bir yerdeysen;
    1- Hızını düşürürsün,
    2- Kendini araçlara gösterirsin,
    3- Gereksiz hareketlerden kaçınırsın.

Önünde uzun bir tır varsa;
    1- Mümkün olduğunca arada mutlaka bir kaç araba tutarsın. (yani tırla dip dibe olmamaya çalışırsın)
    2- Sollamaya çıkarken aşırı derece titiz olursun. (Yol durumu, karşı şeritten gelen var mı, tırın önünde araç var mı, araç düz çizgide mi gidiyor, yoksa yalpalayarak mı gidiyor vs. vs. vs.)
    Levent68 ve ysn17 bunu beğendiler.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Önünde giden bir aracın dönebileceğini öngörebilirsin ancak bir şartla hızının bu öngörüyü yapabilecek düzeyde olması gerekir.

Kamyona vurduğu şiddete bakılırsa ok gibi saplanmış, yani yüksek hızdan eminiz.Suç tabiki kamyoncunun, ancak 80 90 civarı bir hızda gitse bu çarpışma büyük ihtimal olmayacaktı.

Ölüm istatistikleri bize gerçeği söylüyor, neden bütün ölümler bu tarz makinalarda geliyor.Ben yavaş giden bir Ss görmedim istanbulda.

Bu konu için bence ciddi adımlar atılmalı, eylem yapalım sürüş yapalım, farkındalik çekmemiz harekete geçmemiz gerekiyor.

Benim önerim ise 35 yaş altına bu motorlar yasaklanmalı, yada komple yasaklanmalı.

Motorları farkedin tarzında binlerce motor birleşip birşeyler yapılabilir.

Birde arkadaşlar yeni led sis farlarından mümkün olduğunca kullanmalıyız, motorun görünürluğunu özellikle şehirler arası yollarda çok arttırıyor.

Ölen gençlerin ailelerine sabır kalanlara baş sağlığı diliyorum..
    Danmark16 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Daha birsey yazmiyorum haklisiniz arkadaslar tam gaza devam.......YAPISTIR Kİ İZİN KALSIN

Berkto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF500
    Alıntı ismail kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin artçısına acil şifalar dilerim bu arada kamyon fabrikasında bir ara babamın yanında çalıştığım da duymuştum bu tarz kamyonların teker salıncağının kırılması için en az 800-1000 KG arası bi basınç lazım yani kaç km hızla çarptı burdan cıkarabilirsiniz hesabı çok feci olmuş çok üzüldüm !

abi burda smartass olmak istemem ama o motor zaten 200 kg, üstündekiler de 140 kg desek etti 340, yani 2.3 g kadar bi güçten bahsediyoruz, o da çok yüksek bi rakam değil, tabi burada komple kamyona binen yükten bahsettiğini düşünüyorum, sadece salıncağa değil.

eo93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o kamyon sürücüsü nasıl bakmamış ya dönerken

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah rahmet eylesin şimdi o devir saatini görüp ibre 150 km de takılı kaldı der Allahtan korkmayan kuldan utanmayan basın
    15 dakika önce TGRT haber kaza yı ^^iki gencin ölümü yasa boğdu ^^ şeklinde verdi , aşırı hız vs den bahsetmedi u dönüşü yapan kamyona ise aniden önüne çıkan kamyon dedi ,çiftin fotoları ve cenaze görüntüleri vardı ,kaza yeri motor ve kamyonetin görüntüleri yoktu haber de
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 dakika önce TGRT haber kaza yı ^^iki gencin ölümü yasa boğdu ^^ şeklinde verdi , aşırı hız vs den bahsetmedi u dönüşü yapan kamyona ise aniden önüne çıkan kamyon dedi ,çiftin fotoları ve cenaze görüntüleri vardı ,kaza yeri motor ve kamyonetin görüntüleri yoktu haber de
    Sonunda bir motosiklet kazasını objektif olarak vermeyi becermişler. Tebrikler.

Biz kendi içimizde kazayı yapan arkadaşlarımızı haklı yada haksız olsunlar acımasızca eleştiriyoruz ama bu eleştiriyi yapanlar yine motosiklet sürücüleri yani konu hakkında az yada çok bilgisi olan insanlar. Halbuki hayatında motosiklete dokunmamış bir muhabir işin kolayına kaçarak aşırı hız yine can aldı diye başlık atabiliyor. Aralarında favorim olanları ise CBR125 ile yapılmış bir kazayı "Yarış motoru ile aşırı hız kaza getirdi" türünden manşet atanlar. Onları her daim sevesim geliyor

Sevgilerimle

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Çok şaşırdım, kamyon hatalı u dönüşü yaptı diye vermiş haberde.

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x

gİTTİ GÜZELİM ÇOCUKLAR.ne güzel el ele tutuşurlardı gülüşürlerdi.Geçen sene çanakkale motor fuarın da tanışmıştık.Gencecikler di umutları vardı.Ne denir ki insan üzülüyor ama tanıdığı olduğun da kahroluyor.Ne olur dikkatli sürün ne olur açmayın gaz ne olur bakın sağınıza solonuza ne olur artık bulmasın yaşamlar son.Allah ailesine yardım etsin...
    Ölmek için değil ölene kadar Sür..

@oocan sen 60-70 km ile kaza yapan arabalara baksana ön kaput yok sen onlarada 300 le gidiyor dersin, senin gibi bir motorcuyu ben, git arabaya bin zaten bindiğin şeyin farkı yok arabadan

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oocan sen 60-70 km ile kaza yapan arabalara baksana ön kaput yok sen onlarada 300 le gidiyor dersin, senin gibi bir motorcuyu ben, git arabaya bin zaten bindiğin şeyin farkı yok arabadan
    Olaylara motorcu gözüyle değil de objektif bakmayı öğrenmezseniz bu kazaların ardı arkası kesilmez.
    Depo kağıt gibi ezilmiş, kamyonun kapısı yine aynı, motorun ön tekeri yok ve bu arkadaşın hala hızlı gitmediğini iddia ediyorsunuz.

Olay çok üzücü, kahretici ama gerçekleri görmekte de fayda var.
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)