Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Dikkatsiz kamyon sürücüsü yüzünden 1 can gitti, 1'i yaralı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg-100
    allah rahmet eylesin belki kamyoncu aynaya baktı motor görüş acısında olmayacak kadar uzaktı, hızli olduğu icin kamyon dönüşe gectiğinde orada belirdi RAMİREZ arkadaşin dediklerine katiliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de dönülmez yerde dönen bir piç yüzünden arabanın altına girdim. Hızım 30 du vurma anında. Bu arkadaş o kadar şanslı değilmiş. sıçtığımın aletinde hep biz suçluyuz millet. Ya ona göre kullanacağız ya da öleceğiz ya da bırakacağız. Başka çare yok. Olayı SS'e bağlayanlara da selam. altında 1000cc alet olup yine SS te gitti demek de ayrı ironi. Ayrıca 600FF SS değil

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    30 yaş altı ss yasaklansın diyordunuz o zaman bende motosiklet tehlikeli komple yasaklansın diyorum aynı mantık

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Allah rahmet eylesin. Bu görüntüler motor sürücülerinin değil TOPLUMUN gözüne sokulmalı. İşte o zaman bütün o ayna kullanmayan sığırlar "dur la motor falan çıkmasın şimdi başımıza iş açılır" düşüncesiyle daha dikkatli olurlar. Motor sürücüleri tehlikenin zaten farkında.
    Berkto bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulan gitti yine 2 tane can, gencecik.

Korkuyorum, yarın birgün benim için de başlık açacaklar diye. Bilgin olayından sonra sadece 1 kere markete gitmek için bindim, diz boyu karda bindiğim motoruma binemez oldum. Kendi ecelimi, katilimi yanımda gezdiriyormuş hissine kapıldım. Can düşmanım gibi bakıyorum artık motoruma.

Ne olur herkes bedelini ödeyebileceği kadar hız yapsın. Kamyon oradan dönmemeli ama tut ki döndü. Orta refüjün bittiğini ve yavaşlayan aracın bir naneler yiyebileceğini öngörmek gerekiyormuş meğerse.

Hadi kendiniz gönül verdiniz bu işe, arkadakinin suçu ne ? Sizi sevip, güvenip, canını size emanet etmesi mi?

Bu forumda okuyacağım son ölümlü trafik kazası olur inşallah.
    -ZERO- bunu beğendi.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan gitti yine 2 tane can, gencecik.

Korkuyorum, yarın birgün benim için de başlık açacaklar diye. Bilgin olayından sonra sadece 1 kere markete gitmek için bindim, diz boyu karda bindiğim motoruma binemez oldum. Kendi ecelimi, katilimi yanımda gezdiriyormuş hissine kapıldım. Can düşmanım gibi bakıyorum artık motoruma.

Ne olur herkes bedelini ödeyebileceği kadar hız yapsın. Kamyon oradan dönmemeli ama tut ki döndü. Orta refüjün bittiğini ve yavaşlayan aracın bir naneler yiyebileceğini öngörmek gerekiyormuş meğerse.

Hadi kendiniz gönül verdiniz bu işe, arkadakinin suçu ne ? Sizi sevip, güvenip, canını size emanet etmesi mi?

Bu forumda okuyacağım son ölümlü trafik kazası olur inşallah.
    çok kötü bir durum gerçekten kız arkadaşım ile birlikte okuduk haberi moralimiz bozuldu garip olduk
    Mamba09 bunu beğendi.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Allah geride kalanlara sabır versin.

İnternette olay ile ilgili tüm haberleri tek tek okudum resimlere baktım. Artçı arkadaş bilinci yerinde ilkyardıma gelenlerin elini tutuyordu. Umarım iyileşir. Ölmemiştir. Ölmesin allahım.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Motorun ve kamyonetin durumuna bakılırsa maalesef rahmetlinin hızı +200 lerde olmalı.

200 KM İLE GİDEN BİR MOTOSİKLET SANİYEDE YAKLAŞIK 60 MT YOL ALIR.....

O tür bir kamyonetin U dönüşüne başlayıp 90 derecelik dönüşü tamamlaması yaklaşık 5 saniye sürer . Bu hesaba göre U dönüşüne başlarken aynaya bakan kamyon sürücüsü 300 mt uzakta bir ışık dışında bir şey görememiştir.

Kamyon sürücüsü elbette hatalıdır ama katil değildir . Burada asıl cani arkasındaki günahsız kızcağızı üç dakikalık zevk uğruna sakat bırakan rahmetlinin ta kendisidir.

Hız sınırının motosikletler için 90 km olduğu bir yolda kurallara uyarak yol alsaydı , hatalı dönüşü yapan kamyonu zamanında farkedip yavaşlayabilir veya yön değiştirebilirdi .O kızcağız da şimdi hastanede canı ile uğraşmazdı.

Allah o kızcağızın ve ölen çocuğun ailelerine sabırlar versin.

Berbat bi durum ama Ss ci arkadaslar her ne kadar kabul etmese de sorun bu makinalarda. Soyle dusunelim 250 lik bir vespa ile ya da cbr 250 ile gidiyor olsaydi bu kadar siddetli bir kaza olur muydu? Ya da mt 25 , ya da herhangi kucuk bir makinayla
    Bu taşıtlar gunumuz turkiyesine uygun degil. Kurallarin en buyuk arac benim o zaman yol da benim diye dusunen insanlarin arac kullandigi trafige uygun degil. He illa kullanirim ben bunu diyorsaniz lutfen 3 sene 5 sene bu is icin saglam bir egitim alin. Alin ki ah vah diyerek haberlerinizi okumayalim burada.

Çok uzucu

Çok büyük bir aci!!!Allah rahmet eylesin.
    Çok uzun zamandır formu takip ediyorum.bir yildir aktif olarak cbr250 kullanıyorum.bu tur haberleri okudukça motordan soğumaya başladım.yollar öküz dolu maalesef.hele istanbul.dolmuş,otobüs,ve nakliye kamyonları kullananlar resmen kasaplar.kesinlikle ehliyet alabilmek için eğitim seviyesinin arttırılması lazim.cezalar dahada ağırlaştırılmali.o kamyonun şoförü tekrar direksiyon başına oturtulmamali.
    Bir ay önce motosikletli bir kurye hemde ehliyetsiz ters yönden gelip arabama çarptı.polis çağırdım fakat polis gelene kadar kaçtı.plakası elimde olduğu için savcılığa başvurdum.ona bu motosikleti verip çalıştiranın ceza alması için elimden geleni yapicam.kaçamasaydım belki onunda arabanın altında kalmasıyla ilgili haberlere de yorum yapiyo olacaktık.
    Yeni çıkan ehliyet yasisi işallah bir nebzede olsa bu durumları düzeltecek.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeri değil ama yine de yazmak ihtiyacı hissettim.

Arkadaşlar burada 600 cc başlangıç motoru. SS öldürmez 1000-600 cc öldürmez. İnsanı cehalet öldürür eğitimsizlik öldürür. Konulara bakıyorum yeni nesil ehliyetsiz motor kullanıyor. Ehliyet almak isteyenler en ucuz nerede alırım diyor. Sürücü kursu önce eğitimi verir motor araba kamyon tır ne ise onu trafikte düzgün ve amacına uygun kullanmayı öğretir sonra ehliyeti verir. Eğer sen ehliyeti polis ceza yazmasın diye bir kağıt parçası olarak görüyorsan motoru alayım eğitim pahalı nasıl olsa düşe kalka öğrenirim diyorsan düşersin ama bir gün kalkamazsın. Bakıyorum resimlere forumda altında 600-1000 cc bir mont bir kask bazen eldiven o kadar nerede kaldı bunun pantolonu botu. Dizlikle motor kullanılıyor. 30 beygir üzeri araca biniyorsanız tam takım deri veya tekstil iki parça kombi olmalı bot ve eldivenler dahil. Sürücü kursları teori derslerini tam olarak vermeli pratik olarak ta en az 20 saat eğitim vermeli. Burada araba ehliyeti yaklaşı 2500€ motor ehliyeti ise 1800 € ikisi bir arada yaklaşık 3500€. Ha bazıları şimdi derki otasa alım gücü fazla. Değil kardeşim aynı geçim sıkıntısını bizde çekiyoruz. Asgari ücret 1100€ civarı normal maaşlar 1500€ en ucuz ev kirası 800€. Uzun lafın kısası vatanımızda bu sistem değişmediği ve insanlar kurallara uymadığı sürece biz bu ölümlü kazaları daha çok duyarız. Önce biz işin kolay kısmına kaçmadan oluru ne ise ona göre yapmaya başlarsak yeni ehliyet alacak arkadaşlar en az 30 saat direksiyon dersi almayı şart koşarlar ise sürücü kurslarıda kendine çeki düzen verir. Sadece motor için değil trafiğe çıkacak tüm araçlar için.

Allah yakınlarına sabır versin.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    1-Kamyoncu kontrolsüz U dönüşü yaptığı için hatalı
    2-Rahmetli aşırı hız dan dolayı hatalı,frene dahi basmaması tecrübesiz olduğunu gösteriyor.Allah rahmet eylesin.
    3-Karayolları hatalı.Bariyer yapılmamış kısımları en azından geçişe kapaması gerekirdi.
    4- Maalesef bazı arkadaşlar için Transit yol dahi yapsan yine sürat,yine kaza yapmaya devam edecekler.Taki trafiğe açık alanlarda sürat yapmamayı,hız sınırlarına uymayı doğru frenlemeyi öğrenene kadar.
    Şimdiye kadar meydana gelen kazaların çoğunda gördükki yüksek CC ile aşırı hız yapıp kaza geçiren arkadaşlar maalesef fren yapmasını bilmiyor.
    Bir daha böyle acı kaza haberlerinin olmaması dileğiyle tekrar Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    oncelikle allah rahmet eylesin bigada4 senem gecti tehlikeli bir kavsak duz bir yol hiz yapmaya gayet musait ama 4 yol agzina hzli bisekilde girmenin hatasi malesef kotu olmuş kalanlara sabir versin rabbim. kizin durumu da ciddi degildir umarim

Motosikleti
    Tracer700
    Allah rahmet eylesin her kaza haberindeki gibi yine icim yandı gencecik kardeslerimize rahmet diliyorum ailelerinede sabirlar dilerim.Kardesim bu ülkede hız sınırı yokmu???you tube ye video atıyorlar 290 km sürat yaparak marifet gibi nerde yetkililer neden mudahale etmiyorlar???otobanda radar aracını takip edip şurada radar var yavaslıyalım burada radar var yavaslıyalım sonra tam gaz acıyorlar,tabiki bunları izleyen genc kardeslerimizde etkilenip denemek istiyorlar.Cıkar kanununu al ellerinden ehliyetlerini ve MOTOSİKLETLERİNİ bakalim kac kisi cesaret edip hız limitlerini farklı şekilde gececekler...

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin artçısına acil şifalar dilerim bu arada kamyon fabrikasında bir ara babamın yanında çalıştığım da duymuştum bu tarz kamyonların teker salıncağının kırılması için en az 800-1000 KG arası bi basınç lazım yani kaç km hızla çarptı burdan cıkarabilirsiniz hesabı çok feci olmuş çok üzüldüm !

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Malesef artçı olarak ağır yaralanan kız arkadaşta vefat etmiş. Allah rahmet eylesin.

Onları ölüm bile ayıramadı.

Çocuğun cenaze namazı yarın bursa da kilinacakmis. Ama nerede olacak henüz bilgi yok.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Gencecik umut dolu fidanlar açamadan gitti yazık çok yazık...

Benim saniyeler içinde aklıma gelen 3 tane ölümlü kaza var bu hatalı U dönüşleri yüzünden bu çocukların sebebi de yapacağı hesabı, kullanacağı aynayı "sevdiğim" kamyonetçi başka hiçbişey. Şimdi hatayı ilk başta kendimizde arayacağız işte çok tedbirli olacağız vs. falan eyvallah tamam mantıksız değil hatta çokta savunmuşumdur herkesin imkanı olsa pistte yapılsa bu işler diye ama kardeşim sebep oluyor işte sebep orda bir aceleciliği bir uyanıklığı sebep oluyor canlara. Kardeşimiz hızlıymışta hatalıymışta yokmuymuş bir alt geçit yokmuymuş daha temkinli bir dönüş yeri yokmuymuş ışıklı mışıklı bir dönüş yeri hiçbişey yok en sağa geç bekle be insafsız çok uzaktada bir ışık görsen bekle. Kendi kendine kontrolünü kaybedip yada virajda hatadan olsa bu sert tepkileri anlayacağımda hırsızın hiçmi suçu yok kardeşim..Bir arkadaşımızın yazdığı gibi arabaylada olsa o kaza ciddi risk neyse zaten sabaha kadar yaz hiçbirşey düzelmeyecek kardeşlerimiz gelmeyecek ALLAH mübarek gün yüzüsuyu hürmetine günahlarını affetsin mekanlarını cennet eylesin inşallah..
    "The Ultimate Riding Machine"

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    ilk mesajımda da yazdım, Allah gani gani rahmet eylesin.

Ölen öldü, amacımız bundan sonra kaç genci daha buradan çıkarılacak ders ile ölümden kurtarabiliriz olmalı.

Suçu kamyona, tıra, otomobile yüklemek sonra tekrar gazlamak kolay. Tamam hatalılar eyvallah, ama bilerek mi motorcunun önüne kırdılar? Hayır, eşekliklerinden, öküzlüklerinden.

Kamyoncu öküz yada eşek kılığında bir insan olabilir, peki ya rahmetlinin önüne gerçek bir eşek ya da öküz çıksaydı? Ki böyle hatalı dönüş yapan bir kamyon çıkmasından daha yüksek bir ihtimal o yolda.

Söylenecek çok şey var, tamam öleni geri getirmez ama henüz ölmemiş olanları bilinçlendirirsek ne ala.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Belki tepki çekicem ama bir eğitmenimizin şu sözünü hiç unutmam
    Bir motorcu kaza yapıyorsa orda tek suçlu vardır motorcunun kendisi

düşündüğünüzde aslında çok doğru bir söz tek istisna arkadan gelen bir aracın size çarpması
    kaza yapan motorcular genelde şu tarz serzenişlerde bulunur aniden önüme atladı yandan aniden araç çıktı önümdeki araç aniden frene bastı vs vs örnekler çoğaltılabilir
    bir motorcu iseniz bunların hepsini ön görerek sürmeniz gerekmektedir herşeyi ile kendi kontrolümüzde olan bir aracı çok daha dikkatli ve temkinli kullanmamız dileğiyle

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)