Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Dikkatsiz kamyon sürücüsü yüzünden 1 can gitti, 1'i yaralı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olursa olsun, tehlike anında reflekle ön frene asılırsın. Tecrübeli sürücü böyle yapar. Büyük ihtimal tecrübesizliğin sonucu olarak donup kaldı. Vites küçültme , kaçış manevrası vs gibi şeyleri yapacak zamanı olduğunu sanmıyorum.
    Görüntü itibarı ile dümdüz girmiş gibi hissediyorum bende..

Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğinin yanlış olma ihtimali var çarpışma esnasında arka lastik havalandıysa veya yerden kesildiyse deviri anlık sonuna kadar çakmış olabilir

Nasıl bir kaza olduğu hakkında yorum yapmamız tabiki çok güç, o yüzden tahmin bile yürütemiyorum dedim, fakat dikkat edilecek bazı noktalar yok değil, motosikletin ön tekerleği kopmuş. Sert fren ile stopie gelmiş olsaydı, çarpışma gidondan olmazdı,ya takla atardı,ya da motosikletin g.otu arabanın kapısına vururdu, zira kamyonetin ön tekerleğine bakacak olursak, oda yamulmuş. Arka tekerleğin az bir şey yerden kesilmiş olduğunu varsayacak olursak, redline a girmesi için gazın açık olması gerekir. Bana tapagaz gibi geliyor. Allah günahlarını affetsin.. Ne diyelim.
    TOTEMONS bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Mekani cennet olsun. Kiz arkadasina acil sifalar. Bu kamyoncunun kesinlikle en az 5 yil icerde yatmasi lazim. Katil.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    İlk sayfada kroki ile anlatmaya çalıştım kazayı.
    Olay yeri fotoğrafları burada mevcut.
    http://www.bigacarsambapostasi.com/e...75#resimgaleri

Kask vazifesini yapmış gibi duruyor. Ama kaza şiddetli olunca kask ne yapsın.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    allah rahmet eylesin şimdi o devir saatini görüp ibre 150 km de takılı kaldı der Allahtan korkmayan kuldan utanmayan basın
    allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun arkadaşın ama daha önce 600rr ım vardı sizinde 600rr'ınız var. eğer fotoğraftaki km saati kaza anında o halde kaldı ise 1. vites deseniz nerden baksanız 120 - 2 deseniz 150 kusur 3 deseniz 170 kusur hızı var. rr ile f oranları mutlaka farklıdır ama 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde olmalı. ha kaza da darbe ile bu sekilde kaldı ise affola ama öteki türlü kamyon sürücüsü mutlaka suçlu ama motosiklet sürücüsü de ne yazıkki çok aşırı hızlı imiş. ( ben orada o yolda 170+ gidiyor olurdum kendimce :/ )
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin, umarım bayan arkadaşımız sağlına kavuşur, büyük sabır diliyorum ailelerine.

Gösterge fotoğrafının üzerindeki fotoğrafa bakıldığında kamyonetin yola paralel olarak durduğunu görüyorum, öyle bir yerde o kadar hatalı bir U dönüşü yapmayı düşünmüş ki kamyon sürücüsü ölüme davet çıkarmış dedikleri bu olsa gerek.

Evet hız arttıkça risk çoğalır, her durumu düşünmemiz gerekir ama düz yolda şerit değiştirmeden öte önüne set çekilmiş sanki rahmetlinin, bunun hesabını yaparak , ihtimalini düşünerek hangimiz sürüyoruz ?

Yeni fotoğraflara bakınca kaskın olduğu fotoğrafın altındaki geniş açılı fotoğraf sanki durumu özetliyor.

Kamyon karşı yola geçmek için sağ şeritten başlayarak u dönüşü yapmaya çalışmıs bunu rahmetli farketmiş olacak ki sola kontra vererek karşı şerite daha önce geçip kamyonetin önünden geçerim diye düşündü ama olmadı sanırım tabi bunlar saniyelik olaylar olduğu için yanlış da düşünüyor olabilirim.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. İzmir dönüşümde buna benzer bir yolda yokuş aşağı 2 motor yan yana 140 150 ile giderken tırın biri u dönüşü yapmıştı,ben 10 mt kala durabildim,yanımdaki 2 metre kala zor durmuştu. dikkatli olalım arkadaşlar

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    İlk mesajdaki fotoğraftan anlaşıldığı kadarı ile kazanın olduğu yer bir rampa çıkışının hemen sonrası, rahmetlinin aşırı hızlı olduğunu düşünürsek kamyonun şerit değiştirdiğini geç fark etmiş olma ihtimali yüksek gibi geldi bana

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin, umarım bayan arkadaşımız sağlına kavuşur, büyük sabır diliyorum ailelerine.

Gösterge fotoğrafının üzerindeki fotoğrafa bakıldığında kamyonetin yola paralel olarak durduğunu görüyorum, neden böyle bir manevra yapma ihtiyacı duydu sürücü hiç kestiremiyorum, herhangi bir yol bağlantısı da yok.

Evet hız arttıkça risk çoğalır, her durumu düşünmemiz gerekir ama düz yolda şerit değiştirmeden öte önüne set çekilmiş sanki rahmetlinin, bunun hesabını yaparak , ihtimalini düşünerek hangimiz sürüyoruz ?
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk mesajdaki fotoğraftan anlaşıldığı kadarı ile kazanın olduğu yer bir rampa çıkışının hemen sonrası, rahmetlinin aşırı hızlı olduğunu düşünürsek kamyonun şerit değiştirdiğini geç fark etmiş olma ihtimali yüksek gibi geldi bana
    Arkadaşlar kazanın oluş şeklini anlattım. Sanıyorum görmediniz. Kamyon tam ters dönmüş. Yani resimlere bakınca sanki diğer taraftan geliyorlarmış gibi görünüyor. Halbuki ikiside aynı yöne gidiyor ve rampa çıkıyorlar.

Sokollu bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farkedip yazımı düzenlemiştim tam da.

Verdiğiniz linkteki fotoğraflar çok san sıkıcı. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın.

Motosikleti
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farkedip yazımı düzenlemiştim tam da.

Verdiğiniz linkteki fotoğraflar çok san sıkıcı. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın.
    İlk önce kalabalığı görüp anlam verememek.
    Ardından kamyonun altındaki motoru görüp, eyvah bu o çocuk demek. Yapma be yapma be demek.
    İnşallah birşeyi yoktur diyerek alelacele motordan inip yanına gitmek.
    Sonra onu orada yatarken ve kalp masajı yapılıyorken görmek.
    Hayata döndürmek için çok uğraşmaları ama malesef ex olması.

Son aldığım duyuma göre kız arkadaşı da vefat etmiş. Ben geldiğimde kızı ambulansa bindirip götürüyorlardı.
    Görenlerin dediğine göre bacağı ciddi anlamda zarar görmüş. Allah rahmet eylesin ikisine de.

Geriye ise çerçeve yapılıp, evinin duvara asılacak bu enfes poz kaldı.

Sokollu ve Dodin bunu beğendiler.
    Ducati 1198SP _ RedLove

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kazanın oluş şeklini anlattım. Sanıyorum görmediniz. Kamyon tam ters dönmüş. Yani resimlere bakınca sanki diğer taraftan geliyorlarmış gibi görünüyor. Halbuki ikiside aynı yöne gidiyor ve rampa çıkıyorlar.

http://i.hizliresim.com/jVzBpn.jpg
    can kaybı olan bir kazada bundan sonra benim hiç bir anlam ifade etmez arkadaşımızı geri getirmez ama tekrar soruyorum çarpmanın etkisiyle o kamyon ters dönmüş diyorsun doğrumu
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Allah rahmet eylesin çok üzücü.

Motosikleti
    can kaybı olan bir kazada bundan sonra benim hiç bir anlam ifade etmez arkadaşımızı geri getirmez ama tekrar soruyorum çarpmanın etkisiyle o kamyon ters dönmüş diyorsun doğrumu
    Çarpmanın etkisi değil.
    Kamyon hızlıca döneyim demiş. Dönmüş ve çarpışmışlar. Ardından kamyon hafiften yokuş aşağı olmasında etkisiyle C çizerek geldiği yöne dönmüş. Yani motorun hızının, kamyonun yön değiştirmesiyle bir alakası yok.

Yani olay yeri ile kamyonun olduğu yer arasında 25-30 metre mesafe var en az. Kask fotoğrafının bir altındaki fotoğrafta belli oluyor bu mesafe.

Bahsettiğim C şeklindeki hareket bu fotoğrafta belli oluyor.

Ducati 1198SP _ RedLove

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Allah rahmet eylesin kız arkadasina ise acil sifalar diliyorum fiziksel olarak iyilesse bile psikolojik süreç oldukça uzun olacaktır kaza şekline göre kamyon sürücüsü ya ayna kullanmiyor yada o gelmeden geçerim düşüncesine kapıldı gideceği yere daha erken gitmek icin yaptığı ufacik ihlal gencecik can a mal olmuş söylenecek birsey yok

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    enxdesign;
    aynı anda oradaymışız ikimizde. Sen sağda bekliyordun sanırım kırmızı ducati ile. Hatta durup sana nasıl olmuş, arkadaşınmıydı falan diye soracaktım ama rahmetliyi yerde cansız görünce dayanamadım devam ettim. Beyaz focus la önündeydim. Sende zaten arkamdan gelip ilerden sağa girdin.
    Bütün moralim alt üst oldu. Aklıma şile yolundaki kamyonlar geldi.... Bazen onlarla it dalaşı yaptığım anlar geldi.. ürperdim.
    Allah kalanlara sabır versin.

Allah rahmet eylesin.

O yolun üstte kalan görünmeyen kısmı rampa başıdır. Kamyon arkasına bakar kimse yok, dönmeye kalkar ama motor çok süratlidir bir anda belirir ve artık çok geçtir.

Lütfen devamı görünmeyen virajlarda ve rampalarda hızımızı en az yarıya indirelim arkadaşlar.
    CBR-125 bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Son fotoğrafla netleşti
    Çok üzücü, direkt cinayet, aynaya bakmadan dönmüş olamaz, bu bir reflextir; korunma reflexi. Bu kaza da motoru araçtan saymadıkları için olmuş sanki

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Mekanlari cennet olsun :( evet kamyon suçlu. Hız da felaketi beraberinde getiriyor. Ne yazikki ülkemizde trafigin durumu malum. Heran hersey olabiliyor. Gene genc bi arkadas gene SS makine :( Allah ailesine sabir versin...

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Allah rahmet eylesin. Ailelerine sabir versin.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Allah rahmet eylesin

Allah rahmet eylesin. Yine gencecik insanlarımız trafik terörünün kurbanı oldu. Her halimizle berbat bir ülkeyiz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)