Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugün Yaşadığım Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jinlun
    Bugün Şemsettin Günaltay caddesinde caddesinde yaklaşık 40 hızlan ilerlerken sol şeritten sinyal falan vermeden önüme bir araç çıktı. Yer ıslak ve kaygan olduğu için düştüm. Adamlar başka bir araç ile tutanak tutmak istedi bende kabul etmedim. Polis çağırdım ama polis gelene kadar adamlar kaçtı. Kolum ağrısı ile yarım saat polis bekledim. Polis tutanaklık birşey yok diye çekti gitti.

1. Arabayı kullanan gençler alkollü
    2. Araçta eksik birşeyler var ki aracı değiştirmek istediler.
    3. Sonuçta bir kaza var

İllaki orada tutanak olması için ölmem ki gerekiyordu?
    http://www.gezgingozuyle.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türkiye şartları normal geçmiş olsun
    rangers07 bunu beğendi.

Arabaya çarpmış olman gerekiyor. Karakolda şikayette bulunabilirsin ama kovuşturmaya gerek bulunmadı diye cevap geliyor en fazla. Neyse geçmiş olsun.

Motosikleti
    Jinlun
    Teşekkür ederim Evet seigen aynen öyle çarpmadığın sürece bir hakkın yokmuş.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    geçmiş olsun.
    en azından fotosunu çekseydin.
    plakayı ihbar etseydin.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Jinlun
    Plakayı aldım fotoğrafta ama inan hiç bir şeye yaramıyor. İllaki o araca vuracaksın yada altında kalıp öleceksin ozaman işe yarıyor.

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    kayıp düşünce karşıdan gelen arabanın altına girip ölmen lazım ki o zaman şikayetçi olabilirsin. burası türkiye. geçmiş olsun, allah korumuş.
    rangers07 bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    esas polisleri şikayet etmek gerekiyordu, resmen görevlerini yapmaktan kaçmışlar, karşı taraf aracı kaçırdığına göre araçlarının en iyi ihtimalle vergi borçları, muayene eksiklikleri vardır, en kötü ihtimalde araç çalıntıdır, sürenin babasınındır vs... sürücü alkollüyse o da tabiki o arada değişecektir ama yani dediğiniz gibi illa ölmeniz mi gerekiyor, plakaları belli olduğu halde nasıl oluyorda hiçbir işlem yapmak istemiyorlar, ingilterede karşı tarafın şikayeti ceza almanız için yetiyormuş, bu sebepten herkes birbirine anormal saygı gösterip, yapmacık hareketlerde bulunuyor, kavşaklarda birbirlerine yol veriyorlar, birbirlerinin hakkına tecavüz etmiyorlar ... cezalar anormal pahalı, onu söylememe bile gerek yok ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Önünüzde Video Kamera bulundurun artık. Lazım Çünkü. Duracağınızda sele altına koyuverin.
    "men dakka dukka"

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    abicim hiç mi mobese yokmuş, ahıra döndü ülke ahıra
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    aklıma şu soru geldi; şimdi sen kayıp düştün, motosikletin bir tarafa gitti ve sende arabaya çarpıp (bedeninle) hasar verdin. bu bir trafik kazası mıdır yoksa haraket halindeki araca uçan tekme atmakla eşdeğer midir? diyelim sen suçlu bulundun (ne de olsa arkadan çarptın ya) motosikletinin sigortası karşı tarafın aracındaki hasarı karşılar mı? neticede motosikletin çarpmadı, sen çarptın. senin durumun çözümsüz kalıyorsa böyle bir vakaya hiç çözüm (haklıyı korumak adına) bulamazlar diye düşünüyorum.

ibozkurd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja250R
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklıma şu soru geldi; şimdi sen kayıp düştün, motosikletin bir tarafa gitti ve sende arabaya çarpıp (bedeninle) hasar verdin. bu bir trafik kazası mıdır yoksa haraket halindeki araca uçan tekme atmakla eşdeğer midir? diyelim sen suçlu bulundun (ne de olsa arkadan çarptın ya) motosikletinin sigortası karşı tarafın aracındaki hasarı karşılar mı? neticede motosikletin çarpmadı, sen çarptın. senin durumun çözümsüz kalıyorsa böyle bir vakaya hiç çözüm (haklıyı korumak adına) bulamazlar diye düşünüyorum.
    Kardeşim sinyal vermeden şerit değiştirilmez, kaldı ki herifler yol değiştirmiş.

Geçmiş olsun kardeşim.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    ben bunların taaaaaa ..... diye devam ediyorum. banada araba çarptı motorla. mahkemelik oldujk adamla. polis rastgele tutanak tutmus ben hastaneye kaldırıldımda. sokayım böle adalete.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Allah rızası için şu forumda bu arkadaşa özelden yardım edecek bir polis yok mu? Yine mi mağdur olan mağduriyeti ile kalacak? İyi ki adamı dövmemişler, at hırsızları kim bilir neyin hesabındalardı? Bizler kaza yapalım, sebep olanlar kaçsın, illa ölmemiz mi lazım ...

Alıntı Jaseph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Şemsettin Günaltay caddesinde caddesinde yaklaşık 40 hızlan ilerlerken sol şeritten sinyal falan vermeden önüme bir araç çıktı. Yer ıslak ve kaygan olduğu için düştüm. Adamlar başka bir araç ile tutanak tutmak istedi bende kabul etmedim. Polis çağırdım ama polis gelene kadar adamlar kaçtı. Kolum ağrısı ile yarım saat polis bekledim. Polis tutanaklık birşey yok diye çekti gitti.

1. Arabayı kullanan gençler alkollü
    2. Araçta eksik birşeyler var ki aracı değiştirmek istediler.
    3. Sonuçta bir kaza var

İllaki orada tutanak olması için ölmem ki gerekiyordu?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. bu gibi durumlar için malesef ya bir şahit ya da görüntü kaydı gerekiyor. bu yüzden motosiklet kullanıcıları imkan elverdiğince kaska takılan kayıt cihazlarını kullanmalıdır. malesef şu anki durumda yapılacak bir şey görünmüyor. ama kayıtlı görüntüler olsaydı hem polisler, hem de önünüze kıran araç sürücüsü hakkında görevi ihmal, trafik güvenliğini ihlal etme ve taksirle yaralama suçlarından işlem yapılırdı. tekrar geçmiş olsun.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun.

Gundogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rızası için şu forumda bu arkadaşa özelden yardım edecek bir polis yok mu? Yine mi mağdur olan mağduriyeti ile kalacak? İyi ki adamı dövmemişler, at hırsızları kim bilir neyin hesabındalardı? Bizler kaza yapalım, sebep olanlar kaçsın, illa ölmemiz mi lazım ...
    Kanunen yapacak bir şey yok kardeşim, daha öncede defaeten belirttim suçu delillendirmek diye bir kavram var, eminim ki bu arkadaş doğruyu söylüyor. Ama Nerden biliyoruz ? Kendi anlatımından ...
    Başka bir delil, resim varmı ? YOK... Karşı taraf, Polisler para aldı bana iftira atıyorlar deyip şikayetçi olunca ne olacak ????

Dünyanın neresine gidersen git bu tarz ifadelerle kanuni işlem yapılmaz, yine daha önce belirttim Kask kamerası yada buna benzer gidona oturtulan kameralardan yavaş yavaş edinmemiz lazım...
    ahmtbhdrsn bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)