Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsanlık Nereye Gidiyor... Allah Rahmet Eylesin...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Kaza, bugün saat 11.00 sıralarında, Aydın- Muğla Karayolu üzerinde meydana geldi. Aydın merkeze bağlı Tepecik Beldesi’nde oturan evli ve iki çocuk babası, motosiklet tutkunu Günday Yalçın (37), bir grup arkadaşı ile tura katılmak üzere yola çıktı.

Yönetimindeki 09 DC 152 plakalı motosikletiyle Muğla’ya doğru hareket eden Günday Yalçın, iddiaya göre, aşırı hız sonucu aracın kontrolünü kaybetti. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Yalçın yönetimindeki motosiklet ile önündeki plakası ve şoförünün kimliği belirsiz kamyona çarptı. Zemine düşen Yalçın kanlar içinde kalırken, Kamyon şoförü ise yolunda ilerlemeye devam etti. İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerince Aydın Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yalçın, kurtulamadı.

Kaza yerinde durmayan kamyon şoförünün kimliği ile yakalanması için çalışma başlatıldı. Günday Yalçın’ın iki minibüsü ile öğrenci taşımacılığı yaptığı öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

http://www.posta.com.tr/3Sayfa/Haber...ticleID=150828

allah rahmet eylesin....

kamyon şöförü her ne kadar meslektaşım da olsa neden kaçıp gidiyorsun... insanlık bu kadar düştümü...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazık olmuş , Allah rahmet eylesin gence , herhalde yüklü kamyonsa belki farketmemiştir belkide korkudan karakola falan sığınmış olabilir !, diye aklıma geldi .
    Dün İzmir'de sahil bulvarına gittim , parçalı bulutlu lokal yağışlı bir hava vardı. Uçak gürültüsü gibi bir gürültü ile bütün sahilde yürüyenler irkildik , hepimiz dönüp o yöne baktık !! 2-3 tane herhalde 1000 cc lik makina yarış ediyorlardı , arkadan gelen , motora belli zor hakim oluyordu ve kaskı yoktu , motor bir yalpaladı tratuvarların ucundan döndü , bu sefer sahile yöneldi (halkın üzerine) güç bela durdurdu motoru , biraz durduktan sonra yavaş , yavaş !!! gitmeye başladı belliki çok korkmuştu !.
    Bu konuda , büyük motorlara binen acemi "Japoncu Apaçilere" dikkat çekmekte fayda var !!! , altlarındaki dikkat çekmek için bastıkları o güzelim motorlar , hemen öyle pat diye kazıklayıp durmuyor ve o güzelim hayatların son bulmasına sebep oluyor !!.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    ayda 650 ile 1200km arası yol yapan bırısıyım kesınlıkle kamyonlara yaklsmam hatta kamyon kamyonu solluyorsa cok uzak dururum sonra hızla yanlarından gecer gıderım kesınlıkle kamyon buyuk bır arac arkasını goremeyebılır yada tasıdıgı yuk dolayısıyla ani hareket edemeyebılır onun ıcın kamyonun arkasına sokulmaya gerek yok,
    tekrar allah rahmet etsın...
    akrep84 ve rangers07 bunu beğendiler.
    God is busy
    Can i help you..

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    arkadaşlar sanırım haberde bir hata var,ben kaza yapan motosikletin resimlerini gördüm,motor kamyona çarpmış gibi değildi,çünkü motosikletin arka kısmındaki hasar ön kısmından daha fazlaydı ,sanki arkadan motora birisi çarpmış gibi duruyordu
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Allah rahmet eylesin kalanlarına sabır versin...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    abi dur kaza nasıl oldu anlatayım .... motosiklet sürücüsü kendince makul olan 140 km hızla sol şeritten gidiyordu yada biraz daha hızlı, aslında dengesini kaybetmedi , önündeki öküz birden önüne sol şeride zort diye sinyal vermeden atlayınca rahmetli firene asıldı dengesini kaybetti ve arkadan , öküze bindirdi , ÖKÜZZZ çünki neden öküz ?

umursamadığı için , gerçekten bir öküz bunu yapabilir , ayıp oldu öküzede hakaret ettik akşam akşam . hayvanın bir şeyden haberi bile yok .

allah rahmet eylesin , çoluk çocuk , eş aile sevenler perişan , ateş düştüğü yeri yaktı her zamanki gibi mekanı cennet olsun.
    baysamin bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    140 km makul hız ??????
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    140 km makul hız ??????
    140 km hız makul hız değildir okan abi , haberin yayımlandığı sitede fotoğraf paylaşılmış , arka plandaki ninjayı görünce o motorlara göre 140 km ler çerez gibidir o bakımdan ,

yani en fazla 3 viteste dahada üst limitlere çıkmak çok kolay ve mümkün bu konu tartışılır elbette , motor gidiyor diye basmanın manası yok , yol durumu, hava durumu , motosikletin durumu , sizin ruh haliniz hızı belirleyen etkileyen faktörler değilmi aynı zamanda riskleride ,

yani anlatmaya çalıştığım konu 140 km hızın makul olduğu değil o motosiklete göre makul olduğudur bana sorarsanız 100 km benim motorumun üst limitidir ve kendi motorumda 100 km giderken bile tırsarım

durum böyle bir edayla geliştiyse kamyoncu da bu arkadaşın önüne kırdıysa, rahmetlide saniyelik dalgınlığa geldiyse, firenlere asılıp dengesini yitirip bödöslöme kamyona arkadan girdiyse, burada her şey olabilir ama kamyonda olsa ,yüklüde olsa arkadan vuran bir motosikleti hisseder,görür, farkeder, bu saydıklarımın hiç biri olmamışsa o adam kamyonculuk yapmasın ,

sper sport kullanan arkadaşlarda sol şerit benim diye yolu fazla benimsemesin demek istiyorum böyle bir kamyon allah muhafaza sizi görmezden gelip yoluna devam edebilir.
    alp_tunay bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Motora göre makul hız diye birşey olmaz .Yol ,hava ,sürücü ve trafik durumuna göre "doğru hız" kavramı vardır. 140 km her motor ve her yol için yüksek bir hızdır . Orada bir kamyon varsa risk var demektir . Bir motorcu bunu umursamaz önlem almazsa trafik kanununa göre haklı olsada doğa kanunlarına göre haksız olur ve ÖLÜR. Ondan sonra kamyoncuyu hapse atsan ne olur assan ne olur giden gelmezki.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    kendım ızmır cesmedeyım evım usakta,
    ayda en az ıkı defa gıdıp gelıyorum 7 aylık oglum var,,malum hayat sartları ıs burada bende burada calsısıyorum,,
    kamyonlar gercekten saatlı bomba gıbı bende ılk zamanlar dıplerıne kadar sokuluyordum bazen guvenlık serıdınden saglayıp gecıyordum fırsatını bulunca 130-150 basıyordum ancak,,
    bır defa olumden dondum ondan sonra 100-110 n fazla ne olursa olsun bır saat gec gıderım sabırla kamyonun onunun ve arkasının acık olmasını beklerım...
    God is busy
    Can i help you..

Motosikleti
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora göre makul hız diye birşey olmaz .Yol ,hava ,sürücü ve trafik durumuna göre "doğru hız" kavramı vardır. 140 km her motor ve her yol için yüksek bir hızdır . Orada bir kamyon varsa risk var demektir . Bir motorcu bunu umursamaz önlem almazsa trafik kanununa göre haklı olsada doğa kanunlarına göre haksız olur ve ÖLÜR. Ondan sonra kamyoncuyu hapse atsan ne olur assan ne olur giden gelmezki.

Yol ,hava ,sürücü ve trafik durumuna göre "doğru hız" kavramı vardır burada aynı fikirdeyiz o zaman

allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun allah geride kalanlara sabır versin :(

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Allah gunahlarını bagıslasın kalanlara sabır versın .

Egıtımsızlık le beraber ınsanı degerlerımızde hızla yok oluyor .

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı erdemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayda 650 ile 1200km arası yol yapan bırısıyım kesınlıkle kamyonlara yaklsmam hatta kamyon kamyonu solluyorsa cok uzak dururum sonra hızla yanlarından gecer gıderım kesınlıkle kamyon buyuk bır arac arkasını goremeyebılır yada tasıdıgı yuk dolayısıyla ani hareket edemeyebılır onun ıcın kamyonun arkasına sokulmaya gerek yok,
    tekrar allah rahmet etsın...
    ilk en ciddi tehlikeyi bir tırla atlattım, sağlı sollu fabrikaların olduğu güzel yapılmış ışıklandırılmış bir bulvarda tırın sağından geçip gitmek istedim tam tırın kupasına geldiğim anda tır sağdaki fabrikaya girmek üzere sağa dönüş yaptı Allahtan hemen giriş rapması vardı da rampadan kaldırıma çıkıp ilerledim... kalabalık olmadığı için, tırın ve benim hızım da fazla yüksek olmadığı için başımız bir derde girmeden ucuz kurtulduk kesin çok küfür yemişizdir...o korkudan sonra otomobil haricinde hiçbir aracın sağından devam etmiyorum gerekirse bekliyorum ama sağdan devam etmek yok!!!
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)