Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Feci Kaza.Ölen motorcu motorundan 170 metre uzakta bulundu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    abs olsaydı durum değişirmiydi acaba...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Olayın şahitleri 200 metre ilerde mevta'yı bulduklarını ve yolda bi kedi ölüsüyle karşılaştıklarını söylüyolar.Olay gayet açık.Kediye çarpıp dengeyi yitirince olan olmuş.Kediye çarpmamak için gidonu kırdı falan bunlar hikaye.Ortada bir motosiklet kazası ve yolun ortasında yatan ölü kedi var.Herşey açık.Bir taş , bir kedi veya köpek ya da yola akmış bi su birikintisi böyle felaketlere yol açabiliyo.En iyisi hız yapmamak.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Hız yapıldığı ortada, motosikletin o kadar sürüklenip sürücüsünün de o kadar uzağa uçması kolay iş değil. Maalesef ölümlü kaza haberlerinin çoğunda racing makineler gözüküyor, şaşılacak durum yok, hız yapılması en birinci kaza nedeni sonuçta. En ufak hatayı affetmeyen bir araç motosiklet. Abs filan hikaye, hız olmasa değişirdi belki ama.
    NoMotorNoCry bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    tamam mynet kadar gereksiz bir internet portalı yok orası ayrı mesele de adamların işi habercilik değilki.video da gözle görülecek şekilde DHA (Doğan haber ajansı) yazıyor sansürü onun yapması gerekiyordu.bir arkadaşımız da haklı, aşırı hızlı olduğunu bende sanmıyorum kazanın olduğu yer kavşak ile virajların birbirine yakın olduğu bir alan..kaza muhtemelen hızdan değil kontrolü kaybetmekten gerçekleşmiş gibi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Kediyi ezilmiş göremedim düşündürücü
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Allah rahmet eylesin.
    Kazanın oluşuna göre ülkemizde sık sık rastlanan saçma sapan şeylerden kaynaklandığı açık.Burada süratten çok trafiğin ve yolun durumuna göre hızın fazla olduğu açık yani güvenli hız ve seyir mesafesi denilen şey yok. Benimde karşıma ama düz yolda ölü kedi çıktı 60 km civarı hızla üstünden geçtim makinayı çok kasmadım ve hafif bir sallantıyla yoluma devam edebildim.Virajda yada eğimli yüzeylerde bu kadar kolay olmayabilir büyük ihtimalle.Fakat bence buradaki en önemli şey sık sık bizlerinde yaptığı ciddi bir hata nerde bir viraz eğim görürsek hemen sanki pistteymiş gibi viraj yada yol almaya çalışıyoruz.ama pistte olmadığımızın anca kaza yapınca yada kazadan kıl payı sıyrılınca fark ediyoruz ama tekrar aynı davranışlarda bulunmaya devam ediyoruz. Eğitim devamlı geliştirici eğitimler şart.
    Ve lütfen güvenli motosiklet nasıl kullanılır bence ona kafa yoralım yoksa her makinede gazı çevirince gücü kadar hızlanıyor zaten (((((((((.
    Tekrar ailesine başsağlığı diliyorum.
    NoMotorNoCry bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam mynet kadar gereksiz bir internet portalı yok orası ayrı mesele de adamların işi habercilik değilki.video da gözle görülecek şekilde DHA (Doğan haber ajansı) yazıyor sansürü onun yapması gerekiyordu.bir arkadaşımız da haklı, aşırı hızlı olduğunu bende sanmıyorum kazanın olduğu yer kavşak ile virajların birbirine yakın olduğu bir alan..kaza muhtemelen hızdan değil kontrolü kaybetmekten gerçekleşmiş gibi.
    İnternet haberlerinde sansür olayı yok.Mynet gibi sitelerde bazen sansürlenmemiş görüntelerle karşılaşmak mümkün.Televizyon değil ki bu rütüğü olsun.

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Üzücü bir kaza haberi, ailesine sabırlar dilerim...
    FOR THE HORDE...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız yapıldığı ortada, motosikletin o kadar sürüklenip sürücüsünün de o kadar uzağa uçması kolay iş değil. Maalesef ölümlü kaza haberlerinin çoğunda racing makineler gözüküyor, şaşılacak durum yok, hız yapılması en birinci kaza nedeni sonuçta. En ufak hatayı affetmeyen bir araç motosiklet. Abs filan hikaye, hız olmasa değişirdi belki ama.
    Ölümlü kazaların %99'u spor motorlar tarafından gerçekleşiyo.Biz bunu deyince bazıları köpürüyo ama yapacak bişey yok.Gerçekler ortada.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölümlü kazaların %99'u spor motorlar tarafından gerçekleşiyo.Biz bunu deyince bazıları köpürüyo ama yapacak bişey yok.Gerçekler ortada.
    kaynak göstericekmisin bu oranla ilgili?
    seckin_ bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Basit hızlarda o ayak kopmaz, güçlü bir darbe gerekir.Muhtemelen hız faktörü önemli burada.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Allah rahmet eylesin. Keşke üstünden geçseymiş. Mynetten çok dha kınadım. Adamı iç çamaşırları ile göstermek zorunda değildi. Ayıp
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    gt250r
    Allahtan rahmet yakınlarına da sabır diliyorum. ayrıca mynet haberi de kınıyorum bir insanı o şekilde sansürlemeden görüntülemek bence habercilik ayıbıdır.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    okadar hızlı düşen motor okadar az hasar almaz,ki ön lastik patlamış demekki çarpmış o teker,eğer çok hızlı olsaydı yamulurdu jant.
    Karadeniz - Giresun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynak göstericekmisin bu oranla ilgili?
    En basit kaynak :

http://www.motosiklet.net/forum/onla...e-birlikteler/
    lycantrophic bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim tahminim, virajda hızının yüksek olduğu ve motoru yatırarak girdiği şeklinde. Ve kedi çıkınca hızından dolayı çizgisini bozunca bidaha toparlayamadı.

Kedi olude olabilir bi ihtimal, yada vurmuş olabilir, ama kediye çarpsada,yerdeki kediden kaçmaya çalışsada motoru viraja hızlı ve yatırarak soktuğu ihtimali yüksek. Ama gece böyle bir viraja yollar boş ,motor ne tatlı yatar diyip biraz hızlı hepimiz girebiliriz. Ve 60 yerine 80 le girmek ve bi engelden kaçmak için yön değiştirmek rahatlıkla karldırıma veya dereğe çarpıp boynumuzun kırışmasına sebep olabilir malesef...

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    %99 değil belki kısaca superspor tarzı motosikletlerin diğer motosikletlere kıyasla 4 kat daha fazla ölümlü kazaya karıştığına dair bir bilgi:

By Type of Motorcycle:
    According to the Insurance Institute for Highway Safety (IIHS), riders of “supersports” motorcycles have driver death rates per 10,000 registered vehicles nearly four times higher than for drivers of other types of motorcycles.
    Supersports have more horsepower than conventional motorcycles and can reach speeds of up to 190 mph. They are built on racing platforms and are modified for street use.
    The bikes are popular with riders under the age of 30.
    The bikes are light-weight and aerodynamically styled.
    In 2005, these bikes registered 22.5 driver deaths per 10,000 registered vehicles compared with 10.7 deaths for other sport models (related to supersports but do not have the acceleration, stability and handling of supersports).
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Allah rahmet eylesin.

Kaynak olarak kullandiginiz linkte vefat eden arkadaslarimizdan kac tanesi bir yaris motosikletinin uzerinde vefay etmis?

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.

Kaynak olarak kullandiginiz linkte vefat eden arkadaslarimizdan kac tanesi bir yaris motosikletinin uzerinde vefay etmis?
    Merak edip araştırdım, zannedersem %75 civarı.

Murat Doğanay 1000RR'la kaza yapmıştı. Ertuğrul Öz Hyosung GT250R ile, Erhan Özer 1000RR ile, Hasan Türker 600RR ile, Emrah Kurtoğlu ZX636 ile, Necdet Gül CBR1100XX ile, Kemal Coşkun FZ6 Fazer ile, Tuğper Uzel GSR600 ile.

Yanlış yazdıklarım olabilir, her birinin mekanı cennet olsun.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı emomen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu nasıl insanlarız biz, motosiklet tehlikeli ama her kazada aşırı hız demeyin.
    Haber sitelerinde her motosikletli kaza sonrası aşırı hızdan diye manşet atılır. Ölen arkadaşımıza saygısızlık etmeyin lütfen, ki siz bilinçli motosiklet kullanıcılarısınız bunları sizin bilmeniz lazım.
    Bu tip race motosikletler 50-60 km hızda aşırı ses çıkarıyor ve anlamıyan denyolar bu motorun ışık hızıyla gittiğini zanneder. Polislerede bu yönde ifade verir denyolar '' Çok hızlıydı ...ına kodum'' Halbuki adam 50-60 en fazla 70 km ile gidiyordur.
    Burda hata kediye önceden çarpan ve onu yol kenarına almıyan mahlukatta. Allah rahmet eylesin ailesine sabır diliyorum...
    öncelikle kardeşimize allahtan rahmet diliyorum çok üzücü gerçekten
    yukarıda yazdığın yazının %90 ına katılıyorum yanlız atladığın birşey var
    ben gerçekten otopsiciyim ve yaklaşık 8 yıldır ortopedi teknisyeni olarak ameliyatlara katılıyorum
    ayağın kopması için 100 km nin altında bir sürat kesinlikle yeterli değildir
    hele hele collateral bağları ve aşil tendonunu bıçak bile zor keserken 50 veya 60 hızla kaldırım taşı hayatta koparamaz

neyse konumuzun veya hızının bir önemi yok bir kardeşimizi daha kaybettik ya çok üzgünüm
    Acil112 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)