Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu başlığa ne yazacaksın ki (KASK takmamaya devam edin)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    İzmit Salim Dervişoğu Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasında motosikletle otomobil çarpıştı. Korkunç kazada motosiklet parçalara ayrılırken sürücüsü olay yerinde can verdi. Alınan bilgiye göre arkadaşına ait hız motosikleti ile Seka Park’tan merkez istikametine gelmekte olan Mert Turan (25) Salim Dervişoğlu Caddesi’nde karşı yönden gelmekte olan ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü Hizmet Binası önünde “U” dönüşü yapmak isteyen Mustafa Kaval idaresindeki 41 KC 638 plakalı otomobile sürate çarptı.
    Kaskı yoktu

Çarpmanın etkisiyle Mert Turan, motosikletinden fırlayarak hızla yere düştü ve kaskı olmadığı için başından aldığı darbeyle ağır yaralandı. Kullandığı motosiklet parçalara ayrılırken otomobilde bulunanlar kazadan yara almadan kurtuldu. Korkunç kazayı görenler durumu hemen 112 sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri beyni parçalanan Mert Turan’ın yaşamını yitirdiğini bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken Salim Dervişoğlu Caddesi bir süre araç trafiğine kapatıldı.
    Yol trafiğe kapandı

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Mert Turan’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlık Morgu’na kaldırıldı. Kazayı haber alan Mert Turan’ın yakınları olay yerine akın etti. Otomobil sürücüsü Mustafa Kaval polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. Otomobil ve motosiklet, olay yerine çağrılan çekici ile otoparka çekildi. Salim Dervişoğlu Caddesi’nin temizlenmesinin ardından yol yeniden araç trafiğine açıldı. Polis ekipleri kazayla ilgili olarak soruşturma başlattı.
    Toprağa verildi

Kazada can veren Mert Turan’ın İzmit 42 Evler Mahallesi Vali Eşref Bitlis Caddesi adresinde ikamet eden merhum Sedat Sefa Turan ile Selma Turan’ın 2 çocuğundan biri olduğu öğrenildi. Küçük Körfez Sanayi Sitesi’nde yeni açtığı oto yıkama dükkanında çalışan Mert Turan’ın cenazesi Asri Mezarlık Morgu’ndan alınarak 42 Evler Merkez Camisi’ne götürüldü. Burada öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından cenazesi Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.
    http://www.gazetekocaeli.com/yerel/f...u-h149375.html

kask takmamak için bahaneler üretenlere ders olur umarım
    Allah rahmet eylesin kendini düşünmeyerek yaktı ailesinin başını yazık
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    160 km hızla düştüm 600rr la beraber
    Sürüklendim 200metre
    Düştüğümun ilk bi kaç saniyesini hatırlıyorum
    Kafayı yere vurdum
    Sonra hastane de 3 saat Sonra uyandım
    Beni arai kurtardı
    Belki de ben o gün takmasaydim
    Böyle bir haberde ben olacaktım
    Simdi 25 metre icin bile utanmadan kask takiyorum
    Sizde takın
    Aileler üzülmesin
    Kendinize yazık etmeyin
    EnesBeyter bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    asvaltta duran şey beyin mi ?
    Sevenlerine sabırlar...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asvaltta duran şey beyin mi ?
    Sevenlerine sabırlar...
    Sanırım evet

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    öküz herifler motoru görüyorlar ama takmıyorlar, durur zannediyorlar, bu kaçıncı yanlış U dönüşü kazası ...

http://www.dha.com.tr/genc-arastirma...da_288173.html
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Benim arkadasim da bir arabanin yanlis u donusu kaza yapti, full koruma oldugu icin bir kac morlukla atlatti. Yine de motordan soguyarak satti. 2 adim bile olsa ekipman kullaniyorum. Gecen gun evinden 2 bina otede kasksiz kaza yapmis cruiserci gordum, ilk yardim yapiyordu polis. Takin arkadaslar su kaski, takanla da dalga gecmeyin.

Cevremde takmayanlar veya yarim kask takanlar var. Ben de sanirim alay konusu oluyorum full face taktigim icin. Zaten 1 kere ise yarayacak alet. Gururla da takarim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ya arkadaş!

bizim mahalleden karşı komşum sanırım bir cub ile gazete dağıtım işi yapıyor (yaz kış) motorun arkasından heybe var ama kendisine hiç soramadım

adam biraz yalapşap bir adam! 2 yıldır herifi izliyorum ve bir kez kask takmadı

tamam hadi yaz adam bunalıyor diyelim mahalle arası gidiyor diyelim

ama kışın o sabahın ayazında hiç mi kafan donmuyor birader!! montunun yakasına kafasını gömüyor ve o karda kışta öyle gidiyor

polis bu tip adamları "ekmeğinde ,fazla sürat yapmaz bisiklet gibi motosiklet zaten" diye uyarmıyor ceza kesmiyor..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    hız motosikleti. Bu kelimeye gıcık olduğum kadar hiç bi şeye kızmıyorum. Racing de, rr de, ss de, scoter de ne dersen de hız motosikleti deme. Hız motosikleti böyle bi tabir veya motor çeşıdi yok. Alper tim sözüm sana değil, muhtemelen alıntı yaptın. Benim 90 model kartalda yapıyor 160-180 km hız. Şimdi bu hız arabasımı? Başka motorla hız yapılmaz veya yapılamazmı?
    Umarım okuyanlara iyi ders olur. Vefat eden motorcu arkadaşa Allahtan rahmet diliyorum.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmit Salim Dervişoğu Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasında motosikletle otomobil çarpıştı. Korkunç kazada motosiklet parçalara ayrılırken sürücüsü olay yerinde can verdi. Alınan bilgiye göre arkadaşına ait hız motosikleti ile Seka Park’tan merkez istikametine gelmekte olan Mert Turan (25) Salim Dervişoğlu Caddesi’nde karşı yönden gelmekte olan ve Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü Hizmet Binası önünde “U” dönüşü yapmak isteyen Mustafa Kaval idaresindeki 41 KC 638 plakalı otomobile sürate çarptı.
    Kaskı yoktu

Çarpmanın etkisiyle Mert Turan, motosikletinden fırlayarak hızla yere düştü ve kaskı olmadığı için başından aldığı darbeyle ağır yaralandı. Kullandığı motosiklet parçalara ayrılırken otomobilde bulunanlar kazadan yara almadan kurtuldu. Korkunç kazayı görenler durumu hemen 112 sağlık ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri beyni parçalanan Mert Turan’ın yaşamını yitirdiğini bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken Salim Dervişoğlu Caddesi bir süre araç trafiğine kapatıldı.
    Yol trafiğe kapandı

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Mert Turan’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Asri Mezarlık Morgu’na kaldırıldı. Kazayı haber alan Mert Turan’ın yakınları olay yerine akın etti. Otomobil sürücüsü Mustafa Kaval polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak karakola götürüldü. Otomobil ve motosiklet, olay yerine çağrılan çekici ile otoparka çekildi. Salim Dervişoğlu Caddesi’nin temizlenmesinin ardından yol yeniden araç trafiğine açıldı. Polis ekipleri kazayla ilgili olarak soruşturma başlattı.
    Toprağa verildi

Kazada can veren Mert Turan’ın İzmit 42 Evler Mahallesi Vali Eşref Bitlis Caddesi adresinde ikamet eden merhum Sedat Sefa Turan ile Selma Turan’ın 2 çocuğundan biri olduğu öğrenildi. Küçük Körfez Sanayi Sitesi’nde yeni açtığı oto yıkama dükkanında çalışan Mert Turan’ın cenazesi Asri Mezarlık Morgu’ndan alınarak 42 Evler Merkez Camisi’ne götürüldü. Burada öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından cenazesi Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.
    http://www.gazetekocaeli.com/yerel/f...u-h149375.html

kask takmamak için bahaneler üretenlere ders olur umarım
    Allah rahmet eylesin kendini düşünmeyerek yaktı ailesinin başını yazık
    bu kadar yazı yazılıyor ama nafile

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 km hızla düştüm 600rr la beraber
    Sürüklendim 200metre
    Düştüğümun ilk bi kaç saniyesini hatırlıyorum
    Kafayı yere vurdum
    Sonra hastane de 3 saat Sonra uyandım
    Beni arai kurtardı
    Belki de ben o gün takmasaydim
    Böyle bir haberde ben olacaktım
    Simdi 25 metre icin bile utanmadan kask takiyorum
    Sizde takın
    Aileler üzülmesin
    Kendinize yazık etmeyin
    sende baya bi şanslıymıssın arkadaşım görecek günlerin varmış hepimiz dikkat edelim lütfen

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    Allah rahmet etsin Ailesine sabır versin
    kask takalım fakat trafik cezasından korkup da 5-15 liralık değil
    çevremde görüyorum adam 5-10bin liralık motora biniyor fakat kafada ki kask yumurta kabuğu giyse daha sağlam olur halde
    neden böyle yapıyorum a...k.. trafik cezası kesiyorlar ondan yoksa bunu da takmam diyor
    ee o zaman ahirete bir bilet peşinen alınmış oluyor
    sadece kask değil en azından hayati diğer organları korumak için güvenliği olan bir mont en azından şart
    motor+kask+güvenlik donanımlı mont hadi diğerleri şehir içi kullanımda giyilip çıkarılması zor ama bu ikili alışkanlık olmalı
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    beynini asfalttan kazırlar tabirine örnek bu olsa gerek. allah rahmet eylesin. feci birşey.
    motosikletler otomobillere göre kısa sürede yüksek hızlara çıkabliiyor. birkaç keere benim de başıma geldi benzer şeyler. o gelene kadar geçerim ya da durur nasıl olsa diye düşünüyorlar genelde. lakin en güeli sürekli temkinli olmak. sürat arttıkça hele şehir içinde çevresel faktörler sürüşe maksimum etki ediyorlar.boş bir maden suyu şişesi bile ölümlü kazaya sebebiyet verebiliyor.
    sabah sağından gittiğim cahvrolet aveolu abla sadece aynaya göz ucuyla bakmakla yetindi mesela direksiyon hareketini farkedip frenleyerek aracın gerisine durduğumda aniden sağa dalış yaptı. benim sağında olduğumu muhtemelen çarpsaydı farkedecekti.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)