Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir Düşüşün Anatomisi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Cuma günü işe motorla gittim.Neyse işten çıktım, beşiktaşa işyerinin yemeği var, ona gidicez 2 arkadaş.İş arkadaşım arkada aksaraydan tramvay yolundan sirkeciye iniyoruz.Sultanahmet'te önümdeki tramway durdu.Bende arkasında durdum.Acaba geçebilirmiyim diye hafif sola çıktım baktım, geçemem çünkü 100 mt ilerde tramvay var.Hadi dedim gene normal rayların arasına geçeyim.Tramvay kalksın öyle giderim.Benim önümdeki tramvay kalktı, ben ortadayım.Kalkış yaptım, hafifçe sağa geçip tramvayı arkasından takip edicem.Kalktım ve sağa ray üzerinden geçmek için döndüm ki hoooooppp yerdeyiz. Noluyor oldum tabii ilk önce.Daha yeni kalkış yapmışım, hız en fazla 10-15 km, motor bir anda yan yattı solunun üstüne.Artçımda hiç bişey yok, ben full koruma ama o gün murphy kuralı misali dizlik takmamıştım .Ama kask+mony+bot+eldiven kalan herşey ok.Neyse artçımı muhtemelen arka çanta tuttuğu için bişey olmadı.Ben düşerken kolumu kaldırdım heralde, sol yan kaburgalarımın ve dizimin üstüne düştüm.Sol ayağım motor altında kaldı ama bot var diye hiç bir şey yok.Motorda da sıfır hasar, koruma demiri sağolsun.
    Hemen oradan 4-5 kişi koştu yardıma ama karga tulumba misali , yinede sağolsunlar .Benim ayak motor altında, beni çekiyorlar kaldırmak için.Neyse bir şekilde derdimi anlatabildim de motoru kaldırıp beni öyle ayağa kaldırdılar.
    Düştüğüm yere baktım.Tam tramvay rayının yanındaki arnavut kaldırımı yol çökmüş, ray yükselmiş, ben üstünden dönmek isteyince lastik atlayamamış ve ray tekerimi döndürmüş, bende aynen yere.Durum bu yani.Neyse o gün nefes aldıkça çok canım yanıyordu kaburgalardan dolayı ama yavaş yavaş azaldı, ben devamlı kontrol ettim elimle, bastırdım yokladım, herhangi bir çatlak kırık durumu gözükmüyordu.
    Dizim ise sanki sıyrılmış gibi acıyordu o gün ama tabii ki yemeğe gittiğimiz için pek bakamadım, anca eve gelince baktım ki(7 saat sonra) sanırım sert vurmuşum diz kapağını(bir de yemekte hoplatıp zıplattılar beni zorla).Cumartesi günü kaburga ezilmem görece rahatladı ama diz iyice kendini belli etmeye başladı, bugün ise diz komple gidik, yürüyemiyorum, bükemiyorum ama şiş yok ilginçtir.Yan komşumun kardeşi doktor, o gelip baktı sağolsun.Kaburga ezilmesi 1 ayda anca geçer dedi, diz içinse evet içerde sıvı toplanmış, kırılma falan gözükmüyor dedi.Ağrı kesici+kas zedelenmesi için ilaç kullan, 1 haftaya düzelir ama siz yinede iyice emin olmak istiyorsanız bir MR çektirin dedi, ama bana göre bir şey yok dedi.Ben tabii ki Mr çektirmeye gitmiicem çünkü senelerce spor yaptım ve bana göre de sert biz dixz çarpması harici bir durum gözükmüyor, ki DR da o fikirde son sözü bize bırakarak.
    Şu anda evde yatıyorum ama yarın işe gitmeye çalışıcam.Hastaneye gitmek falan daha kötü geliyor bana.Yarın ki duruma göre hareket edicem artık.
    İşte bir düşmenin ayrıntıları.
    Bunları size "Ben düştüm" demek için, "Geçmiş olsun" desinler diye anlatmadım.
    Şunun için anlattım.Dizlik hariç full korumalıyım, düşme anındaki hızım 10 en fazla 20 km.Yana düşme durumu, sürüklenme yok, en fazla 50 cm sürüklenmişimdir.
    Hala forumda 50-60 km hızı beğenmeyip koruma kullanmam diyen arkadaşlar okuyorum.Onların kulağına küpe olsun diye yazdım.O beğenmediğiniz hızlarda neler oluyor çoğumuz biliyoruz zaten de siz de bilin artık diye yazdım.
    Neyse dizim ve göğsüm sızlıyor, kalanı siz düşünüp çıkartın artık.
    Ben yattım...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    geçmiş olsun. allah beterinden saklasın
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Oooof çok geçmiş olsun,umarım çatlak vs yoktur,acil şifalar diliyorum sizlere.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Geçmiş olsun Luxor kardeşim.Tam koruma nereye giderseniz gidin,sizinle olsun.Allah daha beterinden sakınsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı MrCool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki LS 650 Savage / Kawasaki ZX-9R / Yamaha 600 Fazer
    Geçmiş olsun, iyi ki tramvayın önündeyken denememişsin.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    üzdün bizi luxor be...o Eminönü Sultanahmet Bayazıt arası o kadar kötü ve bakımsız bir yoldur ki en son 3-4 gün önce o tramvay yolunda zıplamaktan içim dışıma çıktı...motor hep sallandı...Allah korusun ne kazalar yaşıyoruz...MR çektirsen ne olur sanki...belki bişey vardır...ihmal etme lütfen...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Geçmiş olsun Luxor.Korumalar konusunda size sonuna kadar katılıyorum.Ama keşke boş anınıza denk gelmeseymiş kaza
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    geçmiş olsun allah beterinden korusun.
    DRİFT RELİGİON

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    Bende yan yattığımda ayağım vede bacağım motorun altında olunca rahatlıyorum motora bişe olmadı diye çoğu zaman (((:

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    geçmiş olsun dediğine katılıyorum. geçen ay bi katip arkadaşım yolda yürürken dengesini kaybedip düştü, bacağını kırdı elini ise çatlattı. düşünün artık düşük süratte de olsa yerle temasın ne getireceği belli olmaz. ben de hemen dizlik alacağım kendime.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dediğine katılıyorum. geçen ay bi katip arkadaşım yolda yürürken dengesini kaybedip düştü, bacağını kırdı elini ise çatlattı. düşünün artık düşük süratte de olsa yerle temasın ne getireceği belli olmaz. ben de hemen dizlik alacağım kendime.
    aynen öyle...Ortopedik olarak normal biri olan arkadaşımı bugün aradım...kaldırımdan yola inerken yan bağları kopmuş...ayağını 10 gün alçıya almışlar...çıkarmışlar...halen basamıyorum diyor...zıpladınmı atladınmı ne yaptın diyorum...sadece adım attım diyor...

motorla o basınca nelere olabileceğini düşünmek bile istemiyorum...birde insan refleks olarak dirseğinide yere doğru tuttuğu için montun önemi çok büyük...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Büyük geçmiş olsun.

İnşallah dizinde de bir sorun yoktur, kötü eklem, en ufak yaralanmada toparlanması uzun sürüyor çünkü

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Beş dakikalık iş, röntgen çektir bence.. İhmal etme.. Geçmiş olsun.. Kendimden biliyorum, durduğum yerde taksici vurdu bana, diz kapağımı kırdı, marifetli amca
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    O yolda raylara paralel bi geçiş yapmak isterken acaip bi salvo ile neredeyse rayları öpüyordum

Asfaltın tadına alıştık diyecem de yeni tatlara doğru yelken açtım dedirtemezsiniz bana
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Sevgili Luxor;

Anlatışın çok anlamlı. Ders alabilmemiz dileklerimle.
    Geçmiş olsun.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    öncelikle geçmiş olsun. kendinden önce bizi düşünmen daha anlamlı. dizliksiz gezmeyeceğim söz ;)
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    çok geçmiş olsun arkadaşım inşallah bi daha olmaz
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

belifeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX 125
    luxor geçmiş olsunn
    ama yinede bi mr çektirsen ii olur
    röntgen ayrıntı vermyr
    bu tür düşüşlerin acısı sonradan çıkıyorr
    Hak edene değer verilir, Hak etmeyene de yol!!!

headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Luxor gecmıs olsun ihmale gelmez kotu oldugunu hıssedıyosan bı baktır...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Luxor, Buradaki cogu kişi kaza yaptıktan sonra geçmiş olsun denilmesi için paylaşmıyor zati .Bak sanada aynısı olmuş.HEr zaman taktıgın şeyi o güne mahsus mudur nedir dizlik takmamış ve zararını görmüşsün
    Full koruma
    Neyse çok geçmiş olsun,Bugun durum nedir ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler