Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bütün hevesim kursağımda kaldı...

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben üye olalı 3 saat filan oluyor ve 3 saattir siteyi geziyorum baya bilgilendim feci bir tutkum var yanlız ne ehliyetim var ne motorum cruiser/chopper motorların hastasıyım Donald Duck amcamızın teorilerini okudum en son tabiki bu giyim kuşam biraz sıktı ve hevesim kursağımda kaldı diyebilir biraz hayal dünyasında yaşıyorum sanırım hele birde ankaradayken kask korumalı montlar biraz sıktı beni açıkcası motoru alacak parayı geçtim ehliyet parasını nasıl toparlayacağımı düşünme evresindeyken bunları okumam kötü oldu sizde diyeceksiniz madem tutkun var takıldığın şeylere bak bu tutkunun rüzgarı hissetmeden o sesi duymadan olmayacağına inananlardanım sanırım yaşım gereği biraz çılgın da olabilirim neyse yorumlarınızı bekliyorum alınma gücenme yok bende istediğiniz biçimde yorumlara açığım "kask giymek o pahalı içinde abuk subuk şeyler olan montlardan giyinmek yok pempe kask turuncu kask beyaz kask giyinmek yok özgürsün sen dostum deyin bana:D:D" Bu arada FIRAT ben Ankara da oturuyorum Açık Lise de okuyorum Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    araştırıyor
    bazıları asvalttan kazınmak istiyor sanırım
    o kadar tutkulu oldugunu söylüyorsan her gün motor için bi para ayır.git hafta sonları garsonluk yap derslerini aksatmıyacak şekilde.sigara içiyorsan bırak sigara paranıda koy.askerden gelince tam ekipmanlı al motorunu
    hevesine sağlık

Teşekkürler yorumlarınız için çalışma işini yarın halledicem açık lisede sadece sınavlara gidiyorum arta kalan zamanım dil kursu var sigara içmeyi seviyorum bırakmayı düşünmüyorum tam teşekküllü olması mı gerekiyor illa biraz takıntılıyım da siyah konusunda gerçi ankarada motor da sıkıntı ama ben ne yapcağım böyle bimiyorum bu arada askere gitmeyi şimdilik düşünmüyorum hayatımı yaşama çabasındayım :D

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Bak Fırat kendin demişsin feci bir tutkum var diye ama yokmuş demekki eğer sigarayı motosiklet almak için bırakamıyorsan sigara senin için daha büyük bi tutkuysa bence motosiklet alma.Çünkü motosiklet bambaşka bir tutku.
    Yuce123 ve power türk bunu beğendiler.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    düşündüm düşündüm ne yazmasam diye. şu sözlere söylenecek çok şey var.
    bence önce mont al. montun koruma pedlerini çıkar. fermuarını asla çekme. hatta gerek yok. fermuarını sök. bu sayede psikolojik olarka rahatlarsın. montgiyiyor hissi oluşur bünyende.
    akabinde çene açık kask al. onun da camını çıkar. zürgarı direk sinüslerinde hissedeceksin. bu sayede de rüzgarla arana birşey giremeyecek.
    dizlik mizlik falan dersen takma.zaten düşmeden işe yaramıyorlar. ihtiyarlğa da çok var. romatizma falan yetişmez sana. ihtiyarlığı görebileceğini hesaba katmadan gez dolaş.
    bunları alacak paran yoksa zaten alma gerek yok. kafaya bir bere bir güneş gözlüğü,mont yerine bir ceket, ağızda tüttürgeç rahat rahat turlarsın.
    motor alacak param yok diyorsun. dışarıdan lise verdiğine göre çalışıyorsun biryerlerde. tecrübe etmek için mobylet tarzı motorlar ideal sana. dikkat çekmek için de süslemelere açık. aynaları falan da sök. yağ doldur depoya benzinden az fazla. ohh mis gibi benzin masrafı da azaldı.

al sana çözüm. bi daha bağlama.
    Antimodes bunu beğendi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizlik mizlik falan dersen takma.zaten düşmeden işe yaramıyorlar. ihtiyarlğa da çok var. romatizma falan yetişmez sana. ihtiyarlığı görebileceğini hesaba katmadan gez dolaş.
    Lanet olsun bunu bende yapıyorum hakim olamıyorum kendime
    Motosikletli Kaplumbağa...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    cbf150 ile bir defa düştüm. onda da dizimde dizlik yoktu. iki direk arası sürüklendim. yerden kalktım. pantolon diz kısmından yağmurluk sol omuz kısmından yırtıktı.
    eldivenlerim %90 işgördü. sadece sağ el yüzük parmağım sütrünmeden pirinç kadar asfalt yanığı ( yazlık eldiven)
    kaskım %100 korudu. bir kere çeneden ikinci defa vizörden baryere kafa attım. iki defa vurmama rağmen çizik bile yok bende. kaskta izleri duruyor.
    sırtlık ilk düşüşte işe yaradı. sonra yüzüstü döndün ve sürüklendim.
    keşke dizliğim olsaydı da dizimde şişlik ile dolaşmak zoruda kalmasaydım.
    keşke üzerimde yağmurluk yerine mont olsaydı da sol omzumdaki kesik olmasaydı. şimdi soğuk havalarda debriyajı sıkmakta güçlük çekiyorum. fena sızlıyor.

hehe başa gelmeden bilinmiyor birşeyin kıymeti.
    Muygur bunu beğendi.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kimsede dememiş önce ehliyet al diye...

senin trafiğe çıkıp apaçilik yapacağın şimdiden belli...

Başka tutkularımda var gitar gibi onunda bakımı masrafı oluyor onuda mı bırakayım ???

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:28 ----------

Yargısız infaz yapmak ne kadar kolay apaçiymiş sizden yorum isteyende kabahat iyi günler size hiç tartışmaya gelmedim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    paraşütçülük yapmak istiyo ama paraşüt kullanmam diyon yani...
    otopsici bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı fyalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyse yorumlarınızı bekliyorum alınma gücenme yok bende

Alıntı fyalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yargısız infaz yapmak ne kadar kolay apaçiymiş sizden yorum isteyende kabahat iyi günler size hiç tartışmaya gelmedim

---------- Post added at 09:39 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

Al çocuğum evladım oku şunu http://www.motosiklet.net/forum/moto...et-ailesi.html
    skrc ve eray_uluyazı bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    daha bugün açılan bir başlık, okumayı blsek...
    ve aaaahhh.. anlasak!!!
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...et-ailesi.html
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

trafiğe çıkmamanı şiddetle öneririm,madem ehliyetin yok kask vs istemiyorsun, chopperı boşver al bi cross dağa bayıra çık, özgürlük isteğini kendi sınırların içinde yaşa, başkalarının yaşama özgürlüğünü elinden alma!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    Alıntı ebrar4342 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazıları asvalttan kazınmak istiyor sanırım
    o kadar tutkulu oldugunu söylüyorsan her gün motor için bi para ayır.git hafta sonları garsonluk yap derslerini aksatmıyacak şekilde.sigara içiyorsan bırak sigara paranıda koy.askerden gelince tam ekipmanlı al motorunu
    hevesine sağlık
    ya sen ne bicim bir insansin forumu kandirip pesine taktin yok kadinim yok kizim bilmem ne bin bir türlü oyunlar sen nasil bir insanmissin böyle insanda biraz seref olacak gurur olacak.

ambiante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ve 2012 600 F
    Konuda sıcak dakikalar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sevgili Firat;
    aslinda forumdaki mesaimi beyni olan insanlar için harcamayi tercih ediyorum ama bugün senin için bir ayricalik yapacagim.

Param yok yazmissin.
    Inan bu güne kadar forumda konu açan bir arkadasin parasi yok diye sevinecegim 40 yil düsünsem aklima gelmezdi.
    Umarim aklin basina gelene kadar da bu parasizligin devam eder.
    Daha fazla yazardim ama vakit ayiracagim dediysem de o kadar da degil.
    ortadadogulu, excavatus, retox70 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Fırat kardeş. Motosiklet öyle üzerine binip sürmekten ibaret değil. Kullanmasını bilmek gerekiyor. Kullanmaya başlayana kadar da başından bir çok olay geçiyor. Sürmek kısmından,kullanmak aşamasına gelene kadar allah saklasın başına bir olay gelir de kötü sonuçlanır ve bir daha motosiklete binemez belki şuan çok rahat hareket edebiliyorkan bir kaza sonucunda eskisi gibi hareket edemez hale gelirsen o zaman hayatın boyunca pişmanlık duyma ihtimaline garanti veriyorum. Allah saklasın kimsenin başına vermesin diyorum. Motosiklet kullanırken kendinden çok diğer araçlara ve sürücülere çok çok dikkat etmen gerekiyor. Kendini bilmen nere de ne yapman gerektiğini iyi anlaman gerekiyor. Ankaradaymışsın,ben sivastayım şu an da ve Voswos almıştım. GT 250R ile takas etme aşamasındayım. İnşallah anlaşabiliriz de takas ederim. Bir çok kaza geçirdim motosiklette allaha çok şükür asfalt yanığı dışın da hiç bir şey olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor. Kazalarımdan birini de Ankara da yaptım üstelik. Ankara da sivastan daha çok motosiklet kullanıldığı aşikar bir şey. Bura da ise kış memleketi olmasından dolayı bayağı az. Büyük motor sayısı bile parmakla sayılabilecek durum da ve trafikte adamın yüzüne baka baka önüne çıkıyorlar ve bir şey olunca da çok hızlı gidiyorsun diyorlar Bence önce olayı iyice kavraman gerekli,bir nusubet bin nasihatten iyidir demişler ama başına gelecek nusubetin boyutu konu motosiklet olduğunda ciddi yer kaplıyor. Hayallerine düzgün bir biçimde kavuşabilmen dileğimle...
    fyalcin bunu beğendi.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Hocam motosiklet üstüne binilip gidilen bir alet değildir. Bir sürü insan bu zevki yaşıyor.Ama kaza olduğunda kimi sakat kalıyor kimi ise hayatını kaybediyor.
    Sigara içiyorsan içme...7 liralık bir paket duman.30x7=210 tl.(İyi bir kask alır.1 ay)30x7=210 tl.(iyi bir mont alır.1 ay)30x7=210 tl.(eldiven,dizlik,dirsek koruma alır.1 ay)
    Şimdi ise bir ömür hesaplayalım.70 yıl yaşasan,15 yaşından beri sigara içersen...55x365x7=140.000tl...İşte büyük hesap burada.Çocuğuna 2 tane ev al.5 sene sigara içme krallar gibi bir motor al.Ama korumasız bineceksen.Boş ver...Binme.Unut gitsin.Seni de onlar hep aramızda olacaklar sayfasında göreceğimize yaşadığını bilip forumumuzda görmeyelim daha iyi.
    Kendine çok iyi bak.Korumaları ihmal etme.5000 tl'lik motosiklete değil 1000 liralık olana bin.Ama korumalı bin...
    zongoku bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Korumalarla binmek motor icinde faydali.
    Sen giyinirken motorunda guzelce isiniyor. Sonra derin bir nefes alip havayi kokluyorsun. Oohhh mis gibi. Takiyorsun gunes gozlugunu, elin debriyajda basiyorsun vitese, sikirt diye bir sesle hafif one atliyor " hadi gidelim dercesine" nasil olsa ikinizde hazirsiniz. Motor sicak sen guvendesin. Dizligin, montun, pantolonun, kaskin, eldivenin gozluklerin karizma 10 numara. Yavas yavas mahallende ilerlerken cocukluk arkadaslarin, mahallenin cocuklari sana imrenerek bakiyorlar , basinla ufak hateketler yaparak selamliyorsun tanidiklari. Keyfin yerinde sadece acaba nereye sursem diyorsun. Kafandaki tek derdin o. Hava bozsun umrunda degil, polis olsun yine umrunda degil. Benzinin bile olmasa yine umrunda degil, yettigi yere kadar gider geri gelirsin. Ne kadar yavas gitsen okadar fazla yasarsin o keyfi.......

Yok zibidi gibimi biniceksin? Biner marsa basar gisersin. Kafanda birsuru sikinti. Mahallenin cocuklari kacisir , cocukluk arkadaslarin arkandan kufur eder. vs vs

iyi kötü yorumlarınız için teşekkürler bu arada sigaramada taktınız :D neyse tabi aranızda kendini benimsemiş insanlar var insan gibi yaklaşıyor fakat "alınma gücenme yok bende" derken bu kendini bilmezliği yapmaya hiç hakkınız yok haklı olsanız bile birilerini ezme ihtiyacı size hiçbirşey kazandırmaz hiç polemiğe girmek istemiyorum benden büyük insanlara böyle şeyler demem benim açımdan terbiyesizliktir ki bu arada "akıl yaşta değil baştadır" diye bir laf vardır şimdi diyeceksiniz madem aklın başında niye kask dizlik vs. takmıyorsun öğrenene kadar elbette ki takacağım ama hız tutkunu olan bir insan değilim o anı yavaş yavaş yaşamak varken ıssız bir yolda ağır ağır ilerlemek varken bu beni sıkar açıkcası kimseye hava atma çabam yok bu arada gösteriş filan bunlar aciz insanların düştüğü yanlışlardır o yüzden lütfen yorum yapmadan önce durun bir düşünün lütfen ben sizi siz beni tanımıyorken bunların hiç gereği yok teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)