Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaziantep'ten Herkese Selamlar Bende Artık Bir Motorcuyum

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Arkadaşlar bugun itibari ile bende motoskletciler ailesine 2012 CBF im ile dahil olmuş bulunmaktayım.... Sıfır kilometre motorun nasıl kullanılması için önerilerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    hayırlı uğurlu olsun kardeş. Aramıza hoşgeldin. Kullanımla ilgili sorunu cbf bölümüne yazabilirsen daha hızlı cevap alabilirsin. Kazasız belasız sürüşler dileğiyle.
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    öncelikle hayırlı olsun. allah kaza bela vermesin. cbf çok güzel ve tatminkar bir motordur. yeni başlayanlar için idealdir, ama ne olursa olsun dikkati elden bırakmamak gerekir. tavsiye konusunda da yıllarını motosiklete vermiş değerli büyüklerimiz sana bu konuda yardımcı olacaklardır... her daim tekerin düz bassın

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun güle güle ve seve seve kullanmanız dileği ile.Şimdi sizin için motorunuzun rodajını doğru yapmak gerekiyor.Genel de sıfır alınmış motosiklet yada otomobil doğru rodaj yapılmazsa ileride yaşatacağı sıkıntıları aşağı yukarı bellidir.Rodajın amacı şudur.İlk olarak piston , gömlek, segman, subab ve krank milinin birbirine oturması alışması,ikinci aşamada motor bloğunu,motor bloğunu oluşturan kısımları ve hareket eden parçaların gerekli sertlik seviyesine getirmek için motoru çok ısınmadan (hararet yaptırmadan) kullanmak.Buda nasıl olacak,ilk 500-700 km'yi sadece parçaların ve hareketli ekipmanların zarar görmeden birbirine alışması için çok devirli kullanmadan geçirerek.Daha sonra ki tavsiyem abartmadan devirli kullanmaya düzlüklerde kısa süreli gaz açıp kapamaya bağlı alıştırmaya başlamaktır.Özetle ilk 500 km stabil hızlarda 5000 devir seviyesinde motoru hararet yaptırmadan yani ısı dengesini çok farklılıklara sebebiyet verecek sürüşlerden kaçınarak geçirip 500-1000 arası yavaş yavaş 7000 civarlarda devirlere kısa süreli çıkarak motor parçalarının iyice birbirine oturmasını sağlamanızdır.1000 km sonrasında artık rodaj tam olarak tamamlanmış sayılır.Genel rodaj bilgisi bu şekildedir.Kullanım klavuzunu okumanız en doğru bilgiye üretici tarafından ulaşmanız anlamına gelir.Genel mayette mantığını anlatmaya çalıştım bilgim kadarı ile.Kolay gelsin.

Alıntı YILDIRIMBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun güle güle ve seve seve kullanmanız dileği ile.Şimdi sizin için motorunuzun rodajını doğru yapmak gerekiyor.Genel de sıfır alınmış motosiklet yada otomobil doğru rodaj yapılmazsa ileride yaşatacağı sıkıntıları aşağı yukarı bellidir.Rodajın amacı şudur.İlk olarak piston , gömlek, segman, subab ve krank milinin birbirine oturması alışması,ikinci aşamada motor bloğunu,motor bloğunu oluşturan kısımları ve hareket eden parçaların gerekli sertlik seviyesine getirmek için motoru çok ısınmadan (hararet yaptırmadan) kullanmak.Buda nasıl olacak,ilk 500-700 km'yi sadece parçaların ve hareketli ekipmanların zarar görmeden birbirine alışması için çok devirli kullanmadan geçirerek.Daha sonra ki tavsiyem abartmadan devirli kullanmaya düzlüklerde kısa süreli gaz açıp kapamaya bağlı alıştırmaya başlamaktır.Özetle ilk 500 km stabil hızlarda 5000 devir seviyesinde motoru hararet yaptırmadan yani ısı dengesini çok farklılıklara sebebiyet verecek sürüşlerden kaçınarak geçirip 500-1000 arası yavaş yavaş 7000 civarlarda devirlere kısa süreli çıkarak motor parçalarının iyice birbirine oturmasını sağlamanızdır.1000 km sonrasında artık rodaj tam olarak tamamlanmış sayılır.Genel rodaj bilgisi bu şekildedir.Kullanım klavuzunu okumanız en doğru bilgiye üretici tarafından ulaşmanız anlamına gelir.Genel mayette mantığını anlatmaya çalıştım bilgim kadarı ile.Kolay gelsin.
    arkadaşın dediklerine katılıyorum şöyle ki motorun veya arabanın sıhhati yakıt safriyatı uzun ömürlü motoru ve son hızlanmasına saglıklı erişebilmesi için, ürünün klavuzundaki rodaja harfiyen uymak sizin ve makinanızın saglıgı için en iyi olandır

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı shadow.41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın dediklerine katılıyorum şöyle ki motorun veya arabanın sıhhati yakıt safriyatı uzun ömürlü motoru ve son hızlanmasına saglıklı erişebilmesi için, ürünün klavuzundaki rodaja harfiyen uymak sizin ve makinanızın saglıgı için en iyi olandır
    +1000 en doğrusu kullanma klavuzu
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    hoş geldin kardeş motorunda hayırlı uğurlu olsun güle güle kullab allah kaza bela vermesin
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hayırlı uğurlu olsun .... motürünü sıfır aldıysan servisten gayrisi yalan , bakma sen kimseye km dolunca doğruca servise
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Kardeşim aramıza hoşgeldin...Motorunu güle güle kullanman dileğiyle....

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    hoş geldin hemşerim hayırlı olsun yeni motorun
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    hayırlı uğurlu olsun...
    harley is making love with davidson

Motosikleti
    SYM XS 125 K
    Hayırlı uğurlu olsun. Amman dikkatli kullanın şaka değil bu motor işi, ben de bir acemi olarak söylüyorum . CBF 150 çok güzel motor fakat bana göre tek eksisi egzos sesinin az oluşu, bence egzos sesi sizin trafikte farkedilirliğinizi arttırıyor.
    Diş Fırçam Bile Motorlu :cherry:

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı zongoku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun kardeş. Aramıza hoşgeldin. Kullanımla ilgili sorunu cbf bölümüne yazabilirsen daha hızlı cevap alabilirsin. Kazasız belasız sürüşler dileğiyle.
    Teşekur ederim Allah kazadan beladan korusun hepimizi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı KAARİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun. Amman dikkatli kullanın şaka değil bu motor işi, ben de bir acemi olarak söylüyorum . CBF 150 çok güzel motor fakat bana göre tek eksisi egzos sesinin az oluşu, bence egzos sesi sizin trafikte farkedilirliğinizi arttırıyor.
    Kardeş trafikte 4 açmak gerek gözleri cok haklısın kesinlikle şaka değil motosiklet... Artısı cok ama bu artıları kullanırken trafik canavarı gibi kullanmamak en guzeli

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin hemşerim hayırlı olsun yeni motorun
    Teşekkur ederim hemşehrim Artık gaziantep motosiklet camiasında bilinçli bir motosiklet surucusu daha var

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun .... motürünü sıfır aldıysan servisten gayrisi yalan , bakma sen kimseye km dolunca doğruca servise
    Ee ne demişler Yetkili servisde motorum güvende

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin kardeş motorunda hayırlı uğurlu olsun güle güle kullab allah kaza bela vermesin
    Amin kardeş cümlemize...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Alıntı YILDIRIMBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerinizi harfiyen uyguluycam ki az cok bilmeme ragmen yazınızda ince detaylar var cok sagolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun. allah kaza bela vermesin. cbf çok güzel ve tatminkar bir motordur. yeni başlayanlar için idealdir, ama ne olursa olsun dikkati elden bırakmamak gerekir. tavsiye konusunda da yıllarını motosiklete vermiş değerli büyüklerimiz sana bu konuda yardımcı olacaklardır... her daim tekerin düz bassın
    Aslında 4 aydır arastırıyorum ve ince eleyip sık dokuyan bir kişi olarak cbf 150den yana kullandım tercihimi umarım benim için hayırlı olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)