Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI
    monur00006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Honda CBR250R
    Alıntı o da olur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sevdası hususunda gelişim raporum gibi kullandığım bu başlığa bir şeyler daha ekleyeceğim sevgili günlük. eğitimlerim hala başlamadı, ehliyetin sınavında da daha çok var. dolayısıyla bugün somut bir gelişme yok. ancak bugün fark ettim ki mt – ankara’nın kurduğu facebook sayfasından atılmışım, dışlanmışım.

daha önce yazılan bir mesajda denmiş ki “aramızda kalmak için adam gibi adam olmak yeterlidir”. demek ki ben adam gibi adam olamamışım. “aklıma adam gibi adam” olmamak adına yapmış olduğum kusurlu hareketler geliyor.

1. toplantılardan önce mekanlarda sigara içilip içilmediğini öğrenmeye çalıştım.

2. toplantı öncesinde mekanda sigara içilip içilmeyeceğine dair sorduğum sorulara çelişkili cevaplar verildiğini bunun açıklayıcı olmadığını, problemimi çözmediğini forumda mt- ankara başlığında ifade ettim.

3. sigara içilen mekanlardaki ve mekan hakkında önceden bilgi alamadığım toplantılara katılmadım.

belli ki adam gibi olamamışım ki sevgili günlük, bu adam gibi adamlar “seni gruptan çıkarıyoruz sebebi de şudur” demek gibi en temel insani iletişime bile ihtiyaç duymadan beni gruptan çıkarmışlar. üstelik beni gruptan çıkaran kişi, arkadaş listesinden de çıkarmış. işlediğim kabahatleri düşünüyorum da yanlış olduğunu düşündüğüm bir tanesi yok. eh ne yapalım sevgili günlük; o da olur.
    Merhaba abim.
    Gayet ılımlı ve seviyeli birisi olduğunuz zaten mesajlarınızdaki cümle kurmalarınızda bile belli oluyor. Muhakkak yanlıs bir anlasılma vardır. Bence o konuyu fazla kafanıza takmayın.
    Ben de bir ankaralıyım. Adana'da okuyorum ve bu yaz motorumu adana'dan ankara'ya getirmeyi düşünüyorum. Belki eğitimleri beraber alırız beraber toplantılar yapar beraber geziler düzenleriz hatta ilk motorunuzu beraber seçeriz olmaz mı ?
    Önemli olan kiminle olduğu değil o gezinin, o toplantının katılmaya değip değmeyeceği.
    Adam gibi adam olmayan bir kişi olduğunuzu düşünmüyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi yöneticilerle irtibata geçin madem bu kadar yaraladı bu hareket sizi..
    Geç de olsa tekrar hoşgeldiniz demek istiyorum..
    gt250 naked bence de sizin için en uygun motor. Ben de gt250r kullanıyorum.. Bir inceleyin derim.
    İyi günler dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı monur00006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abim.
    Gayet ılımlı ve seviyeli birisi olduğunuz zaten mesajlarınızdaki cümle kurmalarınızda bile belli oluyor. Muhakkak yanlıs bir anlasılma vardır. Bence o konuyu fazla kafanıza takmayın.
    Ben de bir ankaralıyım. Adana'da okuyorum ve bu yaz motorumu adana'dan ankara'ya getirmeyi düşünüyorum. Belki eğitimleri beraber alırız beraber toplantılar yapar beraber geziler düzenleriz hatta ilk motorunuzu beraber seçeriz olmaz mı ?
    Önemli olan kiminle olduğu değil o gezinin, o toplantının katılmaya değip değmeyeceği.
    Adam gibi adam olmayan bir kişi olduğunuzu düşünmüyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi yöneticilerle irtibata geçin madem bu kadar yaraladı bu hareket sizi..
    Geç de olsa tekrar hoşgeldiniz demek istiyorum..
    gt250 naked bence de sizin için en uygun motor. Ben de gt250r kullanıyorum.. Bir inceleyin derim.
    İyi günler dilerim
    teşekkür ederim

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hayırlısı olsun.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    motor sevdası hususunda gelişim raporum gibi kullandığım bu başlığa bir şeyler daha ekleyeceğim sevgili günlük. eğitimlerim hala başlamadı, ehliyetin sınavında da daha çok var. dolayısıyla bugün somut bir gelişme yok. ancak bugün fark ettim ki mt – ankara’nın kurduğu facebook sayfasından atılmışım, dışlanmışım.

daha önce yazılan bir mesajda denmiş ki “aramızda kalmak için adam gibi adam olmak yeterlidir”. demek ki ben adam gibi adam olamamışım. “aklıma adam gibi adam” olmamak adına yapmış olduğum kusurlu hareketler geliyor.

1. toplantılardan önce mekanlarda sigara içilip içilmediğini öğrenmeye çalıştım.

2. toplantı öncesinde mekanda sigara içilip içilmeyeceğine dair sorduğum sorulara çelişkili cevaplar verildiğini bunun açıklayıcı olmadığını, problemimi çözmediğini forumda mt- ankara başlığında ifade ettim.

3. sigara içilen mekanlardaki ve mekan hakkında önceden bilgi alamadığım toplantılara katılmadım.

belli ki adam gibi olamamışım ki sevgili günlük, bu adam gibi adamlar “seni gruptan çıkarıyoruz sebebi de şudur” demek gibi en temel insani iletişime bile ihtiyaç duymadan beni gruptan çıkarmışlar. üstelik beni gruptan çıkaran kişi, arkadaş listesinden de çıkarmış. işlediğim kabahatleri düşünüyorum da yanlış olduğunu düşündüğüm bir tanesi yok. eh ne yapalım sevgili günlük; o da olur.
    Sayın o da olur durum ne dir ne değildir bir bilgim yok söylemeye çalıştığınız şey Hüseyin abimizin facebookta açtığı ankara motosiklet sevdalıları grubu ise bu zaten MT nin bir sayfası yada bir yan kuruluşu değil herşeyden önce bunun bir farkına varmanız gerekmekte diye düşünmekteyim.
    Birde canımı sıkan bir durum sözkonusu; mevzu adamlık veya adam gibi adamlık değil ama bu alttan alttan laf sokmalarınız, insanı ister istemez birşeyler yazmaya zorluyor ha bunu niye mi ben yazıyorum? Bir şey yazıyorsunuz fakat bir sürü kişiyi meshul bırakıyorsunuz burda. Eğerki bir sıkıntınız bir probleminiz var ise o facebook sayfasındaki grup ile ve sizi arkadaş listesinden çıkartan arkadaş ile gidin lütfen onunla konuşun, görüşün, fikrinizi ona beyan edin.Kalkıp burda hepimizi suçlamaya hakkınızın olmadığını düşünüyorum ve bu hareketleriniz benim acıma cidden üzücü..
    ANGARAJ

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hoş geldin aramıza arkadaşım umarım gönlündeki motosiklete kavuşur sağlık sıhhatle kazasız kedersiz binersin
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın o da olur durum ne dir ne değildir bir bilgim yok söylemeye çalıştığınız şey Hüseyin abimizin facebookta açtığı ankara motosiklet sevdalıları grubu ise bu zaten MT nin bir sayfası yada bir yan kuruluşu değil herşeyden önce bunun bir farkına varmanız gerekmekte diye düşünmekteyim.
    Birde canımı sıkan bir durum sözkonusu; mevzu adamlık veya adam gibi adamlık değil ama bu alttan alttan laf sokmalarınız, insanı ister istemez birşeyler yazmaya zorluyor ha bunu niye mi ben yazıyorum? Bir şey yazıyorsunuz fakat bir sürü kişiyi meshul bırakıyorsunuz burda. Eğerki bir sıkıntınız bir probleminiz var ise o facebook sayfasındaki grup ile ve sizi arkadaş listesinden çıkartan arkadaş ile gidin lütfen onunla konuşun, görüşün, fikrinizi ona beyan edin.Kalkıp burda hepimizi suçlamaya hakkınızın olmadığını düşünüyorum ve bu hareketleriniz benim acıma cidden üzücü..
    ben sadece başıma gelenleri ve bende uyandırdığı hissiyatı yazmak istedim. bu durumu değiştirmek, hesap sormak, düzeltmek, öyle olmasın böyle yapın demek gibi bir amacım yok. bir karşılaşma, bir tartışma yaşamamak için sizin başlığınızda değil kendi açtığım tanışma başlığında yazdım. günlüğe içimi döker gibi, "dostuna yarasını gösterir gibi", hayvan yarasını yalar da iyileştirmeye çalışır gibi, yazdım bitti. herhangi birinin bunu umursayacağını veya canını sıkacağını düşünmemiştim. konuyu uzatmak da, tartışmak da, arayıp "neden böyle yaptın" demek de istemiyorum. bundan sonra aldığım eğitimleri ve motor sürerken neler yaşadığımı anlatmak istiyorum.

@piyanist_irf merhaba hoşbulduk. işlerinizi forumda ilgiyle takip ediyorum.

ulusan motor'da teorik eğitimlerim başladı sayın günlük (bugün senle çok samimi olasım yok; seviyeliyim). eşimi de yazdırdım. gerçi o henüz şehir dışında olduğundan başlayamadı ama haftaya başlayacak. bakalım pratikler nasıl olacak. oğuz atay'ın da yazdığı gibi "dubakalımhele".

bu arada kesinlikle teorik eğitimleri sevmedim. en temizi dil varsa gavurca kitaplardan okumak.adamlar olayı çiçek gibi anlatmış. gayet de zevkli kolay okunur bir dille yazmışlar.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar dilerim
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

ehliyet kursumun verdiği pratik eğitimin ilk iki saatlik kısmını aldım. okuduklarımdan öğrendiklerimi uygulamak ilk bir saat boyunca aklıma bile gelmedi sadece ve sadece pürüzsüz kaldırıp durdurmaya çabaladım. baktığın yere gider ilkesini tam geri dönüşlerde uygulamak, bacaklarla sıkı kollarla gevşek tutmak gibi meseleler hep son dakikalarda aklıma geldi ve uyguladım. özellikle baktığın yere gitmesi olayı gerçekten ilginç. yani kafayı tam çevirince çok daha kolay dönüyor alet. bisiklet tecrübelerimi yıllar geçmesine rağmen unutmamış olacağım ki döndürmek yatırmak filan sorun olmadı. tek sorun bilinçli bir şekilde gidon iterek motoru yatırmadım. hatta nasıl yatırdığımı sorarsanız bilmiyorum. yatıyor gibi kendiliğinden. tabii bana yatırıyorum gibi geliyor da ne kadar yatıyor ne kadar yatmıyor orasını bilemiyorum henüz. bir kaç foto video olursa anlayabilirim. bir dahakine bilinçli bir şekilde kontrayı deneyeceğim. ayrıca motor yatıkken gazı kesmemek hatta bir tık açmak teorik olarak okuduğum bir şeydi ama gerçekten o işi yaparken iç güdüsel bir korku (survival reaction-hayatta kalma tepkisi diye tarif ediliyordu bir kitapta) gazı kesmeye sebep oldu ilk bir kaç seferde. o zaman motor dengesizleşiyordu. yani kitapları oku sonra çık olması gerektiği gibi sür olayı olmuyor. hataları kendin de yapıp sonradan "he lan öbür türlü deniyordu" diyorsun. hatta bazıları sürüş esnasında bile aklına gelmiyor insanın mesela kontrayı ertesi gün farkettim bilinçli olarak kullanmadığımı.

nitekim esas mesele bu işten zevk alacak mıyım sorusuydu benim için. evet güzelmiş. beğendim. yaparım ben bunu.

en başından yeniden başlasam ne yapardım? sanırım hem pratik eğitim veren kurs (tandoğan) arayıp hem de temel eğitim veren bir yerden (ulusan) eğitim almayı tercih etmezdim. en ucuzundan bir ehliyet kursu seçerdim. bir de motor alıp, katılımcının kendi motoruyla eğitim veren yerlerden (iam, rospa, omm tayfası, okan abi vb.) eğitim alırdım. zira ne ehliyet kursunun ne de eğitim motoruyla alacağın beş on saatin çok bir şey farkettirdiği söylenemz. kendi motorunla günlerce pratik yapmadan olmaz o iş. yalnız şuna katılmıyorum motosiklet teorisi kitabından oku orda egzersizler var onları dene yap işi olmaz. eğitim alınmalı ki neyi yanlış yaptığını göresin.

teorik eğitim ise hiç bir şey okumak istemeyen hemen motora atlayıp tek teker yapmak isteyen coşkulu gençler için iyi bir uyarı sistemi. iam rospa omm tayfası bunu geliştirmekle ve bunu ücretsiz yapmakla bence çok iyi yapıyor. ama işin mantığın doğru dürüst anlamak için orjinal kaynakları okumak şart zira eğitmenler meseleyi fazla basitleştirmek çabasıyla biraz sulandırıyor bence. veya bazı çok keskin savundukları şeylerin çok da keskin savunulacak bir şey olmadığını, tarz meselesi olduğunu görüyoruz. 4 elle fren iki elle fren meselesinde olduğu gibi. gayet saygın bazı kurumlar planlama esnasında olası tehlike karşısında veya yoğun trafik içinde iki parmağın ön frende tutulmasını öneriyor. bazı gruplarsa buna bizim bi arkadaşın arkadaşı varmış (bkz. bir arkadaşım ekolü) küçük parmakları kopmuş argümanıyla karşı çıkıyor. bu kadar abartılacak bir durum bence yok. yani farklı ekollerin farklı şeyleri önerdiği ve eğitimcinin kendi görüşü daha objektif ifadelerle açıklanabilir.

yarın ehliyet sınavım var. motor sorularından oluşan çoktan seçmeli bir test. kısa sorular, yıllar boyu kullanılmış ve yayınlanmış sorular. dolayısıyla son 5 yılın sorularını inceleyip girmek yeterli gibi. sorular genel olarak motor hakkında okuyan alakadar olan birisi için kolay. her yıl en çok 2-3 yeni soru eklenmiş, gerisi hep önceden kullanılmış sorular. buraya kadar okuduysan teşekkür ederim arkadaş ne sabır varmış sende. helal olsun vallaha. ehliyet sınavına girecekler bunu okuyorsanız başarılar. bu arada yalnızca benim sınavım mı var yaw forumda hiç bu konuda başlık yok...

ehliyet için motor bilgisi sınavına bu sabah girdim. sınavın zor kısmı, soruları bitirdikten sonra salondan çıkabilmek için beklemek gereken 50-55 dakikaydı. sanırım devlet burada esas sınavı sabır ölçerek gerçekleştiriyor. yoksa zaten %90'ı piyasada yayınlanmış sorularla sınav yapıyormuş gibi yapmanın başka açıklaması olamaz. bir de zaten kendi web sayfanda soruların hemen hepsini yayınlamışsın daha ne paranoyaklık ediyorsun da bu kadar eziyet ediyorsun adaylara, anlamış değilim.
    erro bunu beğendi.

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    ehliyet için motor bilgisi sınavına bu sabah girdim. sınavın zor kısmı, soruları bitirdikten sonra salondan çıkabilmek için beklemek gereken 50-55 dakikaydı. sanırım devlet burada esas sınavı sabır ölçerek gerçekleştiriyor. yoksa zaten %90'ı piyasada yayınlanmış sorularla sınav yapıyormuş gibi yapmanın başka açıklaması olamaz. bir de zaten kendi web sayfanda soruların hemen hepsini yayınlamışsın daha ne paranoyaklık ediyorsun da bu kadar eziyet ediyorsun adaylara, anlamış değilim.
    Bu soruları 6 yıl önce kendime sormuştum ve sınavı düzenleyenlere bir hayli kızmıştım. Ne diye 50 küsür dakika bekletiyorsun ki. Bitireni azat et gitsin Yapacak birşey yok sistem böyle

Bu arada şimdiden hayırlı olsun ehliyetiniz.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

Alıntı Muhendis45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruları 6 yıl önce kendime sormuştum ve sınavı düzenleyenlere bir hayli kızmıştım. Ne diye 50 küsür dakika bekletiyorsun ki. Bitireni azat et gitsin Yapacak birşey yok sistem böyle

Bu arada şimdiden hayırlı olsun ehliyetiniz.
    teşekkürler

motosiklet inceleme sitesi dolaşmaktan, altın elbiseli adamın inceleme videolarını tekrar tekrar izlemekten darlandım artık. başlayacağım motor o mu olmalı bu mu olmalı meselesine artık kafa yormayacağım. cbf 150'ye karar verdim. ehliyeti aldıktan hemen sonra cbf 150 alıp bu merakımı bu coşkumu artık eyleme dökeceğim.

böğrüm ağrıyor sevgili günlük. a2 hazırlık kursu esnasında ıslak zeminde gereğinden hızlı giderken, gereğinden çok yana yatıp aynı anda da gazı kesince ön teker artık yolu tutmamaya karar verdi. sol cenahımın üzerine düşüp korumaları ve kaskı asfalt üzerinde güzelce test ettim. aradan bir süre geçtikten sonra oramda buramda ağrılar kendilerini göstermeye başladı. bir kaç günde iyi olacağımı tahmin ediyorum.

http://tinypic.com/r/2rdhsft/5

düşmemin ardından iki gün geçmesine rağmen omzumun ve göğsümün ağrısı geçmedi. düşük hızda bile düşünce bu kadar sancı çekeceksek durum kötü valla. sandığımdan yavaş iyileşiyorum veya iyileşmiyorum.

Muhendis45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache, TDM 850
    İlk düşüşün hayırlı uğurlu olsun. Düşe kalka aynı hataların tekrarlanmayacağını düşünüyorum. Cbf 150 güzel seçim şimdiden kazasızz belasız sürüşler.
    Ölümüne gidelim dedinde benzin mi yok dedik

Alıntı Muhendis45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk düşüşün hayırlı uğurlu olsun. Düşe kalka aynı hataların tekrarlanmayacağını düşünüyorum. Cbf 150 güzel seçim şimdiden kazasızz belasız sürüşler.
    teşekkürler

Motosikleti
    Naked :)
    Ulusan motorun ortağı Vehbi arkadaşımdır. Eğitimi ben de orda almıştım. İyidirler. İleriki motor hayatınızda da yardımcı olurlar size. Ne biliym mesela yolda kaldınız yardım lazım gibi durumlarda yardımcı olurlar. Güzel bir yer motoru sevmek için ;)
    o da olur bunu beğendi.

bir karar daha aldım: cbf150'yi ikinci el alacağım.

Motosikleti
    motoran torro best(takas a gitti)SALCANO WOLF 125.
    motor sevdası bende 1997 den buyana fakat pegueot 105 cobram la hıcde hatırlamak ıstemedıgım kaza olunca acıkcası uzun yıllardır motordan uzak duruyordum.aslında hıc bıtmedeı bende kı bu sevda.belkı cesaretımın belkıde kırılan bıkac kemıgımınde etkısı vardır bu konuyla ılgılı.2010 yılı ekım ayında tum cesaretımı toplayıp motoran torro marka bı motor aldım 100 lk.toplamda 6958 km yol yapmısım o tarıhten bu yana.yasadıgım yerın köy olması km bazında gerılerde kalmamın bı gostergesıdır belkıde.cebımdekı para ve ıstedıgım motor arasındakı uyusmazlıgın sonunda bgun ogle saatlerınde salcano wolf 125 marka bır motor edınmıs bulunmaktayım.ve bunca zamandır kahrımı ceken okadar kıs sartlarında dahı tekmarsla calısan motorumada bugun saat 16 ıtıbarıyle veda da etmıs bulunmaktayım.yenı motorum olan salcanoyada alısmaya calısıyorum ve hatta km gostergem bu gece ıtıbarıyle 36 km olmus drmda.bugune degın kazasız belasız gelmıs olan bırı olarakta herkese bol bol hayırlı yolculuklar kazasız belasız gunler dılımenında tam yerı ve zamanıdır dıye dusunuyorum.tekerınız duz bassın aeo
    o da olur bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)