Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 vitesli yarı otomatik motor kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben daha önce mondial 150Hs veye 151Rs kullandım.Ancak şimdi yeni bir motor almak istiyorum.Alacağım motor da 100ukh.Ancak daha önce hiç yarı otomatik motor kullanmadım.zorlukları varmıdır.Ben o motoru sırf modfiye etmek için alacağım.Nasıl bir modifiye sistemi uygunabilir.Bu arada modifiye sadece dış görünüm olacaktır.Motorla oynamak vs. daha düşünmüyorum.En fazla bir egsoz değişikliğine giderim.Fikirlerinizi ve paylaşımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Modıfıye kısmına bırsey dıyemem hıc yapmadıgım ıcın bilgim yok.ancak kullanım olarak motorun bır zorlugu yok gazı kes vıtes at o kadar 10 dakıkanı almaz motoru kavramak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnş.tabi motor elime geçmeden bir kaç pratik yapmam gerekli.Ama artık otomatik motorlardan zevk almamaya başladım.Resmen bisiklet gibi geliyor.En iyisi bütün kontrol sende olacak.

BiLaL_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SuperKing 110-2 [ cup ] Çan Çin Çon =)
    Konu Yalnış yere açmıssın ama genede cevap vericem..
    Bende Cup kullanıyorum motor sürmeyi cup da öğrendm zor ( bana göre ) ama gazı direk açmaman gerekir yoksa tek teker gezersin Seri motordur 1 Haftaya Alışırsın.
    Drumist... Gerisini Sen Anla.. --İSTANBUL / KücükÇekmece ! SuperKıng 110-2 Cup 06 [ 34 EJ 0734 ] [ EDİRNE UzunKöPRü ] Lüü x) bilal___@windowslive.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hemen hemen herkes aynı şeyleri söylüyor.Zorun üstesinden gelmek zevkli olacaktır.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Debriyajlı vıteslı motorları sevıyorsan ybr125 i dusunebılırsın baslangıc olarak

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla kullanımı çok zor değil ama bence sıkıcı, kontrol tamamen sende değilmiş gibi geliyor. Ben bu yüzden düz vitese geçmeyi düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    başlangıç için 4 vitesli yarı otomatik ideal değilmi ?

Alıntı RaiderKing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlangıç için 4 vitesli yarı otomatik ideal değilmi ?
    Bence scoterdan daha ideal. Sonuçta vitesli motor kullanıyorsun.
    __
    Cup ilk kullanmaya başladığımda 10 dk da adepte oldum. Vites değiştirmek kolay aşağı doğru vites artıyor, yukarı doğru azalıyor.

cup motorlarda vites atarken gaz bırakılırmı

1. vitesle kalkış yaptıktan sonra hızını alıyorsun gazı bırakıp tekrar vites yükseltiyorsun işte bu kadar kolay düşürmek içinde tekrar aynısı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)