Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bir motosiklet alacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

değerli motosiklet tutkunları.

bende bir tutkunum ama satın alabilecek guce yeni ulaştım.

şimdi ise bir miktar gucum var ve bir mototsiklet almak istiyorum.

çok hız yapmayacağım en fazla 50-60 km hızla giderim zaten. uzun yolda kullanabileceğim turde bişey olsun.

ani su rahat oturulabilen turler varya. hız için değilde boyle harley davidson tipinde olanlar varya onlardan olsun istiyorum

kusura bakmayın hiç bilgim olmadığı için sordum
    bana onereceğiniz bir model varmı ?

şimdiden teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

önerecek tecrübem yok, ben de yeni alacağım zaten. bütçe belirtirseniz daha kolay yardımcı olurlar sanırım.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hoş geldin.
    1-) Öncelikle biz ''Hız yapmayacağım en fazla 50-60 ile gidecegim'' sözlerini çok duyduk. O yüzden bu detayı geçelim..

2-) ''Harley tipi'' dediğin motorların gerçek isimleri 'Cruiser'dir.. Biraz daha kaslı ve görünüşlü konseptleride Chopper'dir... Kendi modifikasyonumu yaratacağım dersen (bu senin hayal gücünle alakalı) bununda ismi ''Costum'' dur.

3-) Anladığım kadarı ile hiç motosiklet tecrüben yok. Hatta ehliyetin bile yok. İlk önce ehliyetini al, daha sonra sıkı bir eğitim al, güvenli sürüş eğitimlerine katıl, sonra motosiklet tarzını belirle ve korumalıklarını al. ( kask,mont,eldiven,pantolon ) Bunların toplam tutarı 1500-2000 TL civarıdır. ( üç aşşağı beş yukarı )

4-) Elinde kalan nakite göre tekrar bir başlık aç ve forumdaşlardan yardım iste. Bu arada forum'u takip etmeyi unutma...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    ilkönce ehliyet, onu alırken kafanızdaki düşünceler bir zemine oturmaya başlar, sorularınız da netleşir.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilkönce ehliyet, onu alırken kafanızdaki düşünceler bir zemine oturmaya başlar, sorularınız da netleşir.
    Bacanak benim 4 maddede anlatmak istediğim olayı sen 2 cümlede anlatmışsın. Vallahi seviyorum seni yahu..

SinanAksu.

ayenn doğru. ehliyet yok. 20 yıldır bil fiil öğrenciyim. ne ototsikletle ne de eliyete zaman kalmadı. her neyse. ehliyet işi tamam. onun için gerekli çalışmaları başlattım.

tamam istedğim motor tipi anattığına gore chooper. custom motorda olabilir ama kendim yapamam. yapan birisi olursa goruşebilirim.
    miktarda pek kotu değil. zaten 2000 tl yi gozden çıkardım. anlaşılan oldu bizim gazoz işi....)

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı melabaaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SinanAksu.

ayenn doğru. ehliyet yok. 20 yıldır bil fiil öğrenciyim. ne ototsikletle ne de eliyete zaman kalmadı. her neyse. ehliyet işi tamam. onun için gerekli çalışmaları başlattım.

tamam istedğim motor tipi anattığına gore chooper. custom motorda olabilir ama kendim yapamam. yapan birisi olursa goruşebilirim.
    miktarda pek kotu değil. zaten 2000 tl yi gozden çıkardım. anlaşılan oldu bizim gazoz işi....)
    Bak benden namuslusunu bulamazsın. Sen gazoz işi ile ilgilen şirketi bana bırak
    Şaka bir yanada 2000 tl ile bi cruiser alırsın. Kıvırcık mıvırcık idare edicen artık

hmm motor 2000 tl aksesuarlarda 1500 falan yapar o zaman 3500 e ihtiyaç var.

custom motor yapan birisi var uşakta yalnız onun plaka gibi işlemleri nasıl oluyorki yaf

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    hmm motor 2000 tl aksesuarlarda 1500 falan yapar o zaman 3500 e ihtiyaç var.

custom motor yapan birisi var uşakta yalnız onun plaka gibi işlemleri nasıl oluyorki yaf
    Bildigim kadarıyla motorun teknik aksamları ile oynamadığın sürece muayne esnasında bi problem çıkmıyor. Sadece görselliğe hitap edersen bi problem olmaz sanıyorum. Sevgili kardeşim zaten 2000 tl'ye costum yapamazsın. 2000 tl zaten senin motor ayırdığın bütçe...

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildigim kadarıyla motorun teknik aksamları ile oynamadığın sürece muayne esnasında bi problem çıkmıyor. Sadece görselliğe hitap edersen bi problem olmaz sanıyorum. Sevgili kardeşim zaten 2000 tl'ye costum yapamazsın. 2000 tl zaten senin motor ayırdığın bütçe...
    anlaışıldı. custom motor için geerekirse biraz daha açarım keseyi. 20 sene okulun acısını cıkaracam...

yaş oldu 27 yaa geç mi kaldık ne ...:(

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hiç geç kalmadınız.
    1. Ehliyet
    2. Kask
    3. Korumalı kıyafet

Kalan para ile bir motosiklet ayarlanır.

Bence lisanslı bir hoca dan ders alın. Çok zaman kazanırsınız. Kendiniz öğrenmeye kalkarsanız, hocanın bir günde anlatacağını keşfetmek aylar alabilir.

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    anlaışıldı. custom motor için geerekirse biraz daha açarım keseyi. 20 sene okulun acısını cıkaracam...

yaş oldu 27 yaa geç mi kaldık ne ...:(
    50 yaşından sonra bu işe başlayanlar bile var.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    ben sana marka vereyim regal raptor 250cc liklerine bakabilirsin

baktım guzel motor biraz modifiye ile çok daha guzel olacak gibi. fiayt ne ki sceneklerin arasına koyalım..

http://img.blogcu.com/uploads/cesare...-chopper20.jpg

işte tam olarak istediğim motosiklet

bunun modelini markasını falan bilen varsa yazabilirmi yaf...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sen jinlun bak en iyisi

Hem kullanmayı öğrenirsin hem de ucuz
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

aga baktımda fiyat sıfırı 4 binlira bektanist arkadaşın gosterdiği motosiklet modi,fiyeli 3000 tl daha uygun geldi bana

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    kardeş hem hız yapmasın diyosun hemde uzun yol yaparım diyosun valla ben onu bunu bilmem otoban gibi yola kim cıkarsa cıksın hemen hemen herkez otobanda 120 km hızın altına düsmek istemez bu yüzden sahibinden.comda 125 cc ve 150 cc motorunu satan satana benim sahsi fikrim motor dediğin en az 18 beygir 250 cc olmalı

yok ben gerçekten hız yapmam. zaten hızı sevmem ama bu bahsettiğim chooper motosikletler goruntusuyle ve sesyle mukemmle . evet otoban a çıksam belki arada 120 yaparım ama sanmıyorum gene 90 ı gecveceğimi

aquax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    seni anlayorum benden sana bi arkdaş tavsiyesi sen gene 250 cc lik bir chooper alda gene hız yapma yavaş git motoru aldığında 2 kişi rampa yukarı cıkarken yada uzun yolda güvenli bişekilde kamyon kamyoneti sollamak istediğinde ne demek istediğimi o zman anlarsın motorundan sıkılmadan en az 5 sene kullanır keyfine bakarsın tabi karar senin yine benimkisi sadice tavsiye

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler