Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Selam..

Motovento
    REKLAM ALANI
    stilist16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM 125 - 2B --&- PRESTO PR-7 125cc
    Merhabalar..
    Siteye, dostluğunuza ve sohbetlerinize takıldım kaldım.. Aranızda olmak güzelliğini paylaşmak isterim.. motorsiklet , ben ve kazam üçgenini sizlerle paylaşmak isterim.. Hem yeni hevesli dostlarıma bir ibret.. Hemde son pişmanlığın ne denli ucuz bişey olduğunu anlatmaya vesile niyetiyle..

Adım süleyman.. Bursa'da yaşıyorum.. Motorsiklet tutkum! 2000 yılında başladı.. yani 16 yaş civarında.. bir mobilet almıştım.. sonrasında markasını dahi hatırlamadığım vitesli küçük bi motorum vardı.. bu noktaya kadar ehliyet yoktu tabii.. ehliyeti alınca, birde o dönemde maddi durumum bugünüme nazaran daha iyi olduğundan (dürüstçesi baba parası tatlı geldiğinden) ve birazda artık ben bu işi öğrendim!! eşşekliğiyle 2001 model r1 aldım.. 0 km. idi hani işi öğrendik ya.. 2 ay kullanabildim.. bursa'da görükle tarafında bi kaza yaptım malesef.. Allah(cc.) kimseye vermesin.. motoru bidaha görmek nasip olmadı.. 6 ay hastanede yattım.. cahillikmi diyeyim.. eşeklikmi.. şımarıklıkmı adını siz koyun artık.. akabinde haziran 2002'de hemen babamın dostları avukatlar falan aracılığıyla benim ehliyetimin iptalini sağladık.. şu an sağ bacağımda ve sağ kolumda platinler mevcut.. hayatım zorlaştı.. tabiki motorsiklet defteri orada kapanmıştı.. zamanla evlendim, ellerinizden öper 1 yaşında bi oğlum var. geçen yıl karayollarında taşeron firma elemanı olarak işe başladım.. Sabah 05:00 da işyerimde olmam gerektiği için ve araba alacak maddi gücümde olmayınca son çare fym 125-2b diye bi motor aldım.. Şu an ehliyetim yok, trafiğe başvurduğumda iptalin üzerinden en az 10 yıl geçmesi gerektiği, bu durumda en iyi ihtimallle 2012 haziran ayında ehliyet alabileceğimi öğrendim.. Bu durumdan dolayı kendimi gerçekten suçlu hissediyorum, umarım kimsenin malına canına zarar vermeden ehliyetime kavuşmayı ümit ediyorum. şu an motorumda heniz 5. vitese hiç takamadım.. hala içimde o korku ve ehliyetsiz olmanın verdiği o buruk psikoloji var.. Sakin sakin evime gidip geliyorum.. Umarım bir gün korkumuda atabilirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    strangerRTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun inşallah bir daha yaşamazsınız.Ayrıca Allah hepimize bol kazançlar versin ki zorunluluktan değil gerçekten zevk ve keyif için motosiklete binebilelim.

Fakat ehliyetin iptali ve 10 yıl tekrar alınamaması gibi bir durumla ilk defa karşılaşıyorum.Çok ilginç.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    çok geçmişolsun kardeş,durumuna üzüldüm.
    allah kolaylık versin.ehliyetini niye iptal ettiler merak ettim.
    tekrar kavuşursun inşallah.
    allah gönlüne göre versin...
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

bencede en doğrusu yavaş yavaş git ve gel

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun..acısı tatlısı ile bir tecrüben omuş..sana çok şey kazandırmış.. ehliyetin neden iptal oldu onu anlamadım doğrusu...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Yazını okurken bir yandanda slow bir müzik dinliyorum çok garip oldum ya
    Hoşgeldin allah inş. birdaha yaşatmaz o anları.
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    V STROM DL 650
    geçmiş olsun arkadaşım allah bir daha göstermesin.korkunu zamanla yenersin merak etme.bence üzerine gitmeye devam et.

Evrim Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hikaye güzel, tam ibretlik..

bir kaza ve 6 ay hastanede yaşamak,
    ölmeyi bayılmak zanneden herkese anlatmanız dileğiyle

durumunuza gelince,
    arabayla ya da motosikletle, kaza yaptıktan sonra bir süre tedirgin olmak gayet normal.
    eskisi kadar hızlı gidememek ya da risk almamak da alınan derslerin bir sonucu ve sevindirici kısmı bence.. korkunuz zamanla azalacaktır,
    hoşgeldiniz

Motosikleti
    Mondial 100km Renk: Kırmızı - 07 JY 608
    Abicim Geçmiş Olsun.Geçmişteki Yaşadıklarına üzüldüm. Umarım Br daha Aynı olaylarla Karşılaşmazsın.İnşallah Türkiyemizin ekonomik durumu Düzelirde arkadaşında dedigi gibi
    Alıntı strangerRTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorunluluktan değil gerçekten zevk ve keyif için motosiklete binebiliriz.
    07-gєηçℓιк

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hoş geldin,başına gelenler üzücü ama.kimsenin başına gelmesini istemem ama okudukça ders alıcaklardır
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    hepinize teşekkür ederim.. Umarım bu gibi acı tecrübeleri kimseler yaşamaz.. Ehliyetimi trafik iptal etmedi. Tam olarak bilmiyorum bu işlem ben hastanedeyken babam tarafından yapıldı. ben sadece bir iki yere imza attığımı hatırlıyorum. sanırsam hak iadesi gibi bi durum sözkonusu yani istekli olarak iptal durumu.. Değişen bir kanunla şu anda yapılamayan bir işlem olduğunu öğrendim. Ama malum pek açık bilgi alamadım sadece beklemem gerektiği söylendi.. bende bekliyorum. Hızlanmayı sanırım şu ara bende pek istemiyorum. Tam niyetlenecek oluyorum, oğlum aklıma gelince elim gaz kolundan geri geliyor.. Ve sanırım bu durum işime geliyor :D

Herşeye rağmen ben genede seviyorum galiba bu iki tekeri.. :d

kursunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Çok büyük geçmiş olsun, Allah kimsenin başına böyle kaza bela vermesin.

Hani bi laf vardır 1 müsibet Bin nasihata bedeldir diye, motor kullanan çoğu arkadaş bu ibretlik yaşantını 100 defa okusa da 30sn lik irkilmeden sonra motorunun üstündeyken unutabilir, ama sen unutamazsın.

Hele sen bi de R1 aldım diyorsun ya, ben kendimi düşünüyorum da, R1 in üzerinde ben olsam ya da kim olsa o gazı köklemek ister zaten.

Tekrar geçmiş olsun, BursaMT toplantısına bekleriz...
    16 BHN 22
    (BatuHaN)

Motosikleti
    Alıntı kursunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok büyük geçmiş olsun, Allah kimsenin başına böyle kaza bela vermesin.

Hani bi laf vardır 1 müsibet Bin nasihata bedeldir diye, motor kullanan çoğu arkadaş bu ibretlik yaşantını 100 defa okusa da 30sn lik irkilmeden sonra motorunun üstündeyken unutabilir, ama sen unutamazsın.

Hele sen bi de R1 aldım diyorsun ya, ben kendimi düşünüyorum da, R1 in üzerinde ben olsam ya da kim olsa o gazı köklemek ister zaten.

Tekrar geçmiş olsun, BursaMT toplantısına bekleriz...

Tamamen haklısın.. ama yinede umarım birilerinin bir şekilde ilgisini çeker de tehlikeli olan şeyin motor değil motorun üzerindeki cehalet olduğunu anlar.. Unutmayalım ki bizim kaportamız.. VÜCUDUMUZ!!

birdahaki BursaMT toplantısında aranızda olmak istiyorum..
    16 R 1201 / 16 R 0415 Basarmak zordur , kolaya kacarsan sonuç basitlesir, unutma yokuş asagıya inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir..
    Süleyman TÜFEKÇİBAŞI 0538 929 09 00

Motosikleti
    mondıal 125zn

tanısma

merhaba arkadasım bende sıteye yenı uye oldum hayırlı olsun saglıklı gunler temennı ederım

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    hoşgeldiniz
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler