Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: türkiye genelinde kaç bayan motorsiklet kullanıcısı var??

Katılımcı sayısı
161. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 80-160

113 70.19%
  • 40-80

20 12.42%
  • 20-40

28 17.39%

bayan motorsiklet kullanıcıları..

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar izmir'de bayan sürücü oranı çok yüksek. bayan olan yerde kaza olmaz çok dikkatliyiz çünkü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayanlar ; arabadan sonra şimdi de motor kullanacak , EYYVAAAAHHH...

Neden kullanmasınlar ki ? Erkek arkadaşlara göre çok çok güzel motosiklet kullandıklarına şahit oldum. Herşeyden önce çok dikkatlı ve agresif değiller.
    Alemin gavuru kadınlar savaş uçaklarını yıllardır kullanıyolar. Yine avrupalı tır ve seyahat acentelerine ait büyük yolcu otobüslerinin sürücüsü bir çoğu bayan.
    Bizin bayanlarımız İstiklal savasında erkeği ile beraber cephede savaşan kadınların torunları değiller mi ?.
    Türk kadını güçlüdur, iradelidir ve başarılıdır. Yeterki imkan tanınsın ve engel olunmasın.
    Benim eşim 1980 yılından beri Afrikadan İstanbula yıllardır araç kullanır ve bu güne kadar en ufak kazası olmamıştır. Onun arabasını ben vurduğumda kendimi temize çıkartmak için ; Bak aracın şu köşesini vurmuşşun diye iftira attığım bile olumuştur...

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Anketdeki sayılar çok az bence sadece izmirde o sayının en az 2 misli kullanıcı vardır.
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Anketteki sayıdan çok daha fazla bayan motorcu vardır..
    Fakat keşke daha çok olsalar..
    Ne biliyim hangimiz istemezki eşinin,dostunun,sevgilisinin motosiklete karşı çıkma yerine motosiklete binmeyi sevmesini bizim gibi olmasını

Hep hayalimdir hatunla birlikte turlayıp gaz açmak
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    nexus 250i
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anketteki sayıdan çok daha fazla bayan motorcu vardır..
    Fakat keşke daha çok olsalar..
    Ne biliyim hangimiz istemezki eşinin,dostunun,sevgilisinin motosiklete karşı çıkma yerine motosiklete binmeyi sevmesini bizim gibi olmasını

Hep hayalimdir hatunla birlikte turlayıp gaz açmak

nasıl bir özlemse
    çok çekmişsiniz belli ay uy ednelerden

Motosikleti
    Honda Rebel
    Bursa dan beni de yazın. Bursa da bir elin parmaklarını geçmez gibime geliyor.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    yha 180 den fazladır diye düşünüyorum ....dahada fazla olmalı diyede umut ediyorum :D

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayan Motosiklet Kullanıcıları olmalı sanıyorum başlık, çok tartışmıştık zamanında şimdi kitlelere bunu yansıtmaya çalışıyoruz hatta geçenlerde "motorsiklet park yeri" yazan yerden R yi sökmüştüm nasıl hırs yapmışım düşün artık, hatta sitede motorsiklet yazınca ileti geliyordu önünüze yanlış yazdınız gibisinden onuda mı kaldırmışlar acaba, o uyarı kitlelere ulaşmak için çok faydalıydı
    Comfirmation Bias

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    hangi insanın elinde kadın (bayan değil) sürücülere dair kayıt vardır ki? epey saçma bir anket..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Motosikleti
    Hyosung GV650
    ankete gel... ben üşenmedim saydım, 243,85 tane var (küsüratlı sayı verince inandırıcı oluyor) inanmazsanız beraber sayalım.

En son 27/03/2010 tarihinde yorum yapılmış. Hala bu kadar bayan kullanıcı varmı yada şuanda aktiflermi merak ediyorum doğrusu

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Her zaman desteklemişimdir.
    Bir çok erkeğin cesaret edemediği şeyi yapiyorlar.
    Helal olsun..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Cesaret, tutku, özgürlük..
    Yine de bayan kullanıcıların sayısı çok az. Yada benim görebildiğim kadarı ile organize değiller. Büyük bir sessizlik hakim, çok yeniyim fakat arayışım bu doğrultuda olduğu için dikkatimden kaçmış değil.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben geçen gün avcılarda maxi scoter kullanan bi bayan gördüm ,kaskıda yoktu
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Olsun da scoter olsun (ama ne olursa olsun kaskı olsun)

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı zamisli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gülüyormuyuz bu lafa ? motordaki senin ablan sevgilinse ?? evet şimdi soruna cvp bekliyoruz ne olur ?
    03-27-2010 da yazmış daha uğramaz kanımca buralara

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Tweety81 harika anketiyle bu konuyu açtığında muhtemelen 14 yaşındaydı Hatta 13,5 falan.

zamisli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer - HD Sportster 883 C
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    03-27-2010 da yazmış daha uğramaz kanımca buralara
    bnm msj silinmiş bu arada ? heralde konu sapmasın diyedir ..
    http://www.akilli.tv/video/453769/Harley-Davidson-883-custom-ista.aspx

Motosikleti
    ramzey QM250
    Bu kadar az olmaması lazım, sadece istanbulda en azından 200 250 tane vardır, her çıktığımda 4 5 tane bayan sürücü görüyorum...

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Konu başlığı zaten başlı başına hatalı.."bayan" diye bir cinsiyet olmadığı gibi "bayan" kelimesi de uydurma bir kelimedir. İtiraz etmeden önce kelimenin etimolojisini araştırın. "Bayan" kelimesi/sıfatı bütünüyle kadını toplumsal görevlerine sıkıştıran, onu yok sayan, onu namusun ve yetersizliğin dar kapsamına sıkıştıran bir zihniyetin ürünüdür. Kadın vardır, biraz da esnek olursak "hanım" vardır ancak. Kadın özellikle çicek-böcek gibi sıfatlarla taçlandırmak yukarıda bahsettiğimiz yaklaşımın bir sonucudur. Bunun sonucudur ki Kadından ve Aileden sorumlu bakanlık, çay bahçelerinde aile bölümü gibi garip ve cinsiyetçi, taşralı ifadeler ve bakanlıklar vardır. Bu durumda neden Erkekten sorumlu bir bakanlık ve erkekler bölümü diye bir yer yok örneğin. Meseleyi insan olarak ele almamak garip ve düşüncesizcedir, cahilcedir. Kadın dedinilen varlık da bir insandır. Cinsiyeti sonra gelir. Sırf cinseyetinden dolayı da kimse özel bir muameleyi hak etmez. Herkes insan olduğu için eşittir; kadın olduğu ve "kız"-"bayan" olduğu için değil. Kimseye toplumsal rollerinin gereği olarak farklı davranılamaz. Herkes her şeyi gücünün yettiğince kullanabilir ve satın alabilir. "Biz erkekler" anamızın karnında mı öğrendik motosiklet ve arabayı sürmeyi. Ayrıca herkes trafikte bizim kadar becerikli ve seri olmak zorunda mıdır ki karşımıza bir kadın kullanıcı-sürücü çıktığında kornaya basıp onu kenara atmaya çalışırız. İşte bu tür düşünceler empati yoksunu bir toplum yaşamının sonucudur. Herkesi empati kurmaya, yani başkası gibi düşünmeye- duygulanmaya çağırıyorum. Böyle olmadığı için refüjleri sulayan kişi su yola taşınca birilerini öldürebileceğini aklına getirmez; birilerinin ölümüne sebep olduğunda ise empati kuramayan yasa koyucu tarafından cezalandırılmaz. Empatik olmayan insanların oluşturduğu trafik düzeni tabi olan (kul) ve iktidar sahibi (muktedir) ilişkisine dönüşür. Bu evde eşimizin veya çocuğumuzun bize hizmet etmesi, onun karar mekanizmalarında söz almamaması, trafikte kamyon ve minibüs kullananların bizleri sakınmaması; devlet katında ise jakobenizme kadar gider. En nihayetinde toplumsal ve siyasal yaşamda olmayan bir varlık halini alır kadın.

Toparlarsak; kadın da araç kullanabilir, motosiklet de kullanabilir yeter ki kendi ve başkasının sağlığını tehlikeye atmayacak şekilde icra etsin bunu. Bu topiğin başlığı, kısaca, "kadın motosiklet kullanıcıları" olmalıdır yukarıda bahsetmeye çalıştıklarımdan dolayı.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler