Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar! araştırdım, okudum ve sonunda karar verdim...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Beat
    Arkadaşlar merhaba,

daha tanışmadan arkadaşlar diyorum artık kusuruma bakmayın. 21 yaşındayım İstanbul'da üniversitede okuyorum. 1 ay önce motosiklete merak salmaya başladım ve hemen kursa yazıldım. 1 aydır da sitenizi özellikle forumları yakından takip ediyorum.
    Alacağım motorun özellikle kullanma amacıma hizmet etmesi gerektiğini sizlerden öğrendim ve hergün ulus-taksim arası gidip geleceğimden bir scooter almaya karar verdim. işte sizin yazdığınız önerileri forumları falan da araştırdım ve vespa almaya karar vermiştim. güzel birşey olsun beni götürsün sorun çıkarmasın istiyordum.
    sonra sürücü kursunda chopper (cruiser) kullanmaya başladıktan sonra resmen aşık oldum ve bi chopper bakınmaya başladım. Kawasaki nin 250 cc lik bi tanesini buldum ve onu alırım diyordum.
    daha sonra da kurs bitince hocalarımla da oturup konuştum ve ilk aşamada kısa mesafe yoğun trafikte sıkıntı çekeceğimi söyleyerek bana ucuz ama çin malı olmayan bi scooter almamı tavsiye ettiler. ben de en sonunda Honda Activa almaya karar verdim.
    aslında bu motor daha çok pizzacı motoru olarak anıldığı için soğuk bakıyordum motora fakat resimlerini gördükçe şirin gelmeye başladı. galiba onu alacağım. zaten daha çok var bu cumartesi yazılı sınava giricem 1 ay sonra da direksyona...
    kask olarak da çene kısmı olmayan fiyatı 100 milyon civarında birşey düşünüyorum. bir de tam korumalı 2 katlı ceket ve dizlik.
    1 ay süresince yaşadığım fikir yoğunluğunu gördünüz neler düşünüyorsunuz. ha bu arada boyum 1.65 kilom da 90 arkadaşlar bana sana chopper yakışır diyorlar ağır ağır gidersin oturaklı durur falan diyorlar fakat ben şimdilik activa da ısrarcıyım
    yorumlarınızı bekliyorum. umarım ilerleyen zamanlarda ben de tecrübelenerek sizlere yardımcı olabilirim...
    everything around us can be represented and understood through numbers...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    aramıza hoşgeldin
    ERASER WİLL COME BACK

Sgt_Phoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 124 yamaha yedi bizi 125lik diye =)
    yorumlanacak bişi yok bea abi sen kendin bakcan hoşuna gittiyse kararlıysan seçtiysen biz ne diyelim...

Motosikleti
    Honda Beat
    olsun ben yine de görüşlere açığım. activa hakkında bilmediğimiz kötü bir fikri olan varsa yazmaktan çekinmesin..

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    CoNy,
    öncelikle motosiklet camiasına hoşgeldin. üstelik ne kadar güzel, bilinçli bir giriş yapıyorsun ( kurs, ihtiyacın olan motoru araştırma, korumalı kıyafetler vs. )
    tabii bizim foruma da hoşgeldin !
    sen kimseyi dinleme kendini dinle motor seçimini ona göre yap, zaten anlattıklarına bakılırsa pek fazla nasihate de ihtiyacın yok!

güle güle kullan

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    seLam CoNy,Dostum ben 1 yıl süre ile Honda Activa kullandım,bence çok iyi bir scooter hatta fiyatına göre en iyisi digebilirim.Alırsan kullanmadan hemen lastikleri degiştir daha kalınını taktır,suya felan girerken işe yarıo.Ayrıca koruma demiri taktırmanıda tavsiye ederim.Şimdiden hayırlı olsun CoNy

10_uR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Activa yerine Beat derim ben
    DURUŞUNA KIZLAR, GİDİŞİNE YOLLAR HAYRAN !!!!!!!!!!!!!

\"AYAR İYİMİ\"

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CoNy,öncelikle aramıza hoşgeldin...Tam korumalı 2 katlı ceket dizlik falan alıcam diyosun iyi hoş da diyosun ama çeneliksiz kask alıcam diyosun...Bence çene korumalı bi kask alman daha mantıklı olurdu,ama sen ben cruiser alıcam daha sonra tarzı bu başka takamam diyosan sen bilirsin kardeş... Aktivaya gelince kafanı pek fazla bulandırmak istemem ama activa şu anda hondanın ürettiği en boktan bir çok ülkeye ihraç etmediği scooterlardan...Dayanıklılığına eyvallah ama ben açıkcası activa alırmıydım bilmiyorum...Tekerlekleri bile bana bi cins geliyor abi jantları falan hiç hoş değil bence...Tabi bu benim düşüncem sen beğeniyorsan sorun yok...Heee eğer diyosanki kardeşim bana dayanıklı olsun ilk başlangıç motorum olacak nasıl olsa yakın zaman da satıcam bu motoru o zaman eyvallah...Şimdi banada kızacak bazı arkadaşlar ama benim düşüncem öyle...Karar senin...

Kobayashi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    hoş geldin,
    niye ucuz ama çin malı olmayan demişler anlamadım valla bukadar takmasınlar çin malına yaa

ben çin malı motor kullanmıyorum ama ucuz motor alcam desem alırdım çinli sorun diil...kanuniye binen adamlarda çin malı kullanmayın diyo takıntı oldu artık...

şöyle son veriyim pekiştiriyim...

bence çinmalı insanın kendine yakışanı giymesidir...ayrıca eğitim şart...

Motosikleti
    kobayashi ye katılıyorum ( yahu nichtsx daha kolaydı bunu yazmak zor ) sanki activalar Japonyadamı üretiliyor ?
    haa bi de unutmadan avatarının aynısı bir motor asyamotor tarafından getiriliyor, çin malı....

CoNy,
    olsun ben yine de görüşlere açığım. activa hakkında bilmediğimiz kötü bir fikri olan varsa yazmaktan çekinmesin..
    activaya lafım yok ama yeni başlayan birine nasıl oluyorda scooter tavsiye edliyor aklım almıyor
    scooter bir tercihtir enduro bir tercihtir choper bir tercihtir
    motosiklet nakedir mesela ybr bir commeter dir ama motosiklettir yada bu bir nakeddir ve motosiklet buna denir

kalkıp birde eğitimci olmuyorlarmı kahroluyorum

Motosikleti
    şehiriçi trafikte hergün gidip gelecek, hatta galiba iş kıyafeti falan da olacak ta o bakımdan anladığım kadarı ile...
    o kadar kızma sakin ol....

ledo,
    şehiriçi trafikte hergün gidip gelecek, hatta galiba iş kıyafeti falan da olacak ta o bakımdan anladığım kadarı ile...
    o kadar kızma sakin ol....
    o zaman sana kızalım en güzeli

Motosikleti
    canın sağolsun ısrar ediyorsan...

shadow-vt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow
    CoNy, hoşgeldin arkadasım..
    ledo, hepimiz zaman zaman bilmediğmiz konularda "bilen"birilerini dinledik..
    dinlemenin zararı nedir ?bilmediğimiz konularda yoksa nasıl fikir nasıl edinilir değilmi?
    Her zaman dogruyu söyle,ne söyledigini hatırlamak zorunda kalmazsın!!

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    eywallah hoşbuldk

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    Cony

sana benim motor alırken aldığım taktiği söyleyeyim

Cebindeki paraya göre alabileceğin tüm motorları özelliklerini alt alta yaz,yakıt,yedek parça vesaire avantajı dezavantajını kıyasla ve ona göre seçimini yap bide resimleri yan yana koy,estetikte önemli

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı JaNTi adlı üyeden alıntı
    seLam CoNy,Dostum ben 1 yıl süre ile Honda Activa kullandım,bence çok iyi bir scooter hatta fiyatına göre en iyisi digebilirim.Alırsan kullanmadan hemen lastikleri degiştir daha kalınını taktır,suya felan girerken işe yarıo.Ayrıca koruma demiri taktırmanıda tavsiye ederim.Şimdiden hayırlı olsun CoNy
    birşey sorucam şu lastiklerle ilgili çok ince dedin. şimdi kalın lastik yol tutuşunu arttırır onu biliorum o açıdan değiştir diyorsun. fakat hocam da özellikle lastikleri ince olduğu için manevra kabiliyeti yüksek olduğunu söylemişti. yine de tavsiye ediyorsan değiştirmemi lastikleri nerede ve ne kadara hangi modelle değiştirebilirim bilgi verirsen sevinirim.

bu başlangıçta scooter alma muhabetti de benim kullanma amacıma yönelim olarak verilen bi tavsiyeydi yoksa ben de katılıyorum hangi tarz kullanmak istiyorsan direk onu alıp başlamaya. aslında benim chopperlar daha çok hoşuma gidiyor. kullanması da çok daha zevkli fakat ben haftasonları alıp şöyle bir boğaz gezintisi sanırım hiç yapamayacağım. gündelik hayatta park problemlerinin ve trafiğin yoğun olduğu saatlerde kullanacağım için ömür boyu scooter a mahkum sayılırım. öyle değil mi ?

yorumlarınız için teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler