Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet kullanıcı adayı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar şu aralar bir motor almak istiyorum. Motor kullanmadaki amacım istanbulun saçma trafiğinden kurtulmak ve uzun seyahatlere çıkmak o yüzden tracer 900 gt gibi bir motor almak istiyorum. Ancak başlangıç motoru denen muhabbet çok canımı sıktı. Anlamadığım nokta 250 cc bir motor ile 50 km ile giderkende ölebilirim 900 cc motordada. Ben bunun farkını idrak edemiyorum. Gaza gelen bir tip değilim 700 ün gt modeli olsa onu alırdım amacım cc yüksek olsun değil. 250 cc motorlarda benim aradıklarımın olmaması. 250 cc naked yada ss ile uzun yol yapmam hamallık olur doğrusu. Ekipmanlarımı en iyisi hangisidir kafasıyla aldım denebilir. Ehliyet için kurs yetmediğinden özel ders aldım ve onuda hallettim. Hatta motoru aldıktan sonrada eğitim alacağım. Benim garibime giden konu şu ehliyet kursu mt07 gibi manyak bir makina ile öğretirken bu olayı, biz neden o tarz bir motor ile başlayamıyoruz. Tracer 900 gt ile alınabilecek eğitimleri alıp bu motor ile başlanılamaz mı. Zaten ülkede motor kalmamış. Normalde sırf motora binmiş olmak için mt25 yada r25 alacaktım ama ülkede bu iki motorda yok 2. Eller sıfırdan pahalı. Benimde tepem attı tracer 900 gt ye yöneldim tekrardan. Zaten hayalimdeki motor buydu b mode’ u selesi elcikleri ekranı ve çantaları falan beni etkileyen özellikleri. Ben şimdi bu motoru alıp başlayamaz mıyım. Şunu netlikle söyleyebilirim 30 yaşında kendimi bilen ve gaza gelmicek bir insanım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt07 benim şahsi fikrim olarak gaz tepkimesi normal bir motor, sürüşü kendi kategorisi acısından oldukca basit. ancak ehliyet kursunda yaptıgın 10 km yolu kullanmak sayıyorsan bence bu işi tekrar düşün.

Forumda baslangıc motoru 125 cc olayını bende sevmıyorum. 20 beygir altı bir motosiklet ile ne sollama ögrenebilirsin ne de aktif bir trafik tecrübesi.

20 beygir üstü su sogutmalı bir motor ile başlanmalı bu işe.

Senin olayına gelince, motosiklette yüksek cc almayın demelerinin sebebi "abi gaza gelirsin abanırsın gaza sonra fiyuuu diye duvara carparsın" olayı değil. Yüksek cc lerde Gaz kolu en ufak harekette sağlam tepki verir, yani senin en ufak panik halinde ya da dalgın olup kafanın dolu oldugu bir anında kendini öndeki aracın arka bagajına geçmiş halde bulma ihtimalin var.

Cok tecrübeli insanlar bile yeri geliyor farkında olmadan gazı kontrol edemiyor, panik halinde daha kötü hale getiriyor.

Ha yüksek cc ile başlayan herkes ölüyor mu ? hayır.
    HErkes kaza yapıyor mu? Hayır.

ama civarımda 3-4 kişi yüksek cc ile başladı, hepsinin sağlam bir kazası var.

Yani konunun 30 yaşında kendini bilip gaza gelmemen ile alakası yok.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul'un saçma trafiğinden kurtulmak için Tracer 900'den daha farklı alternatif motorlar vardır. Birçok kurs, kullandırdığı Mt07'de küçük bir işlem yaparak gaz tepkisini azaltmaktadır. Forumda ilk motor olarak Mt10 alıp düşük hızda bile yan sokağa viraj dönemeyen Bursalı bir kullanıcı vardı, geçmiş konulardan aratabilirsiniz. "Ben Tracer alıp 150'lik motor gibi süreceğim" derseniz de yazık olur alacağınız o motora. Son olarak yine de "İlle de Tracer 900 Gt" diyorsanız da test motoru olan bir bayide gaz tepkimesini inceleyip 100-200 metre sürebilmeyi denemenizi öneririm.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 12 beygirden 24 beygire gecince bile ilk 2 gün "vay anasınııı" demiştim.

simdi keşke 40 beygirim olsa diyorum :D

işin ilginç yanı 100 ortalama hız ile sürüyorum ona rağmen ara hızlanma için biraz beygir iyi olur diyorum.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    illaki gaza geliceksin bence yaşla alakası yok bi son hızına bakıyım biraz makas atıyım diyceksin sonra baktın güzel uzuyor hoşuna gidicek keyif alıcaksın sarılıcaksın motoruna uçur beni diyceksin bir daha düşün ben 29 yaşındayım gaza geliyorum yani ama sınırımıda biliyorum

bahsettiğin motor ayrıca 210 kilo geçen ay bayide yakından inceledim bunun kazasıyla 150 kiloluk bi motorun kazası aynı olmaz tabiki

Motosikleti
    Bn125
    Hocam sizin yapmanız gereken tek şey. İleri seviye sürücü eğitimi almak. Honda ve yamahanın var. Eğer ben yüksek cc istiyorum bir kere alcam tam alcam diyorsanız. Hondanın veya yamahanın tüm sürüş derslerini alın. İşinizi görür ve ciddi manada öğrenirsiniz. Şahsi olarak ise ben olsam 400cc alırdım eğer bütçem yetseydi. 900cc bir motosikleti 125 gibi kullanamazsınız. 900cc bir motosikletle 1. Viteste 100ü görürsünüz(900gt görüyor mu emin değilim). Yani bir kere düşük hızda bu motorun ağırlığı sizi çok yorar. O yüzden eğitiminizi alın baktınız sorun yok alın. Güle güle kullanın 🙂

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi şöyle oluyor.Gazı azıcık açıyorsun çok değil ama.Önüne kestiremediğin bir viraj çıkıyor veya başka birşey.Hızlı olduğun için dönemiyorsun veya hemen tepki veremiyorsun.Daha önceden öğrendiklerinide yola aktaramadığın içinde heyecanlanıp...sonu malum.Benim başıma geldi bunlar.Motor kuvvetli olmadığı için hatamı tolere ettim, ya kuvvetli bir alet olsaydı?

Dün bomboş yolda gidiyorum.Rampa aşşağı.Yol olayan biryer(adamlar bariyeri kesip araç girip çıkacak yer yapmışlar)bir araç çıktı.Ben sağ şeritteyim.O direk sol şeride atladı.Sol şeritten araç geliyordu sonra farketti sağa geçti.Sağdada ben varım.Hızım 120 idi.Firen kontra yapıp kendimi hem arkadakinin hışmından hemde öndeki kontrolsüz çıkan araçdan korudum.Acemi birinin o hatayı telafi edeceğini sanmıyorum.Tost olurdu.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    18 yaşında b sınıfı ehliyetini yeni almış tecrübesiz birini işe alıp eline (motosiklete oranla) 900-950 beygirlik bir araba verip ki bu arabanın gazına bir kere basıp bırakması kadar sürede 150-200 metre yol aldığını varsayalım,gönül rahatlığıyla istanbul trafiğine salarmıydınız?
    Gaza gelmez eğitim verdik dermiydiniz?
    Yada eğitimlide olsa gaza asla gelmesede tragikte gaz pedalına yanlışlıkla bir iki saniye bastığında neler olabileceğini düşünür müydünüz?
    Yoksa ne halt ederse etsin,patlayacaksa duvara patlasın da kimsenin canına malına zarar gelmesin yeter mi dersiniz?

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Yurt dışı forumlarda başlangıç motoru tamamen ivmelenmesi, viraj performansı, ağırlığı gibi hususlara göre sınıflandırılırken ülkemizde maalesef tamamen sektör üreticilerinin algı yönetimiyle düşük cc motorlar olarak lanse ediliyor.
    Halbuki düşük ccler avrupada yaş itibari ile A2 ehliyet sahipleri ve maddi durumu zayıf olanlar için tavsiye ediliyor.
    Eğer düzgün bir yerden kaliteli bir eğitim aldıysanız ve çabuk gaza gelen birisi değilseniz hocanızın tavsiyesine göre bir motor bakabilirsiniz.
    Herkesin ölürsün dediği MT07'yi eczacı bir arkadaş ilk motoru olarak aldı ve 2 yıldır kazasız belasız sürüyor. Sizi gözlemleyen hocanızdan daha iyi kimse bilemez. Siz dahil.
    yamtareroglu bunu beğendi.

Yorumlariniz icin tesekkur ederim direk elestirir tavirda olmamaniz cok hosuma gitti. Tracer 900 de b modu gaz tepkisini baya bi yumusattigini soyluyorlar tabi ben denemedim. Benim mantigim su r25 gibi bi motor alip sadece abs si varken tracer alip abs tcs daha iyi frenler ve diz ile daha rahat sarilan bir depo daha iyi olmaz mi

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı okkes12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlariniz icin tesekkur ederim direk elestirir tavirda olmamaniz cok hosuma gitti. Tracer 900 de b modu gaz tepkisini baya bi yumusattigini soyluyorlar tabi ben denemedim. Benim mantigim su r25 gibi bi motor alip sadece abs si varken tracer alip abs tcs daha iyi frenler ve diz ile daha rahat sarilan bir depo daha iyi olmaz mi
    Tabiki tcs kaydırmalı debriyaj filan bu donanımlar işinizi kolaylaştırır gidip bir bayide motorun üstüne oturup bir bakın kesin bunu alıcam diyorsanız
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Kılıç kullanmayı öğreneceksiniz, doğrudan samuray kılıcı ile başlayayım diyorsunuz.
    Olmaz diyoruz ama benim kılıcın tutma yerine yumuşak bez sarmışlar diyorsunuz.

Tahta kılıçla başlayacaksınız.
    *

Daha fazla bilgi için:
    1- Daha Hiçbir Şey Bilmiyorum
    2- Başlangıç Motosikleti/
    espresso bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    başlayamazsın net.motorun gücü bir yere kadar ok ama senin daha elinin tartısı yok.tracer yüksek ve ağır bir motor ve acemisin yavaş gitmeye çalışırken dengeni kaybediceksin ve gaz ayarında o kadar iyi olmadığından o motor DÜŞECEK net.sana bir şey olmasın ama düşücek.bu arada b modu a modu evet fark ediyor ama 3 silindirli motor devir isteyen her devride tork olan bir motor aceminin elinde hoş şeyler olmaz.tavsiyem illede öyle motor istiyorsan tracer700 alırsın.daha alçak daha hafif bi nebze yardımı olur ayrıca daha ucuz.900gt deki hangi özelliği bu kadar istiyorsun ?

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlayamazsın net.motorun gücü bir yere kadar ok ama senin daha elinin tartısı yok.tracer yüksek ve ağır bir motor ve acemisin yavaş gitmeye çalışırken dengeni kaybediceksin ve gaz ayarında o kadar iyi olmadığından o motor DÜŞECEK net.sana bir şey olmasın ama düşücek.bu arada b modu a modu evet fark ediyor ama 3 silindirli motor devir isteyen her devride tork olan bir motor aceminin elinde hoş şeyler olmaz.tavsiyem illede öyle motor istiyorsan tracer700 alırsın.daha alçak daha hafif bi nebze yardımı olur ayrıca daha ucuz.900gt deki hangi özelliği bu kadar istiyorsun ?
    Tracerdaki a b modu gt modeldelindeki eklentiler yani 700 lük te olmayan şeyler diyebilirim. Zaten 700 lüğün gt si ve modları olsa direk onu derdim ama mt7 mt9 farkı gibi bundada mod yok. Ayrıca 700 ü alıp mod harici diğer eklentileri eklemeye çalıştıgımda daha pahalıya patlıyor.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Cb500f de düşünün derim
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Tracerdaki a b modu gt modeldelindeki eklentiler yani 700 lük te olmayan şeyler diyebilirim. Zaten 700 lüğün gt si ve modları olsa direk onu derdim ama mt7 mt9 farkı gibi bundada mod yok. Ayrıca 700 ü alıp mod harici diğer eklentileri eklemeye çalıştıgımda daha pahalıya patlıyor.
    modu nabıcan ? sen a moduna alınca 150 b moduna alınca 60 hp oluyor sanıyorsan bayaa bi yanılıyorsun çekiş kontrol istiyorum korkuyorum deseydin daha mantıklı bir cevaptı.tavsiyem 2.el tracer700 alman bunda öğrenmen minumum 10bin km ve üzeri yapıp tracer900e geçmen yönünde.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kafayı modlarla bozman tamamen saçmalık
    bu aletleri eğer araba kullanıyorsan araba gibi görmeyi bırak
    araba ile tekneyi karşılaştırmak gibi saçma sapan birşey olur yani
    modlar,tcs falan hikaye şuan senin bu durumun için çünkü gerek bile yok sen öncelikle 1 2 ay trafikte düşük cc ile istanbulda motosiklet kullanmayı öncelikle öğrenmen lazım tecrübe demiyorum öğrenmek çünkü hiçbir şey bilmiyorsun güzel güzel motosikleti kullanmayı öğren
    çünkü kursta eğitim temel olarak veriliyor trafikte neler neler göreceksin karşılaşacaksın sen bile şaşıracaksın
    ben 110 luk scooter ile başladım iyiki onunla baslamisim dedim o bile ilk bindiğimde vaaoov ucuyuroz laaynn demistim trafikte halbuki 40 50 ile gidiyordum zamanla trafiğe alıştım motosiklete alıştım tabi sonra r25 e geçtim 2.5 senedir r25 kullanıyorum cc yukseltmeyi düşünmüyorum seviyorum bu motoru
    tracer 900gt çok güçlü gelecektir sana aldıktan sonrada bu yazılanlara da hak vereceksin gücü geçtim ağırlık ve boyut çok fazla
    ufak makine ile tolerans edebilecegin tecrübelerin olacak birsuru ama tracer de zorlanacaksın ara sira pişmanlık ta duyabilirsin
    ufak cc ile bir sürü deneme yapabiliyorsun fren viraj hızlanma vs
    tracerde tracer e alışman sallıyorum 2 sene surecekse
    düşük cc makine ie 3 4 ay sürüş yap gez dolaş eğlen
    sonra tracer e gec 6 7 ayda çözersin motoru bayağı çünkü düşük cc antrenman motoru gibi oluyor yüksek cc ye geçmeden rahat ettiriyor hazırlıyor seni simülasyon gibi de düşünebilirsin
    doğuştan gelen bir yeteneğin yoksa
    ve sık sık eğitimde almazsan tracer ile baslaman seni ciddi manada çok zorlar istanbul içinde hemde nasıl zorlar
    özellikle bu kadar insan genel olarak aynı yorumları yapıyorsa bir düşün derim he sonuçta motoru alması parayla fakat motoru denemesi tecrübe etmesi bedava karar senin
    tommygun bunu beğendi.

Cb500f veya CBR 500 r ile 10 bin km bir tercube edin . Sonra geçersiniz tracer 900.

Söylediğim.motor da az değil.seri üretim tr satılan hiç bir araç 0-100 de geçemez.

Neden önerdim bu motor u;

1 güvenlik ( kombine ABS var)
    2 ekonomik
    3 güvenilirlik ( bilinen hiçbir kronik arızası yok)
    4 az da.olsa.tork var 250 lilikler size hiçbir deneyim vermez akabinde tracer 900 gecekseniz.. ama bu size deneyim sağlar
    5 sağlamlık

6 gaz tepkisi liner ve öğrenme.prtakik yapma için ideal.

Size tavriyem 2014-15 kasa alın ucuz alır ucuz satarsiniz

7 Faydası su olur motor size göre mi karar.vermis olursunuz , uzun yola da gelir merak etmeyin
    Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çok fazla ince eleyip yorum yapacak bir şey yok. Olmaz öyle bir şey. Motosikleti ya sürebiliyorsunuzdur ya süremiyorsunuzdur. Az sürerim son açılırım diye başlarsanız, ilk pozisyonda patlarsınız. Ben motoru iki sene aradan sonra aldım, öncesinde de iki sene 125 cc scooter kullandım, hala her bindiğimde iyi ki daha güçlü bir motor almamışım diyorum. İlk motora başladığımda Tracer 900 ebadındaki motorların yanına yaklaştığımda korkuyordum. Nasıl sürülür bu kadar büyük bir motosiklet diyordum ama artık kimse böyle hissetmiyor sanırım. 250 cc bir motosiklet hatta scooter sizin işinizi görür. Bir başlayın sonra duruma göre büyütürsünüz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)