Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Selam ve Ufak bir soru :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor250 inş.. yakında :)
    Merhabalar ben İzmir Bornovadan Hüseyin..Uzun zamandır motor sevdasıyla yaşıyorum.Bu aralar iyice kafaya taktım ve yeni bir motor almayı düşünüyorum.Ama bu konuda pek bir bilgim yok.

Bir de hangi tarzda bir motor alacağıma karar veremedim.Aslında başlarda Chopper baya hoşuma gidiyordu ama bu siteye girdikten sonra diğer Sport motorlara da kanım ısındı..

Sizlerden,benim gibi yeni başlayanlar için motor alırken dikkat etmemiz gereken unsurlardan bahsetmenizi rica ediyorum..

Honda CBR 125 R 'yi inceledim az önce,görüntü olarak baya hoşuma gitti..Tabi diğer motor özelliklerinde pek acemi olduğumdan dolayı motoru tam kavrayamadım.Sizce nasıl bir motor ?

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Hoşgeldin Kalıcı dostluklar edinmeni dilerim.
    Birol HALICI

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    hoşgeldin

yeni başlayanların 125 cc motorla başlaması güzel ancak daha rahat kullanabileceğin bir motorla (örnek YBR 125, Honda CBF 150 vb.) daha iyi olur.
    race motorlar biraz hızlıdır. ayrıca düşersende masraflıdır. 6 ay kullan sonra tarzını belirle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı costance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor alırken dikkat etmemiz gereken unsurlardan bahsetmenizi rica ediyorum..

Honda CBR 125 R 'yi inceledim az önce,görüntü olarak baya hoşuma gitti..Tabi diğer motor özelliklerinde pek acemi olduğumdan dolayı motoru tam kavrayamadım.Sizce nasıl bir motor ?

Teşekkürler
    Öncelikle hoşgeldin.Motosikleti ağırlıklı olarak nerelerde kullanacağına ve tarzına bağlı olarak;choopper,naked,enduro vb. bir seçim yapabilirsin.250 cc ve ort.25 hp gücün üzerine çıkmamanı tavsiye ederim
    Cbr uygun senin için fakat grenajlı olduğundan düşmelerde(kötü haber mutlaka düşeceksin) sana masraflı olur.2.el bi honda titan yada yamaha ybr daha uygun olacaktır.mutlaka eğitim almanıda öneririm.Unutma yeni başlıyorsun bilmediğin çok şey var.. şimdiden alacağın motosiklet hayırlı olsun..umarım hevesini en iyi şekilde yaşarsın..dikkatli ol sevenlerini üzmemeye çalış olurmu

Motosikleti
    Çok teşekkürler dediklerinizi dikkate alıcam...Aslında bende sizin gibi yamaha ybr düşünüyordum,hatta arkadaşım aldığında bindim falan öylesine.Fakat altımda çok ufak kalıyor.Biraz uzun boylu bir kişilik olduğum için pek sevmedim o motoru.Tekrar teşekkür ederim ve hoşbulduk

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    uzun boyluysan ve yeni başlıyosan temizinden bi mz 251 etz bulursan iyi olur bence ama ybr de iyi seçim olur.

tarık54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çakma harley
    pejo 103 en garantisi
    :146::MOTORUMU İSTEMEBENDEN BUZGİBİ SOĞURUM SENDENpala::

yeditepeli34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 2013
    merhaba..aramıza hoşgeldin...öncelikle tarzını bulman gerekiyor..seçim senin tabiiki..kalıcı olman dileğiyle...
    gökyüzü MAVİ ...yeryüzü YEŞİL ...denizler TEMİZ ve MAVİ olsun......captain...

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    selam ben de bu tür sorularla başladım.250 cc lik yeter dedim.sonra 125 lik ybr yi 15 gün kullandım.sıkılmaya başladım.ben senin yerinde olsam 500 600 lük güzel bir enduro alırım.ama 15 gün kadar trafiğe kapalı bir yerde gaz debriyaj kombinasyonunu çalışırım.dur kalk filan.sonra motoru tanıdıkça trafiğe çıkarım.ben bi de şunu öğrendim:motoru dengede tutmak kadar doğru düşmek de önemli.chopper yani cruiser tipi motorlar biraz hantal.daha kıvrak motorlarla başlaman daha iyi bence.kolay gelsin şimdiden.

lordskeldan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    aramıza hoşgeldin
    1-2 hafta sonra bornova da olma ihtimalim var
    tanışırız hem bilgi alışverişinde bulunabiliriz
    ben 125'lik kymco'yla başladım şimdi 250'cc lik regal raptorum var
    ve çok memnunum

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    Alıntı a vagrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ben de bu tür sorularla başladım.250 cc lik yeter dedim.sonra 125 lik ybr yi 15 gün kullandım.sıkılmaya başladım.ben senin yerinde olsam 500 600 lük güzel bir enduro alırım.ama 15 gün kadar trafiğe kapalı bir yerde gaz debriyaj kombinasyonunu çalışırım.dur kalk filan.sonra motoru tanıdıkça trafiğe çıkarım.ben bi de şunu öğrendim:motoru dengede tutmak kadar doğru düşmek de önemli.chopper yani cruiser tipi motorlar biraz hantal.daha kıvrak motorlarla başlaman daha iyi bence.kolay gelsin şimdiden.
    bence çok doğru kazasıs sürüşler
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

Motosikleti
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim.Bütün yorumları tek tek düşünüp artık bi karar vericem..

@lordskeldan bornovaya gelirseniz görüşmek isterim gerçekten.İletişime geçelim..

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    al bı srad bak dalgana bence

Motosikleti
    yamaha ybr
    öncelikle hoşgeldin bence bi ybr al en iyisi benimde ilk motorum ybr gayettee ii yani 125 en iyisi

sheltox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda vfr800
    oncelikle hosgeldin , cbr 125 guzel bir motor we baslangic icinde cok uygun ama tarzini belirleyip alman en guzeli, sonra coook uzulursun

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    hoşgeldin .........
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

heyferhatbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 (2006)
    aramıza hoşgeldin
    YoLLarda BuLurum Seni...

Motosikleti
    hoşbulduk arkadaşlar...mt ailesinde bulunmaktan çok mutluyum ayrıca belirtmek istedim

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı costance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben İzmir Bornovadan Hüseyin..Uzun zamandır motor sevdasıyla yaşıyorum.Bu aralar iyice kafaya taktım ve yeni bir motor almayı düşünüyorum.Ama bu konuda pek bir bilgim yok.

Bir de hangi tarzda bir motor alacağıma karar veremedim.Aslında başlarda Chopper baya hoşuma gidiyordu ama bu siteye girdikten sonra diğer Sport motorlara da kanım ısındı..

Sizlerden,benim gibi yeni başlayanlar için motor alırken dikkat etmemiz gereken unsurlardan bahsetmenizi rica ediyorum..

Teşekkürler

selam arkadaşım bornova nın tam neresindesin merak ettim
    bende bornova - atatürk mahallesinde oturuyorum senle tanışmayı isterim doğrusu inş istediğin motoru alırsın
    BURAK
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşım bornova nın tam neresindesin merak ettim
    bende bornova - atatürk mahallesinde oturuyorum senle tanışmayı isterim doğrusu inş istediğin motoru alırsın
    BURAK
    çamkıran tarafındayım..migrosun oralardayım..ben de isterim tanışmak gerçekten

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)