Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Merhabalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, Yasin 25 yaşında doktorum, 1 ay önce 0 mt-25 alarak başladım uzun zamandır girmek istediğim motorsiklet dünyasına.

Ankara'da yaşıyorum, beraber motor sürmek isteyen arkadaşlar varsa tanışabilir, gezebiliriz

Yeni başladığım için öneri, bilgi paylaşımı gibi her türlü konuya da açığım, ulaşabilirsiniz.

herkese iyi sürüşler.
    Mr.wind bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Aramıza hoşgeldiniz.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hoş geldin. Tekerine taş değmesin.

Siz zaten sürüş kurallarına uyarsınız hatırlatmamıza gerek yok.

Tek tavsiyem mesafe ne kadar kısa olursa olsun tam ekipman, tam koruma.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldiniz.
    hoşbulduk teşekkürler.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin. Tekerine taş değmesin.

Siz zaten sürüş kurallarına uyarsınız hatırlatmamıza gerek yok.

Tek tavsiyem mesafe ne kadar kısa olursa olsun tam ekipman, tam koruma.
    teşekkürler, evet tam ekipmansız çıkmıyorum hiçbir şekilde. ne zaman ne olacağı belli olmaz hiçbir zaman da tedbiri bırakmamak lazım :d

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hayırlı olsun. Hoşgeldiniz.

Ekipman mevzusunu benden önce davranıp hatırlatmışlar zaten.
    Eğitim konusunu da ben hatırlatmış olayım.
    Bir de gençsiniz, internette ve çevrede gördüğünüz apaçi tayfaya uymayın, her zaman güvenli sürün. Güvenli sürüşünüzle daha havalı olursunuz.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Aramıza hoş geldiniz. Bu sevdaya tutuldu iseniz bende arkadaşlarım gibi ekipman ve ille de eğitim tavsiyesinde bulunayım. 200 bin Km tecrübesi olan bir arkadaşım Temel ve İleri sürüş eğitimi almadan, bu eğitim olayına pek sıcak bakmıyor, bu kadar km yi boşuna yapmadım diyordu. Eğitimden sonra dediği söz " ben motor kullanmıyormuşum". Eğitim bu kadar önemli işte. Sadece hakimiyet değil, güvenli sürüş anlamında da faydasını anlatmaya kelimeler yetmez.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Hoşgeldiniz.

Ekipman mevzusunu benden önce davranıp hatırlatmışlar zaten.
    Eğitim konusunu da ben hatırlatmış olayım.
    Bir de gençsiniz, internette ve çevrede gördüğünüz apaçi tayfaya uymayın, her zaman güvenli sürün. Güvenli sürüşünüzle daha havalı olursunuz.
    evet eğitim almak istiyorum biraz araştırdım ama bulamadım doğrusu adam akıllı, ankarada bildiğiniz var mı ileri sürüş eğitimi alabileceğim kurum ya da kişiler?

yok hocam apaçi gibi sürmediğim gibi sürmesini de sevmiyorum, genç de olsam o kafalarda değilim şükür :d

teşekkürler önerileriniz için :d
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Allah hata , kaza , bela vermesin. Sadece kendin için değil başkaları içinde motor sür.
    kingstone bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hoş geldin aramıza inşallah uzun süre kazasız, belasız kullanırsın. Öncelikle sana sabır diliyorum istanbul trafiği çok kötü ama ankara trafiği anlatılmaz yaşanır.(İnşallah) Ekipmanlarını dizmişsindir diye tahmin ediyorum ve eğer motosikletinin lastikleri üzerinde gelenler ise hala kesinlikle pirelli diablo rosso 2 veya 3 ile değiştirmeni tavsiye ediyorum. Malum önümüz kış üzerindeki lastikler canını yakıp seni motosikletten soğutabilir.
    kingstone bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Haftasonu Ankaradaydım. Altımda motor değil imajı sıkıntılı Fiorino vardı. Ankaralı arkadaşlar kusura bakmasın ama bir şehirde anca bu kadar kötü araç sürülür. Hemen hemen her araç kötü sürüyor ama taksiciler tam birer hayvan evladı, tam dayaklık. Ankara doğumlu olsam ya trafikte karıştığım kavgadan kaynaklı öldürülüp 30 yaşımı göremezdim ya da 43 yaşımda hala "acaba seçim öncesi af çıkar mı?" diye cezaevinde gazete gazete araştırıyor olurdum.
    espresso, DickName ve kingstone bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Selam. Hoşgeldiniz.
    kingstone bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu Ankaradaydım. Altımda motor değil imajı sıkıntılı Fiorino vardı. Ankaralı arkadaşlar kusura bakmasın ama bir şehirde anca bu kadar kötü araç sürülür. Hemen hemen her araç kötü sürüyor ama taksiciler tam birer hayvan evladı, tam dayaklık. Ankara doğumlu olsam ya trafikte karıştığım kavgadan kaynaklı öldürülüp 30 yaşımı göremezdim ya da 43 yaşımda hala "acaba seçim öncesi af çıkar mı?" diye cezaevinde gazete gazete araştırıyor olurdum.
    Üstat iyi ki Antakya'ya gelmemişsin. Sıtkı bey de bilir tam Hindistan trafiği.
    Geçenlerde misafirim vardı gezdirmek için gittim, dönüşte İskenderun'a geldik de memleketin imajı biraz toparlandı. Arkadaş dedi ki; merkez Antakya değil burası olmalıymış
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Abi ben motosikletle Ankaraya gittiğimde her türlü davarlığı yaptım :D Baktım millet bir şey demiyor dedim Ankara Ankara canım Ankara seni görmek ister her bahtı kara :D
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat iyi ki Antakya'ya gelmemişsin. Sıtkı bey de bilir tam Hindistan trafiği.
    Geçenlerde misafirim vardı gezdirmek için gittim, dönüşte İskenderun'a geldik de memleketin imajı biraz toparlandı. Arkadaş dedi ki; merkez Antakya değil burası olmalıymış
    İskenderun'a geçmişte 2 kere gittim. 2 ziyaretimde de hayvan gibi eğlendim o nedenle İskenderun'un benim gönlümde yeri farklıdır. İstiklal Makzume desem Arsuz desem Kokteyl Metin desem çoğu üye bir cacık anlamaz ama ben bilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben motosikletle Ankaraya gittiğimde her türlü davarlığı yaptım :D Baktım millet bir şey demiyor dedim Ankara Ankara canım Ankara seni görmek ister her bahtı kara :D
    Bana da ders oldu, bundan sonra ben de İstanbullu bir sığır olduğumu göstereceğim başkent şoförlerine.
    oldcockroach ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    İskenderun'a geçmişte 2 kere gittim. 2 ziyaretimde de hayvan gibi eğlendim o nedenle İskenderun'un benim gönlümde yeri farklıdır. İstiklal Makzume desem Arsuz desem Kokteyl Metin desem çoğu üye bir cacık anlamaz ama ben bilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Bana da ders oldu, bundan sonra ben de İstanbullu bir sığır olduğumu göstereceğim başkent şoförlerine.
    Tamam İstanbulda 7 sene kaldık ama Ankaraya bir vardım 10 km araç trafiği var :D Lan dedim bu ne :D Birde 120 km hızla akan bir trafiği hayal edemezdim kendimi içinde buldum :D Abi 120 ile bütün şeritler çakılı akar mı abi :D Bana güzel tecrübe olmuştu :D Hani yanlış anlaşılmasın o trafikten sıyrılmak için davarlık yapmak şartmış.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoş geldin aramıza inşallah uzun süre kazasız, belasız kullanırsın. Öncelikle sana sabır diliyorum istanbul trafiği çok kötü ama ankara trafiği anlatılmaz yaşanır.(İnşallah) Ekipmanlarını dizmişsindir diye tahmin ediyorum ve eğer motosikletinin lastikleri üzerinde gelenler ise hala kesinlikle pirelli diablo rosso 2 veya 3 ile değiştirmeni tavsiye ediyorum. Malum önümüz kış üzerindeki lastikler canını yakıp seni motosikletten soğutabilir.
    hoşbulduk teşekkürler, evet ekipmanları dizdim, kask mont eldiven ve dizliklerim tamam. uzun süredir Ankarada yaşadığım için hem artık alıştım hem de trafiği biraz daha okuyabildiğimi düşünüyorum. trafik yok o yüzden ankarayı seviyorum istanbula nazaran ama dediğiniz gibi tam anlatılmaz yaşanır biçimde bir drumu var :d
    üstünde önceden irc ile geliyormuş sanırım ama şu an dunlop var yine de mi değiştirmemi önerirsiniz? bir de yeni olduğum için yağışlı ve karlı günlerde çıkmayı düşünmüyorum açıkçası, kayma durumlarında toparlayabilecek tecrübede değilim :d

ahaha evet biraz öyle buranın trafik ve sürücüleri ama yine de seviyorum ben dediğim gibi, dışardan gelip kısa süre durduğunuz için de böyle hissettirmiş olabilir. biz de 34 plakalı arabaları görünce aynı hissiyatı yaşıyoruz genelde, her gördüğü boşluğa girenler oluyorlar :d uzun süre yaşayıp trafiğin içinde olunca normaliniz bu olmaya başlıyor bence :d

Alıntı arican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Hoşgeldiniz.
    teşekkürler, hoşbulduk :d
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı kingstone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoşbulduk teşekkürler, evet ekipmanları dizdim, kask mont eldiven ve dizliklerim tamam. uzun süredir Ankarada yaşadığım için hem artık alıştım hem de trafiği biraz daha okuyabildiğimi düşünüyorum. trafik yok o yüzden ankarayı seviyorum istanbula nazaran ama dediğiniz gibi tam anlatılmaz yaşanır biçimde bir drumu var :d
    üstünde önceden irc ile geliyormuş sanırım ama şu an dunlop var yine de mi değiştirmemi önerirsiniz? bir de yeni olduğum için yağışlı ve karlı günlerde çıkmayı düşünmüyorum açıkçası, kayma durumlarında toparlayabilecek tecrübede değilim :d

ahaha evet biraz öyle buranın trafik ve sürücüleri ama yine de seviyorum ben dediğim gibi, dışardan gelip kısa süre durduğunuz için de böyle hissettirmiş olabilir. biz de 34 plakalı arabaları görünce aynı hissiyatı yaşıyoruz genelde, her gördüğü boşluğa girenler oluyorlar :d uzun süre yaşayıp trafiğin içinde olunca normaliniz bu olmaya başlıyor bence :d

teşekkürler, hoşbulduk :d
    Ekipmanı dizmişsiniz de bot bahsi görmedim, bot da çok önemli, hatta mümkünse uzun bot alın, ayak bilekleri çok hassas, siz doktorsunuz zaten biliyorsunuzdur, olur da bir kaza olursa ortopedist meslektaşlarınızı fazla uğraştırmayın, ayakları koruyun, kasktan sonra en önemli ekipman korumalı bot. Motor ayağımın üzerine devrilip de sürüklenirsem ne olur diye düşünerek ona göre bir model alın.

Lastik mevzusu da önemli, motorda alabileceğiniz en iyi lastiği alın, arabadaki gibi değil, arabada 4 tekerde biri kaysa devrilmiyor ama motorda bir lastik kayınca büyük tehlike. astiklerin üzerinde yıl ve hafta olarak üretim tarihi yazar, dişleri aşınmamış olsa bile tarihi eskiyse yolu iyi tutmamaya başlar. Düzgün lastik takınca hissedilir derecede güvenli geliyor, ben de kendim denemeden farkında değildim, ne olacak daha 7bin km yapmış dişleri falan sapasağlam lastikler işte deyip aynı lastiği 5 yıl kullanmıştım sonra uyarıları dinleyip yeniledim ve çok farketti, artık bir lastiği 3 yıldan fazla kullanmam.
    GoGi, kingstone, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanı dizmişsiniz de bot bahsi görmedim, bot da çok önemli, hatta mümkünse uzun bot alın, ayak bilekleri çok hassas, siz doktorsunuz zaten biliyorsunuzdur, olur da bir kaza olursa ortopedist meslektaşlarınızı fazla uğraştırmayın, ayakları koruyun, kasktan sonra en önemli ekipman korumalı bot. Motor ayağımın üzerine devrilip de sürüklenirsem ne olur diye düşünerek ona göre bir model alın.

Lastik mevzusu da önemli, motorda alabileceğiniz en iyi lastiği alın, arabadaki gibi değil, arabada 4 tekerde biri kaysa devrilmiyor ama motorda bir lastik kayınca büyük tehlike. astiklerin üzerinde yıl ve hafta olarak üretim tarihi yazar, dişleri aşınmamış olsa bile tarihi eskiyse yolu iyi tutmamaya başlar. Düzgün lastik takınca hissedilir derecede güvenli geliyor, ben de kendim denemeden farkında değildim, ne olacak daha 7bin km yapmış dişleri falan sapasağlam lastikler işte deyip aynı lastiği 5 yıl kullanmıştım sonra uyarıları dinleyip yeniledim ve çok farketti, artık bir lastiği 3 yıldan fazla kullanmam.
    evet bot almadım, ama öneri ve uyarı için teşekkür ederim özellikle meslektaşlarım için yaptığınız uyarıyı :d zaten hava soğudukça düşmek kalkmaktan ziyade soğuk, rüzgar vurması bile çok kötü etkilemeye başladı, o yüzden en yakın zamanda alayım. yine onun için de sorayım var mıdır öneriniz marka model olarak bulabileceğim?

şimdi üstündeki dunlopları en azından 4-5bin km yapıp ya da 2 yıl sürüp öyle değiştireyim diyordum, eğer ki sorun yaşarsam daha önce değiştireyim onları da o zaman. üstte Beto87 arkadaşın dediği gibi herkes diablo rossoları tavsiye ediyor, onlara bakarım en azından aklımda olmuş olur :d
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    evet bot almadım, ama öneri ve uyarı için teşekkür ederim özellikle meslektaşlarım için yaptığınız uyarıyı :d zaten hava soğudukça düşmek kalkmaktan ziyade soğuk, rüzgar vurması bile çok kötü etkilemeye başladı, o yüzden en yakın zamanda alayım. yine onun için de sorayım var mıdır öneriniz marka model olarak bulabileceğim?

şimdi üstündeki dunlopları en azından 4-5bin km yapıp ya da 2 yıl sürüp öyle değiştireyim diyordum, eğer ki sorun yaşarsam daha önce değiştireyim onları da o zaman. üstte Beto87 arkadaşın dediği gibi herkes diablo rossoları tavsiye ediyor, onlara bakarım en azından aklımda olmuş olur :d
    Ben xmax kullanıyorum, scooter sürdüğüm için ne gerek var diyen çok oldu bana ama ben yine de bot alırken adventure tarzındaki uzun botlardan almıştım. Kaza yaptığımda ameliyata gerek kalmayan basit bir köprücük kırığı ile atlatmıştım ama kazadan sonra ağrımayan tek yerlerim botların içinde kalan yerlerd ve kafamdı. İyi ki almışım demiştim. Alırken pahalı gelmişti ama 5 yıldır 12binkm oldu kullanıyorum daha eskimediler, böyle scooter ile kullanımda bu botları eskitemeyeceğim gibi görünüyor, toplamda ucuza geldiler.
    kingstone ve tommygun bunu beğendiler.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    üstünde önceden irc ile geliyormuş sanırım ama şu an dunlop var yine de mi değiştirmemi önerirsiniz? bir de yeni olduğum için yağışlı ve karlı günlerde çıkmayı düşünmüyorum açıkçası, kayma durumlarında toparlayabilecek tecrübede değilim
    Dunlop da irc den pek farklı değil. Soğuk havada kuru asfaltta da kayar lastik ısınmamışsa. Ve dunlop ısınması uzun süren bir lastik. Michelin road 4 veya pirelli diablo rosso 3 ikisinden birini alırsan hem motosikletten alacağın keyif artar hem de daha rahat hakim olursun. Bütçe müsait değilse en azından mitas sport force plus al ama ne yap, ne et bir an önce kurtul o lastiklerden. Ve kesinlikle alacağın lastiğin yılına dikkat et 2022 olsun mutlaka. 8/22 ya da 20/22 şeklinde yazar lastiklerin üzerinde. 20/22: 2022 nin 20.ci haftasında üretilmiş demektir bu arada.
    espresso ve kingstone bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)