Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar !!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dangalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 - KTM Duke 390
    Merhaba Ben Ekin. 27 yaşındayım. İstanbulda yaşamaktayım. Yaklaşık 7 sene önce, öğrenciyken kanıma girdi motorsiklet. O zaman 2008 model yuvarlak far ybr vardı. Bence hala yuvarlak farlısı en güzeli. Yaklaşık 1500 km kullandıktan sonra ailevi sebeplerden dolayı saattım cancağzımı. 2017 mayıs sonundan beri 2015 model MT-125'im var. İşimin yoğunluğu yüzünden 2 ayda 500 km yapabildim. Ara ara haftanın 2-3 günü işe gidip geldim. Salacak - Etiler iş güzergahım. Ybr'yi aldığım zaman ehliyet öncesi başlangıç eğitimi almıştım. Şimdi tekrar eğitim almak istiyorum fakat nasıl bir eğitim almam gerekiyor emin değilim. Başlangıç eğitimini tekrar mı almalı mıyım yoksa bir tık üst bir eğitim mi olmalı ?
    Bu arada tam bir iki teker sevdalısıyım. Bisikleti de çok seviyorum. Ona daha çok biniyorum hatta.
    Uzun zamandır takip ediyorum forumu, tanışmak bugüneymiş. Tekrardan Merhaba !!
    espresso ve HeDemircan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Merhaba hoş geldiniz Mertcan yaş 20

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar

Öncelikle hoş geldiniz. Umarım kazasız belasız ve keyifle bir ömür motosiklet sürersiniz

Başlangıç eğitiminin sonraki seviyeleri için genelde 1500-2000 km tecrübe aranır. Sizde de bu mevcut. Ben 2. seviye eğitimler almanızın daha faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitimler konusunda ise "zaferce" isimli üyenin yazılarını okumanı öneririm. Sana gerekenden çok daha fazla bilgiyi oralarda bulabilirsin.

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoş geldiniz Mertcan yaş 20
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Öncelikle hoş geldiniz. Umarım kazasız belasız ve keyifle bir ömür motosiklet sürersiniz

Başlangıç eğitiminin sonraki seviyeleri için genelde 1500-2000 km tecrübe aranır. Sizde de bu mevcut. Ben 2. seviye eğitimler almanızın daha faydalı olacağını düşünüyorum. Eğitimler konusunda ise "zaferce" isimli üyenin yazılarını okumanı öneririm. Sana gerekenden çok daha fazla bilgiyi oralarda bulabilirsin.
    Eyvallah. Teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak. İstanbul çevresi yeni başlayanlar ve tecrübesiz sürüceler için önerebileceğiniz rotalar mevcut mudur ? Yoksa kervan yolda güdülür deyip, yollara atlamak mı lazım ?

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    hoşgeldiniz.iyi forumlar

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dangalak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir sorum daha olacak. İstanbul çevresi yeni başlayanlar ve tecrübesiz sürüceler için önerebileceğiniz rotalar mevcut mudur ? Yoksa kervan yolda güdülür deyip, yollara atlamak mı lazım ?
    Bu sorunuza İstanbul'da yaşayanların cevap vermesi daha doğru olacaktır. Bence burada amaç önemli. Yoğun trafikte sürüşü geliştirmek için ona göre bir yol seçilir.(Başlangıç için önerilmez) Viraj için ona uygun bir yol seçilir. Ben şahsen çevremdeki bildiğim ve sevdiğim yolları motosiklet aldıktan sonra motosiklet ile tekrar gezdim hep şehir çevresinde.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Bir tık üst eğitimi tercih edebilirsin. Kemerburgazda Motto Akademi var, bizzat gittim ve gayet memnun kaldım. Rota olarak Salacaktan çıkıp, Anadolu Fenerine doğru güzergahı deneyebilirsin. Beykoz, özellikle Anadolu Kavağı sonrası virajlar çok sert değil, ve yol gayet keyiflidir. Daha bu hafta sonu oradaydık.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Motosikleti
    Tekrardan teşekkür ederim arkadaşlar.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    madem Etiler desin , trafikte en saygılı insanlar oralardadır , o civarda tenha saatlerde emniyetli pratik için çıkmanı tavsiye ederim ,yukarida arkadaslar bazı yerleri tavsiye etmiş ama o guzergahlarda ağır hafriyat kamyonları 100 km hızlarda geziniyorlar aman diyeyim 125 lik motorla çok tehlikeler atlatırsın , hatta iki tekerden soğursun..

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Hoşgeldin dostum. Valla dediğin şeyi yıllardır ben de arıyorum ama İstanbul sınırlarında güvenli alan diye bir şey yok herhalde. Tam burası ne güzel boşmuş diyorum; sağdan bir köpek kovalamaya başlıyor, spor bi araba yanımdan 180'le geçiyor falan, artık ümidimi kaybettim. Güzel bir ortam bulunsa grup sürüşü falan da eğlenceli olur.
    There are seven days in a week. And `one day` is not one of them.

Motosikleti
    Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin dostum. Valla dediğin şeyi yıllardır ben de arıyorum ama İstanbul sınırlarında güvenli alan diye bir şey yok herhalde. Tam burası ne güzel boşmuş diyorum; sağdan bir köpek kovalamaya başlıyor, spor bi araba yanımdan 180'le geçiyor falan, artık ümidimi kaybettim. Güzel bir ortam bulunsa grup sürüşü falan da eğlenceli olur.
    Hoşbulduk. Dediğin gibi güvenli yer yok. Ama az tecrübeyle de sert virajları olan bir rotada sürmek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Kademe kademe arttırmak daha mantıklı geliyor. En azında okuduğundan, izlediğinden ya da eğitimden öğrendiklerini sürüş anında yaşamak lazım daha iyi olabilmek için. Umarım buluruz böyle rotalar. Süreriz beraber dostum.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem Etiler desin , trafikte en saygılı insanlar oralardadır , o civarda tenha saatlerde emniyetli pratik için çıkmanı tavsiye ederim ,yukarida arkadaslar bazı yerleri tavsiye etmiş ama o guzergahlarda ağır hafriyat kamyonları 100 km hızlarda geziniyorlar aman diyeyim 125 lik motorla çok tehlikeler atlatırsın , hatta iki tekerden soğursun..
    Çalıştığım yer Etiler'de. Ama Salacak da fena değil emniyetli pratik için. Kemerburgaz tarafı için doğru söylüyorsun. Lakin arkadaş onu eğitim verilen yerin lokasyonunu belirtmek için söylemiş. Anadolu Kavağı sonrasını bilemiyorum tabi.

Motosikleti
    Herkese merhaba tekrardan. Yaş artık 27 değil tabi ki. 32
    Bu süre zarfında MT125 ile olan maceram yaklaşık 2 sene işimden dolayı aksadı. Senede 60-70 bin km yapıyorum araba ile :(
    2 ay önce sattım mt125'i. Satmadan önce de 3000 km kadar kullandım. Totalde 10.000 km yaptım kendisiyle. Ve şimdi KTM Duke 390 ile yeni balangıç. Motoru alır almaz, bir hakimiyet eğitimi aldım.
    Haftasonları sürebiliyorum. Onda da şehirden uzak, virajlı rotaları tercih ediyorum. Darlık-Teke gibi.
    Fotoğraf koymayı beceremedim. Tükendim. Daha sonra tekrar deneyeceğim.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Herkese merhaba tekrardan. Yaş artık 27 değil tabi ki. 32
    Bu süre zarfında MT125 ile olan maceram yaklaşık 2 sene işimden dolayı aksadı. Senede 60-70 bin km yapıyorum araba ile :(
    2 ay önce sattım mt125'i. Satmadan önce de 3000 km kadar kullandım. Totalde 10.000 km yaptım kendisiyle. Ve şimdi KTM Duke 390 ile yeni balangıç. Motoru alır almaz, bir hakimiyet eğitimi aldım.
    Haftasonları sürebiliyorum. Onda da şehirden uzak, virajlı rotaları tercih ediyorum. Darlık-Teke gibi.
    Fotoğraf koymayı beceremedim. Tükendim. Daha sonra tekrar deneyeceğim.
    Araba ile yol yapmış olmak da özellikle istanbul gibi bir yerde trafiği anlamak için faydalı.
    Hakimiyet eğitimi aldığınıza göre bir süre sonra zaman ayırıp Honda ya da yamaha'nın eğitimlerinden devam edebilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba ile yol yapmış olmak da özellikle istanbul gibi bir yerde trafiği anlamak için faydalı.
    Hakimiyet eğitimi aldığınıza göre bir süre sonra zaman ayırıp Honda ya da yamaha'nın eğitimlerinden devam edebilirsiniz.
    Evet trafiği anlamak açısından çok faydası oldu. Üsküdar'da yaşıyorum. Bölge sorumluluğum, Basın Ekspres yolundan Edirne'ye kadar. Günü birlik çok gidiyorum Trakya'ya. Cuma arabayı parkedip, unutuyorum. Gerçekten unutuyorum ama. Bulamıyorum bazen. :D

MT125 var iken Honda GS1'e katıldım. Honda'nın son durumuyla beraber eğitimler ne oldu hiç fikrim yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)