Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet'e Adım Adım

Motovento
    REKLAM ALANI
    karyabla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Cümleten selamın aleyküm.
    Motosiklet tutkum yeni yeni başladı. Nasipse A2 ehliyetini kasım ayı sonu veya aralık başı gibi alıp Yamaha MT-125 ile başlamak istiyorum.
    İlk sorularım şu şekildedir:
    1) Kask boyutu, ölçüsü nasıl belirlenir?
    2) Mont boyutu, ölçüsü nasıl belirlenir?
    3) Eldiven boyutu, ölçüsü nasıl belirlenir?

Ayrıca bu ekipmanlar için önerebileceğiniz özellikle fiyat/performans marka ve modellerini önerirseniz memnuniyet duyarım. Öğrenci olduğum için ilk aylarda beni çok zorlamasını istemem, sonrasında daha kaliteli markalara geçiş yaparım.

Sakarya'da bulunanlar varsa bir çay, kahve içebiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı karyabla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamın aleyküm.
    Motosiklet tutkum yeni yeni başladı. Nasipse A2 ehliyetini kasım ayı sonu veya aralık başı gibi alıp Yamaha MT-125 ile başlamak istiyorum.
    İlk sorularım şu şekildedir:
    1) Kask boyutu, ölçüsü nasıl belirlenir?
    2) Mont boyutu, ölçüsü nasıl belirlenir?
    3) Eldiven boyutu, ölçüsü nasıl belirlenir?

Ayrıca bu ekipmanlar için önerebileceğiniz özellikle fiyat/performans marka ve modellerini önerirseniz memnuniyet duyarım. Öğrenci olduğum için ilk aylarda beni çok zorlamasını istemem, sonrasında daha kaliteli markalara geçiş yaparım.

Sakarya'da bulunanlar varsa bir çay, kahve içebiliriz.
    Selamlar, hayirli olsun simdiden

Uc ekipman icin de, ekipman satan web sitelerinde olcum rehberleri/cetvelleri oluyor, onlara bakabilirsiniz. Ama benim tavsiyem, bulundugunuz bolgede ekipman satan herhangi bir magazaya girip denemeniz olurdu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, hayirli olsun simdiden

Uc ekipman icin de, ekipman satan web sitelerinde olcum rehberleri/cetvelleri oluyor, onlara bakabilirsiniz. Ama benim tavsiyem, bulundugunuz bolgede ekipman satan herhangi bir magazaya girip denemeniz olurdu.
    Ölçüm konusunda mağaza bakarım o halde. Marka ve model için bir öneriniz olur mu?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    O konu derya deniz.Ne tür kullanım için istiyorsun.Bütçe ne bunlar önemli

Yaş tutuyosa direk a al ben öyle yaptım 0 tecrübeyle tekrar masraf yapma

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konu derya deniz.Ne tür kullanım için istiyorsun.Bütçe ne bunlar önemli
    Hocam motoru henüz alamadığım için bütçede bir netleşme yok şu anlık. Ortalama olarak üçü için 1000-1500 ayırabilirim sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı ElPadron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş tutuyosa direk a al ben öyle yaptım 0 tecrübeyle tekrar masraf yapma
    2000 doğumluyum yaşım maalesef tutmuyor. İleride büyütürüz nasip olursa.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Güncel fiyatları takip etmiyorum alamayacağım için ama üçü için 1000 1500 az gibi geldi.
    Genelde önce ekipmanı al kalan parayla motor al derler.Bende öyle yapmadım ama.Alabileceğin en iyi ekipmanı almaya çalış.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güncel fiyatları takip etmiyorum alamayacağım için ama üçü için 1000 1500 az gibi geldi.
    Genelde önce ekipmanı al kalan parayla motor al derler.Bende öyle yapmadım ama.Alabileceğin en iyi ekipmanı almaya çalış.
    Ekipmanların ne kadar önemli olduğunu yaptığım sporlardan bilsem de yine de sürüş mesafem kısa olduğu için şimdilik önceliğim motora ayırabileceğim para. Bu yüzden ekipmanlar için pek bütçemin üstüne çıkmayı düşünmüyorum şimdilik. Önerebileceğiniz marka ve model var mı?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ölçüm konusunda mağaza bakarım o halde. Marka ve model için bir öneriniz olur mu?
    Butceniz maalesef gunumuz sartlarinda dusuk kaliyor, butce sinirlarinda onerim,

Kiyafet icin.

Durt
    Venom
    Prohel
    Prosev

Kask icin
    MT
    Bell

markalarina bakabilirsiniz.

Instagram'da 2. el ekipman satan yerler var, onlarin postlarini gezin isinize yarayacak seyler cikabilir, ben oradan korumali kot aldim 300-400TL civarina.

Benim takip ettiklerim,

motosarraf
    cemironbutt
    espresso bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    1000,1500tl butçe ile,

Sway kask 500tl
    Armode mg 56 eldiven 150tl
    Arwic mont 500tl
    Arwic Pantolon 350tl

Tam 1.500tl

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    zaten isi bilen bir magzadan deneyip aldiktan sonra kask bedeninin ne oldugunu o sekilde ogrenebilirsin.ben kask almadan once bedenimi bilmiyordum.suanda bedenimin m oldugunu kaski aldiktan sonra ogrendim..

illa netten alicaksan kaski magazadan denedikten sonra siparis edebilirsin...

bence butun ekipmanlari magazadan dene isine gelenleri al isine gelmeyenleri netten siparis et..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğerleri neyse de, kask hiç bir zaman standart bir ölçü ile alınmaz. Her markanın, modelin kalıbı aynı değildir. Bir de her insanın kafa yapısı bir değildir. Özellikle kask denenmeden alınmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ekipman için bir gün atla trene İstanbul'a gel. Mağazaları dolaş, kampanyalı ürünler oluyor. Bedenini de kaskını da deneyerek alırsın, internetten alma.
    Ehliyetten önce mümkünse eğitim al. Kurslarda doğru dürüst öğretmiyorlar. Sadece sınavı geçecek seviyede kalır kendin öğrenmeye çalışırsan sıkıntı olur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000,1500tl butçe ile,

Sway kask 500tl
    Arwic mont 500tl
    Arwic Pantolon 350tl

Tam 1.500tl
    Bütçeyi az çok netleştirmeye çalışıyorum. Pantolona hiç ihtiyaç yok giymeyeceğim için almayı bile düşünmüyorum o yüzden ona ayırdığınız bütçeyi diğerlerine dağıtabilirim.
    2000-2100 gibi miktarlar için kask, mont ve eldiven şeklinde yeni modeller önerme şansınız var mı zahmet olmazsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000,1500tl butçe ile,

Sway kask 500tl
    Arwic mont 500tl
    Arwic Pantolon 350tl

Tam 1.500tl
    Bütçeyi az çok netleştirmeye çalışıyorum. Pantolona hiç ihtiyaç yok giymeyeceğim için almayı bile düşünmüyorum o yüzden ona ayırdığınız bütçeyi diğerlerine dağıtabilirim.
    2000-2100 gibi miktarlar için kask, mont ve eldiven şeklinde yeni modeller önerme şansınız var mı zahmet olmazsa.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Pantolon almasanız bile mutlaka bir dizlik edinin.(150-200tl)

Eldiven olarak prosev,durt,prohell,venom modellerine bakın eldiven için min rakam 500tl

kask için Mt,bell,nolan n60,givi 50.5 tridion olabilir

mont ise,venom,durt,prohell

bu üçlü kombinasyona göre fiyat araştırın

Venom montu esime almistim gayet iyi, 4riders motomaxin sattigi montlarda guzel ve uygun fiyatli. Cordura kumasli alacaksin softshell alma koruyuculugu yok surtunmeye karsi. Kask harici ikinci el de kovalayabilirsin, dolap v.b. uygulamadan.magazada gorerek karar verir sonra netten siparis de gecebilirsin, beden olmazsa iade edersin.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı konfucyus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Venom montu esime almistim gayet iyi, 4riders motomaxin sattigi montlarda guzel ve uygun fiyatli. Cordura kumasli alacaksin softshell alma koruyuculugu yok surtunmeye karsi. Kask harici ikinci el de kovalayabilirsin, dolap v.b. uygulamadan.magazada gorerek karar verir sonra netten siparis de gecebilirsin, beden olmazsa iade edersin.
    Letgo'da Rev'it markasına ait 2000 TL'ye bir mont buldum fakat orijinal mi ya da gerçekten Rev'it'in öyle bir modeli var mı bilmiyorum. Satıcı ürünün eski olduğunu söyledi sanırım internette o yüzden bulamadım.
    Modelin orijinal olduğunu nasıl öğrenebiliriz bilginiz var mı? Ona göre bir pazarlık atıp 1500'e vs. alabilirsem almayı deneyeceğim tabi beden olarak da uyacak mı o da bir soru işareti onu satıcıyla detaylı konuşup karar veririm.
    Kask olarak da sanırım dediğiniz gibi fiyat/performans bir kaskı sıfır almak daha sağlıklı olabilir.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yamaha MT-125'in yedek parçalarının pahalı olması nedeniyle bir tanıdığım CBR 250R ile başlamamı tavsiye etti. Sizce bu görüş mantıklı mıdır?
    28 bin TL gibi rakamlarda alınabilecek baş ağrıtmayacak Honda ve Yamaha modelleri nelerdir?

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    Yamaha MT-125'in yedek parçalarının pahalı olması nedeniyle bir tanıdığım CBR 250R ile başlamamı tavsiye etti. Sizce bu görüş mantıklı mıdır?
    28 bin TL gibi rakamlarda alınabilecek baş ağrıtmayacak Honda ve Yamaha modelleri nelerdir?
    öncelikle sakaryada motora başlamak konusunda kolay gelsin demek isterim çoğu şehirde taksicilere, dolmuşçulara dikkat et filan derler sakaryada ayrım yok herkese dikkat et sakarya insanını biliyosundur zaten
    125lik yerine 250 likle başlaman bana göre daha güzel olmuş çünkü 125 lik bi karasuya filan gideyim dediğinde yolda yoruyor adamı trafikte hızlıça araçlardan kaçman filan zorlaşıyor
    cbr250 güzel bir motordur benimde ilk motorumdur motoru onda öğrendim başlarda hız değilde sürüş kaliteni arttırmaya çalışırsan güzel olur fazla sollama yapmaya çalışma yolunda git en az 2bin 3bin kilometre boyunca motora alışmaya çalış önemli olan daha hızlı sürmek değil daha uzun yaşamak
    ekipman olarak kaskı mt yada ls2 den tercih edebilirsin özellikle kaskını sıfır almanı tavsiye ederim sonuçta kafana geçiriyorsun
    montu 2.el bulabilirsin prohel,prosev gibi markaların montları güzel vede ucuz oluyor
    eldiven içinde lütfen parmaksız eldiven kullanmada her türlü eldiven olur eldivenler zaten 100 tl gibi bir şey ben en son zirve motordan bir tane yazlık almıştım 120 ye
    bende sakaryalıyım herhangi bir konuda soru sorabilirsin yardımcı olmaktan sevinirim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı OnixsyS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle sakaryada motora başlamak konusunda kolay gelsin demek isterim çoğu şehirde taksicilere, dolmuşçulara dikkat et filan derler sakaryada ayrım yok herkese dikkat et sakarya insanını biliyosundur zaten
    125lik yerine 250 likle başlaman bana göre daha güzel olmuş çünkü 125 lik bi karasuya filan gideyim dediğinde yolda yoruyor adamı trafikte hızlıça araçlardan kaçman filan zorlaşıyor
    cbr250 güzel bir motordur benimde ilk motorumdur motoru onda öğrendim başlarda hız değilde sürüş kaliteni arttırmaya çalışırsan güzel olur fazla sollama yapmaya çalışma yolunda git en az 2bin 3bin kilometre boyunca motora alışmaya çalış önemli olan daha hızlı sürmek değil daha uzun yaşamak
    ekipman olarak kaskı mt yada ls2 den tercih edebilirsin özellikle kaskını sıfır almanı tavsiye ederim sonuçta kafana geçiriyorsun
    montu 2.el bulabilirsin prohel,prosev gibi markaların montları güzel vede ucuz oluyor
    eldiven içinde lütfen parmaksız eldiven kullanmada her türlü eldiven olur eldivenler zaten 100 tl gibi bir şey ben en son zirve motordan bir tane yazlık almıştım 120 ye
    bende sakaryalıyım herhangi bir konuda soru sorabilirsin yardımcı olmaktan sevinirim
    Sakarya'dan biriyle kesişebilmek iyi oldu. Bilgiler için teşekkür ediyorum hocam. İstanbul'da amcaoğlunun iş yaptığı motor dükkanı olan bir tanıdık İstanbul içindeki motorları bana gönder ben ekspertizini yaparım senin için dedi ben de özellikle İstanbul'da CBR 250R arıyorum. 28 bin liraya kadar güzel bir motor bulabilirsem nasipse ne kısa sürede almak istiyorum.
    Ekipman olarak da yardımcı olacağını söyledi elden taksitle yavaş yavaş onun dükkanından giyinirim sanırım. Öncelik normalde ekipman olur ama ben yılbaşından önce motor sahibi olmak istediğim için öncelikli olarak motosiklete önem veriyorum, ekipmanı her türlü halledeceğimi düşünüyorum zaten.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler