Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese Merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyrazinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf Moto Clx 250 (2023)
    Herkese merhaba ,aranıza yeni katıldım,

Yaklaşık 4 yıldır motorsiklet alma hayalim vardı,üniversite yıllarımda başlayan bir isteğim,arzum, almak işe girdikten sonra ancak şimdiye nasip oldu.
    Yaklaşık 3 hafta önce Yamaha bayiinden 2020 model sıfır ,açık gri R25 ile aranıza katıldım.

Henüz ehliyetim yok,herhangi bir motor deneyimim vb. de bulunmuyor.Fiyatların artacağını öngörerek biraz aceleci davranarak aldım diyebilirim.Şuanda evimin önünde 3 haftadır motorum yatıyor(acelesi yok beklesin ).Kısa bir süre içerisinde hem a2 ehliyet kursu, hemde yamaha sürüş eğitimine katılmayı planlıyorum.Daha sonrasındada kendi motorumu sürmeye başlamadan önce bir süre 125-150 cc motor kiralayarak tecrübesizliğimi atmak istiyorum.

Ekipmanlar olarak şuana kadar en ciddi bütçeyi zincire ayırdım diyebilirim.Şimdiye kadar aldığım ekipmanları linkleri ile birlikte paylaşıyorum sizlerle, hem bilen arkadaşlar beni daha iyi seçimlere,yaptığım yanlışlar içinde doğru şekilde yönlendirebilirler.

KİLİTLER

https://www.motoliz.com/urun/maggi-fort-knox-star-150cm-16mm-zincir-newmenir-75-16-kilit (arka tekere bağladım)

https://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/abus-kilit-8077-granit-detecto-x-plus-sari-alarmli-disk-kilit-P169612026 (ön diske bağladım)

KASK

https://www.hepsiburada.com/mt-kask-targo-rigel-b2-mat-flo-gri-pm-HB00000R5AQQ (kask hediye geldi)

MONT

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectID=1377084210&ViewAction=ViewProduct (siyah beyaz olanı)

ve birde branda aldım yamaha bayiiden,onun markasını vs. bilmediğim için linkini koyamadım.

Tekrardan herkese selam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hayırlı olsun.

Güzel ekipman (kilit )buna ek teknotakip de taktırmanızı tavsiye ederim.

Hafta da bir motorunuzu 15 dakika çalıştırın yada yarım saat. Ek olarak motoru elinizle bir dolaştırın 10 -20 metre kadar. Daha sonra eski haline bırakın. Motorunuzun sağlığı için önemli.

Tekrardan hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hayırlı olsun hosgeldiniz.
    poyrazinho bunu beğendi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Hocam bu arada sakın heves edip bir tur atıp geleyim demeyin. Cezasıydı mahkemesiydi hayatınızdan büyük bir parçayı kopartır.

Sabredin.
    poyrazinho bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto Clx 250 (2023)
    teşekkürler motoru arada bir çalıştırıyordum boşta ama elimle dolaştırmamıştım hiç,sanırım akü için bunuda yapmam elzem.
    Bu arada motoru sürmem için biraz süre gerekeceğinden depoya 4 litre kadar benzin ilave ettim,ara ara çalıştırıp tüketirim korkusuyla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hosgeldiniz.
    Teşekkürler hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu arada sakın heves edip bir tur atıp geleyim demeyin. Cezasıydı mahkemesiydi hayatınızdan büyük bir parçayı kopartır.

Sabredin.
    A yok hayır,gerçekten öyle bir hevesim yok.İsterse 5 ay beklesin önemli değil.O riske giremem. 3 haftadırda nefsi olarak öyle bir istekde doğmadı içimde.
    emenyasin bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Hayırlı olsun.
    Ben de 2016 yılında bu zamanlar aralık ayı başlarında xmax'i alıp garaja koymuştum, sonra A sınıfı ehliyet ve ekipmanları komple tamamlayana kadar yalnızca artçı olarak bindim kendi motoruma. Hatta ehliyet kursunda vitesli kullanmıştım, sınava kadar alışkanlığım gitmesin diye kapalı alanda bile binmeye teşebbüs etmedim. Kendi motorumla ilk turumu ehliye sınavı sonrası trafiğe kapalı sınav alanında yapmıştım. Sonra sınav alanından eve yine kendi motorumda artçı olarak gitmiştim.

Motoru aldıktan sonra motor garajdayken binmemek beklemek zor oluyor ama trafiğe çıktınız en ufak bir sorunda çok başınız ağrır, o riske girmeye değmez. Ben de zam gelecek aman alayıp koyacak yer var diyerek almıştım, ben kredi taksidini ödeyene kadar öyle zamlar gelmişti ki kredi faizi bile daha düşük kalmıştı.

Bir de eğer yaşınız müsaitse a2 değil direkt A ehliyet için yazılın sonradan tekrar masraf etmemiş olursunuz.
    poyrazinho ve gurcanozturk bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Garajdaki motosiklete binememek, tam da benim durumum :D

Ehliyet cezasi sebebiyle 5 aydir kullanamiyorum, eskisini satmistim, yenisini alali 25 gun oldu ama noterden eve getirmek (130m mesafe) disinda kullanmadim. Zam gelecek yine diye aldim ben de erkenden, zaten kaybim cok yuksek eskisini satmaktan dolayi.

Kisaca, motosikletiniz varsa satmayin, yenisini alirken cok zarar ediyorsunuz :(
    espresso bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Merhaba, hoş geldiniz. Hayırlı olsun aracınız.
    Bildiğim kadarıyla enjeksiyonlu araçlarda depoda çok az benzin kalması(2 lt gibi mesela) çok sağlıklı bir iş değil. Haberiniz olsun.
    poyrazinho bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto Clx 250 (2023)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Ben de 2016 yılında bu zamanlar aralık ayı başlarında xmax'i alıp garaja koymuştum, sonra A sınıfı ehliyet ve ekipmanları komple tamamlayana kadar yalnızca artçı olarak bindim kendi motoruma. Hatta ehliyet kursunda vitesli kullanmıştım, sınava kadar alışkanlığım gitmesin diye kapalı alanda bile binmeye teşebbüs etmedim. Kendi motorumla ilk turumu ehliye sınavı sonrası trafiğe kapalı sınav alanında yapmıştım. Sonra sınav alanından eve yine kendi motorumda artçı olarak gitmiştim.

Motoru aldıktan sonra motor garajdayken binmemek beklemek zor oluyor ama trafiğe çıktınız en ufak bir sorunda çok başınız ağrır, o riske girmeye değmez. Ben de zam gelecek aman alayıp koyacak yer var diyerek almıştım, ben kredi taksidini ödeyene kadar öyle zamlar gelmişti ki kredi faizi bile daha düşük kalmıştı.

Bir de eğer yaşınız müsaitse a2 değil direkt A ehliyet için yazılın sonradan tekrar masraf etmemiş olursunuz.
    Bakalım daha 3 haftada %10 zam geldi bile, 50.000 de çok fiyat gerçekten ama gidişat ''iyiki almışım'' dedirtecek gibi gözüküyor.

A2 ile A ehliyet arasında 600 tl gibi bi fark var,dediğiniz mantıklı gibi duruyor.Almışken A alıp fişi çekmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garajdaki motosiklete binememek, tam da benim durumum :D

Ehliyet cezasi sebebiyle 5 aydir kullanamiyorum, eskisini satmistim, yenisini alali 25 gun oldu ama noterden eve getirmek (130m mesafe) disinda kullanmadim. Zam gelecek yine diye aldim ben de erkenden, zaten kaybim cok yuksek eskisini satmaktan dolayi.

Kisaca, motosikletiniz varsa satmayin, yenisini alirken cok zarar ediyorsunuz :(
    Cezanız kötü olmuş ,, bende motoru satma niyetiyle almadım.Şuan satsam üzerine koyup alması ayrı bir dert olur, her an bir zam ekleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Çok sağolun.

Yani bayiden aldığımda içinde ne kadarlık vardı bilmiyorum ama ,ne olur ne olmaz 4 lt ekledim.Yeterli olur diye düşünüyorum kullanana kadar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı poyrazinho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakalım daha 3 haftada %10 zam geldi bile, 50.000 de çok fiyat gerçekten ama gidişat ''iyiki almışım'' dedirtecek gibi gözüküyor.

A2 ile A ehliyet arasında 600 tl gibi bi fark var,dediğiniz mantıklı gibi duruyor.Almışken A alıp fişi çekmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Cezanız kötü olmuş ,, bende motoru satma niyetiyle almadım.Şuan satsam üzerine koyup alması ayrı bir dert olur, her an bir zam ekleniyor.
    Kotu degil normal, benim hatam sonucta, olmasi gereken de buydu.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Merhaba hoş geldin.

Kazasız belasız sürüşler, daha yeni motora başlayanlar için en önemli şey dikkat, yaşınız gençse kan kaynıyor ama sıkıntı hep böyle zamanlarda oluyor. Eğitim demişsin al mutlaka, erkenden motoru almakla iyi bir şey yapmışsın tek sorun kullanmak için gereksiz bir acelecilik içine girmen onu da yapmazsan sabırlı olursan ileride başını sıkıntıya sokacak birçok dertten kurtulursun, motor kullanıp da sıkıntı çekenlerin hepsi aceleci davranmaktan sıkıntılar yaşıyor.

Motora kilit, kendine kask ve mont almışsın güzel ancak eksik, eldiven, korumalı pantolon ve bot şart, bunları baştan kullanırsan her zaman ekipmanla rahat edersin, yoksa alışkanlık olunca yarın bir gün giymek zor gelecek, benim zamanımda çeşit yoktu ve birçok kişi pantolon ve botu pek bilmezdi, şimdi ise ne kadar önemli olduğu bilinirken bunları da eksik etme lütfen.

Motoruna mutlaka kasko yaptır, bu sadece çalınma değil motora da gelecek zararları karşılar, grenajlı bir motorun olduğu için devrilme vs. maddi kazalar çok can sıkar, bunları düşünmemek için kesinlikle kasko şart, şair sigorta var, bir fiyat sor derim.

Yeni başlamak istediğin motor ile başlamak harika bir duygudur, hele bu zamanda motosiklet sahibi olmak artık zorken bunu başarmak güzel, umarım keyifle ve sağlıkla bolca motor keyfi çıkartırsın, kendini hep geliştirmeye ve gereksiz maceralardan uzak tutmaya bak, rüzgarın keyfini çıkart.

Motosikleti
    Cf Moto Clx 250 (2023)
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoş geldin.

Kazasız belasız sürüşler, daha yeni motora başlayanlar için en önemli şey dikkat, yaşınız gençse kan kaynıyor ama sıkıntı hep böyle zamanlarda oluyor. Eğitim demişsin al mutlaka, erkenden motoru almakla iyi bir şey yapmışsın tek sorun kullanmak için gereksiz bir acelecilik içine girmen onu da yapmazsan sabırlı olursan ileride başını sıkıntıya sokacak birçok dertten kurtulursun, motor kullanıp da sıkıntı çekenlerin hepsi aceleci davranmaktan sıkıntılar yaşıyor.

Motora kilit, kendine kask ve mont almışsın güzel ancak eksik, eldiven, korumalı pantolon ve bot şart, bunları baştan kullanırsan her zaman ekipmanla rahat edersin, yoksa alışkanlık olunca yarın bir gün giymek zor gelecek, benim zamanımda çeşit yoktu ve birçok kişi pantolon ve botu pek bilmezdi, şimdi ise ne kadar önemli olduğu bilinirken bunları da eksik etme lütfen.

Motoruna mutlaka kasko yaptır, bu sadece çalınma değil motora da gelecek zararları karşılar, grenajlı bir motorun olduğu için devrilme vs. maddi kazalar çok can sıkar, bunları düşünmemek için kesinlikle kasko şart, şair sigorta var, bir fiyat sor derim.

Yeni başlamak istediğin motor ile başlamak harika bir duygudur, hele bu zamanda motosiklet sahibi olmak artık zorken bunu başarmak güzel, umarım keyifle ve sağlıkla bolca motor keyfi çıkartırsın, kendini hep geliştirmeye ve gereksiz maceralardan uzak tutmaya bak, rüzgarın keyfini çıkart.
    Güzel dilekleriniz ve önerileriniz için çok teşekkürler.

-Ekipman olarak sizinde belirttiğiniz gibi eksikliklerim var,bunları bu süreç boyunca,motora başlayana kadar kapatıcam inşallah.
    -Kaskoyu maalesef henüz yaptıramadım.Yamaha bayisinde iken kasko teklifi verdiler ama fiyatı 3600 tl idi,bende daha uygununu bulurum diye o an yaptırmak istemedim.Sigortam.net i aradığımda ise motorsiklet kaskosu yapmadıklarını belirttiler,açıkçası şaşırdım bende. O gün bugündür kaskonun üzerine düşmedim.Belirttiğiniz kasko şirketi ile bir görüşücem,belki biraz daha uyguna gelirse süper olur benim içinde.Şimdilik kullandığım 2 kilite de güveniyorum.Zaten site içerisindeyim,güvenlik ve kameralar ile içim şuan rahat diyebilirim,ama tabiiki kasko demek sadece hırsızlık için değil,belirttiğiniz gibi düşme,çarpma vb. durumlar içinde gerekli.Henüz ehliyetimde olmadığı için mi acaba fiyat 3600 küsür çıktı bilmiyorum,belki ehliyet aldıktan sonra bir tık iner kasko teklif fiyatı,.. Bu konuda bilgisi olanlar var ise paylaşırlarsa mutlu olurum.
    Metela bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019

-Ekipman olarak sizinde belirttiğiniz gibi eksikliklerim var,bunları bu süreç boyunca,motora başlayana kadar kapatıcam inşallah.
    -Kaskoyu maalesef henüz yaptıramadım.Yamaha bayisinde iken kasko teklifi verdiler ama fiyatı 3600 tl idi,bende daha uygununu bulurum diye o an yaptırmak istemedim.Sigortam.net i aradığımda ise motorsiklet kaskosu yapmadıklarını belirttiler,açıkçası şaşırdım bende. O gün bugündür kaskonun üzerine düşmedim.Belirttiğiniz kasko şirketi ile bir görüşücem,belki biraz daha uyguna gelirse süper olur benim içinde.Şimdilik kullandığım 2 kilite de güveniyorum.Zaten site içerisindeyim,güvenlik ve kameralar ile içim şuan rahat diyebilirim,ama tabiiki kasko demek sadece hırsızlık için değil,belirttiğiniz gibi düşme,çarpma vb. durumlar içinde gerekli.Henüz ehliyetimde olmadığı için mi acaba fiyat 3600 küsür çıktı bilmiyorum,belki ehliyet aldıktan sonra bir tık iner kasko teklif fiyatı,.. Bu konuda bilgisi olanlar var ise paylaşırlarsa mutlu olurum.
    Yeni başlayan araba da olsa motor da olsa risk demektir bu yüzden kasko yüksek çıkabilir, eğitim alın sertifikanızı benim belirttiğim sigorta indirim olarak kabul ediyor sertifikayı, herhalde yüzde 5 kadar, başka sigortalara da eğitim alırsam bir düşüş yaşanır mı sorun derim.
    poyrazinho bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250

Ben Allianz'dan Forza250 icin fiyat aldigimda 5000TL civarinda demislerdi, daha sonra Sair sigorta veya quick sigorta (hangisiydi hatirlamiyorum tam) 2200 TL filan cikmisti. Arada cok fark vardi. Allianz bayileri, yapmak istemedigi icin yuksek fiyat cekiyor sanirim.
    poyrazinho bunu beğendi.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    ekipmanları giy motorun üstünde bi resim çek at bakalım nasıl olmuş :D

Motosikleti
    Cf Moto Clx 250 (2023)
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipmanları giy motorun üstünde bi resim çek at bakalım nasıl olmuş :D
    fc moto siparişim henüz ulaşmadı hocam, ekipmanları tamamladıktan sonra profil resmi yapabilirim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kasko için MRT sigorta'dan fiyat alabilirsiniz. Ben motoru aldığımdan beridir oradan yaptırıyorum trafik ve kasko sigortalarımı. Kendilerini tanımam etmem, kardeşim benden çok çok eski motorcu o oradan yaptırıyordu benim motor da oradan sigortalanmış oldu, sonraki yıllar her yıl bitmesine yakın arıyorlar yeniletiyorum.
    poyrazinho bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto Clx 250 (2023)
    Teşekkürler hocam,buradanda bir teklif alırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)