Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cup mu cg mi

Motovento
    REKLAM ALANI

öncelikle selamın aleyeküm. yaşım 15 1 ay sonra 16 ya gireceğim ve köyde sürmek ve öğrenmek için motor alacağım. size iki alternatif sunuyorum. siz büyükler daha iyi anlarsınız. Mondial SFC Snappyx ve Kuba Çita 100r sizce hangisi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

neden cevap vermiyorsunuz :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Dostum bi dur Whatsappta mesajlaşmıyoruz hemen nasıl yazalım? Ben şahsen asfalt yol yoksa (ki girmeni de önermem tecrübesiz olduğun için) cup öneririm. Her şeyden önce ekipman, ekipman, ekipman. Bak bunu bunları sonuna kadar yaşamış biri olarak söylüyorum. Daha geçen ay köyde motora ekipmansız binen arkadaşım motordan düştü ve parmaklarını kırdı. 2000 liralık ekipmandan kaçarken 4000 liralık ameliyat oldu. Yani uzun vadede daha ucuza geliyor. Ben çok ekipmansız bindim ve her yerim yüzüldü. Başka bir tavsiyem ise motoru kullandıktan 1-2 hafta sonra özgüven patlaması olacak. Asla bu hataya düşme. 'Ben artık öğrendim' kafasından çık yani. Asla gaza gelme, asla başkalarına bir şeyi ispatlama arayışına girme. Ehliyetsiz kullanacağını düşünerek söylüyorum. Köyün içindeki yollarda 20yi asla geçme. Ehliyetsiz olduğunda ölümlü bir kazada çook büyük cezalar öder sen ve ailen. Benim sana tavsiyem git bir araziye haldır haldır öğren. Fren yapmasını öğren. (Altın Elbiseli Adamın fren ve hayatı bilgiler videolarını izle.) Ve denemeler yap.Arkana uzun süre kimseyi alma onun sorumluluğu senin üzerinde olur. Söylediğim şeyler köy için (özellikle ekipman) çok garip gelse de. Bunlar senin yararına.
    Ekipman olayında genel olarak toprak yolda kullanacaksan. Bi cross kaskı ve body armor ile ucuza halledebilirsin. Ekipman gerçekten önemli. Aha bu da düşen diğer bir arkadaşımın kolu. Düştüğü hız da 20-30 bu arada. [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Bu da köyde eskiden 3 kişi kullandığımız cup. başına gelmeyen kalmadı. Üstüne ağaç düştü, tekere geldi devrildi vs. Şu anda da cg kullanıyorum köyde bi cup değil asla.
    Bu konudaki mesaja da bakabilirsiniz kullandığım motor için. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4587330

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ya eskiden ne güzel, 150cm boy - 50 kg kızlar gelirdi. Ne kullanayım derlerdi. Ne oldu onlara ya ? Trollerinde kalitesi düştü
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya eskiden ne güzel, 150cm boy - 50 kg kızlar gelirdi. Ne kullanayım derlerdi. Ne oldu onlara ya ? Trollerinde kalitesi düştü
    Ulan varya trollerden nefret ediyorum ama onları da besleyen benim. Şu an biraz boşuma uğraşmışım hissi geldi fakat belki başka biri araştırma yaparken bu konuya denk gelir bi bilgi olur.

teşekkür ederim tavsiyelerin için. yani cup alayım öyle mi?

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Evet dostum mesajımdan bu çıkıyor.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bi dur Whatsappta mesajlaşmıyoruz hemen nasıl yazalım? Ben şahsen asfalt yol yoksa (ki girmeni de önermem tecrübesiz olduğun için) cup öneririm. Her şeyden önce ekipman, ekipman, ekipman. Bak bunu bunları sonuna kadar yaşamış biri olarak söylüyorum. Daha geçen ay köyde motora ekipmansız binen arkadaşım motordan düştü ve parmaklarını kırdı. 2000 liralık ekipmandan kaçarken 4000 liralık ameliyat oldu. Yani uzun vadede daha ucuza geliyor. Ben çok ekipmansız bindim ve her yerim yüzüldü. Başka bir tavsiyem ise motoru kullandıktan 1-2 hafta sonra özgüven patlaması olacak. Asla bu hataya düşme. 'Ben artık öğrendim' kafasından çık yani. Asla gaza gelme, asla başkalarına bir şeyi ispatlama arayışına girme. Ehliyetsiz kullanacağını düşünerek söylüyorum. Köyün içindeki yollarda 20yi asla geçme. Ehliyetsiz olduğunda ölümlü bir kazada çook büyük cezalar öder sen ve ailen. Benim sana tavsiyem git bir araziye haldır haldır öğren. Fren yapmasını öğren. (Altın Elbiseli Adamın fren ve hayatı bilgiler videolarını izle.) Ve denemeler yap.Arkana uzun süre kimseyi alma onun sorumluluğu senin üzerinde olur. Söylediğim şeyler köy için (özellikle ekipman) çok garip gelse de. Bunlar senin yararına.
    Ekipman olayında genel olarak toprak yolda kullanacaksan. Bi cross kaskı ve body armor ile ucuza halledebilirsin. Ekipman gerçekten önemli. Aha bu da düşen diğer bir arkadaşımın kolu. Düştüğü hız da 20-30 bu arada. http://<a href="https://hizliresim.c...Hj.jpg</a></a>
    http://<a href="https://hizliresim.c...Oe.jpg</a></a>
    Bu da köyde eskiden 3 kişi kullandığımız cup. başına gelmeyen kalmadı. Üstüne ağaç düştü, tekere geldi devrildi vs. Şu anda da cg kullanıyorum köyde bi cup değil asla.
    Bu konudaki mesaja da bakabilirsiniz kullandığım motor için. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4587330
    Bende geçen hafta kaza yaptım 1 haftadır sargı içinde geziyorum kolda bacakta. Allah motorculara korusun.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Amin. Geçmiş olsun size de umarım iyisinizdir. Ekipman burada çok önemli gerçekten. Bakın mesela bu gün bu video ile karşılaştım. https://www.instagram.com/p/CF4j3QJJ...d=9qmt7byd9726 Arkadaşımızın iyiki kaskı varmış ciddi bir şeyi yok gibi gözüküyor. Fakat eksik ve yanlış ekipman onu bu hale getirmiş. Çene açılır kaskın çene bölümü gözükmüyor ve kendisi de çeneden darbe almış. Eldiven yok elleri kanıyor. Korumalı bot yok ve topuk kısmı da kötü gözüküyor. Bu hesabın ismi ve gönderileri şaşırtmadı maalesef. Ekipmansız cgler ile üzerine yatarak hız testi yapanlarla dolu. Umarım arkadaşlarımız en kısa sürede bilinçlenir. Bir zamanlar benim de çok bir farkım yoktu kendilerinden.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    öğrenmek için cup yeterli...Ama trafiğe çıkmamak kaydı ile...
    Daha çok gençsin...

Bende aylarca düşündüm cub mı alsam yoksa cg mi diye tercihim cg den yana oldu cub motorlarda fena değil ama dışındaki plastik grenajlar çok pahalı komple almaya kalksan 700 lira tutuyor ama cg öyle değil depo 200 lira yan kapakların çifti 30 lira 😂😂😂

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)