Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sivastan selamlar....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli bn251
    Sivastan merhabalar arkadaşlar..Resim öğretmeniyim.2019 model 6.800 km de Benelli bn251 motorla bu hayalime giriş yaptım.Yeniyim acemiyim... Tabiki herkes gibi bende tecrübelerle kendimi geliştireceğim.Bizim Sivasta benelli servisi yok malesef... Bana özellikle bu motor hakkında kendi yaşadıklarınızdan veya nelere dikkat etmem gerektiğinden bahsederseniz çok yardım etmiş olursunuz...saygılar herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Merhaba, hoşgeldiniz. Motosikletinizi sağlıklı günlerde, güvenlik ekipmanlarınızı her zaman tam takım kuşanarak sürmeniz temennisiyle keyifli forumlar dilerim.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Hoşgeldin toprağım. Yanlış bilmiyorsam motorun 2 silindir. Kolay arıza çıkartan bir model değil. Memleketim de soğuk olduğu için motorun uzun ömürlü olacaktır. Yalnız motor ve lastikler iyi ısınana kadar sert kullanma derim. Çünkü motor için optimum sıcaklık 80-100 derece, Sivas'ta o dereceye erişmesi için biraz zaman gerekiyor. Isınana kadar düşük devirlerde idare et.

Lastik olarak da iyi bir takım edinirsen senin için iyi olur çünkü kalitesiz lastikler kolay ısınmaz ve yol tutmaz. Sivas'ta bazı kavşaklarda dönüşler ters eğimde kalabiliyor. Onlara dikkat et. Motorun zeminle olan açısını fazla azaltma ters eğimlerde. Çünkü soğuk memleket ve lastik tutuşu çok etkileniyor sıcaklıktan.

Bu kış son gelişimde dikkat ettim de istasyon caddesinde özellikle yayalar yola çok atlıyor. Yaya geçidinde üstünlük muhabbetinden dolayı bakmadan atlayanlar var. Arabalar da bilinçlenmiş yol veriyorlar normal olarak. İlk zamanlarda motora hakimiyete dikkat ederken yaya geçitlerini gözden kaçırabilirsin aman ha dikkat et. Mümkünse haftada 1 boş bir asfalta gidip fren ve keskin manevra çalış, yarım debriyaj ve yavaş yarış çalış, motorun önüne, göstergelere, ellerine bakmadan motoru sürmeye alış.

Son olarak ekipmanların ne kadar tam o kadar güvendesin. Ama en önemli ekipman eğitim, dikkat ve trafik kurallarına uymaktır. Kazasız sürüşler hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    Benelli bn251
    Çok çok teşekkür ediyorum...hoşbulduk kardeşim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı lawyer_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin toprağım. Yanlış bilmiyorsam motorun 2 silindir. Kolay arıza çıkartan bir model değil. Memleketim de soğuk olduğu için motorun uzun ömürlü olacaktır. Yalnız motor ve lastikler iyi ısınana kadar sert kullanma derim. Çünkü motor için optimum sıcaklık 80-100 derece, Sivas'ta o dereceye erişmesi için biraz zaman gerekiyor. Isınana kadar düşük devirlerde idare et.

Lastik olarak da iyi bir takım edinirsen senin için iyi olur çünkü kalitesiz lastikler kolay ısınmaz ve yol tutmaz. Sivas'ta bazı kavşaklarda dönüşler ters eğimde kalabiliyor. Onlara dikkat et. Motorun zeminle olan açısını fazla azaltma ters eğimlerde. Çünkü soğuk memleket ve lastik tutuşu çok etkileniyor sıcaklıktan.

Bu kış son gelişimde dikkat ettim de istasyon caddesinde özellikle yayalar yola çok atlıyor. Yaya geçidinde üstünlük muhabbetinden dolayı bakmadan atlayanlar var. Arabalar da bilinçlenmiş yol veriyorlar normal olarak. İlk zamanlarda motora hakimiyete dikkat ederken yaya geçitlerini gözden kaçırabilirsin aman ha dikkat et. Mümkünse haftada 1 boş bir asfalta gidip fren ve keskin manevra çalış, yarım debriyaj ve yavaş yarış çalış, motorun önüne, göstergelere, ellerine bakmadan motoru sürmeye alış.

Son olarak ekipmanların ne kadar tam o kadar güvendesin. Ama en önemli ekipman eğitim, dikkat ve trafik kurallarına uymaktır. Kazasız sürüşler hayırlı uğurlu olsun.
    Bu güzel bilgi ve tavsiyeler için çok teşekkür ediyorum..mutlaka dikkate alacağım.Motorum bn251 tek silindir tnt25in daha geliştirilmiş versiyonu..inşaallah sorun çıkarmaz çünkü ben bu kadar acemiyken Sivasta motor tamir ettirmek pembe kar yağması gibi bişey..

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Bende sivaslıyım tamir ve yedek parça konusunda kayseriye gidiyoruz,kışın zaten binemiyoruz :D

Motosikleti
    Benelli bn251
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sivaslıyım tamir ve yedek parça konusunda kayseriye gidiyoruz,kışın zaten binemiyoruz :D
    Heralde bende senin gibi yapacağım..Sağol kardeş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)