Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MERHABA ARKADAŞLAR SANTO CHOPPERS KLUBU OLARAK YENİ ÜYELERİMİZİ BEKLİYORUZ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HARLEY DAVİDSON İRON 883
    MERHABA ISMIM ALPER GRUBUN BAŞKANIYIM ARAMIZDA YENI ARKADAŞLAR GORMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.
    1 SENE ONCE KURULAN BİR GRUBUZ KEMIK KADROMUZ SUAN 4 KİŞİDEN OLUŞMAKTA YELEKLERİMİZ, LOGOLARIMIZ, PATCHLERIMIZ HAZIR. BROTHERHOOD KLUBUYUZ
    AMAÇ BERABER MOTOSİKLET SÜRMEK VE BERABER EĞLENMEK, KAMP YAPMAK, BIYERLERDE OTURUP BİŞİLER İÇMEK VE DAİMİ KARDEŞLİK.
    İSTANBULDA AVRUPA YAKASINDA YAŞIYORUZ.

ŞARTLAR
    MOTOR TİPİNİN CHOPPER OLMASI
    EN AZ 250 CC OLMASI
    EN AZ 18 YAŞINDA OLMASI
    A2 EHLİYETININ ZORUNLU OLMASI
    GRUBA KATILCAK ARKADASIN KLUBUN ANAYASASINI OKUMASI VE BU KURALLARA UYMA ZORUNLULUĞU

KATILMAK ISTEYEN ARKADAŞLARIN SITEDEN MESAJ YOLUYLA VEYA İNSTAGRAMDAN (@alperozbas) BANA ULAŞABILIR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kulübün anayasasına uyulmasını beklerken üye aradıgınız forumun kurallarına da uymak gerekır bence.

neden büyük harf çözemedim.
    berk_cglr ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış anlamayın ama şu salgın bitine kadar klüp,toplantı işleri biraz riskli gibi.Bence bu tarz faaliyetleri salgın kontrol altına alındıktan sonra ki bir zamana bırakın.
    espresso bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Merak ettim, neden Santo?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet kullanmak için neden bir başkana ihtiyaç duymalıyım ?
    vlad1462 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet kullanmak için neden bir başkana ihtiyaç duymalıyım ?
    bazen sende laf etmek için yer arıyon benim gibi, gozumden kacmıyor değil hani

adamlar 4 kişilik de olsa MC mantıgında. Bircok gencimiz MC e üye olup bir kulübe bağlı olmayı, beraber motor sürmesi ve sons of anarchydeki gibi kadın göbeğinden kokain cekmeyi falan hayal ediyor.

Hayaller sons of anarchy hayatlar aksamları barda garsonluk
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen sende laf etmek için yer arıyon benim gibi, gozumden kacmıyor değil hani

adamlar 4 kişilik de olsa MC mantıgında. Bircok gencimiz MC e üye olup bir kulübe bağlı olmayı, beraber motor sürmesi ve sons of anarchydeki gibi kadın göbeğinden kokain cekmeyi falan hayal ediyor.

Hayaller sons of anarchy hayatlar aksamları barda garsonluk
    Yoo gerçekten laf etmedim, merak ettim yani insan niye özünde özgürlük olan bir aktiviteyi yapmak için kuralların, başkanların, başkan yardımcılarının, hiyerarşinin olduğu bir düzene sokmak ister.
    AleniDesais, MR.BERK ve Osm@n bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tebaa kulluk kabilecilik bizim genimizde var sanırım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yoo gerçekten laf etmedim, merak ettim yani insan niye özünde özgürlük olan bir aktiviteyi yapmak için kuralların, başkanların, başkan yardımcılarının, hiyerarşinin olduğu bir düzene sokmak ister.
    Eminim ki, iyi niyetle ve içtenlikle bu tip oluşumlar kurulup çok emek veriliyordur ve iyi insanların bir araya gelip özveride bulunmasıyla ayakta tutuluyordur.

Bunu, beni burada davet eden bir klüp başkanına da sormuştum.
    Hiyerarşi, yeni başlayan acemi er gibi, alt-üst devre.. Motor yıkamaktan, nöbete kadar hiyerarşi vardı.
    Ayda tüm toplantılara katılacam, en az 500km grupla sürecem, en az iki geziye katılacam, katılmazsam ceza alacam... Anlattılar işte..

Sordum:
    İleri sürüş mü öğreriyorsunuz?
    Hayır
    Güvenli sürüş, ?
    Hayır
    Grup sürüşü eğitimi?
    Hayır
    Fermuar, tek sıra, işaretler vs?
    Hayır
    Ben zaten ayda 750km kadar ev-iş, en az 20km den 500-750km iş icabı, hafta sonları da hemen her hafta sonu 150-200 km geziyorum... Size neden ihtiyaç duyayım?
    Ayrıca en tecrübelilerini başkan yapmışlar ( bence madden durumu iyi, motoru yüksek cc ve marka olduğundan ), toplam km tecrübesi ( söylediğine göre ) 30-35 bin.. Ve yaş 50 civarı..
    Km yarıştırmaya girmeyecem ama ben yılda 15-20 bin km yapıyorum, en az 15 yıldır.
    Öncelikle, "Başkan" kabul ettiğim kişi bana bir şeyler katmalı..
    Ben, motorcu ruhu taşıyan birinin bağımlı, hiyerarşik düzenin parçası olabileceğine inanmıyorum ve gerçekten ciddi bir çıkarı olmazsa da kimseyi bu halde bağlamayı başarabikeceklerine de inanmıyorum. Demiştim 3-5 yıl önce.

Tabii ki her bacak, kendi koyununu asar ama buna koyun rıza gösteriyorsa saygı duyarım.

Tekeriniz düz bassın..
    Quantrell ve MR.BERK bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zamanlamaya bakarsak santo değil corona club olsa daha iyiymiş. 1 yıllık kulüp, üye toplamak için şu salgının bitmesi de beklenebilirdi yani.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminim ki, iyi niyetle ve içtenlikle bu tip oluşumlar kurulup çok emek veriliyordur ve iyi insanların bir araya gelip özveride bulunmasıyla ayakta tutuluyordur.

Bunu, beni burada davet eden bir klüp başkanına da sormuştum.
    Hiyerarşi, yeni başlayan acemi er gibi, alt-üst devre.. Motor yıkamaktan, nöbete kadar hiyerarşi vardı.
    Ayda tüm toplantılara katılacam, en az 500km grupla sürecem, en az iki geziye katılacam, katılmazsam ceza alacam... Anlattılar işte..
    Masaj sonrası köpüklü kese de atıyor muyuz başkan hazretlerine ? İnsanlar gerçekten çok garip.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    insanoğlu işte, koyun misali güdülmekten her zaman hoşnut olur

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Bircok gencimiz MC e üye olup bir kulübe bağlı olmayı, beraber motor sürmesi ve sons of anarchydeki gibi kadın göbeğinden kokain cekmeyi falan hayal ediyor.
    Col kenarinda bir bar falan aman hayal kurmayalim simdi

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Hayırlı olsun, evde kalın 👍
    Alper bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Alper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ISMIM ALPER GRUBUN BAŞKANIYIM ARAMIZDA YENI ARKADAŞLAR GORMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ.
    1 SENE ONCE KURULAN BİR GRUBUZ KEMIK KADROMUZ SUAN 4 KİŞİDEN OLUŞMAKTA YELEKLERİMİZ, LOGOLARIMIZ, PATCHLERIMIZ HAZIR. BROTHERHOOD KLUBUYUZ
    AMAÇ BERABER MOTOSİKLET SÜRMEK VE BERABER EĞLENMEK, KAMP YAPMAK, BIYERLERDE OTURUP BİŞİLER İÇMEK VE DAİMİ KARDEŞLİK.
    İSTANBULDA AVRUPA YAKASINDA YAŞIYORUZ.

ŞARTLAR
    MOTOR TİPİNİN CHOPPER OLMASI
    EN AZ 250 CC OLMASI
    EN AZ 18 YAŞINDA OLMASI
    A2 EHLİYETININ ZORUNLU OLMASI
    GRUBA KATILCAK ARKADASIN KLUBUN ANAYASASINI OKUMASI VE BU KURALLARA UYMA ZORUNLULUĞU

KATILMAK ISTEYEN ARKADAŞLARIN SITEDEN MESAJ YOLUYLA VEYA İNSTAGRAMDAN (@alperozbas) BANA ULAŞABILIR.
    yeni katılan arkadaşlara aşırı hiyerarşi uygulamazsanız.
    ortam olarak abi kardeş arkadaş olursanız
    klübünüze katılım olduktan sonra geri çıkmazlar.
    Alper bunu beğendi.
    since 1987

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim, neden Santo?
    Noel baba (Santa) nin argo hali, "kardeş" yerine "kardo" gibi.

Göbekli sakallı tipler ya genelde, kadife kırmızı ceketi siyah deri yelekle değiştir, cuk oturuyor...

İsim gayet yerinde aslında. Çünkü aslında bu Claus denen motosikletli vatandaşı kanunlara aykırı ve asi yaşadığı için kuzey kutbuna sürmüşler...

Gecenin köründe bacadan girip evi soyup milletin çocuğuna falan tecavüz ediyormuş. Çocuklarda travma ve fobi oluşmuş, "Acaba gelir mi?" diye geceleri korkudan yataklarına işemeye falan başlamışlar. Öyle olunca bu "Noel baba" (Santa Claus) hikayeciklerini uydurmuşlar... "Yok aslında haydut değil, beyaz sakallı ton ton amca, hediye getiriyor" falan diye. Öyle de kalmış. Asıl hikaye çok fena.

neden büyük harf çözemedim.
    "Korkun fontlarımdan" imajı. Bold hem de.

Sizin de görünce içiniz ürpermiyor mu? İlk mesajı gördükçe tüylerim diken diken oluyor şahsen...

Cesaretim olsa ben de bold ve caps yazacam ama ne zaman niyet etsem korkup cılız küçük harfe dönüyorum... Yapamıyorum bir türlü.

Alper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HARLEY DAVİDSON İRON 883
    Merhaba arkadaşlar öncelikle konuma düşüncenizi belirtip yazdıgınız için teşekkür ederim.

Öncelikli şunu söylemem gerekirse konuları cok farklı yerlere çekiyorsunuz tabiki motor sürmek icin gruba ihtiyacınız yok ama grub surusundeki o zevki sürüşteki arladaşlığı bilmeyen icin tabiki saçma gelir sizide anlıyorum. Klubun ismi santo nun tanımı aziz demek aziz motorcular gibi şimdi denicek sizin neyiniz aziz gibisine boş yapan arkadaşlar olucak tabi isme takılmanın bir mantıgı yok die düsünüyorum burdaki amaca bakılmalı.
    Klubumuzde tabiki başkan başkan yardımcısı gibi tanımlar var rütbe farkı diyelim ama filmlerdeki dizilerdeki gibi emir veya yeni gelenleri ezmek söz konusu değildir tamamen abi kardeş ilişkisi ve saygı çerçevesinde .

Tekrar teşekkür ediyorum lütfen konuyu saptırmayın iyi aksamlar

Motosikleti
    Alıntı Alper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar öncelikle konuma düşüncenizi belirtip yazdıgınız için teşekkür ederim.

Öncelikli şunu söylemem gerekirse konuları cok farklı yerlere çekiyorsunuz tabiki motor sürmek icin gruba ihtiyacınız yok ama grub surusundeki o zevki sürüşteki arladaşlığı bilmeyen icin tabiki saçma gelir sizide anlıyorum. Klubun ismi santo nun tanımı aziz demek aziz motorcular gibi şimdi denicek sizin neyiniz aziz gibisine boş yapan arkadaşlar olucak tabi isme takılmanın bir mantıgı yok die düsünüyorum burdaki amaca bakılmalı.
    Klubumuzde tabiki başkan başkan yardımcısı gibi tanımlar var rütbe farkı diyelim ama filmlerdeki dizilerdeki gibi emir veya yeni gelenleri ezmek söz konusu değildir tamamen abi kardeş ilişkisi ve saygı çerçevesinde .

Tekrar teşekkür ediyorum lütfen konuyu saptırmayın iyi aksamlar
    Konuyu saptırmak?
    Şahsen yaşadıklarımı anlattım.
    Grup sürüşündeki zevki bir cakit çekici bulurdum, yıllarca öncü-artçı, işaret, fermuar düzeni vs uğraşıp, grup sürüşünü tehliyeke atanları düzeltmeye çalışmaktan motosiklet sürmenin işkence haline geldiğini görüp ' bir kaç kafadar 'la gezmenin kalitesini yaşadım...

Size bol şans..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Bugün sahilde izole şekilde termosumla kahve içip, sosyal alan mesafemi koydum. 5tane harleyci abicik geldi ve bırım bırım bırım kafa ütülediler. İki silindir sesi istiyorsanız aha ses die, egzozun susturucusunu sökmemek için kendimi zor tuttum.

WC’ye bile beraber gidiyorlar. Grup sürüşünden her zaman her taşıtla nefret etmişsindir. Siz üstünüze alınmayın ama bende tek tabanca takılanlardanım.

Bol şanslar

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sürüşüne güvendiğin, kafa dengi insanlarla grup sürüşü, grup aktivitesi keyiflidir. Geçen sene küçük bir grup kurup 1 sene içinde 30000 km civarı yol yaptık, manyak keyifliydi. Bu sene nazar değdi.

Santo Choppers Kulübünün de kafa dengi kardeşlerle büyümesi dileğiyle. Hiçbirşey yapmasanız bile ayda bir mangal yapın, o bile keyifli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)